Flexibilní panely

Polykrystalické, monokrystalické, amorfní, nebo jejich kombinace? Zapojení panelů, provozní napětí a proud, montáž panelů, vliv počasí na panely (zima, kroupy, bouřka), jištění panelů před bouřkou, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Flexibilní panely

Příspěvek od vata »

Zdravím ostrovníky,

Ačkoliv už delší dobu bez investic do své FVE (vše funguje jak má a nemám důvod nic měnit ani rozšiřovat), udržuji si průběžně přehled o aktuálních trendech. A nedávno mě zaujaly flexiblní panely, které se už začínají objevovat i v našich eshopech. Jejich mobilita, alespoň na papíru to tak vypadá, je úplně fantastická, zvlášť ty 50Wp kousky si dovedu představit pro jednu svoji mobilní aplikaci s jedinou starou pb baterkou a 180VA Victronem. Bohužel za cenu, kterou za to chtějí naši obchodníci nejsem zatím ochotná to koupit, ale cena je věc času.
Máte s flexi panely někdo nějakou konkrétnější zkušenost? Tuším, že životnost bude někde jinde než u poctivého skla, ale zajímají mě praktické zkušenosti, hlavně mechanická odolnost - přidanou hodnotu vidím právě v mobilitě, takže by to mělo i něco vydržet, nejen mírné prohnutí, ale i cukání za kabely, občas i zaplápolání ve větru :)

Díky :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Flexibilní panely

Příspěvek od fugas »

Hezký den přeji.
Právě jsem dva 150Wp pořídil od člena fora.Zatím mohu jen říci, že položený 150Wp na rovné ploše dal včera v půl sedmé skoro 50W ;) Nic to neváží a je to velmi tenké.Nemám potřebu to nějak zásadně ohýbat, ale nebyl by problém to například nalepit kolem 200l sudu.O další poznatky se rád podělím.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
abphoto
Příspěvky: 103
Registrován: úte zář 01, 2015 12:13 am
Reputace: 5

Re: Flexibilní panely

Příspěvek od abphoto »

Flexibilne pouzivam, jeden mam na aute 150W, realne da 100W v tej orientacii v akej je, ja si myslim, ze zivotnost bude velmi dobra... stavam teraz solarnu buginu kde pojdu flexi od sunpoweru... uvidime
SunPower 1050Wp+MidNite150classic+WBjr, LPF4 12kWh@13,2V, skoro vsecko pekne na DC, 2400W DC/AC sinus
testovacia prevadzka - ostrov amorf 99,6kWp , 3F DC/AC Sinegry 12x5kW, SMA 6x 17kW, Pb 16000Ah@48V...


Revizie VTZ elektrickych E1 A B
Uživatelský avatar
Viktor X
Příspěvky: 115
Registrován: čtv črc 16, 2015 12:56 pm
Reputace: 5
Bydliště: Praha a okolí

Re: Flexibilní panely

Příspěvek od Viktor X »

vata píše:Tuším, že životnost bude někde jinde než u poctivého skla...
No jen pro info, mám Sunny Poly 150Wp z i4wifi, a ty si o poctivém skle mohou leda tak nechat zdát, jsou zepředu jen natřené nějakou pryskyřicí, dost mě to rozladilo, když jsem je přebíral.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek