InfiniSolar Super 4kw + Modbus / SNMP Card / Loxone

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
dave
Příspěvky: 67
Registrován: stř úno 22, 2017 4:29 pm
Reputace: 5

InfiniSolar Super 4kw + Modbus / SNMP Card / Loxone

Příspěvek od dave »

Ahoj,

zacal som tu https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... 80&p=62329

Panely zvolim asi Qcells 300w 12ks

Po nejakom case komunikacie s roznymi realizacnymi firmami som dospel k menicu Infinisolar Super 4kw.

Victrom 3000VA som zavrhol lebo vie len 2500w z panelov ale prietok 11kw (co je plus) silnejsia verzia 5000Va stoji okolo 90k cize sa neoplati.

Super 4kw ma vykon z panelov 4-5kw a prietok (kombinacia baterie a DS) 9200w co by mi mohlo stacit na normalne fungovanie domacnosti.

Mal by zvladat kombinovat vykon z panelov,siete,baterii bez vypadku

Volal som do GBC montaze a tam sa so mnou nechceli moc bavit, ze si to mam riesit s realizacnymi firmami (ktore vacsina mi na moje dotazy nie su schopni odpovedat)

1. Vie mi niekto povedat (vid priloha) ze ci tych 9200w je ten "bypass proud" 40A ? alebo ako sa to pocita?
http://gbc-montaze.cz/produkty/stridace ... finisolar/

2. uvadzaju karty Modbus a SNMP WebCard Pro - vie mi niekto povedat aky je medzi nimi rozdiel , ci ju aj niekto ma. Pripadne cez ktoru budem vediet vycitat a poslat data 3 strane (Loxone Inteligentna jednotka domu) ?

3. Ma niekto tento Super 4kw menic doma ?

Riesim FVE uz pomaly 2 mesiace a po komunikacii s roznymi firmami som az prekvapeny ako to cele funguje. Vacsina nevie blizsie detaily k menicom, dopatrat sa k informaciam je komplikovane, natahuje sa to. Vacsina len nacenit "manualne zapojit kable" a zaplat. Nechcem ale skoncit ze zaplatim nejaky menic + panely a ked budem riesit nejaky problem tak mi budu kyvat ramenami ze nevedia...
Přílohy
Capture.JPG
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: InfiniSolar Super 4kw + Modbus / SNMP Card / Loxone

Příspěvek od tomas »

1. Na výstupních svorkách měniče může téct až 40A. 18A dodá měnič a 22A si vezme ze sítě, nebo 40A ze sítě pokud není energie z FVE ani akumulátoru.

2. Pro komunikaci stačí karta Modbus a SNMP. SNMP Web Box je zbytečný. SNMP WebCard Pro neznám, kde to je?

Jo komunikace s dodavatelem GBC ohledně Infinisolar je špatná i pro montážní firmy. Málo kdy odpoví. Většinou sami neví, ale mají tam jeden testovací kus, tak by mohly zkoušet, ale asi se jim nechce. Když je poprosím aby výrobci předali nějaké požadavky na opravu, vylepšení atd... tak nereagují. Aktualizace software a firmware není ani na stránkách výrobce.
Jsou tam nějaké chyby a nedodělky např. požadavky na ochrany v PPDS č.4 si každá montáží firma musí nějaký způsobem dobastlit a protlačit přes distributora.
Prodávají se pod různými značkami:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 908#p61699
ale podporu neposkytuje prakticky nikdo.

Naštěstí konkurence už nespí a začínají se objevovat lepší a i z ČR, které snad budou mít i správně implementované ČEZké speciality:
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=4&t=3524
http://www.fenixgroup.cz/cs/aktuality/a ... ge-systems
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
dave
Příspěvky: 67
Registrován: stř úno 22, 2017 4:29 pm
Reputace: 5

Re: InfiniSolar Super 4kw + Modbus / SNMP Card / Loxone

Příspěvek od dave »

Ahoj, diki moc konecne niekto pise priamo k veci :)

1. Ako sa to riesi ked mam teraz 3x25A takze 3f a mam d45 tarif (20h NT) - ak dam FVE dam miesto 3x25a istica len 1x25a? pripadne nieco silnejsie na 1f? Slo by 1x40a? neviem kolko sa da dat.
Nemam ziadne 3f pristroje ani spotrebice, tak by som usetril za poplatok rocny

2.
Modbus karta - udajne len na spojenie s elektromerom a nemaju k tomu dokumentaciu co ktory prikaz znamena - ak by si mal ten modbus protokol zdokumentovavy bol by som velmi rad ;)
SNMP karta - je pre komunikacius tym ich softom ktory treba mat nainstalovany na PC (ktory je stale pusteny) aby zberal data a siel aj ako web server
WebCard Pro pridali sem : http://gbc-montaze.cz/skladem/?filter1=hybridni-menice

tu mam od GBC nejake odpovede , ale podla toho co pisu o Modbuse tak z toho sa nic pre Loxone neposlem

Kód: Vybrat vše

Modbus karta je teda len na posielanie dat do dalsieho Modbus zariadenia? napr elektromer, pocitac so statistikami atd?
Střídač v tomto případě pomocí „Modbus karty pro elektroměr“ komunikuje s elektroměrem a řídí výkon střídače směrem k předávacímu místu, viz předchozí odpovědi.
 
Je k modbus aj cely protokol popisany co ktory znak znamena a na akych adresach sa daju data citat? (riesim ako tie data z InfiniSolar vytiahnem)
Není. Výrobce podporuje použití dle bodu 1.
 
SNMP Pro sluzi k Infini software a manazment menica , idu aj cez tuto kartu vytiahnut/poslat data ako u Modbus? statistiky atd pre 3rd party
Jak již jste sám popsal, výrobce to řeší přes svůj dodávaný SW. Z principu tohoto síťového protokolu ale budete zřejmě moci data ze SNMP karty sbírat, ovšem bez podpory.
 
funguje ten software aj cez internet? ze si hocikde pozriem hodnoty o vyrobe? alebo treba mat nainstalovany soft na PC a mozem to pozerat len doma?
Záleží na implementaci řešení.
 
SW SolarPowerPro komunikuje pomocí SNMP protokolu s kartou (k tomu používá modul snmp manager). Data sbírá do relační databáze (na PC). Součástí SW je i webserver, který data zobrazuje.  Můžete k webserveru na PC přistoupit web prohlížečem dle svého síťového nastavení a síťových možností (veřejná IP, firewall, NAT apodobně). Toto platí pro SNMP Card nebo SNMP  BOX (připojuje se na RS232) a software SolarPowerPRO.
 
SNMP WEB CARD PRO  má v sobě malou, kapacitně omezenou databázi a malý kapacitně omezený webserver, na který můžete přistoupit opět dle síťových možností pomocí prohlížeče a http protokolu.
 
Ak kazda karta ma svoj vlastny ucel/funkcnost - daju sa osadit obe karty?
Měnič má jeden slot na kartu. Zařízení typu BOX se připojuje přes RS232. V určitých případech je možná kombinace.

Ten link co si poslal : Střídač Home AES10 vyzera zaujimavo, hlavne ta komunikacia:

Bezdrátový přístup WiFi do řídícího a aplikačního rozhraní
Z-Wave čip pro bezdrátovou komunikaci
Management inteligentního řízení toku energie (Čerpání z PV nebo ze sítě v době, kdy je energie levná nebo je osvit, pomocí inteligentního řízení je možné výstup přepínat do jednotlivých výkonových spotřebičů nebo okruhů objektu)

----
Konecne niekto rozmysla pri vyrobe, pretoze to co je na trhu je jak v dobe kamennej nevie komunikavat s nicim a ak nieco tak modbus a komplikovane nastavenia + mizerna dokumentacia.

Skusim im napisat kedy to bude dostupne...lebo ako to vidim ziadny menic zatial nespna moje poziadavky :)

dik
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: InfiniSolar Super 4kw + Modbus / SNMP Card / Loxone

Příspěvek od kodl69 »

víc než 1x 25A ti nikdo nepřipojí. Mám to podobně, jenom dokonce s 32A jističem...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
dave
Příspěvky: 67
Registrován: stř úno 22, 2017 4:29 pm
Reputace: 5

Re: InfiniSolar Super 4kw + Modbus / SNMP Card / Loxone

Příspěvek od dave »

kodl69 píše:víc než 1x 25A ti nikdo nepřipojí. Mám to podobně, jenom dokonce s 32A jističem...
takze 1x25A je asi max? skusim zavolat do CEZ a zistit ako to je aj potom s d45d tarifom, nerad by som o to prisiel...
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: InfiniSolar Super 4kw + Modbus / SNMP Card / Loxone

Příspěvek od kodl69 »

Nikam nevolej, všude je plechová huba a nic se nedozvíš, to je dnes standart...
tady máš ceník čez: https://www.cez.cz/cs/elektrina/comfort/cenik.html . Pozor ale na jednu věc - při odhlášení odběrného místa máš rezervovaný příkon (hlavní jistič) na dva roky, takže když si za rok a půl vzpomeneš a místo splní podnínky na připojení, tak bez poplatku zase jedeš na původní jistič. Ale pokud hodnotu jističe snížíš, a za týden si vzpomeneš že potřebuješ zpátky to cos měl, tak platíš 500Kč/A za připojení jako u novýho odběrnýho místa.
A pokud tou elektrikou fakt netopíš, tarif D45 pro tebe nemá význam, platíš zbytečně. A změna tarifu z D02 na D45 je bezplatně, stačí mít revizi...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
dave
Příspěvky: 67
Registrován: stř úno 22, 2017 4:29 pm
Reputace: 5

Re: InfiniSolar Super 4kw + Modbus / SNMP Card / Loxone

Příspěvek od dave »

D45 - sice s tym nekurim ale mam na to zapojeny cely dom, takze 20h idem na NT, takze ak by som si ho dal na nejaky nizsi napr D02 tak mam stale VT a tym padom drahsia MWh
Přílohy
Capture1.JPG
dave
Příspěvky: 67
Registrován: stř úno 22, 2017 4:29 pm
Reputace: 5

Re: InfiniSolar Super 4kw + Modbus / SNMP Card / Loxone

Příspěvek od dave »

Tu mas porovnanie z http://kalkulator.tzb-info.cz/cz/dodavk ... ni-nabidek

Rozdiel cca 5000, takze vyhodnejsie je mat d45, ale moze sa to zmenit ked by som mal FVE a produkujem, ale predpokladam ze aj tak sa oplati nechat ten d45 tarif na zimne obdobie...
d02
d02
d045
d045
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: InfiniSolar Super 4kw + Modbus / SNMP Card / Loxone

Příspěvek od kodl69 »

Ale normální celoelektrická domácnost spotřebuje cca 2MWh/rok, u nás je ta spotřeba okolo 3MWh/rok, ale to s tím i trochu topíme. Takže by možná stálo za zamyšlení, kde se ta elektrika spotřebovává a jestli je to potřeba.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
dave
Příspěvky: 67
Registrován: stř úno 22, 2017 4:29 pm
Reputace: 5

Re: InfiniSolar Super 4kw + Modbus / SNMP Card / Loxone

Příspěvek od dave »

Len 2 MWh ? uf tak to nepojde asi :D mam 4.5 MWh za rok a to som myslel ze mam este dost malo, oproti ostatnim domacnostiam...

Cim hrejes vodu? ja Mam 150l 2.2kw bojler takze to je asi najvacsi zrut elektriky
Mraznicka, Chladnicka pracka, mycka, susicka vsetko A+++

---
Ak by som mal 2MWh spotrebu za rok co je asi 600kc mesacne tak solarne panely ani neni treba
Dreambox
Příspěvky: 274
Registrován: stř led 15, 2014 11:48 am
Reputace: 82
Bydliště: Dolní Podluží

Re: InfiniSolar Super 4kw + Modbus / SNMP Card / Loxone

Příspěvek od Dreambox »

A já mám 8 MWh .Z toho od Čez 2 MWh a to pouze v Nt.Bez topení.
Přílohy
spotřeba 2016-2017.PNG
3 ks.Studer XTM 4000-48,3 ks.VT-80 - Studer Innotec,BSP,rs232, východ střecha 3,3Kwp,jižní stěna 4,16 Kwp,západ střecha 3,19Kwp, chalupa Majda 4,2 Kwp.Lifepo4 48V 800Ah
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: InfiniSolar Super 4kw + Modbus / SNMP Card / Loxone

Příspěvek od kodl69 »

ono není A++ jako A++, mám třeba kombinovanou ledničku s denní spotřebou 0.4kWh - ověřeno i při běžným provozu, a poodmražení je to pravda i po 5-ti letech provozu. Dnešní A++ mají obvykle při stejné velikosti 0.7kWh/den, a to díky "ekologickýmu" chladivu, který je horší než freon, protože se spotřebuje mnohem víc energie, a i z fosilních paliv.
Samostatnej mražák ne, není k čemu, navíc skladovaný potraviny prodražuje, když koupím 1/2 prasete, tak něco přijde do mrazáku v kombiledničce a hoodně naložit na vyuzení.
Vodu ohřívá v 300l boileru 1.) fototermika, 2.) fotovoltaika, 3.)elektrika na NT, 4.) výměník v krbu., v 120l boileru 1.) fotovoltaika,2.) NT, ale ten se nepoužívá denně, někdy je delší dobu na studeno - seřazeno podle toho, kterej způsob dodá víc energie. Myčka i pračka denně jede, tam jsem nějaký energetický třídy neřešil, ale ženská pere většinou na 40° a myčku na 70° pouštíme málokdy, stejně jako nevyužíváme "extra sušení" - naopak ekoprogram moc nefunguje... No a k přitápění v meziobdobí, jako je teď klimatizace, v létě se taky klimatizuje, ale to je z přebytků z FV, to se nemůže počítat.
Co jsem za posledních 10 let pozoroval, tak fototermika -1MWh/rok, výměna osvětlení, výpočetní techniky a pod, minimalizace standby režimů - 0.5MWh/rok, fotovoltaika -1MWh/rok
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Ronn
Příspěvky: 266
Registrován: pon úno 08, 2016 2:09 pm
Reputace: 48
Bydliště: Ondřejov

Re: InfiniSolar Super 4kw + Modbus / SNMP Card / Loxone

Příspěvek od Ronn »

dave píše: Ak by som mal 2MWh spotrebu za rok co je asi 600kc mesacne tak solarne panely ani neni treba
Pokud máš děti, ženu doma tak se na tyto hodnoty spíše nedostaneš... Nejlépe to zjistíš auditem spotřebičů.

Postupně na každý spotřebič nasadíš měřič spotřeby https://www.mall.cz/ampermetry/voltcraf ... ck-3000-cz
a zjistíš kolik bere stand-by, cyklus, měsíčně. Měsíční údaj Ti řekne nejvíce.

Příklady u mně, co jako nevypneš (měsíčně):
Jističe + chrániče: 18kW
Drenážní čerpadlo: 12kW
ČOV: 44kW
Studna čerpadlo: 13kW
Dešť.voda: 6kW
Server+alarm: 21kW
Vaření: 53kW
Lednice: 13kW
Myčka(30cyklů): 24kW
Pračky(30cyklů): 27kW
Rekuperace: 16kW
atp...


Příklady u mně, co jako Vypneš (měsíčně):
Spotřeba 3ks vypnutých PC: 15kW (Po nastavení stavu S5 v biosu => 0,5W, na S3 8W)
Doutnavky design vypínačů33ks: 11kW (každá 2mA, bo design :) )
Stykač NT: 4 kW (nahradíš relé se spotřebou 0,5W)
atp...

Ronny
FVE01 - 3,9kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => Fronius IG Plus 5kW => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA<=>48V 550Ah LiFePO4 <= SmartSolar RS 450/200 <= 15,6kWp Jolywood 390
FVE02 - 9,75kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => SolarEdge => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: InfiniSolar Super 4kw + Modbus / SNMP Card / Loxone

Příspěvek od kodl69 »

Tak nevím, bydlí nás tady 5 a z toho 3 děti, který potřebujou každej den komplet čistý oblečení... a kdo chce, můžu mu fakturu za el. poslat, ale pouze do sz...
kde jsi vzal těch 18kWh/měsíc na jističe, chrániče? to by snad mohlo být jenom pokud by přes ně pořád tekl jmen. proud.
Stykače mám vyřešený, na přepínání FV mám stykače se západkou, a další jsou většinou vypnutý, přes léto dokonce i jistič od ovládání tarifu, nemá co přepínat...
Nečekaně značnou spotřebu mají pohybový čidla u světel na 230V, některý kusy i 5W, což je za měsíc 3.6kWh na jedno čidlo...(zrušeno, díky Volente)
Je fakt, že nemám drenážní čerpadlo, čov, čerpadlo na dešťovku, nemám rekuperaci, To je hned o 91kWh měsíčně míň a za rok je to víc než 1MWh.
nemám ani oběhový čerpadlo na topení (odhadem 5kWh měsíčně, tj 60kWh/rok). A zrušil jsem většinu doutnavek, nyní vysoce svítivé LED na 52V méně než 1mA, tj 37Wh/měsíc na jednu a je jich odhadem 10ks, je to 4x míň než doutnavky.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Ronn
Příspěvky: 266
Registrován: pon úno 08, 2016 2:09 pm
Reputace: 48
Bydliště: Ondřejov

Re: InfiniSolar Super 4kw + Modbus / SNMP Card / Loxone

Příspěvek od Ronn »

A to já Ti taky pošlu tu svou fakturu... :)

V rozvaděči mám spousty instalačních prvků a buď blbě vybraných (stále žerou i bez zátěže) nebo prostě navíc. Kroková relé, 3x3F chrániče 3x 1f chrániče a spousty jističů. Než Ti projde EE hlavním jističem, chráničem, dalším jističem, tak se Ti to nasčítá. Pravda neměřil každý prvek. Vycházím z katalogu spotřeb instal.prvků... Je tam křivka dle procházejícího proudu. Když se podíváš na křivku spotřeby FU, není to lineární.

Protože spotřeba u mě není normální, nedávno jsem z rozvaděče něco vyházel a prostě se to projevilo. není to "pár wattů" Na řadě jsou kroková relé ... 8ks a poletí 8x1,6W.

Add stykače se západkou - tohle neznám, v sepnutém stavu nic nebere?
Add pohybový čidla u světel na 230V, některý kusy i 5W - cože? tak jdu na ně... pěstuji si tady 4kusy
Add Je fakt, že nemám drenážní čerpadlo, čov, čerpadlo na dešťovku... To znáš, nezávislost není levný špás ;)
Add nyní vysoce svítivé LED na 52V méně než 1mA - jaký typ/odkud, pls?
FVE01 - 3,9kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => Fronius IG Plus 5kW => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA<=>48V 550Ah LiFePO4 <= SmartSolar RS 450/200 <= 15,6kWp Jolywood 390
FVE02 - 9,75kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => SolarEdge => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: InfiniSolar Super 4kw + Modbus / SNMP Card / Loxone

Příspěvek od kodl69 »

k těm spotřebám jističů - u jističe je to bez diskuze, ale když měřím impedanci před a za B16A jiističem, tak je rozdíl třeba 5 miliohm, takže při obvyklém proudu 1A
je to 0.005W. Některejma neteče celej den nic a pak chvilku 16A, tak zase nic. Chrániče elektromagnetický mají jenom ztrátu na kontaktech, to, že jsou dráty provlečený přes cívku, žádnou ztrátu neudělá, jedině jestli máš chránič elektronický, tak má spotřebu ta elektronika.
Západku jsem probíral mnohokrát, je to třeba tohle:https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... kou#p37050
diody jsou obyč superjasný odkudkoliv, já mám z ebay, mám nějaký žlutý a nějaký červený , a k nim odpor 51k a je hotovo.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Ronn
Příspěvky: 266
Registrován: pon úno 08, 2016 2:09 pm
Reputace: 48
Bydliště: Ondřejov

Re: InfiniSolar Super 4kw + Modbus / SNMP Card / Loxone

Příspěvek od Ronn »

EDIT: FU => spotřeba lineární; FI => spotřeba klesající (v pásmu mezi 10-16A je přírůstek spotřeby 0,3%/ A; v pásmu mezi 16-32A je přírůstek spotřeby 0,28%/A) a platí, že každý výrobce to má jinak...
FVE01 - 3,9kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => Fronius IG Plus 5kW => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA<=>48V 550Ah LiFePO4 <= SmartSolar RS 450/200 <= 15,6kWp Jolywood 390
FVE02 - 9,75kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => SolarEdge => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
rva
Příspěvky: 3460
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: InfiniSolar Super 4kw + Modbus / SNMP Card / Loxone

Příspěvek od rva »

Co se týká "zbytečných" spotřebičů, tak vycházím z toho, že prostě elektrárna a to okolo má nějakou vlastní spotřebu, kterou nejsnáze pokryje panel navíc. A aby to bolelo ještě méně, tak vycházím z toho, že naprázdno má měnič spotřebu 100 W. No a pokud ho zatížím "bižuterií", která bere 10 W, tak měnič nebude brát 100 + 10 = 110 W, ani víc, než 110 W, ale třeba jen 105 W, protože se dostane do oblasti, kde má vyšší účinnost. (Toto jsem neměřil, ale pokládám to za možné). A v zimě se to teplo využije na vytápění baráku.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Ronn
Příspěvky: 266
Registrován: pon úno 08, 2016 2:09 pm
Reputace: 48
Bydliště: Ondřejov

Re: InfiniSolar Super 4kw + Modbus / SNMP Card / Loxone

Příspěvek od Ronn »

Elektromagnetické FI u mě nenajdeš (je to dobrý tip, díky za něj). Všechny mám DI (napěťově závislé).

Ročně vyrobím 4,1MWh cesta od měniče (síťový) do spotřebiče vede přes: od FRONIUS=> 3x jistič 2x chránič. Abych přenesl celou výrobu při 10A AC230, potřebuji 1780h... Hodinová ztráta na této cestě je 16W x 1780 => 28kWh (nezahrnuji elektroměr 8W, 3x SSR, atd...). Takhle můžu modelovat i cestu z DS (posledně 5MWh), a když zahrnu vlastní spotřebu všech elektroinstalačních přístrojů (stykače, kroková relé, GB, atd...), jsem na těch svých 200kWh ročně.

Když si srovnám spotřebu před 2roky, vychází mi snížení spotřeby o 15% na nesmyslech a 20% na poruchách (přidřené čerpadlo, uniklý chladivo z lednice) kdybych neměřil - nezjistím.

Díky za tipy na stykače a diody :)
FVE01 - 3,9kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => Fronius IG Plus 5kW => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA<=>48V 550Ah LiFePO4 <= SmartSolar RS 450/200 <= 15,6kWp Jolywood 390
FVE02 - 9,75kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => SolarEdge => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: InfiniSolar Super 4kw + Modbus / SNMP Card / Loxone

Příspěvek od volente »

Co se týká těch pohybových čidel, tak já je používám i na bateriemi napájený světla. Spotřeba v řádu uA. Jen je to DoDo. Koupit modul a spínání dodělat, což je banálně jednoduché.
https://www.aliexpress.com/item/Free-Sh ... 0.0.TMZZ4a
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek