MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Diskuze na téma regulátorů TriStar Morningstar
Odpovědět
pkougl
Příspěvky: 320
Registrován: ned srp 05, 2012 10:41 am
Reputace: 36

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od pkougl »

dracekvo píše:Koukám v červenci vyšel nový FV pro controller nabíjení verze 24. Zkoušel někdo? Já jedu furt na v22

V24
Enhanced protection for improper shutdown (battery removal with solar still connected)
Enhanced accuracy for current offset zeroing
Updated enable line for gate drive bootup

tj jestli dobře překládám tak
zvýšená ochrana proti nesprávnému odpojení. Pro ty co omylem vypnout dřív baterku než panely. Píšou zvýšená, né absolutní.
Něco o ofsetu nulového proudu. Nevím co by to přesně mělo být. S tím že by mi špatně ukazoval proud problém nemám.
Něco s komunikací, nechápu :D

O bezdůvodných restarted s hláškou dip switch changed ani slovo :-/
Zdravím, mám nainstalovanou verzi 24, původně na nově dodaném regulátoru byla verze 18 (co ani neni v seznamu verzí) a cca po dvou dnech tuhla a pomohl jen restart napájení. Ta 24 zatím vypadá dobře, netuhne, žádné hlášky, běží mi to asi měsíc nebo dýl
7,1kWp - 8x3 panely Renesola 240Wp, 2x3x235Wp lightway, 2xTristat TS60, trakční 48V 2x750Ah olovo, 2xměnič Studer XTM 4000, SDS Micro, solární dvouosý tracker se třemi panely
Roszitz
Příspěvky: 5
Registrován: pon dub 11, 2016 1:03 pm
Reputace: 0

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od Roszitz »

dracekvo píše:Připojil bych notebook a přečetl si co je za data na obrazovce.
I to stávkovalo. Po 2 odpojeních a zapojeních se chytl notebook a načetl, Tristar se tváří, že se nic neděje, žádné chyby, chytl se a nabíjí. Trpaslíci v krabici asi zamakali :-) Některé věci asi nikdy nepochopím. Díky za rady a toto forum :-)
Ostrov - FVE ve vývoji, zatím 1,5kW 6x Canadian Solar 250W, MS Tristar MPPT 60A, baterie 345 Ah / 24V PzS Hawker, PJ 24V/230V 5000W (Carspa SK1000UR-242 24V/230V 1000W po bouřce odešla do křemíkového nebe ...)
para007
Příspěvky: 53
Registrován: pát kvě 18, 2012 8:57 pm
Reputace: 0
Bydliště: Vsetín

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od para007 »

Dobry den,
jsem tu celkem nový,a chtěl bych se informovat zda li je nějaký aplikace na vyobrazení tehoto regulátoru na mobilním zařízení. Já používám TRISTAR MPPT logo MORNINGSTAR

Předem moc děkuji
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od Frenky »

Nejsem si úplně jist, ale myslím, že takovou to aplikaci, asi ještě nikdo nenapsal.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Botas
Příspěvky: 252
Registrován: pon pro 03, 2012 8:53 pm
Reputace: 10

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od Botas »

Zdravím
Na pc používám prográmek od p. procházky tuším nebo kdo to vytvořil je to tu i na fóru.
A nedávno se mi povedlo najít na android aplikaci normálně v google shopu jmenuje se to Clasic monitor od graham 22
je to zdarma je to vpodstatě pro midnite a tristar ikdyž ten ukazuje méně dat.
Jde to i nějak provázat se stránkama pvoutput.org a odesílat tam data. Ale do toho jsem neponiknul zatím to mám jen přes wifi po doma
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od dracekvo »

já to pouštím normálně přes prohlížeč :)
Uživatelský avatar
dedo
Příspěvky: 234
Registrován: čtv zář 22, 2011 10:33 pm
Reputace: 10
Bydliště: SK

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od dedo »

kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od kodl69 »

clasic monitor používám pro midnite, ale jak je to s tím tristarem, potřebuju to pro kámoše na chatu, to má nějaký web rozhraní? nevšil jsem si, asi není na potu 80.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm
Reputace: 70

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od solárník »

Tristar má klasickou webovou stránku na portu 80. Nikdy jsem si nevšiml, jestli port jde změnit. Tedy při vhodném nastavení internetu na to jde koukat třeba z Austrálie :)

Bohužel většina firewallů a routerů má management taky na portu 80, tedy abys to viděl z internetu je třeba nějak vhodně port přemapovat na jiný. Tedy třeba zapnout NAT a pak v Port Forwardingu (tahle funkce bývá pojmenována různě) to nastavit.
miroc
Příspěvky: 371
Registrován: ned srp 12, 2012 10:12 am
Reputace: 40
Lokalita: SK - pri TT
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7900
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Kontaktovat uživatele:

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od miroc »

TriStaru môžeš meniť porty ľubovoľne. HTTP aj MODBUS. Štandardne sú 80 a 502. Ak je k dispozícii pevná IP, tak potom už len ten forwarding na routri.
Sú aj finty dostupu bez pevnej IP, to som ale neskúšal. Google...
O malých domácich veterných elektrárňach: http://www.vawt.om2cm.sk/
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od kodl69 »

Nastavení sítě není problém, ale to web rozhraní musím zkusit. Měl jsem taky problém s tím jejich prográmkem pro nastavení, našel regulátor, ale nechtěl z něj načíst data. To jsem měl připojený přes wifi jenom lokální síť tristar -kabel- wifi AP-wifi- notebook. Po mnoha marných pokusech jsem propojil tristar kabelem přes switch do NB a zase to stejný, prográmek tristar našel, ale nic z něj nenačetl. Začalo to fungovat až ve chvíli, kdy jsem NB připojil přes wifi k internetu, a zkoušel hledat, co dělám blbě. Ale tristar k internetu ani nečuchl, pořád byl připojenej kabelem přes switch do nb ve své lokální síti. Nechápu.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
lopez
Příspěvky: 74
Registrován: stř bře 25, 2015 9:43 am
Reputace: 7

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od lopez »

kodl69 píše:...našel regulátor, ale nechtěl z něj načíst data. ....
Zdravím,
možná by pomohl upgrade FW. S utajováním dat ze strany TS už bojovalo víc uživatelů.
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=58&t=2778
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm
Reputace: 11

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od fukuši »

Zdravím, tak můj tristár po 9 ti letech provozu a soustavného přetěžování napočítal cca 35MWh a nevím proč začal odečítat tuto hodnotu.Prostě jednoho dne jsem si všiml že tam mám mínus a odečítá.Jinak vše zatím jede.Stalo se to někomu?
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm
Reputace: 70

Re: MorningStar TriStar MPPT controler 60A

Příspěvek od solárník »

Ahoj lidičky, nemáte tu někdo vadný Tristar, který byste mi mohli poslat? Přepravu a pokud za nefunkční kus něco chcete zaplatím. Potřebuju ho na pokusy. Klidně i 2 nebo 3 kusy, pokud někdo má.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek