Izypízy nádobíčko do domečku?

Elektromobily, hybridy, elektrokola, elektroskůtry, řešení pro karavany, obytné přívěsy, maringotky, obytné automobily, mobilní domy.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od kodl69 »

Zkusil bych louče a nebo lampičku na slunečnicovej olej... a tady je i něco na dobíjení : Obrázek a je to bez baterek, soudruzi v CCCP to měli už v druhé polovině dvacátýho století zmáknutý...
Myslím že to by mělo být pro ekoteroristu optimální řešení, termočlánek je jenom z běžných kovů a když se místo petroleje dá obnovitelnej zdroj, tak je to úplně dokonalý.
S tou citlivostí na světlo se ti to bude s věkem zhoršovat, kdysi jsem četl knížky pod dekou při baterce, a stačilo 40 let a mám nad stolem dohromady 50W led, na prac ploše přes 500lx a je mi to na drobný věci málo...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Wesley
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 28, 2017 12:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od Wesley »

rva píše:
Wesley píše:
S takovým zařízením tady budeš mít asi premiéru, tak zvaž, proč asi. Kdyžtak na prošlapání nové cesty jsem určitě zvědavý.
Dekuji, za odpoved na otazku. Nikdo to nema vyzkousene, ale predem se vi, jake to bude. Boha nikdo nikdy nevidel, a presto v nej 2 miliardy veri a modli se k nemu.
Kdyz pojedu na delsi cestu kolem po evrope, rad bych vzal tento zdroj sebou i s panelem a mel energii pro svetlo a telefon s mapama:-)
miroc
Příspěvky: 371
Registrován: ned srp 12, 2012 10:12 am
Reputace: 40
Lokalita: SK - pri TT
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7900
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Kontaktovat uživatele:

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od miroc »

Wesley píše: Kdyz pojedu na delsi cestu kolem po evrope, rad bych vzal tento zdroj sebou i s panelem a mel energii pro svetlo a telefon s mapama:-)
V tvojej reakcii vidím trochu nespokojnosti. Lenže toto je celkom iné zadanie. Ak si na začiatku písal, že je to "na malý domeček", tak odpovede vychádzali z toho. Myslím že rady ktoré si dostal pramenia hlavne zo skúseností drvivej väčšiny tunajších diskutérov, že vždy skôr alebo neskôr dôjde na rozširovanie systému. Každý malý systém začne byť po čase nepostačujúci a pochybujem, že to u teba bude inak (napriek tomu, že som si tvoju izypizy stranku pozrel).
To kritizované zariadenie sa nedá vylepšiť a nakoniec to dopadne tak, že budeš mať aj to aj riadnu inštaláciu. Tým skôr, že s tým chceš cestovať.
O malých domácich veterných elektrárňach: http://www.vawt.om2cm.sk/
Wesley
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 28, 2017 12:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od Wesley »

https://www.amazon.de/portable-powerban ... B01MT54756

Nasel jsem jeste tuto powerbanku, pro me ucely naprosto paradni, jaky panel by jste doporucili ke koupi tady v ceskem obchode prosim?
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od kodl69 »

jenom jestli je to pravda, ale snad jsou to evropský Wh a Ah, ne čínský... to už si kup zrovna variantu solar https://www.poweroak.nl/product/k2-solar/
ale nějak nepíšou, jestli je v tom nějakej regulátor dobíjení, nebo to má jenom BMS která to na konci nabíjení odpojí, a ani tam není max. napětí panelu.
K tomu nějakej pidipanel, maximálně toto: https://www.i4wifi.cz/Solarni-panely-1/ ... uifm6ch6q3
Někteří moji známí si nakoupili podobný hračky, a výsledkem bylo vždycky to, že to nabíjeli z autobaterie nebo ze zásuvky v hospodě, protože každej den nemáš čas to mít položený na plným slunku a nic nedělat, a taky občas prší, nebo jsi v hustým lese, teda pokud se nechystáš na saharu... v Himalájích měl dokonce panelů několik (6x10W) zašitejch do takové skládací kabelky, ale stejně musel několikrát zaplatit za nabíjení z centrály, protože kamera, foťák a sem tam zataženo a je konec. Ale než odjížděl, tak mi nevěřil že to nebude stačit, se slovy "ale tam má slunko úplně jiný grády než tady" -ano, je tam podstatně víc UV.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Wesley
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 28, 2017 12:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od Wesley »

Zatim jsem nebyl mimo Evropu. Ani to neplanuju, nemam pas:-) takze kdyz pojedu s kolem do Rakouska nebo do Italie, panel necham na slunku za jizdy cely den, mohlo by to dat trochu stavy pro obcasne kouknuti do map v tabletu a napsat email. Kdyz nebude stacit v zime slunicko, vzdy to muzu u sousedu dobit ze site. Libi se mi ty led 12v zarovky co maji dva metry kabelu a koncovku usb. Nebo je to hloupost?
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od kodl69 »

každá změna napětí je ztátová. sice jsou ty účinnosti měničů běžně 90 %, a nakonec nejhorší účinnost má ta LED, ale já to nemám rád už z principu. Ta tvoje Powerbanka se ale bez zátěže za chvilku vypne, otázka je, jestli ji 1-2W LED udrží při životě. žárovka něco jako toto? http://www.ebay.com/itm/B9-USB-Plug-Cli ... SwuLZY0eDQ
Z USB bez registrace zařízení by správně mělo jít jenom max. 0.5A, tj 2.5W, otázka je, jak to bude doopravdy svítit a jakej to má odběr.
U tebe to bude dost obludné, z baterek o napětí cca 12-17V (tipuju na 4s 15Ah lipol prismy) měnič na 5V a pak ještě jeden DC DC na 12V do žárovky a pak ještě v žárovce LED driver? To už je podobná blbost, jako dělat z baterek 230V AC a z toho znovu 5V DC pro nabíjení tabletu.
Pokud chceš fakt světlo, tak třeba tohle, je to sice polotovar, ale připájet k tomu kousek kabelu ustřiženýho z nějakýho mrtvýho AC adaptéru by snad nemusel být problém, stejně jako nějaká plastová průsvitná krabička. A ta powerbanka má 12v výstup, tak jenom jedna konverze napětí.
Naposledy upravil(a) kodl69 dne pát kvě 19, 2017 12:23 am, celkem upraveno 1 x.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Wesley
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 28, 2017 12:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od Wesley »

https://www.amazon.de/Lieferumfang-Scha ... 5441ENJ1EC
Nasel jsem tudle zarovku, ale houbeles tomu rozumim. A pak jsem jeste natrefil tohle a to mi prijde hodne vymazleny, co se kapacity tyce : https://www.amazon.de/dp/B01LL71YCI?psc=1
Ja nejsem zadny elektronicky kutil, rad pracuji se drevem a sbiram ovoce. Takze tydle hotovy udelatka se mi libi a jinak vim o elektrine kulove. Skoda, ze je to tak slozite s tema lifepo4 bateriema, tam se mi libi ta vysoka zivotnost, ale sam to tezko postavim a nikdo to za me neudela..
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od kodl69 »

mám návrh, potřebuju v pátek pořezat tak 10m3 dřeva, rád ti takový světlo protihodnotou stvořím. :lol
8Ah v lampičce mi nepřijde nic extrémního.
Pokud tomu nerozumíš a nechceš rozumnět, nezbývá ti v podstatě nic jinýho než kupovat to , co ti někdo vychválí jak je to skvělý, bez možnosti ověřit si, že je to blbost a taková věc nemůže mít inzerovaný parametry. Mě dycky extra naštve, když mi číňan pošle něco, co se tváří jako něco úplně jinýho, třeba falšovaný součástky, baterky - to může prosit jak chce, ale feedbackem ho smažu, ale je to jedno, jich jsou 2mld, nás je pár, takže nás stejně dostanou na ty svoje krámy všecky.
jestli chceš fakt dobrý posvícení, tak tohle: http://luciferlights.net/vykonne-celovk ... -lucifer-M
mají k tomu i hodně poříslušenství, ale za evropský ceny.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Wesley
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 28, 2017 12:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od Wesley »

Bydlis tutove nekde na Morave co?:-) ta lampa je myslis blbina? Kdyz vidim co je na svete chytrych telefonu a powerbanek za par stovek, proc by tohle nemohlo mit takovou kapacitu? Kdyby to vazne vydrzelo 170 hodin svitit, tak mam sviceni na mesic bez nabijeni. Pred 4 roky mi u domecku 3x4 metry slozili 5kubiku dreva a jeste jsem ho nestihl vsechno stopit:-D
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od kodl69 »

Právě že těch powerbank už jsem viděl mrak, co nemají ani čtvrtinu udávané kapacity ani jako nový, nedejbože po 50-ti cyklech. Navíc bych všechno nesoustředil na jednu baterku, když budeš mít slušnou čelovku (ne z číny) a k ní 4 ks značkovejch 18650, tak ti to na občasný svícení na "stanovou" intenzitu vydrží na jedno nabití i několik měsíců. A naopak lucifer na plnej jas svítí víc, než leckterý auto, což se taky může hodit. Navíc hmotnost je fakt minimální, proti kempové plastové veliké lucerně je tohle malý, je k tomu i držák na kolo a je to hliníkový a vodovzdorný (ne vodotěsný) což se na cestách asi hodí. Čínskejch čelovek jsem měl několik a nedá se to fakt srovnat. Za kvalitu se platí.
P.S. taky jsem měl životní období, kdy mi v celým baráku na zimu stačilo 3-4m3 dřeva, ale to ke mně nikdo nechtěl moc chodit na návštěvu, ale nikdy mi nic doma nezmrzlo...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Wesley
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 28, 2017 12:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od Wesley »

Celovkou jsem si prvni roky v domecku svitil.rad bych narazil na nejakou hodne slusnou s dobrou vydrzi a co by mela teple svetlo,jako klasicka zarovka.tak kde mas to drevo?rad ho narezu a nastipu,pro me je to meditace:-)umel by jsi mi zhotovit lifepo4 sytemek kdyz budes mit vse potrebne?:-)
Wesley
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 28, 2017 12:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od Wesley »

https://www.ecoprodukt.cz/solarni.panel ... p.mppt.18v
Tento a panel a tato powerbanka, jde to k sobe?
https://www.amazon.de/portable-powerban ... B01MT54756
Jsem totiz nepochopil, zda ta powerbanka ma v sobe regulator, nebo je potreba. Dekuji
Uživatelský avatar
Viktor X
Příspěvky: 115
Registrován: čtv črc 16, 2015 12:56 pm
Reputace: 5
Bydliště: Praha a okolí

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od Viktor X »

"Solární nabíjení se 76W s vestavěným MPPT.
Zařízení PowerOak K2 lze nabít střídavým napájecím adaptérem, jaké si většina zařízení používáte. Vedle toho je PowerOak K2 Solar schopen nabíjet solární panel s maximálním výkonem 76W. Můžete si koupit naše předdefinované solární panely nebo můžete použít vlastní, pokud vstupní napětí má rozsah mezi 16V a 40V a maximální celkový výkon 76W."
Zdá se, že ano. Drahá sranda...
Wesley
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 28, 2017 12:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od Wesley »

Dekuji za odpoved, jen nych to nerad znicil nevhodnym panelem, pokud se rozhodnu si to koupit. Cili jakykoliv panel do 76W?v tom rozsahu napeti?
Vim, je to dost penez, ale existuje neolovena alternativa,ktera je takto kompaktni a uzivatelsky "laicka"?
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od kodl69 »

Je to jednoduchý, co si neumíš udělat sám, těžce zaplatíš - já si třeba zase neumím spravit zuby...
Nemám rád "černý skříňky" navíc takovýhohle typu, kde je moc věcí k pokažení a kterákoliv odejde, nedá se nahradit jinak než výměnou celé krabičky, ale to je každýho věc, za co vydává peníze. Samozřejmě chápu potřebu kompaktního zařízení na cesty.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od ota »

Ony všechny tyto "kompaktní" zařízení jsou super gadget.
Ale jen na fotce. Pak doma zjistíš že ti přišla pouťovka, která se rozpadá, neumí co měla umět a po týdnu odejde.

Pokud chceš za 100 USD enegetické vybavení na cesty a pro přežití v domečku, četl jsem o člověku, který by ho uměl vyrobit.

Bohužel už není mezi námi. Zemřel chudý v roce 1943 v newyorském hotelu.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Wesley
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 28, 2017 12:00 am
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od Wesley »

Moc se tesim az se mezi lidi dostane zarizeni na volne energie:-) tak nekourim,nechlastam,manzelku a deti nemam,ni auto,zadnou pujcku, takze si muzu obcas dovolit koupit neco zajimaveho a ziskat nove zkusenosti:-D jaky panel teda bude nejlepcejsi k teto uzasne a jiste dokonale fungujici krabicce? (Hlavne pozitivne,dyt je to tady cele jen hra):-)
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od ota »

Zařízení na volnou energii je na trh hromada. Jen si vybrat a koupit.
Jen, jaksi, žádné z nich nefunguje.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Izypízy nádobíčko do domečku?

Příspěvek od vlkazajac »

Voľnú energiu mám za nepolapiteľnú, sem-tam chlastám ( kontrolovane ), manželku a deti mám, autá dve, pozdrav slnku už dávno necvičím ( asi by som mal ), stromy neobjímam, zelený škrekľavý mužíček z TV reklamy ma odpudzuje od chute čokoľvek kupovať.
Tak to má byť, že treba hľadať veci, ktoré máme spoločné. Nefajčím, pôžičky nemám, nuda. Úžasné i keď menej dokonale fungujúce sa mi zdajú byť len ženy. Ale nejde byť vždy pozitívny.
Ak sa Vám to tu zdá byť len hra - potom je veľmi užitočná. Tak užitočná, že si prihrávame informácie a názory o kdejakých krabičkách a posúvame blbiny do úzadia.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.

Odpovědět