Prodej FV panelů a montážního uchycení

Archiv ukončených inzerátů
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Prodej FV panelů a montážního uchycení

Příspěvek od kyocera »

Zdravím Vás,
jen na úvod, já osobně žádné FV panely neprodávám, ani nepřeprodávám, jen uvádím informaci pro všechny , která
může někomu z Vás pomoci.
Takže nové FV panely jsem v minulosti koupil zde.

http://www.nanosun.cz/

a montážní uchycení na FV panely , kde také prodávají FV panely jsem koupil zde.

https://shop.iftech.cz/12-solarni-panely
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Prodej FV panelů a montážního uchycení

Příspěvek od kyocera »

Je pravděpodobné, že výhledově dojde ke snížení cen nových FV panelů z níže uvedených důvodů a tak bych řekl s
nákupem nových FV panelů nespěchat. Jednak skončí intervence do české koruny a s poklesem euro
dojde ke snížení cen i FV panelů. A koncem března 2017 se má rozhodnout, zda skončí zvýšené clo na dovoz
levných FV panelů. Pokud ochranné opatření skončí, bude to znamenat další snížení cen FV panelů.
Více si o možném budoucím snížení cen FV panelů můžete přečíst zde.
http://www.solarninovinky.cz/?legislati ... LVNjdThBkg
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
1romeo1
Příspěvky: 80
Registrován: pát bře 08, 2013 9:20 pm
Reputace: 11

Re: Prodej FV panelů a montážního uchycení

Příspěvek od 1romeo1 »

už dnes sa nakupujú panely mimo číny pod 0,46€/Wp, ak si niekto myslí že sa tu budú 260Wp panely predávať v najbližšej dobe z číny pod cenu 140€ s danou tak je riadny snílek a preto čínske spoločnosti budovali prekladacie stanice mimo čínu ako je napr. India,Vietnam,Turecko,Taiwan a iné aby sa vyhli antidumpingu, keby sa to zrušilo tak cena max. bude kopírovať cenu týchto prekladísk možno tak 5% nižšie. Ono si stačí pozrieť aktualne ceny za Wp svetove a po napočítaní dopravy aj tak vychádza. Takže nič takého strašného by sa nestalo nakoľko 95% objemu sa robí cez tieto prekladiska umelo vybudované ako nástroj ako obísť antidumping a preto si myslím, že prechodné 2 ročné obdobie s cenou 0,46€/Wp prejde aby aj ovca zostala celá aj vlk sa nažral.
4,8kWp prifázovacia elektráren, 15,2kWp ostrov na ohrev TUV+kúrenie paralelne spojiteľný s 2,7kWp hybridom (5kW) s 14,4kWh LiFePO4(Pylontech) úložišťom. (Dohromady 22,7kWp v paneloch/94ks polykrištálov 60článkových)
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Prodej FV panelů a montážního uchycení

Příspěvek od brin »

Do konce roku klesna cena panelů pravděpodobně o 15 %. 10 % udělá posílení koruny a 5 % zrušení cel. U panelu za 4000 Kč to je zlevnění na cca 3400 Kč s DPH.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Prodej FV panelů a montážního uchycení

Příspěvek od kyocera »

Zdravím,
abych moje informace nedával do vlákna žádnému prodejci, kterého by se to mohlo dotknout, tak jsem na sdělení informací založil vlastní vlákno.
Mypower je o praktických radách, předávání informací, návodů atd. Tedy sdílení a předávání
informací, které pomohou rozšiřovat řady zájemců o fotovoltaiku. Proto si myslím, že pokud se najde
někdo, komu mé informace můžou pomoci, je to jen dobře. A kromě kontaktů jsem i předal info
o budoucím zpevnění koruny a také možném ukončení ochranném opatření na zvýšené clo při dovozu
FV panelů. Je vhodné nyní s nákupem nových panelů nespěchat a vyčkat nějaký čas až se změny promítnou
i do nižších cen FV panelů. Ostatně jak moc se vše zlevní si klidně zde můžeme napsat za několik měsíců později.
Pokud někdo další máte informace o velkoobchodech s FV panely, můžete takový kontakt do tohoto vlákna přidat
a zveřejnit ve prospěch všech.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Prodej FV panelů a montážního uchycení

Příspěvek od rva »

Hliníkové profily na uchycení jsem bral jako cenově nejvýhodnější na http://www.ehlinik.cz/hlinikove-profily ... 00101.html i když i tam cena rok od roku roste a prodraží to doprava. Metr s DPH je teď za 160,-Kč . Solární příchytky si z profilu snad každý nařeže sám a vyvrtá díru uprostřed pro šroub. Šrouby dávám normální pozink Imbus M8 a normální pozink nebo nerez matici, která dobře zapadá do solárního profilu. U šroubu je třeba si aspoň 3x změřit, jakou délku potřebuji, protože panely mají různou tloušťku rámu.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Prodej FV panelů a montážního uchycení

Příspěvek od kyocera »

Ano, to je pravda, ta prodejna v Pardubicích je spíše známé pod názvem alupa. Tedy www.alupa.cz
Mají tam omega profily, na uchycení mezi panely také krajní Z profily a 4 hranné solární nosníky. Také se zde dají nakoupit různé hliníkové profily s průhlednou krytkou pro LED pásky. Jiný sortiment solárních nosníků je také v Olomouci zde
http://www.krajiczech.cz/cs/uvod/
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodej FV panelů a montážního uchycení

Příspěvek od kodl69 »

já si nechávám i ůchytky v alupě (ehliník.cz) uřezat, naopak těch pár korun mi za to nestojí, mají to rovný, bez otřepů, tuším 5Kč za řez... Dost na tom, že do toho musím vrtat díry.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
1romeo1
Příspěvky: 80
Registrován: pát bře 08, 2013 9:20 pm
Reputace: 11

Re: Prodej FV panelů a montážního uchycení

Příspěvek od 1romeo1 »

práve som sa včera večer dozvedel, že antidumpingové clo na panely z Číny ostáva v platnosti po dobu 18 mesiacov. A za dalšie nákup čínskych panelov po kontajneroch v číne je na hranici ked už čínsky obchodníci začínajú stenať, že su na cenovom dne je 0,39€/Wp bez dane a skladom v číne. Čo to znamená, no to že aj keby padlo antidumpingove clo na čínske panely tak tie najnekvalitnejšie a najlacnejšie panely veľkoobchodne sú schopné byť dovezené do europskeho prístavu za najnižšiu cenu 0,42€/Wp bez dane a dajme tomu do Prahy za 0,44€/Wp bez dane.Potom sa natom musia ešte uživiť aspon dve firmi cez ktoré to ide k maloodberateľovi ako ste vy. Takáto je veľkoobchodná politika čínskych panelov bez antidumpingového cla. Takže keby sa aj uvolnilo tak nič svetaborného sa nestane, trh ostane na rovnakých cenách nakoľko firmy si radšej zvýšia zisk. A zákazník radšej si kúpi panely od existujúcich firiem mino čínu, ktoré niesu zatažene antidumpingom. Stane sa len to, že na trhu v europe bude omnoho viac nekvalitnejších článkov za podobnú cenu aká je dnes.
4,8kWp prifázovacia elektráren, 15,2kWp ostrov na ohrev TUV+kúrenie paralelne spojiteľný s 2,7kWp hybridom (5kW) s 14,4kWh LiFePO4(Pylontech) úložišťom. (Dohromady 22,7kWp v paneloch/94ks polykrištálov 60článkových)
1romeo1
Příspěvky: 80
Registrován: pát bře 08, 2013 9:20 pm
Reputace: 11

Re: Prodej FV panelů a montážního uchycení

Příspěvek od 1romeo1 »

hlinikový profil 40x40 sa dá v žiari nad hronom kúpiť za+- 4€/m len tam majú iba profil.
4,8kWp prifázovacia elektráren, 15,2kWp ostrov na ohrev TUV+kúrenie paralelne spojiteľný s 2,7kWp hybridom (5kW) s 14,4kWh LiFePO4(Pylontech) úložišťom. (Dohromady 22,7kWp v paneloch/94ks polykrištálov 60článkových)
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Prodej FV panelů a montážního uchycení

Příspěvek od kyocera »

Státy EU jsou proti prodloužení cla. Více zde.
http://www.rananasolar.cz/2017/01/30/st ... ke-panely/
Rozhodnuto ještě není. A uvidíme o kolik % přinese slevu zpevnění koruny po skončení intervencí.
Když jsem byl před roky před volbou jaké zvolit FV panely, tak jsem se rozhodoval mezi Sharp nebo Kyocera.
Nakonec to byly japonské Kyocera , které byly vyráběny v ČR v Kadani. Ta výroba už Kadani skončila, ale i tak je
možné orginál Kyocera FV panely objednávat přes distributora v Pardubicích. V odkaze nahoře jsou k mání zase
FV panely Sharp . Firma Sharp dodávala FV panely pro NASA.
Jestli japonské nebo čínské, záleží na každém z nás. Můj kamarád si vzal před 4mi roky 6ks čínských 250W a měl jsem možnost měřit vždy 2 trojice v serii na počátku instalace a potom po 4 rocích. Na počátku měly měly 2 trojice čína v serii rozdíl od druhé trojice v serii rozdíl jen 0,3V. Po 4 rocích je tento rozdíl 2,1V. Moje 2 trojice Kyocera na počátku měli trojice v serii rozdíl od sebe 0V. Po 4 rocích je ten rozdíl dvou trojic v serii 0,1V pro Kyocera. Japonské panely mají toleranci výkonu jen do plusu .Mechanicky srovnání japonských a čínských panelů bylo také patrné. Japonské mají rámy mnohem víc tuhé, robusní oproti číně.Na těch čínských se šetřilo i s výškou hliníkového rámu.
Také v použitém lepidlu byl vidět rozdíl ve prospěch japonských. Můj známý platil za 1ks čína 250W 3000Kč. Já jsem platil
za 1ks Kyocera 250W 5200Kč. No jestli ten rozdíl ceny stojí za to ? FV panely beru jako věc na desítky roků. která
mně přežije a FV panely jsou nejvíce namáhány počasím i rozdílem teplot.Vím určitě, že na střechu kvůli panelům
nikdy nepolezu. / Ani kvůli blesku - je to dáno polohou / Ale atˇuž japonské nebo čínské, nyní je vhodné vyčkat na
slevy FV panelů. Koruna zpevní, tak raději pár měsíců počkat.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
1romeo1
Příspěvky: 80
Registrován: pát bře 08, 2013 9:20 pm
Reputace: 11

Re: Prodej FV panelů a montážního uchycení

Příspěvek od 1romeo1 »

http://www.solarninovinky.cz/?zpravy/20 ... LhS1lXhDDd Opakujem nieje panel ako panel aj v číne sa dá vyrobiť kvalitnejší panel ako v Japonsku, všetko záleží od polotovarov aké nakupujú. A len blázon dá za panel o 1/3 až 1/2 viac penazí ak su podobnej štruktúry.
4,8kWp prifázovacia elektráren, 15,2kWp ostrov na ohrev TUV+kúrenie paralelne spojiteľný s 2,7kWp hybridom (5kW) s 14,4kWh LiFePO4(Pylontech) úložišťom. (Dohromady 22,7kWp v paneloch/94ks polykrištálov 60článkových)
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Prodej FV panelů a montážního uchycení

Příspěvek od kyocera »

Nevím, koho tím bláznem nazýváte. Jestli NASA, že nakupuje výhradně Sharp ? Nebo mně, že jsem koupil Kyocera ?
Japonské panely vykazují větší dlouhodobou elektrickou stabilitu i mechanickou časovou stálost. O tom jsem se osobně přesvědčil a výše popsal. Možná , možná i v číně umí dělat dobrý panel jako v Japonsku.
Ale spíše z číny se setkávám s přeznačkovanými pouzdry polovodičů. recyklovanými polovodiči, kde se přebrušují
nožičky aby polovodiče vypadaly jako nové, záměnou značení na přebroušených pouzdrech atd. Z těchto důvodů už polovodiče žádné v číně nekupuji.
Pořád ještě umí v číně udělat dobrý mechanický vypínač , přepínač nebo levný spínací zdroj, kde
je dobré ihned vyměnit elyty za značkové. Ale k věci. Dobrá zpráva je, že až zpevní koruna, zlevní jak japonské tak i čínské panely.....
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Nicholas
Příspěvky: 253
Registrován: stř dub 06, 2016 8:00 pm
Reputace: 21
Bydliště: HK

Re: Prodej FV panelů a montážního uchycení

Příspěvek od Nicholas »

Víc než 5% pokles (27->25,5 Kč/€) bych neočekával a může chvíli trvat, než k tomu dojde a kurz se stabilizuje.
Sám doufám, že intervence přestanou hned na začátku Q2, na konci června bych rád koupil 16 300 Wp celočerných panelů, i když ty se vyrábějí v Brně, takže to třeba ani vliv na jejich cenu mít nebude.
4,6 kWp s 30 kWh teplovodní baterií
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Prodej FV panelů a montážního uchycení

Příspěvek od kyocera »

To je zajímavá informace ohledně panelů. Jste ochotný pro všechny uvést více informací ?
Výkon FV panelů, cenu, adresu výrobce - prodejce , popř. jiné informací co znáte ?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Nicholas
Příspěvky: 253
Registrován: stř dub 06, 2016 8:00 pm
Reputace: 21
Bydliště: HK

Re: Prodej FV panelů a montážního uchycení

Příspěvek od Nicholas »

AUO BenQ, parametry a ceny např. na iftech.cz, předpokládám, že to není pro nikoho neznámé. Těžko říct, jestli se v Brně jen nemontují z tchajwanských součástek, ale každopádně jsou Made in ČR a se zárukou 10 let. Myslím, že i ta cena 5400 Kč za 300 Wp není špatná (cca jako 250 Wp panel za 4500 Kč). Mám antracitovou falcovanou střechu, tam polykrystal do modra prostě jít nemůže :D
4,6 kWp s 30 kWh teplovodní baterií
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Prodej FV panelů a montážního uchycení

Příspěvek od kyocera »

Ta značka známá je. Jen jsem nevěděl, že se skládají v Brně. 16 300Wp , jak píšete je slušný výkon. Měl jste příspěvky na
pasivní a nízkoenergetické domy. Je ten výkon určený pro RD ? A jak výkon 16 300Wp následně zpracujete, využijete ?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
petrs
Příspěvky: 429
Registrován: pon čer 30, 2014 7:02 am
Reputace: 30

Re: Prodej FV panelů a montážního uchycení

Příspěvek od petrs »

Pokud nekomu nevadi esteticke nedokonalosti-tzv.sachovnice-daji se v iftech.cz obcas koupit takoveto nove panely se zarukou,na fotografii 260 W ,tento vykon skutecne davaji.Cena 260 W 2600,- Kc vc.DPH.
010.JPG
...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej FV panelů a montážního uchycení

Příspěvek od ota »

To se mi dokonce i líbí. A na funkci to nebude bude mít vliv.
...a na funkci rostlináře už vůbec ne... :D
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Nicholas
Příspěvky: 253
Registrován: stř dub 06, 2016 8:00 pm
Reputace: 21
Bydliště: HK

Re: Prodej FV panelů a montážního uchycení

Příspěvek od Nicholas »

kyocera píše:16 300Wp , jak píšete je slušný výkon. Měl jste příspěvky na pasivní a nízkoenergetické domy. Je ten výkon určený pro RD ? A jak výkon 16 300Wp následně zpracujete, využijete ?
16x 300 Wp = 4,8 kWp. Ano, je to na pasivní dům. Původně jsem chtěl grid-tie Studer/Victron s akumulací do vody a baterie, ale půjdu do obyčejného on-gridu s ukládáním do 425l akumulační nádrže pouze pro přímotopný ohřev vody (kapacita cca 30 kWh), vzhledem k nákladům o 150-200 tisíc vyšším, už tak vysoké ceně stavby domu a spočítanému poměrně malému rozdílu roční úspory mezi hybridem a on-grid s akumulací do vody (sazba D57d, úspora při využití 4 MWh u hybridu a 2,5 MWh u on-grid plus přetok je pouze 2000 Kč ročně) se mi baterky zatím nevyplatí (uvažované baterie s BMS a zárukou BYD, BMZ). Po dokončení domu se chceme vrhnout na rozmnožování členů rodiny, takže to mě nutí myslet hospodárně :)
4,6 kWp s 30 kWh teplovodní baterií

Zamčeno