Banner energy Bull 230 - jak jsou na tom?

Olověné baterie, údržba, servis, dobíjení, rady, tipy, návody ...
Odpovědět
SAKO
Příspěvky: 190
Registrován: pon dub 15, 2013 7:33 pm
Reputace: 0

Banner energy Bull 230 - jak jsou na tom?

Příspěvek od SAKO »

Dobrý den, mám tyto baterky od začátku roku 2014 v zapojení do série na 48V. Regulátor Studer VT 65 a 1200 Wp v panelech. Nikdy jsem nedělal žádnou eqvalizaci, nabíjecí napětí 57,6V a udržovací 52.2V. Dá se říct víkendový provoz, ale lednička a měnič jsou jdou nonstop od května do října. Jinak světla, televize, alarm, občas sepne čerpadlo tlakové vody, občas vysavač 2000W. Jinak často dobíjím 90Ah trakční 12V baterku k el. motoru co jezdím na ryby. Opravdu, ale opravdu jsem za celé období 3 let dolil do každého článku jednu plnou malou štamprdli destilky, což je zhruba 2cl. Ted jsem je po zimě měřil a koukal na historii napětí. Byly od začátku prosince do ted bez zátěže, vše vypnuto. Je to na hausbotu. nejmenší napětí bylo 51.2V a hustotu jsem naměřil nějak vysokou, 1.30. Měřil jsem vícekrát pro jistotu, některé články dokonce malinko víc. Baterky měly teplotu 4 stupně. Nezmizla žádná voda. Měřeno tímto hustoměrem - https://www.mulac.cz/prislusenstvi-k-au ... i-gefo.htm .
Co to prosím pro mně znamená? Dá se z tohoto poznat stav baterek? Sice jsem koupil jsem 24ks PZs článků, naměřených 466Ah C/10, ale váží to 650 kilo a když nebudu muset, tak to na tam nedám a nechám tam ty Bannerky. Děkuji.
Uživatelský avatar
Johnny.sk
Příspěvky: 118
Registrován: sob úno 02, 2013 2:42 pm
Reputace: 19

Re: Banner energy Bull 230 - jak jsou na tom?

Příspěvek od Johnny.sk »

Zdravim,
Mam podobny problem ale uz po vyrazne kradsom case..
Bolo mi povedane ze som neprebublaval.. teda aspon raz za mesiac je nutne olovo prepublat prudom C/10 aby sa udrzala kapacita. Ja som to nespravil len par mesiacov - dobijal som z 24V na 29V kazdy den ale prudom tak cca 10A a kapacita sla do haja za 4 mesiace. Pretoze bolo potrebne prebublavat aspon raz za mesiac prudom 25A.
Ak toto info co mam nie je pravda tak nech mi niekto ozrejmi co sa stalo.. preco je elektrolit tak husty a pripadne ako ich ozivit.
::pv:: FS-272 ~ 4600Wp, ::pv:: Poly 230 ~ 5750Wp, :arrow: MakeSkyBlue 60A, *batt* Li-ion ~ 14S 2000Ah, :home: AC ~ DIY 7,5kVA & RDI 15kW, DC ~ stala 250W spotreba, :comp: Vlastny monitoring ~ Domoticz
SAKO
Příspěvky: 190
Registrován: pon dub 15, 2013 7:33 pm
Reputace: 0

Re: Banner energy Bull 230 - jak jsou na tom?

Příspěvek od SAKO »

Ale ja s tými Bannery nemám žádný problém!!! Fungují normálně. Je to na lodi, takže elektrolyt se promíchat musí.

Při hustotě 1,15 začíná intenzivní sulfatace a proto není hluboké vybíjení akumulátoru přípustné. Hustotu je třeba vztahovat k teplotě 25ºC. Je-li teplota jiná než 25ºC, je nutné provést přepočet. Pokles nebo zvýšení teploty elektrolytu o 15ºC znamená změnu o 0,01 g/cm3 ------- toto jsem zkopíroval, není to z mé hlavy, takže ta vyšší hustota by mohla být v pořádku. Ale potřebuju, aby mi to někdo znalý potvrdil, tady to není moje parketa...............Děkuji.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek