Ostrov u Milevska - 520Wp

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Odpovědět
migon
Příspěvky: 12
Registrován: čtv srp 25, 2011 9:32 am
Reputace: 1

Ostrov u Milevska - 520Wp

Příspěvek od migon »

Ahoj rad bych tu blahorecil Frenkyho a Otu.
Po mem zoufalem vykriku zde na foru se mě ujali a jiz je od soboty zapojeno.
Kluci jeste jednou moc dekuju, za skvele odvedenou praci a fajn popovidani.

Setup:
2x 260Wp AmeriSolar polykrystal
20170723_110723.jpg
Victron Phoenix 12V 1200VA sinus
Regulátor Epsolar ET6415BND 60A 12-48V
20170723_120.jpg
Bat:
2x 6V Trojan Premium T 105-RE, 225Ah
20170723_1206.jpg
vse slape jak hodinky.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Ostrov u Milevska - 520Wp

Příspěvek od Frenky »

Jenom nezakřiknout. :D
Jsem rád že to pracuje. Kolik proudu dal MPPT ráno? Nebo nejvíc? (pokud teda zrovna nepršelo).
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
migon
Příspěvky: 12
Registrován: čtv srp 25, 2011 9:32 am
Reputace: 1

Re: Ostrov u Milevska - 520Wp

Příspěvek od migon »

druhy den prselo a pak bylo posmourno tedy jeste jsem plnej vykon asi nevydeli
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrov u Milevska - 520Wp

Příspěvek od mobilik »

Pekna praca, vodno ze to robili ludia co vedia co robia. ;-)

Odoslané z Lenovo P2a42 pomocou Tapatalku
Čo bolo bolo, bude len horšie...
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Ostrov u Milevska - 520Wp

Příspěvek od vla »

No nevím, já bych pod el přístroje určitě dal nehořlavou izolační desku. já používám cemvin, třeba zde: https://www.prijemny-dum.cz/hs-flamingo ... m-p268984/
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrov u Milevska - 520Wp

Příspěvek od ota »

Já bych tam tu desku taky dal, kdybychom jí na místě měli.
A taky chybí 90 kolena na instalačních trubkách a teplotní čelo neni v liště a líbil by se mi tam třetí panel a to jste ještě neviděli 220V rozvod atd. atp.
Jó a kombivruty jsou bez gumového těsnění jen olepené silikonem.
Ale funguje to, a fungovat bude. Je to udělné nejlíp jak to šlo protože Frenky je perfekcionista.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
lopez
Příspěvky: 74
Registrován: stř bře 25, 2015 9:43 am
Reputace: 7

Re: Ostrov u Milevska - 520Wp

Příspěvek od lopez »

Zdravím

Moc hezká instalace! Akorát bych, jako postižený solaritik, řekl, že je to silně poddimenzováno. Taky jsem před více jak dvěma lety začínal s podobnou sestavou. A od té doby... Zrovna mám objednaný 3kW měnič modif. sinus pro odporové zátěže...
Třetí panel na střechu jistě brzy přibude :-)

Z čeho je to obložení stěn? Vypadá to jako nějaká podlahová krytina. Laminát? A ta by měla být zkoušena na odolnost proti ohni a sálavému teplu (http://csnonlinefirmy.unmz.cz/html_nahl ... nahled.htm). Ta zkouška podle ISO 9239-1 je docela drastická. Takže bych zatím klidně spal i bez cementových desek. Sám je teda používám a to i pod a za akumulátory, ale v místnosti s elektrárnou mám stěny obložené OSB.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Ostrov u Milevska - 520Wp

Příspěvek od Frenky »

Na doplnění dalších panelů je udělaná předpřiprava. Rozšíření systému je jen na uživatelovi.

Pod rozvaděčem měla být nehořlavá podložka, leč jsem ji nenaložíl do auta, tak tam zatim neni. Ale určitě bude :roll:
Instalace je pouze malého rozsahu pouze k zajištění nejzákladnější potřeb uživatele. S otou jsme se snažili minimalizovat vedlejší náklady na materiál. Vymetli jsme prostě všechny šuplíky. :D
Ono vzít vše do auta a na nic nezapomenout je velmi obtížné :mrgreen: Majitel systém považuje jako seznamovací na ověření technologie. V místě určitě vznikne větší stavba a větší systém.

lopez píše:Zdravím

Moc hezká instalace! Akorát bych, jako postižený solaritik, řekl, že je to silně poddimenzováno. Taky jsem před více jak dvěma lety začínal s podobnou sestavou. A od té doby... Zrovna mám objednaný 3kW měnič modif. sinus pro odporové zátěže...
Třetí panel na střechu jistě brzy přibude :-)

Z čeho je to obložení stěn? Vypadá to jako nějaká podlahová krytina. Laminát? A ta by měla být zkoušena na odolnost proti ohni a sálavému teplu (http://csnonlinefirmy.unmz.cz/html_nahl ... nahled.htm). Ta zkouška podle ISO 9239-1 je docela drastická. Takže bych zatím klidně spal i bez cementových desek. Sám je teda používám a to i pod a za akumulátory, ale v místnosti s elektrárnou mám stěny obložené OSB.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
abphoto
Příspěvky: 103
Registrován: úte zář 01, 2015 12:13 am
Reputace: 5

Re: Ostrov u Milevska - 520Wp

Příspěvek od abphoto »

Velmi pekna instalacia, cista a prehladna

ja len si dovolim par poznamok, zeleno/zlty je vyvedny na eqp? Bolo by dobre dat na AC cast hlavny vypinac, dajme tomu v podobe prudoveho chranica, zaroven sa tym vypne pri akejkolvek uprave komplet AC blok.

na privod zo strechy urcite prepatovka, ci uz tam je alebo nieje oddialeny bleskozvod
a samozrejme nehorlava doska

inak palec hore!
SunPower 1050Wp+MidNite150classic+WBjr, LPF4 12kWh@13,2V, skoro vsecko pekne na DC, 2400W DC/AC sinus
testovacia prevadzka - ostrov amorf 99,6kWp , 3F DC/AC Sinegry 12x5kW, SMA 6x 17kW, Pb 16000Ah@48V...


Revizie VTZ elektrickych E1 A B
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrov u Milevska - 520Wp

Příspěvek od ota »

Chránič se doplní v další fázi.
Nějaké uzemnění jsme tam dělali.
Vzhledem k tomu, že celý kraj leží na žulové desce na které je pár cm hlíny byl problém zatlouct zemnící kolík.
Zatloukal ho sám investor a šlo to jen cca 50cm.
Ekvipotenciál jsme se snažili dodržet, země jsou spojené do jednoho bodu. Hromosvod není, přepěťovky nejsou.
Okolo maringotky jsou vyšší stromy a pro majitele to zatím není priorita.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
migon
Příspěvky: 12
Registrován: čtv srp 25, 2011 9:32 am
Reputace: 1

Re: Ostrov u Milevska - 520Wp

Příspěvek od migon »

Dalsi panel je v podstate jistota.
Jak pise Frenky, tohle je na zakladni veci nabijeni ntb, mobilu, pripojeni internetu apod. nejake male vecerni sviceni a nabijeni rucniho naradi apod.
Rozdil mezi zadnou elektrikou 3 roky a timto - pro nas kazdopadne velky posun. V budoucnu bude na techto mistech dochazet k rozvoji a dalsi stavbe toto je tedy takova zakladna/kotva v divocine slouzici pro dalsi "rozvoj".
Verim ze to jeste bude chtit i tak nejakou dalsi lasku ale sem moc rad ze mi kluci pomohli zacit. vysperkuje se to postupne.
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Reputace: 285
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Ostrov u Milevska - 520Wp

Příspěvek od lzahradil »

Paradni cista a ucesana prace. Taky se o to snazim ale pri neustalem rozsirovani a upravach uz ani listy nezaviram :D
Ted uz jen aby slunce svitilo a poradne otestovat.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Uživatelský avatar
abphoto
Příspěvky: 103
Registrován: úte zář 01, 2015 12:13 am
Reputace: 5

Re: Ostrov u Milevska - 520Wp

Příspěvek od abphoto »

ota píše:Chránič se doplní v další fázi.
Nějaké uzemnění jsme tam dělali.
Vzhledem k tomu, že celý kraj leží na žulové desce na které je pár cm hlíny byl problém zatlouct zemnící kolík.
Zatloukal ho sám investor a šlo to jen cca 50cm.
Ekvipotenciál jsme se snažili dodržet, země jsou spojené do jednoho bodu. Hromosvod není, přepěťovky nejsou.
Okolo maringotky jsou vyšší stromy a pro majitele to zatím není priorita.
Samozrejme, nechcem absolutne vystupovat ako kritik , ja len za svoju prax som videl vselico...
nejde kolik zatlc, treba zakopat pasovinu... nejde o priamy zasah, to by bolo vacsinou uz potom jedno, pokial nieje bleskozvod a spd za xxxx tisic... prepatovka hlavne k tomu, aby ked trafi ten strom, alebo iny objekt trebers 50m vedla, nezaviedol sa bordel skrz strechu do kabelaze, skoda elektroniky...
SunPower 1050Wp+MidNite150classic+WBjr, LPF4 12kWh@13,2V, skoro vsecko pekne na DC, 2400W DC/AC sinus
testovacia prevadzka - ostrov amorf 99,6kWp , 3F DC/AC Sinegry 12x5kW, SMA 6x 17kW, Pb 16000Ah@48V...


Revizie VTZ elektrickych E1 A B
migon
Příspěvky: 12
Registrován: čtv srp 25, 2011 9:32 am
Reputace: 1

Re: Ostrov u Milevska - 520Wp

Příspěvek od migon »

tak po 14 dnech provozu se neco pokazilo na Regulátoru viz obrazek
podle diody bere z FVE a podle zvuku baterek i dobiji ale co a jak jiz neni videt. nejspis bude na reklamaci.
20170807_083934.jpg
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrov u Milevska - 520Wp

Příspěvek od mobilik »

A sakra skoda. Skus ho len restartovat. Odpoj najprv panely a potom odpoj aj baterie na 10min. a pripoj to spat v opacnom poradi, ci len nezblbol software. ;-)

Odoslané z Lenovo P2a42 pomocou Tapatalku
Čo bolo bolo, bude len horšie...
migon
Příspěvky: 12
Registrován: čtv srp 25, 2011 9:32 am
Reputace: 1

Re: Ostrov u Milevska - 520Wp

Příspěvek od migon »

diky zkusim, bohuzel se tam dostanu az pristi ct dam vedet jestli pomohlo...
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Ostrov u Milevska - 520Wp

Příspěvek od JonasPP »

migon píše:diky zkusim, bohuzel se tam dostanu az pristi ct dam vedet jestli pomohlo...
No čo,pomohlo? Alebo je potrebna reklamacia.Možno skusiť aj externe monitorovanie napojiť,či len neumrelo LCDčko.

Odoslané z IRON_2 pomocou Tapatalku
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
migon
Příspěvky: 12
Registrován: čtv srp 25, 2011 9:32 am
Reputace: 1

Re: Ostrov u Milevska - 520Wp

Příspěvek od migon »

po odpojeni a opetovnem pripojeni (na zaklade rady) byl display stale spatny pak ten samy den na par hodin display zapnul a fungoval par hodin OK avsak ten samy den ale opet zapnul vsechny pixely. A nasledne nekolik mesicu byl opet spatny tedy dny kdy jsem ho mohl sledovat - nejsem u toho porad.
Poslal jsem do firmy kde jsem to kupoval video chovani displaye a oni mi rekli at reklamuju ze to je rozbite, kdyz jsem po mesici a pul co jsem to nevidel prijel regulator odmontovat display byl opet ok. Nicmene poslu to na reklamaci mozna to neni uplne rozbite ale chova se to dost nestandardne.
monitoring pres kabel do PC monitoruje ok. ale ten display se rozhodne nechova normalne.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek