Umývačka vhodná do ostrovného systému

Pračky, mikrovlnky, lednice, myčky na nádobí, mrazáky, rychlovarné konvice, remosky, vysavače ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Umývačka vhodná do ostrovného systému

Příspěvek od rottenkiwi »

Chcel by som vedieť aká umývačka je vhodná do ostrovného systému,
kde je menič 3000 VA, schopný dodať tých 2200 W pri horúčavách v lete.

Mám starú 11-ročnú Ardo a keďže mám psoriázu a ruky stále natreté masťami,
ktoré sú dosť drahé, neviem si predstaviť, ako by som umýval riad ručne.

Tá stará vyčerpá vodu čerpadlom, ale ten otočný regulátor prestane tikať
a čerpadlo zostane navždy bežať a ide bez vody, ale program nepokračuje ďalej.

Tu v okolí nie je opravár a z ďaleka je už samotná diagnostika pre mňa drahá.

Začal som čitať nejaké manuály, ale pre bolesť očí asi toho veľa za rok neprečítam
a to by som chcel programovať a nie sa zaoberať čítaním manuálov umývačiek.

Aká je to umývačka s invertorovým motorom ?
http://www.electrolux.cz/vyrobky/myt%C3 ... sf4650rox/

Je to ako u chladničiek, že 100 W chladničku s invertorom rozbehne aj 300 VA menič ?
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
borco
Příspěvky: 20
Registrován: ned bře 31, 2013 9:54 pm
Reputace: 1

Re: Umývačka vhodná do ostrovného systému

Příspěvek od borco »

rottenkiwi píše:Chcel by som vedieť aká umývačka je vhodná do ostrovného systému,
kde je menič 3000 VA, schopný dodať tých 2200 W pri horúčavách v lete.

Mám starú 11-ročnú Ardo a keďže mám psoriázu a ruky stále natreté masťami,
ktoré sú dosť drahé, neviem si predstaviť, ako by som umýval riad ručne.

Tá stará vyčerpá vodu čerpadlom, ale ten otočný regulátor prestane tikať
a čerpadlo zostane navždy bežať a ide bez vody, ale program nepokračuje ďalej.

Tu v okolí nie je opravár a z ďaleka je už samotná diagnostika pre mňa drahá.

Začal som čitať nejaké manuály, ale pre bolesť očí asi toho veľa za rok neprečítam
a to by som chcel programovať a nie sa zaoberať čítaním manuálov umývačiek.

Aká je to umývačka s invertorovým motorom ?
http://www.electrolux.cz/vyrobky/myt%C3 ... sf4650rox/

Je to ako u chladničiek, že 100 W chladničku s invertorom rozbehne aj 300 VA menič ?
Rottenkiwi, mal som podobny problem, ze sa nevypinalo cerpadlo, u mna to bolo zposobene unikom vody do takeho pekacu s lavorom v strede co je pod umyvackou. Tam bol taky polystyrenovy plavak, ktory pokial tam bola voda nechaval cerpadlo zapnute. Ked som vodu poutieral vsetko slo ok. Asi 2 umyvania, potom tam zas voda natiekla..... Problem bol v tom ze jedna umela vyustka bola odtiahnuta a pretekala tadial voda na ten zachytny spodny pekac.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Umývačka vhodná do ostrovného systému

Příspěvek od rottenkiwi »

AKo násjť umývačku, ktorá má heating element s výkonom menším ako 1800 W ?
Gorenje a Beko majú 1800 W ostatné cez 2200 W.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Umývačka vhodná do ostrovného systému

Příspěvek od fugas »

Jediná cesta je plnit horkou vodou.Myčka pak sice stejně dohřívá,protože voda se ochladí jak přiteče do myčky,ale dosti to ušetří měnič.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Umývačka vhodná do ostrovného systému

Příspěvek od kodl69 »

Možná nechat udělat topné těleso na zakázku, třeba v nadeta.cz , otázka je, jestli sw v programátoru nevyhodnotí třeba 1000W těleso jako poruchu, že voda nedosáhne teplotu za stanovený max. čas a vypíše chybu.... Další věc je, že to bude jistě mýt déle než s origo tělesem.
Myčka ohřívá tu vodu na několikrát, a nejhorší je na závěr sušení, to je snad až na 70 st.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
burda
Příspěvky: 209
Registrován: pát kvě 25, 2012 11:15 pm
Reputace: 4

Re: Umývačka vhodná do ostrovného systému

Příspěvek od burda »

No já bych to řešil jako s pračkou - mít myčku;) Termostatická baterie a napouštět takovou teplotou vody z boileru, kterou "chce program". Popsáno mám tady. http://belehradek.cz/2013/12/02/pereme-levneji/
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Umývačka vhodná do ostrovného systému

Příspěvek od fugas »

U pračky je to ošemetnější.Kdyby se to mělo nějak zvrtnout,srazit nebo obarvit,či co já vím,tak mě velitelka zařízne.Myčce je to,jak jsem vyzkoušel úplně putna,takže ji plním jen horkou.Horká má u mě kolem 60 st.C a ty programy v myčce se motají tak nějak kolem.Nechtělo se mi zbytečně kupovat ventil.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Umývačka vhodná do ostrovného systému

Příspěvek od tomas »

Každou myčku nádobí Miele můžete připojit na teplou vodu až 60°C.
https://www.miele.cz/domacnost/1752.htm ... 001434-ZPV

Myčky nádobí Gorenje můžete místo studené vody připojit k horké vodě (s teplotou max. 70 °C):
http://www.gorenje.cz/spotrebice/domaci ... 260/538903

Jen dejte pozor na hadice, ty standardní jsou tuším jen do 40°C.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Umývačka vhodná do ostrovného systému

Příspěvek od pezizka »

Já teda nevím, ale mám představu o cenách Miele :o a nemyslím si že Rottenkiwi hledá zrovna na tuto cenovou hladinu :?
Ronn
Příspěvky: 266
Registrován: pon úno 08, 2016 2:09 pm
Reputace: 48
Bydliště: Ondřejov

Re: Umývačka vhodná do ostrovného systému

Příspěvek od Ronn »

[quote="tomas"]Každou myčku nádobí Miele můžete připojit na teplou vodu až 60°C.

Přesně, připojíš na teplou a stejně si myčka částečně přitopí... Mám Siemens s příkonem tepného tělesa 2,3kW a zatím si netroufám upravit jako pračky... Topné spirály připojené jen na přebytky z GB.

Ronny
FVE01 - 3,9kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => Fronius IG Plus 5kW => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA<=>48V 550Ah LiFePO4 <= SmartSolar RS 450/200 <= 15,6kWp Jolywood 390
FVE02 - 9,75kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => SolarEdge => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Umývačka vhodná do ostrovného systému

Příspěvek od JonasPP »

Ma dajaku cenu napajať myčku na teplu vodu?V mojom pripade ani trocha,lebo od zasobnika mam asi 13m potrubia.
Ale dajme tomu,že zasobnik mame 2m od kohutika.To je stale dosť vody v studenom stave a dalšia energia,ktora nadarmo skončila v rurkach.Myčka ten nedostatok teploty aj tak musi dohriať,tak jedine čo je na tom dobre,je ak sa pušta keď je nedostatok slnka a bojler je zahriaty ešte z prebytkov.
Posledna možnosť kedy sa to oplati je ak mate na teplej rurke spiatočku,teda vždy vam koluje tepla voda v potrubi a takto je tepla voda priamo pri umyvačke.
Teraz trocha čisel.V ECO režime skonzumuje umyvačka mojej mamy okolo 9L vody v normalnom je to okolo 11 a je tam dajaky program na pripalene hrnce tak ten skonzumuje od 14 do 21L,lebo je tam dajake čidlo,či čo.Je to dokonca veľka myčka na 14 suprav + zvlašť šuflik na pribor,tak tie menšie maju isto o dajaku vodu menšiu spotrebu.Spotrebu energie musim presne zmerať,lebo tomu čo je na papieri dajak neverim.Vraj v ECO ma spotrebu do 0,7KWh
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Umývačka vhodná do ostrovného systému

Příspěvek od vlkazajac »

Teplovodný zásobník je akumulátor energie, ktorý netrpí hlbokým vybíjaním. Ak sú prebytky energie, je teda celkom výhodné umývať riad v každom čase, aj v noci ( Nie vždy sme doma, keď slnko svieti. ). Odložený štart je samozrejme najvýhodnejší. Nejaká miera doohrevu elektrinou potom až tak nebolí. Keby sa podarilo doohrev v umývačke úplne vylúčiť, bolo by to výhodné. Dosť málo sa o tejto možnosti píše, o oklamaní umývačky.....
Umývačka môže byť bez dlhej prípojky napojená na teplú vodu aj takto:
napojenie umyvacky.jpg
Pred ručným spustením umývačky je výhodné najprv poumývať ostatný riad, ktorý sa do umývačky nehodí. Potom sa energia v trubkách zbytočne nestráca.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1132
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Reputace: 74
Bydliště: Severní Čechy

Re: Umývačka vhodná do ostrovného systému

Příspěvek od redcrown »

Tak přesně takovou nádhernou bych chtěl vylepšit kuchyň....

Odesláno z mého LG-D802 pomocí Tapatalk
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Umývačka vhodná do ostrovného systému

Příspěvek od marko250 »

Napojení myčky na teplou vodu degraduje studená cesta trubkou k ní,to jde řešit jen napojením blízko používané teplé,nebo oběžkou.Taky klasicky umyji binec okolo,dokud nepřiteče ze sklepa horká a až pak pouštím myčku.Ale to bohužel u myček není vše,ono totiž krom Eko rychlých programů(30min,jedno mytí) jsou všechny ostatní minimálně třífázové.První mytí/druhé mytí/vysoušení.U mého Elektroluxe to ukazuje v průběhu 3kW odběr.Nejlepší myčka v ostrovním systému bude vždy ruční práce :-)
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
pete
Příspěvky: 72
Registrován: úte srp 04, 2015 9:19 pm
Reputace: 5

Re: Umývačka vhodná do ostrovného systému

Příspěvek od pete »

Přitom by stačila jednoduchá úprava firmware myčky tak, aby myčka napouštěla vodu a rovnou ji vypouštěla dokud nepřiteče ta teplá.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Umývačka vhodná do ostrovného systému

Příspěvek od brumlaj »

pete píše:Přitom by stačila jednoduchá úprava firmware myčky tak, aby myčka napouštěla vodu a rovnou ji vypouštěla dokud nepřiteče ta teplá.
Tak toto raději nezmiňuj aby to někoho nenapadlo implementovat. Verze s oběhovým čerpadlem je správná. Plýtvání slakou pitnou H2O je zvěrstvo.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Umývačka vhodná do ostrovného systému

Příspěvek od JonasPP »

Dodam dajake čisla k 14 supravovej umyvačke.
Použivame stale nižši stredny stupeň znečistenia,teda necela 1 hodina chodu pri asi 50 stupnovej vode.
Objem vody žial neodmerany,ale dopuštalo 3x vodu.Pri zapnutom oplachovani aj ohrievani si pekne cucala 1850W max.Po skončeni ohrevu to spadlo na 30~70W.Spotrebovana priemerna energia bola 18,7KWh pri 16x zapnuti,to je 1,17KWh pri jednom zapnuti.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
xhorak
Příspěvky: 36
Registrován: úte črc 12, 2022 9:42 am
Reputace: 3
Lokalita: Brno
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 7300
Kapacita baterie [kWh]: 6.5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Umývačka vhodná do ostrovného systému

Příspěvek od xhorak »

Prubeh spotreby energie mycka zapojena na studenou vodu:
Screenshot from 2022-08-23 08-58-28-mycka studena voda.png
na teplou vodu (tepota vody dle cidla v bojleru 45 stupnu):
Screenshot from 2022-08-25 09-53-12-mycka tepla voda.png
Uspora cca 450W. Pokud je tepla voda "zadarmo", rekl bych ze se vyplati. Rozdil bude nejspis jeste vetsi, graf je spotreba v noci celeho domu. Na grafu vztahujicimu se k teple vode je klidova spotreba kolem 200W, v pripade studene ~150W.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek