Studer informacie

Regulátory Studer
Odpovědět
milhaus
Příspěvky: 259
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Reputace: 49
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

Re: Studer informacie

Příspěvek od milhaus »

Jsem zvědav na odpověd Studeru... ono to možná má i jené důvody , proč měření na každém zařízení zvlášt... i takové datové info přes CAN vedení pro BSM baterie např BYD je pro Studer asi docela oříšek...
Škoda že se to nedá nastavit , prostě chci vše měřit jen BSP... zvolím položku ... a všechny komponenty budou brát vše z BSP...
Já když něco řešil přímo přes Studer, byla odpověd : řešit přes instalatera ... :wall:
A to , že jsem si to montoval sám , moc nedokázali pochopit . ::facepalm::
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Studer informacie

Příspěvek od vlkazajac »

Michal, caka ta este vela sklamania, ked nebudes pocuvat kamaratov......... Studer a za nim hned Victron maju najdrahsie regulatory na svete. Mozno su uplne dokonale, len ich treba dobre nastudovat - este by som ich nezatracoval.

Stale sa vsak vtiera otazka - naco Studer, ked sa 4 kWp daju zmanazovat rovnako spolahlivo a 5 krat lacnejsie ?

( Dufam, ze nepatris medzi tych, ktori si dnes auto kupuju podla toho, aku velku ma konektivitu ... )
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Studer informacie

Příspěvek od mobilik »

Milhaus, presne tak odskrtnem polozku a vybavene...

Vlkazajac: nie nepatrim k takym.
Ale mam baterie LiFe ktore som chcel a maju velku vyhodu oproti olovu. Tam potrebujes merat poriadne spravne napatie nie ako u olova.
Mne ak nespravne mera napatie tak mi potom odpoji Life na prepatie niektoreho clanku, preto potrebujem aby to suhlasilo.
Mal som PCMka co su skvele regulatory, ale zhorel kvoli nepravnemu dimenzovaniu mojou vinou. Tak som sa rozhodoval mezdi PCM8048, alebo studerom.
Predstav si ze studer ma vysiel rovnako ako 3ks PCM8048.
A tak som si povedal studer je kvalitka beriem ho a...
Regulatory victron zial nemusim vobec, ano poznam ich montoval som ich.
A epsolar a podobne som nechcel oretoze nemaju sinchronizaciu, co vlastne nakoniec zistujem aj u studera.

Proste som chcel mat kvalitme spravenu FVE bez problemov a nakoniec riesim somariny.
Na chate mam vsetko taivanske a olovo a neviem ze tam mam FVE.

Odoslané z Lenovo P2a42 pomocou Tapatalku
Čo bolo bolo, bude len horšie...
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm
Reputace: 105

Re: Studer informacie

Příspěvek od willcz »

To ze neprebira napeti z BSP je skoda, minimalne to mohlo byt nekde v menu.
V mem pripade ale napeti mezi BSP a VT sedi, kabely 35mm2, delka mezi baterkou a VT cca 1m

Mam dalsi zacatecnicky dotaz:
Da se nejak nastavit aby menic pri sepnutem transfer rele bral nejdrive vykon z panelu a baterii a az pak co nestaci bral ze site? Prozatim vystup mam zapojeny jen na jednu zasuvku a zkousel jsem jak se chova a prekvapilo me ze toto nefunguje pri vychozim nastaveni. Poradi prosim nekdo jak na to?
Tento rezim by se mi vice libil nez prepinani podle stavu baterii.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Studer informacie

Příspěvek od Frenky »

willcz píše:To ze neprebira napeti z BSP je skoda, minimalne to mohlo byt nekde v menu.
V mem pripade ale napeti mezi BSP a VT sedi, kabely 35mm2, delka mezi baterkou a VT cca 1m

Mam dalsi zacatecnicky dotaz:
Da se nejak nastavit aby menic pri sepnutem transfer rele bral nejdrive vykon z panelu a baterii a az pak co nestaci bral ze site? Prozatim vystup mam zapojeny jen na jednu zasuvku a zkousel jsem jak se chova a prekvapilo me ze toto nefunguje pri vychozim nastaveni. Poradi prosim nekdo jak na to?
Tento rezim by se mi vice libil nez prepinani podle stavu baterii.
Tady je příklad přímo od studeru
AN002 Optimal solar backup.pdf
(865.71 KiB) Staženo 296 x
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Studer informacie

Příspěvek od tomas »

mobilik píše:Dakujem za potvdenie mojho dohadu. A tymto ma studer ale ze totalne sklamal!
Idem im pisat, vsak to je smutne taka firma a nevie poriesit normalne meranie napatia. Naco tam davaju tie sietove kable, ked tie regulatory sa ani nesinchronizuju potom. Zlate dobre Taiwanske PCM, mal som ja kupit radsej 80A a bol by pokoj. Chcel som mat istenie pekne v rozvadzaci a teraz to mozem zasa prerabat a davat na napajanie regulatora 25mm2 kabel podla odporucania vyrobcu a poistky tym padom vonku mimo rozvadza. :-(
Maximalne sklamanie. Uz obycajne regulatory maju bezne kable na meranie presneho napatia.
Vyhodil som kopec penazi za krabicku ktoru mi ani netreba sakra (bsp-500).
Ale som nastvany, nekonecny pribeh ta moja FVE.

Odoslané z Lenovo P2a42 pomocou Tapatalku
Pro bezpečnost toho regulátoru i akumulátoru a dalších zařízeni si musí měřit napětí každé aktivní zařízení dodávající výkon samo. Přes nějaké datové rozhraní by to bylo velmi pomalé a vznikali by ne špičky napětí ale kopce, také by se to mohlo celé rozkmitat. A pokud by se ztratila informace o napětí (přerušený měřící vodič nebo datové spojení) tak by se součástek utekl kouř. :). Použij podřadné kabely a zkrať trasy, nebo přejdi na vyšší napětí.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm
Reputace: 105

Re: Studer informacie

Příspěvek od willcz »

Jak spolehlive majitelum Studeru funguje web?
Protoze mam novou instalaci, tak se na to hodne divam a prijde mi ze stranka dost casto nejde.

Zaroven uz cca dva dny nejsou nove dataloggeru. Mam hledat chybu nekde u me, nebo to zlobi vice lidem?
Samotny monitoring jde v pohode.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Studer informacie

Příspěvek od Frenky »

Nainstaloval jsem tento způsob dohledu kamarádovi a mám stejný problém. Dost často stránka spadne. Nedívám se pořád, ale tak 3x za den se na to nejde dostat hned. :mrgreen: Datalogger mi nejde od včera, takže je chyba :repair: asi někde společná, myslím si, že u nic na serveru.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Studer informacie

Příspěvek od mobilik »

Ja zom to kupil a pozeram na to max. raz za tyzden... Mam iny dohlad na fve. Za mna je to take neohrabane. Ale zatial islo stalek ked som to potreboval.

Odoslané z Lenovo P2a42 pomocou Tapatalku
Čo bolo bolo, bude len horšie...
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm
Reputace: 105

Re: Studer informacie

Příspěvek od willcz »

Opet se zeptam zkusenejsich na dve veci:
- da se nastavit u Variotracku zvlast nabijeci proud do baterek a max proud do systemu? Pro zacatek jsem mel omezeny proud na 30A (preci jen jsem si nebyl jisty jak to budou baterky brat, jak budou vybalancovane, atd.) a zjistil jsem ze tento proud omezuje komplet proud z VT. tzn proto jsem mel vykon 2kWp jen max 1.6kW. ted kdyz jsem dal proud max 50A tak v pohode panely daji 2kW

- kdyz jsou baterie v bulku, tak system pomoci VT nabiji beterie, ale veskery odber pro dum bere ze site.
Je toto ok stav? Premyslim nad tim zakazkat absorbci, protoze ve float rezimu se mi zda ze baterie taky v pohode nabije, nebo vypnout sync cyklu baterie s XT (tam je stejne zakazany nabijec) pak cekam ze to bude vzdy davat do XT a prebytek pujde do baterii.
Mozna jsem ale jen neco nepochopil :-) co poradite?
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Studer informacie

Příspěvek od Frenky »

Ahoj
- da se nastavit u Variotracku zvlast nabijeci proud do baterek a max proud do systemu? Pro zacatek jsem mel omezeny proud na 30A (preci jen jsem si nebyl jisty jak to budou baterky brat, jak budou vybalancovane, atd.) a zjistil jsem ze tento proud omezuje komplet proud z VT. tzn proto jsem mel vykon 2kWp jen max 1.6kW. ted kdyz jsem dal proud max 50A tak v pohode panely daji 2kW
Taky jsem to řešil, stači v menu VT zrušit synchronizaci s Xtender. Parametr 10037 Synchronisation battery cycle with Xtender na No. Potom Xtender (střídač/nabíječ) se bude řídit nastaveními v menu XT a VT se bude řídit zase nastaveními pro VT. Pokud dáš parametr 10037 na yes, tak se všechna nastavení řídí dle nastavení XT (nastavení pro nabíjení aku).
Poznámka pod okraj.
Dá se i odstavit nabíječka z extenderu a pak bude nabíjení probíhat výhradně a pouze z VT. :lol:
- kdyz jsou baterie v bulku, tak system pomoci VT nabiji beterie, ale veskery odber pro dum bere ze site.
Je toto ok stav? Premyslim nad tim zakazkat absorbci, protoze ve float rezimu se mi zda ze baterie taky v pohode nabije, nebo vypnout sync cyklu baterie s XT (tam je stejne zakazany nabijec) pak cekam ze to bude vzdy davat do XT a prebytek pujde do baterii.
Tady máš špatně nastavený celý systém. Odběr pro dům by měl být brán přednostně z VT (na úkor nabíjení AKU). Zkus se podívat na parametr 1297 Battery priority voltage. Já mám nastaveno 25.0V (50V pro 48V systém)
Pěkný *sun* den.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm
Reputace: 105

Re: Studer informacie

Příspěvek od willcz »

Frenky píše:Ahoj
- da se nastavit u Variotracku zvlast nabijeci proud do baterek a max proud do systemu? Pro zacatek jsem mel omezeny proud na 30A (preci jen jsem si nebyl jisty jak to budou baterky brat, jak budou vybalancovane, atd.) a zjistil jsem ze tento proud omezuje komplet proud z VT. tzn proto jsem mel vykon 2kWp jen max 1.6kW. ted kdyz jsem dal proud max 50A tak v pohode panely daji 2kW
Taky jsem to řešil, stači v menu VT zrušit synchronizaci s Xtender. Parametr 10037 Synchronisation battery cycle with Xtender na No. Potom Xtender (střídač/nabíječ) se bude řídit nastaveními v menu XT a VT se bude řídit zase nastaveními pro VT. Pokud dáš parametr 10037 na yes, tak se všechna nastavení řídí dle nastavení XT (nastavení pro nabíjení aku).
Poznámka pod okraj.
Dá se i odstavit nabíječka z extenderu a pak bude nabíjení probíhat výhradně a pouze z VT. :lol:
Nabijecku mam zakazanou a proud jsem nakonec nastavil na 50A, ono je to stejne jedno protoze aktualni pole ma 2kWp.
Jeste je zajimave ze update FW ve VT zvedl jeho vykon. Tedy asi jiny FW umi lepe hledat max vykonu a panely daji obcas i 2.2kW :-)
Frenky píše:
- kdyz jsou baterie v bulku, tak system pomoci VT nabiji beterie, ale veskery odber pro dum bere ze site.
Je toto ok stav? Premyslim nad tim zakazkat absorbci, protoze ve float rezimu se mi zda ze baterie taky v pohode nabije, nebo vypnout sync cyklu baterie s XT (tam je stejne zakazany nabijec) pak cekam ze to bude vzdy davat do XT a prebytek pujde do baterii.
Tady máš špatně nastavený celý systém. Odběr pro dům by měl být brán přednostně z VT (na úkor nabíjení AKU). Zkus se podívat na parametr 1297 Battery priority voltage. Já mám nastaveno 25.0V (50V pro 48V systém)
Pěkný *sun* den.
Tady je to fakt divne. Oboji je nastavene jak pises (jen mam nastaveno 50,5V), ale beru to jako vlastnost. Nakonec je to asi jedno protoze jsem udelal odpinani transfer rele podle SOC a tim at je baterka v jakemkoliv rezimu, tak se bere vse z baterii/panelu.
milhaus
Příspěvky: 259
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Reputace: 49
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

Re: Studer informacie

Příspěvek od milhaus »

Nevím zda to popíšu srozumitelně., ale pokusím se.
Pokud je sjednoceno nabíjení a dle měniče a on se dostane do fáze bulk, automaticky se zruší bat. priority voltage a měnič tahá spotřebu ze sítě pokud je k dispozici... takže buď snížit hodnotu , kdy začne nová fáze nabíjení v měniči a nebo rozdělit tu synchronizaci nabíjení( fáze bulk v regulátoru nemá vliv na BP) , popřípadě odpojovat síť dle SOC jak bylo popsáno výše...
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer informacie

Příspěvek od mopadzi »

Neřešili jste jak donutit VT(VS) regulátory aby omezily nabíjecí proud na externí signál z balanceru? Nechci to pálit, nechám to na aktivních balancerech. Díky za nápad
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Studer informacie

Příspěvek od Frenky »

mopadzi píše:Neřešili jste jak donutit VT(VS) regulátory aby omezily nabíjecí proud na externí signál z balanceru? Nechci to pálit, nechám to na aktivních balancerech. Díky za nápad
Tak trochu nechápu, proč bych to dělal. Balancery udržují na všech článcích stejné napětí. (třeba 3.5V) A na VT-čku nastavím maximální možné celkové napětí aku. Když se celkové napětí dostává k horní mezi, tak VT-čko začne omezovat nabíjecí proud až k nule. Zrovna tento týden jsem to nevědomky na svém systému omylem dosáhl.
Ale šlo by to zařídit s akumulátory s vestavěnou BMS. Třeba model ESS 3. A přikoupit komunikační modul studer X-COM CAN. Pak by teoreticky mohlo BSP od studeru spolupracovat BMS na baterkách ESS. Ale jistě to teda nevím. Mám takový pocit, že to zkoušel pan Kolařík pokus se mu napsat na ostrovni-elektrarny možná bude vědět víc.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer informacie

Příspěvek od kodl69 »

To Frenky: Aby sis nezničil nějakej článek v baterce. Po 101 to napíšu znovu a tentokrát pro 8S: regulátor dává 3.5x8V= 28V. baterie má na sedmi článcích napětí 3.4V, jaké napětí má osmý článek? 28-7x3.4= 4.2V .. Co to znamená? že už je nafouklej jak kopačák a je po něm. Není to teorie, klidně se to může stát a leckdo ti tohle potvrdí, že takhle o nějakej článek přišel, včetně mě. A to že balancery udrží stejné napětí při nabíjecím proudu třeba 40A tomu sám nevěříš.
P.S. Dívám se na konfiguraci tvé FVE a nějak jsi ke zbytku systému zapoměl nainstalovat ::pv:: panely *sun* takže tady se to asi stát nemůže...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Studer informacie

Příspěvek od Frenky »

Ani nevis jak bych rad instaloval panely. Bohuzel nemam kam. Snad se má situace brzo zmeni :D
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm
Reputace: 105

Re: Studer informacie

Příspěvek od willcz »

V podstate resim stejnou vec, tzn jak propojit balancery a cellogy na system se studerem.
resil jsem tri varianty:
- puvodne jsem pocital ze pouziju nejaky ze vstupu na XTM ale realne tam zadny vyuzitelny neni (remote signal pouzivam interne na prepinani transfer rele)
- pak jsem si rikal ze to zkusim nejak pres teplotni cidlo BSP (nakecat ze se baterie prehrivaji)
- a nakonec to asi udelam tak ze budu vycitat napeni z cellogu a jejich serioveho vystupu a pomoci XCOM RS232 a komunikaci s Foxtrotem to prolinkuju softwarovou cestou.
Nemam z te sw cesty uplne dobry pocit protoze bych radsi neco jako alarm vystup cellogu dat primo na XTM, ale neprisel jsem na to jak to udelat poradne a spolehlive.

Poslednich par dni ale resim jeste jeden problem s XTM 48-4000, kdyz je rozepnute transfer rele tak pri pretizeni menice se menic vypne a az potom se prepne na sit, tzn na chvilku vypadne sit v dome. Mam nastavene spinani transfer rele pri pretizeni (podle zateze menice a SOC), ale kdyz je spicka velka (mycka a pracka zaroven a k tomu nejaka kratka spicka) tak to menic stejne pretizi a vypne se. Mozna jsem neco prehledu v nastaveni. Prehledl jsem neco v nastaveni?
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer informacie

Příspěvek od mopadzi »

to teplotní čidlo mě zaujalo, co tam je za senzor? Já původně myslel že nakecám BSP vyšší napětí, ale to nemá vliv na regl,
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Studer informacie

Příspěvek od ota »

Teplotní čidlo je prostý termistor, obvykle okolo 10kOhm
Pokud se zamění za odpor odpovídající 20C a bude se k němu relatkem připojovat další sériový rezistor, reknes tim regulatoru ze se zvýšila teplota a regulátor sníží nabíjecí napětí, potažmo i proud.
U Tristaru mi to funguje a neni důvod aby to neslo i jinde
Pokud je teplotní čidlo nedostupné jako třeba u Victronů, dá se u kombinovaných měničů s regulatorem ošálit i batery sense připojením 1,5V článku do série. Výsledek je stejný. Regulátor dostane info ze je napětí vyssi a sníží proud.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek