Studer informacie

Regulátory Studer
Odpovědět
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Studer informacie

Příspěvek od mobilik »

O studeroch tu nieje vela popisane a viem ze zopar ludi ich tu pouziva, chcem sa Vam spytat na par veci, ktore urcite pomozu aj ostatnym.

Zacinam premyslat nad studerom vt-65.
1.Mate ho niekto v prevadzke?
2.Ako sa hreju tie regulatory ked su pod zatazou? Neprehreju sa a potom obmedzuju vykon?
3. Ako sa daju rozumne nastavit na life? Len s tym displejom co sa da dokupit?
4. Komunikacny kabel medzi sebou je typu LAN, alebo len nejaky dvojdrat, pripadne nieco drahe specialne?
5. Je k regulatoru pribaleny nejaky software a kabel na konfiguraciu, alebo je to vylucne len cez tie prepinace alebo cez dokupeny displej?
6. Ako ste spokojny z produktom?

Viem ze tato firma sa radi medzi spickamy na trhu s FV produktamy, len nejako malo informacii je o tom, alebo zle hladam?
:wink:

Viez ze tieto regulatory




Odoslané z Lenovo P2a42 pomocou Tapatalku
Čo bolo bolo, bude len horšie...
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer informacie

Příspěvek od mopadzi »

Zdar
1. ANO
2. uplně normálně, udržím na tom ruku
3 bud s panelem RCC02 nebo XCOM LAN
4. mají vlastní komunikaci, případně RS232 převodník Xcom RS232
5. ne konfigurace je jen dle bodu 3
6. nemá to chybu...nevím o nich. Tak jako o zbytku od Studeru

5.
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Studer informacie

Příspěvek od mobilik »

Dakujem za cenne info, cize ak si ho uzivatel kupy, musi mat tak ci tak bud dysplej, alebo prevodnik nejaky k PC.
Hmm, dist stoja tie komunikacne veci, aj ked viem ze su to spica zariadenia.

Odoslané z Lenovo P2a42 pomocou Tapatalku
Čo bolo bolo, bude len horšie...
honzaL
Příspěvky: 412
Registrován: pon kvě 21, 2012 11:33 am
Reputace: 18
Bydliště: Hradec Kráové

Re: Studer informacie

Příspěvek od honzaL »

mobilik píše:Dakujem za cenne info, cize ak si ho uzivatel kupy, musi mat tak ci tak bud dysplej, alebo prevodnik nejaky k PC.
Hmm, dist stoja tie komunikacne veci, aj ked viem ze su to spica zariadenia.

Odoslané z Lenovo P2a42 pomocou Tapatalku
Je to dost drahé, ale jedno RCC02 pak stačí i pro další zařízení, třeba i pro tři měniče.
Bez RCC02 (nebo RCC03) si to neumim představit. je to přehledné a za chvíli se člověk naučí nastavovat parametry i podle čísel, nemusí pak přes menu.
18x 550Wp, 16xLiFePO 780Ah (stáří 0, 8, 10 let), STUDER: 3x MPPT VT65; 3x Xtender 4000-48. PLC UNIPI
(v minulosti = CEEG 15x230 Wp, 16xLiFePO 500 Ah, MS TS60A, Studer 4000-48, PLC Siemens,)
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Studer informacie

Příspěvek od mobilik »

Ale v kazdom pripade, ak sa rozhodnem zakupit len VT-65 tak ho nemam sancu na life nijak nastavit. Cize musim si zakupit aj displej. Co je dost velka polozka sakra.

Odoslané z Lenovo P2a42 pomocou Tapatalku
Čo bolo bolo, bude len horšie...
milhaus
Příspěvky: 259
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Reputace: 49
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

Re: Studer informacie

Příspěvek od milhaus »

Zdravím, ten displej (RCC-02 nebo 03) stojí cca 4,5tis. což není taková hrůza když vezmu že slouží k nastavéní všech zařízení Studer a zároveň jako ukazatel hodnot. Aktualizace softweru se provádí přes paměťovou kartu, kteá se vloží do zařízení RCC. Soft je volně na stránkách studeru.
U jiných výrobců stojí různé komunikační spešl kabely také dost. O displeji , sice barevném ani nemluvím.
Hlavně bych nedoporučil Studer nikomu , kdo si chce s eletrárnou trochu hrát !!!
Je to dost o ničem, dělá prostě co má a to je nuda!!! :) Zlatá čína... pořád bylo co zlepšovat....
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: Studer informacie

Příspěvek od Frenky »

milhaus píše: Hlavně bych nedoporučil Studer nikomu , kdo si chce s eletrárnou trochu hrát !!!
Je to dost o ničem, dělá prostě co má a to je nuda!!! :) Zlatá čína... pořád bylo co zlepšovat....
Nesouhlasím s tou nudou. Já si hraju se STUDEREM asi dva roky a pořád na něco přicházím a nastavuji a nastavuji. :mrgreen:
Naposledy proaktivní vypínání střídače podle stavu baterie (SOC a napětí). Prostě si při nízkém SOC a Ubat přisosne ze sítě (stav BOOST) a čeká na to až ráno vyjde sluníčko a pak plynule přejde ze sítě do ostrovního režimu.
Připojením arduina (přes X-COM 232) se z toho stal mocný nástroj, kterým nejen vyčítám údaje a posílám do světa (RPi, mypower atd...) Ale jsem schopen i dálkově ovládat vybrané parametry (třeba vypnout střídač).
Teď zrovna přemýšlím na proaktivním ovládání STUDERU ve spolupráci s meteostanicí a údaji o počasí z netu. Zatím jsem jen ve stavu návrhu a pokusů. Ale říci o STUDEU že je to nuda, to mě vyhodilo téměř ze židle. :D
Sluníčku *sun* zdar.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
milhaus
Příspěvky: 259
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Reputace: 49
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

Re: Studer informacie

Příspěvek od milhaus »

Používám tohle nastavení (SOC 1501 , Smart boost 1257 a napětí 1245 ) od začátku , proto možná je to už nuda nějakou dobu... samo že než to člověk odladil (tu spoustu možností nastavení) tak to byla zábava.
Naposled jsem ladil pálení přebytků přes AUX 2 v kombinací parametrů baterie 1353 , Smart boost 1366 a SOC 1502, do toho nějaké 1456 omezení a čas 1378... ale i to bylo jen na pár dnů hrání. ;)
Používám XCOM lan od Studeru a jsem online pořád , ale to proaktivní ovládání STUDERU ve spolupráci s meteostanicí by bylo :yes:
Super by bylo alespoň ovládání různých nastavení dle časů východu , západu slunce dle místa instalace a ročního období.

Nemá někdo heslo na 5012 na instalatéra ? Tam by se našlo zase něco na pokusy. :D
Děkuji :))
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Reputace: 96
Bydliště: Tatranska Lomnica
Kontaktovat uživatele:

Re: Studer informacie

Příspěvek od mgx »

user level (aspon u mna):
-info 460081
-basic 943274
-expert 426468

pre expert level je asi vhodne poznat blueprints zapojenia aj mu rozumiet, preto som to este nechal tak :)

Spytam sa aj ja, viete sharnut Vase nastavenie pre LifePo 48V (XTM, VT-xx), ktore ste zmenili z defaultu a preco, pripadne nejake hint-y? S Lifepo zacinam a nerad by som kupoval nove :)
milhaus
Příspěvky: 259
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Reputace: 49
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

Re: Studer informacie

Příspěvek od milhaus »

Ano tyto kody jsou stejné asi u všech . Děkuji
Nerozumím co je blueprints zapojenia? a hint-y?
Hodně info je i zde na stránkách jak zacházet s lifepo.
Osobně mám VS-120 ale dá se říct , že parametry jsou stejné jako u VT-xx. Používám jiné nastavení pro XTM a jiné pro VS. User ref. -10037-NO.
Nejlépe se ptát přímo na parametr .Jinak VT -float 10005 - 55,2V. absorp. 10009-57,4V a na 10011- 15min. Equali. 57,6V na 15min- jednou za 26dnů...
Je tam toho hodně... např nová fáze nabíjení 10030 - záleží na kolik jsou baterie využívány na posílení jističe , v závislosti na bat.priority voltage 1296...
Důležité taky omezit proud do bat. 10002 dle velikosti baterie. To se bez údajů o vašem systemu nedá říct...
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer informacie

Příspěvek od mopadzi »

mohu se zeptat proč a jaké nastavení je pro VT a XTM rozdílné?
díky
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
milhaus
Příspěvky: 259
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Reputace: 49
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

Re: Studer informacie

Příspěvek od milhaus »

Myslel jsem rozdílné kódy parametrů např float je u VS -14005 a u VT je to 10005.
A u XTM a VS nemám nastavenou synchronizaci nabíjecích cyklů, prostě že není potřeba nabíjet ze sítě , např po výpadku sítě na 100% bat. Stejně tak float na XTM 1140 je na úrovni bat. priority 1297 , z důvodu rezervy jen 16A jističe. Takže je níž než float u VS-14005, VT10005.
Doufám že to píšu alespoň trochu srozumitelně. :write:
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Reputace: 96
Bydliště: Tatranska Lomnica
Kontaktovat uživatele:

Re: Studer informacie

Příspěvek od mgx »

blueprints = https://cs.wikipedia.org/wiki/Diazotypie
hint = napoveda, typy a triky

moja baterka lifepo ma zatial skromnych 4.8kw (48v 100Ah), v blizkej buducnosti planujem upgrade na 48V/300Ah

moje parametre- ekvalizaciu mam zakazanu (myslim si, ze je lepsie to robit manualne) a 10002 mam nastavenu na 0,5C=50A.
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm
Reputace: 105

Re: Studer informacie

Příspěvek od willcz »

Jako zacatecnik se Studerem bych mel otazku na zkusenejsi.

Jak je to s N vstupu a vystupu. Predpokladam ze je muzu propojit. Pristi tyden se jej chystam integrovat do privodu domu. Studer bude v garazi mezi elektromernym sloupkem a vnitrim rozvadecem. Planuju presunout prepetovky a proudovy chranic do rozvadece ke studeru a z rozvadece do domu by pokracovalo 5x4 jako klasicky privod a 1x4 ktera pujde pres menic. Ten 3F do domu potrebuji kvuli topeni ktere nechci tahat pres menic a 1F bude na vlastni dum. Musim ale v tom pripade spojit oba N na menici a nevim jestli se mu to bude libit.
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Studer informacie

Příspěvek od mopadzi »

[quote="willcz"]Jako zacatecnik se Studerem bych mel otazku na zkusenejsi.

moc zkušený nejsem, ale mám to tak
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm
Reputace: 105

Re: Studer informacie

Příspěvek od willcz »

mopadzi píše:
willcz píše:Jako zacatecnik se Studerem bych mel otazku na zkusenejsi.

moc zkušený nejsem, ale mám to tak
ted jsem jeste prochazel dokumentaci a je to zda se v poradku.
Problem je podle vseho jen v pripade ze by to byl ostrovni system, nebo byl pohyblivy privod na strane vstupu menice.

Presto diky.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Studer informacie

Příspěvek od tomas »

Síť TN znamená že je střed zdroje (nulový vodič) uzemněn. A protože planeta Země má pouze jeden zemní potenciál, tak jsou všechny nuláky na celé Zemi ve všech TN sítích spojené přes zemní potenciál planety Země i když se jedná o odlehlé ostrovy v moři. Pokud by nebyly spojené, tak potom to není nulák nebo TN síť. Studer je určen pro TN síť a proto u něj musí existovat pouze jeden nulák který může být vyvedený na více vzájemně propojených svorek. Netřeba ani hledat v dokumentacích, protože to je základní princip TN sítě, pokud by to měl Studer jinak, tak by se nemohl používat v TN sítích.
http://oenergetice.cz/technologie/elekt ... -tn-it-tt/
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Studer informacie

Příspěvek od mobilik »

Dovolim si pokracovat v tomto vlakne a polozit otazocku na skusenejsich uzivatelov produktov STUDER.

Davnejsie som pripojil regulatory VT-65, po pripojeni mi zle meraju napatie baterie. Mam troska dlhsie kable aj aj nie taky prierez ako odporucaju v navode.
Vravim si fajn, drahy vyrobca, nepouziva dva tenke kabliky ako ine regulatory na meranie napatia, ale chce to dalsiu drahu krabicku.
A tak som kupil bateriovy monitor BSP-500, pripojil som vcera vecer cely stastny. :mrgreen:

Dnes pozeram a nabijam len 30A, pozriem von slnko svieti, co sa deje?
A na moje prekvapenie som zistil ze ked pozriem do BSP 500 na dispeji napatie baterie je spravne, ked pozriem do regulatorov, napatie zostalo vyssie o skoro pol voltu a regulatory sa flakali...
Som si myslel ze BSP-500 dava po tej specialnej zbernici info o presnom napati a nie len na displej ktory mi je prd platny...

Mam to len zle nastavene? prehlaiadol som len nejky parameter?
Alebo je to normalne studer ma tym padom hodne sklamal...

Je to velky problem, pretoze teraz mi to brzdi vytazovac, ale ak sa nahreje bojler napatie vyskoci neumerne, kedze som ho musel nastavit pri regulatoroch na vyssiu hranicu aby nabijalo baterie a bojler.

Vlastne som tam kde som bol, akurat som lahsi o viac ako 200€ sakra.

Prosim Vas o radu, ak vobec je nejaka mozna pomoc, verim ze to bude len v nejakom nastaveni...

Dakujem :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
milhaus
Příspěvky: 259
Registrován: úte úno 05, 2013 8:32 pm
Reputace: 49
Lokalita: Zábřeh 78901
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 10500
Kapacita baterie [kWh]: 24

Re: Studer informacie

Příspěvek od milhaus »

Studer měří napětí na každem zařízení zvlášt... také jsem byl překvapen a to mám stejnou délku a průměr kabelů od bat. cca 50cm... přesto je rozdíl cca 0,1V . U bráchy to dělá i 0,3V. při délce kabelů cca 1,5metru.
Nechápu proč to BSP nrepředává info celému zařízení, když měří na 0,01V a ostatní jen na 0,1V. :roll:
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Studer informacie

Příspěvek od mobilik »

Dakujem za potvdenie mojho dohadu. A tymto ma studer ale ze totalne sklamal!
Idem im pisat, vsak to je smutne taka firma a nevie poriesit normalne meranie napatia. Naco tam davaju tie sietove kable, ked tie regulatory sa ani nesinchronizuju potom. Zlate dobre Taiwanske PCM, mal som ja kupit radsej 80A a bol by pokoj. Chcel som mat istenie pekne v rozvadzaci a teraz to mozem zasa prerabat a davat na napajanie regulatora 25mm2 kabel podla odporucania vyrobcu a poistky tym padom vonku mimo rozvadza. :-(
Maximalne sklamanie. Uz obycajne regulatory maju bezne kable na meranie presneho napatia.
Vyhodil som kopec penazi za krabicku ktoru mi ani netreba sakra (bsp-500).
Ale som nastvany, nekonecny pribeh ta moja FVE.

Odoslané z Lenovo P2a42 pomocou Tapatalku
Čo bolo bolo, bude len horšie...

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek