amorfni panely jeste nepouzite

Archiv ukončených inzerátů
martin2190
Příspěvky: 314
Registrován: pon čer 20, 2016 1:56 pm
Reputace: 18

Re: amorfni panely jeste nepouzite

Příspěvek od martin2190 »

ty novy uz nejsou , sou tu jeste zdemontovany a pak jeste ty s vosekanejma privodama
FVE 4,9KWp kostal piko 5,5 , MVE 17KW , elektroauto ELTRA
soooc
Příspěvky: 94
Registrován: sob srp 20, 2011 10:31 pm
Reputace: 1

Re: amorfni panely jeste nepouzite

Příspěvek od soooc »

Ty 40W, co budou zač? Foto?
mozeg
Příspěvky: 120
Registrován: sob bře 21, 2015 10:45 pm
Reputace: 2

Re: amorfni panely jeste nepouzite

Příspěvek od mozeg »

marin pls vies aktualizovat ponuku kolko coho je este kbdispozicii. dakujem. R
martin2190
Příspěvky: 314
Registrován: pon čer 20, 2016 1:56 pm
Reputace: 18

Re: amorfni panely jeste nepouzite

Příspěvek od martin2190 »

pristi tejden skusim zjistit co zustalo , ty 40w po 50kc cca 200ks
FVE 4,9KWp kostal piko 5,5 , MVE 17KW , elektroauto ELTRA
mozeg
Příspěvky: 120
Registrován: sob bře 21, 2015 10:45 pm
Reputace: 2

Re: amorfni panely jeste nepouzite

Příspěvek od mozeg »

ok dakuje. zaujima ma rozmer tych 40w pouzil by sombto ako stresnu krytinu na pristresok pre auta.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: amorfni panely jeste nepouzite

Příspěvek od volente »

Je to stejný rozměr 1200x600mm. Taky jsem se ptal.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
olozx6r
Příspěvky: 490
Registrován: pát dub 11, 2014 8:58 pm
Reputace: 6
Bydliště: České Budějovice

Re: amorfni panely jeste nepouzite

Příspěvek od olozx6r »

Rád bych reagoval na neférové jednání MARTIN2190. Byli jsme domluvení na odběru 100 kusů panelů, kdy mi bylo potvrzeno, že jsou pro mě připraveny, následně i telefonicky dohodnuto, že si je vyzvednu a dnes mi oznámil, že panely již nejsou, přestože jsme byli domluveni. Nechci tu být sprostý, tak jen ať si každý udělá obrázek o tomto člověku!
::fv:: 45x 225Wp, 10x 200Wp, 2x120Wp, 8x 255Wp, 8x 280Wp = 16645Wp ::pv:: , *sun* 6x MPPT střídače, vše jde do TUV a do podlahového topení :wood:.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Re: amorfni panely jeste nepouzite

Příspěvek od hurvayz »

Neferove jednani je tu asi u nekterych clenů standard. Taky sem si chtel jet do Phy pro vrtuli co tu byla na bazaru.Na prevzetí jsme se teda dohodli. No pan mi pak napsal nezlobte se, pan byl neoblomný a prodal jsem ji jemu. I když jste napsal první. Zamyslete se nad sebou!
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: amorfni panely jeste nepouzite

Příspěvek od volente »

Že se zrovna ozývá člověk kterýmu jsem nestál ani za zprávu.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Re: amorfni panely jeste nepouzite

Příspěvek od hurvayz »

To bylo myšleno na mě? Odpověděl jsem za 3 minuty. ;) ;) ;)
Přílohy
vo.png
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
hurvayz
Příspěvky: 951
Registrován: čtv bře 20, 2014 9:17 pm
Reputace: 112
Bydliště: Skoro u SK

Re: amorfni panely jeste nepouzite

Příspěvek od hurvayz »

Navíc i kdybych neodpověděl, jakou to má souvislost? Že se tu někdo chová jako malé dítě? Pochopím to když se domluvím s někým na Bazoši, ale tady? Samozřejmě že neznám okolnosti těch amorfů proč a jak, ted odpovídám na to, s tou vrtulí Breeze.
Okolo 11kWp, soustava několika měničů krmící soustavu několik bojlerů.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: amorfni panely jeste nepouzite

Příspěvek od volente »

To nebylo na tebe. To bylo na toho prvního stěžovatele.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
olozx6r
Příspěvky: 490
Registrován: pát dub 11, 2014 8:58 pm
Reputace: 6
Bydliště: České Budějovice

Re: amorfni panely jeste nepouzite

Příspěvek od olozx6r »

Jestli narážíš na ty baterie od Tebe, tak vše proběhlo dle dohody, zaplatil jsem co jsem měl a DOSUD JSEM BALÍK ANI NEOTEVŘEL...stavím barák, balík je u rodičů a nevím co je uvnitř. Jasně jsem Ti napsal, že až ho otevřu, dám vědět. Zatím se tak nestalo, tak nepruď a drž se tématu ZMRDA, co se se mnou na něčem domluvil a svoje slovo nedodržel. To není můj styl, já si stojím za svým slovem!!!!!!!!
volente píše:Že se zrovna ozývá člověk kterýmu jsem nestál ani za zprávu.
::fv:: 45x 225Wp, 10x 200Wp, 2x120Wp, 8x 255Wp, 8x 280Wp = 16645Wp ::pv:: , *sun* 6x MPPT střídače, vše jde do TUV a do podlahového topení :wood:.
Botas
Příspěvky: 252
Registrován: pon pro 03, 2012 8:53 pm
Reputace: 10

Re: amorfni panely jeste nepouzite

Příspěvek od Botas »

No na mě se panely dostaly. telefoní domluva vše ok kdy je možné si přijet a tak. Ale podle toho jak mluvil bylo jasné že rezervace jako jo ale lepší je se stavit co nejdřív.
A není se čemu divit když jsem to vyděl na místě tak to bylo jak kdyby se to dávalo zadarmo v pátek ve svátek v 10 ráno a nakládalo tam snad 5 aut najednou jedni odjeli dojeli druzí i nějací kluci ze Slovenska tam byli.
Mezitím se točil kamion pač panely byli i někde jinde a museli se navést a v té zmněti všeho panely nové použité poškozené rozebrané pochybuji že martin vůbec ví přesný počty čeho je kolik.
Navíc lidi pak brali víc než chtěli původně. Prostě trošku živelná akce ale při tom počtu lidí a frmolu to ukoučovat prostě snad ani nejde.
Jinak martin žádnej vykuk či vykutálenej přeprodejce jak někoho odrbat. Spíš pohodovej chlápek v montérkách.
Toť má zkušenost.
Uživatelský avatar
olozx6r
Příspěvky: 490
Registrován: pát dub 11, 2014 8:58 pm
Reputace: 6
Bydliště: České Budějovice

Re: amorfni panely jeste nepouzite

Příspěvek od olozx6r »

JJ, super pohodář, co mi vše odkejvá a pak se na mě vysere. Víc takových lidí a bude tu fajn. Jen chci varovat ostatní, mě vše slíbil, že není problém, ale nedodržel nic. Ale už to řešit nebudu, škoda času na zmrda.
::fv:: 45x 225Wp, 10x 200Wp, 2x120Wp, 8x 255Wp, 8x 280Wp = 16645Wp ::pv:: , *sun* 6x MPPT střídače, vše jde do TUV a do podlahového topení :wood:.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: amorfni panely jeste nepouzite

Příspěvek od JonasPP »

olozx6r píše:JJ, super pohodář, co mi vše odkejvá a pak se na mě vysere. Víc takových lidí a bude tu fajn. Jen chci varovat ostatní, mě vše slíbil, že není problém, ale nedodržel nic. Ale už to řešit nebudu, škoda času na zmrda.
Len kľud a pohodu.Stane sa,že na niekoho nebude dostatok,lebo v domacom predaji je chaos a hlavne čo sa tohoto tyka.Tiež som bol po solarka a tiež som riešil menši predaj z 15 chalanmi na raz v domacom prostredi a fakt sa v tom človek zamota ak si to poriadne nezdokumentuje.A tiež som chcel zobrať o paru ks viacej,ale pre spokojnosť dalšieho kupujuceho som nemohol.
Ale pokial viem tak ešte budu dajake,tak istotne sa da dohodnuť,ale istotne nie na tyždeň do predu.Ja som vedel iba v 20:00 ,že na druhy deň rano ma budu objednane KS čakať a to mi cesta trvala cez 6 hodin,tak som bol rad,že som naložil rano o 9:00 a obratom išiel :home: .
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: amorfni panely jeste nepouzite

Příspěvek od kyocera »

Nechci nikomu dělat soudce v malém obchodu, který nevyšel s panely , ale mám takový
názor, že mypower je zaměřeno především na techniku , výrobu el.energie, sdílení
a výměna technických informací. Hodně z Vás zde načerpalo zdarma technické informace
za které se někdy i platí jako za technické poradenství. To , že je zde rubrika bazar, kde
je možné i něco občas koupit, je malý bonus navíc. Někdy mně v životě také
potkaly špatné věci a časem se ukázalo, že to špatné co mně potkalo bylo v něčem jiném
dobré a prospěšné. Já osobně bych za malý obchod, který nevyšel, tak bych nikomu
veřejně nenadával, ale pokud bych měl potřebu, tak bych to řešil formou
soukromé zprávy. Z veřejného praní se někdo baví a někdo se může cítit špatně.
Občas se zde na foru v bazaru objeví někdo , kdo umí nabídnout nějaké
větší množství něčeho co je hodně výhodné . Takový člověk si zaslouží pochvalu protože
to dělá pro všechny a někdy se úplně všechno do puntíku nepodaří.
Stavět vlastní dům a s podílem vlastní práce
je ve výsledku moc hezké. Vzpomínám si na svoje pocity, když jsem stavěl úplně první dům.
V tom domě jsem chtěl mít vše nejlepší. V té době žádné FV panely nebyly, ale kdybych
měl tu možnost, tak bych si zakoupil a dal úplně nové FV panely. Prostě do nového
jen vše nové. Ale tento názor nikomu nevnucuji. Názory lidí na fotovoltaiku jsou
jsou extremně různé. Jeden majitel mně řekl, že se to vyplatí jedině tehdy, když má
FV panely potlučené kroupami koupené lacino, měnič jedině z UPS a ze šrotu zakoupené
akumulátory. Na názorovém protipolu je argument dalšího ,že zakoupí vše úplně nové na
ničem nešetří a svoje úsilí podepře ekonomickým výpočtem, že se jedná o investici s ročním
výnosem 10%.. Ale abych svoji úvahu zakončil, tak někdo včera Martinovi 2190 sebral jeden
jediný kladný bod. Když jsem Martina pochválil, tak mu ten bod kladný bod dávám alespoň
já. A technické věci budeme v pohodě společně všichni řešit dál.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm
Reputace: 70

Re: amorfni panely jeste nepouzite

Příspěvek od solárník »

Já nevím, jestli si to vůbec dovedete představit.

Prodáváte víc jak tisíc kusů něčeho křehkého. Lidi vám píší přes fórum. Do toho desítky lidí k vám rovnou bez ohlášení jezdí a dalších 50 lidí za den vám volá.

Chaos začne vznikat (ten opravdu velký chaos), když ti, co vám napsali, nakonec rovnou přijeli a vy ani nevíte, že to jsou zároveň ti, co vám psali, nebo volali :lol: Nikdo totiž nemá na čele napsanou přezdívku z fóra a většinou se nezmíní, že už volal, nebo psal, tedy se vám objednávky vlivem toho až klidně ztrojnásobí a už nemáte šanci dohledat, kde je realita. K tomu zjistíte, že v X bednách, se kterými jste počítali, jsou panely rozbité, což se samozřejmě stane i při rozvozu, který Martin několika lidem slíbil, protože to neměli jak dovézt (včetně mne). Což je velké plus pro něj, každý nemá doma dodávku, nebo náklaďák.

Tedy za mne - já osobně myslím, že pri takovém strašlivém zmatku nemá nikdo, kdo není už od začátku superpečlivý a na situaci připravený (což vás při prvním takovém větším prodeji čehokoli většinou nenapadne), situaci uhlídat a je zázrak, kdyby vznikla jen jedna chyba v oněch výše zmiňovaných 100 panelech. Tedy já myslím, že Martin udělal vše, co bylo v jeho silách a s přihlédnutím k tomu, že rozvážel i po dalekých zákoutích Čech, udělal možná i víc než to.

Tedy za mne má palec nahoru. Chyby se stávají a tady se to opravdu uhlídat nedalo.
dub042
Příspěvky: 272
Registrován: pát kvě 09, 2014 8:11 pm
Reputace: 14

Re: amorfni panely jeste nepouzite

Příspěvek od dub042 »

to olozx6r: Tak vidíš,podle těch obhájců tady je to nakonec vlastně tvoje chyba, že sis to vůbec domlouval předem...
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm
Reputace: 70

Re: amorfni panely jeste nepouzite

Příspěvek od solárník »

dub042: Nebuď takový "dub" :lol:. Samozřejmě, že to nebyla jeho chyba, že se na něj nedostalo, to tu snad každý chápe. Chyby se staly, to tu padlo, a je zázrak, kdyby byla jen jedna. Pokud jsem se dobře doslechl, tak desítky panelů, se kterými se počítalo, byly po otevření originálních krabic shledány rozlámané, nebo se poškodily při manipulaci. O tom Martin v době objednávání nemohl vědět. Tedy na někoho se dostat nemohlo i přes to, že měl, bohužel, už objednáno.

Zamčeno