Jednoduche univerzalni reseni FVE

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Jednoduche univerzalni reseni FVE

Příspěvek od kyocera »

Srovnání ceny 10 centů a 10 000USD nemusí svědčit o tom , že to takovou hodnotu
opravdu má součástka ve skutečnosti. Spíše to ukazuje na segment trhu, kde legální velké
předražování , není to krádež a zlodějna a ukazuje to na ochotu některých vládních
nebo polovládních organizací předražené věci platit.
A určitě by se na takových programech daly vysledovat nějaké granty, či dotace.
Uvedu srozumitelnější podobný případ. Na veletrhu IDET před několika roky byla
elektrocentrála 4kW v barvě khaki za cenu 50tis.Kč.
Jenže ta centrála mně hodně připomínala komerční klasickou centrálu. Prodejce
mně po několika minutách hovorů prozradil , že se opravdu jedná jen o komerční
elektrocentrálu která má pro vojenské použití má barvu khaki .
A potřebnou věrohodnost pro vojenské účely dokládá mnohem vyšší cena, dodal
Jsem, ale to už prodejce nekomentoval.
Před několika roky jsem rozdělal na součástky 40 roků starý měřící přístroj
Rohde a Schwarz .
Elyty ve zdroji měly značku Siemens. Nevím, jakou technologii Siemens ovládá, ale elyty i po
40 letech neměly žádný úbytek kapacity. Jen byly rozměrově větší jako ty současné
Před mnoha roky se dělaly věci mnohem více kvalitně.
A nemusely to být ani součástky pro družice. Mohla to být obyčejná kompresorová lednička
vyrobená na Slovensku s životností desítky roků. Rok 2000 je zlomový a začalo se šidit
úplně všechno. Je jedno jestli je to spotřební elektronika nebo auta. Vše se vyrábí s krátkou
životností vedoucí k větší umělé spotřebě pod heslem kup , používej a zahodˇ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
RCZf
Příspěvky: 305
Registrován: stř dub 10, 2013 5:48 pm
Reputace: 8
Bydliště: Ostrava

Re: Jednoduche univerzalni reseni FVE

Příspěvek od RCZf »

Takze prvni dojmy. Chova se to korektne. Pretoky nejsou. Za tyden prvnich 50kWh usetrenych. Baterky stale vycucle na nastavenou hranici. Slabe FV pole :( Takze uz se rozhlizim co s tim ...
Igy
Příspěvky: 97
Registrován: čtv srp 10, 2017 11:07 pm
Reputace: 14

Re: Jednoduche univerzalni reseni FVE

Příspěvek od Igy »

RCZf ako mas prosim k tomu pripojene baterie a riesene ich dobijania pocas prevadzky cez den ked FV dava stavu?
1kWp, 1kW GTI SUN-1000G, batt 240Ah 24V

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek