Transformátorový ongrid střídač

Diskuze na téma zařízení určených pro převod a stabilizaci napětí, zejména DC/AC měniče a DC/DC měniče, zkušenosti, teorie, praxe ...
Odpovědět
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Transformátorový ongrid střídač

Příspěvek od xmasin »

Nevěděl by někdo o ongrid střídači s transformátorem, který zvládne na DC straně alespoň 500V? Chci postavit malou ongrid FVE z amorfních panelů a potřebuji k tomu střídač s transformátorem a bohužel, jediný, co jsem našel je Fronius a ten mně přijde zbytečně drahý. Výkon FVE bude kolem 2kWp.
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Re: Transformátorový ongrid střídač

Příspěvek od xmasin »

Jelikož se stále rozhoduji jak vyřešit moji plánovanou FVE (trochu jsem zvednul výkon, už jsem na 3 kWp) tak hledám ideálně hybridní střídač s přifázováním, který umí fungovat s amorfními panely (Avancis s přizemněným mínus pólem). Nevěděl by někdo o něčem?
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Re: Transformátorový ongrid střídač

Příspěvek od xmasin »

Při hledání hybridního ongrid střídače jsem narazil na měnič firmy Eastups http://www.eastups.com/en/products_show_48_159.html. Podle dokumentace by měl být schopen spolupracovat se sítí jako Infinisolar včetně omezení přetoků do DS a vypadá to, že má transformátor (váha 35 kg to asi dokazuje). Má někdo zkušenosti s tímto výrobcem?
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Re: Transformátorový ongrid střídač

Příspěvek od xmasin »

Minulý týden jsem se trochu věnoval pátrání po přifázovaných hybridních střídačích a zjistil jsem, že je docela problém nějaký rozumný sehnat. Narazil jsem na následující:

1) Voltronic (Infinisolar) MPI - beztransformátorový, takže nejde použít s přizemněnými panely, jinak dobrý a certifikovaný. Prodávají ho i různí prodejci na Ebay/Aliexpresu pod svými značkami (MPP Solar, Bestsun apodobně).
2) Voltronic Hybrid V - transformátorový (tipuji HF), bohužel necertifikovaný dle VDE norem, pouze CE (šel by připojit v EU do sítě nebo měnič musí mít VDE certifikaci?)
3) EastUPS - mají dvě varianty, starší transformátorová bez certifikace a novější beztransformátorová, podle mě kopie Voltronicu MPI. Opět prodávaný pod více značkami.
4) Solax hybrid X1 - přišla nabídka z Alibaby, musím se podívat co umí.
5) Goodwe - ten jde sehnat i v Čechách za vyšší cenu, ale je beztransformátorový a předpokládám, že nebude fungovat s uzemněnými panely.
6) Fronius Symo hybrid - třifázový, vyžaduje drahé baterie. Měl by se objevit i jednofázový tak uvidíme.
7) Growatt - musím nastudovat.
8) Další drahé měniče obvykle vycházející z ongrid (Kostal, SMA,Nedap)

Zná ještě někdo další výrobce hybridních měničů? Ideálně transformátorový, případně beztransformátorový, ale který umí fungovat s přizemněnými panely a pokud možno s možností nastavit omezení výkonu dodávaného do sítě na 0W.
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Re: Transformátorový ongrid střídač

Příspěvek od xmasin »

Další update v mém hledání:
1) Solax hybrid je "polo"hybridní střídač. Je to ongrid s nouzovým výstupem z baterií po výpadku DS, poslal jsem dotaz, zda umí kombinovat provoz z baterie a solárních panelů pro případ výpadku DS, z manuálu toto není jasné.
2) Growatt - nemají hybridní střídač pouze BMS, které je schopno napájet ongrid střídač, takže pro poloostrovní provoz nepoužitelné, protože v případě výpadku DS se ongrid střídač vypne.
3) Goodwe má hybridní střídač, ale neumožňuje provoz s uzemněnými panely, jinak by asi vyhovoval.

Takže pro mě zatím nic, asi skončím u kombinace regulátor nabíjení + měnič.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Transformátorový ongrid střídač

Příspěvek od tomas »

A na Nedap PowerRouter jsi se díval?
http://cz.krannich-solar.com/cz/produkt ... nedap.html
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Re: Transformátorový ongrid střídač

Příspěvek od xmasin »

Na PowerRouter jsem se díval, vyhovovala by mně verze PR37SB-BS/S24, ale cena není zrovna nejlepší. Asi nakonec půjdu do řešení od Victronu přes DC coupled a řízení pomocí panelu Venus GX.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek