3,96kWp Brno

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

marko250 píše:Už nabíjíš?
Zdravím ,

nabíjím furt :mrgreen: to mám nechávat na střeše :lol: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

pár dní monulo , tak mám co napsat ;) .
Midnite stále v kómatu :cry: .
Malá recenze testovanýho reglu PCM60X :

klady - bezvětrákový :arrow: tíchý , velké připojovací svorky :arrow: 25mm2 lano naprosto v klidu (nejspíš by šlo i 35mm2 :twisted: ) , docela přesné měření napětí *batt* a napětí z ::pv:: , "maká" už od napětí ::pv:: o cca 3V nad napětí *batt* :shock: , bod max výkonu hledá neustále :arrow: nesetrvá dlouho na jednom nastavení - nevím zda-li de o normální chování , či je-li to vlivem různě "poházených" ::pv:: na střeše , narozdíl od Midnita umí používat Bypass diody ::pv:: při částečném zastínění :yes: , píšou o něm že max ::pv:: Voc 145V ale nemá problém se 160V (moje chyba při připojování ::pv:: :oops: ) sice brble v podobě blikající červené LED , normálně najede a hledá MPP čímž srazí napětí pod limit 145V a je klid :D , komunikace RS232 :) ale k prdu :? .

mínusy - nezná pojem vyrobené Wh či kWh ani v PC softu , proud zjevně odhaduje podle chování FETů - nemá měřící bočník :arrow: při nulovém výkonu zobrazuje 1,9A :roll: , pohyb v menu a nastavování pouze jedním jediným tlačítkem :? , nastavování limitů napětí @ 12 volt systém :roll: pro 48V třeba dělit a při přejetí požadované hodnoty se nedá vrátit :arrow: musí se až na konec 15,00V :arrow: 12,00v .

Momentálně řeším externí měření kWh . Modelářské Wattmetry sou velice přesné , ale jedny umí čítat jen do 6554Wh s následným resetem na 0Wh :? (starší verze) a druhé umějíc čítat oběma směry jedou "až" do 9999,9Wh a pak nic víc - zatuhnou :( (novější verze) .
Koupil sem ťamanskej měřák http://www.ebay.co.uk/itm/DC-6-5-100V-1 ... D100102%26
6,5V - 100V
0,00A - 99,99A
0,0W - 9999W
0 - 9999Wh pak 10 - 9999kWh
Už sem ho zapojil k testování . Paralerně nechám modelářský Wattmetr k porovnávání měření :idea: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

včera kolem 11:00 sem provedl srovnávací test ::pv:: na zmíněném reglu PCM60X . Jak monozí ví , mám 22 ::pv:: zapojených 5 v sérii + 5 v sérii + 6 v sérii + 6 v sérii :arrow: paralerně do reglu .
1) k reglu byla připojena pouze větev s 5-ti ::pv:: s nimiž regl dovedl následující : 560W @ 102V (1 ::pv:: 112W @ 20,4V)
2) k reglu byla připojena pouze větev s 6-ti ::pv:: s nimiž regl dovedl následující : 714W @ 128V (1 ::pv:: 119W @ 21,3V)
3) k reglu byly připojeny obě větve s 5-ti a 6-ti ::pv:: s nimiž regl dovedl následující : 1.230W @ 110V (1 ::pv:: 111,8W @ 20,0V)

Jednoduchý součet výkonu jednotlivých větví je 1.274W ,
v přímém zapojení regl z obou větví vytěžil 1.230W ::rolleyes:: což je ztráta "pouze" 44W ;) nebo-li 3,45% :idea: .

Je docela zřejmé že si i "hloupý" regl dovede poradit s nestandartním chováním ::pv:: :D .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od kodl69 »

je to hlavně tím, že tvoje panely nemají ostrý zlom na VA charakteristice, a ne regulátorem, takže okolo maxima výkonu je dost velkej rozsah napětí, ke se mění proud jenom málo.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od ota »

Díky za cenné info o měření panelů.
Hlavně si nenech vnutit oddělovací diody, jak se kdysi kdesi v "odborném" letáku prodejce 2.kategorie psalo, že to jako pomůže.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
luge
Příspěvky: 750
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Reputace: 36
Bydliště: SK

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od luge »

abrams píše:Zdravím ,

včera kolem 11:00 sem provedl srovnávací test ::pv:: na zmíněném reglu PCM60X . Jak monozí ví , mám 22 ::pv:: zapojených 5 v sérii + 5 v sérii + 6 v sérii + 6 v sérii :arrow: paralerně do reglu .
1) k reglu byla připojena pouze větev s 5-ti ::pv:: s nimiž regl dovedl následující : 560W @ 102V (1 ::pv:: 112W @ 20,4V)
2) k reglu byla připojena pouze větev s 6-ti ::pv:: s nimiž regl dovedl následující : 714W @ 128V (1 ::pv:: 119W @ 21,3V)
3) k reglu byly připojeny obě větve s 5-ti a 6-ti ::pv:: s nimiž regl dovedl následující : 1.230W @ 110V (1 ::pv:: 111,8W @ 20,0V)

Jednoduchý součet výkonu jednotlivých větví je 1.274W ,
v přímém zapojení regl z obou větví vytěžil 1.230W ::rolleyes:: což je ztráta "pouze" 44W ;) nebo-li 3,45% :idea: .

Je docela zřejmé že si i "hloupý" regl dovede poradit s nestandartním chováním ::pv:: :D .

Elektronům zdar *sun*
Ahoj.
Napadlo ma zmerať výkony jednotlivých vetví ako čítam čo meral abrams vo svojom systéme.
Slnko vyšlo spoza susedovho baráku na juhovýchode je nízko,ešte je trocha hmla,je okolo 9,30hod.
Celkový výkon 1437W 4S5P 20 panelov. Sringy majú rozdielne napetie a výkony +-30W
Východný string 4S dáva 526W
Južný 4S položený na streche drevárni skoro rovno 330W
Južný 4S asi 45° uhol 455W
Západný 4S na prístrešku 83W
Západný 4S na streche domu 57W
Spolu to je 1451W
Strata je 14W,to si myslí že je v pohode.
Nemám žiadne oddelovacie diody .
Čo sa týka regulátorov midnite 150 to nemal šancu zvládnuť v akomkolvek nastavení.Rapídne degradoval výkon.Victron 150/70 s tým nemá očividne problém.Toto je realne z praxe bez výpočtov a zákonov.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

ota píše:Díky za cenné info o měření panelů.
Hlavně si nenech vnutit oddělovací diody, jak se kdysi kdesi v "odborném" letáku prodejce 2.kategorie psalo, že to jako pomůže.
Zdravím ,

no , diody tam vlastně momentálně mám . Polovina panelů leží aby aspoň druhá půlka jela , ty dvě ležící série sou oddělený od stojících obyč 10A diodou :arrow: ze stojících sníh sjede ale na ležících se udrží :arrow: stojící by topili do zastíněných ležících . Jen co se *sun* vyhoupne výš nad obzor , aby si vzájemě nestínily , diody odpojím :D .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

po čase je čas doplnit nové informace :write: .
Před pár dny domovní elměr překonal 10MWh z ::pv:: :celebrate4: . Stávající 6kW HF měnič 9,8MWh :celebrate1: .
Konečně sem téměř dokončil úpravy reglu po odchodu Minajta :( . Nový twin-regl má dva nezávislé MPPT solár vstupy , každý disponuje nabíjecím proudem až 60A :arrow: se stávajícími ::pv:: pojedou max na 60% kapacity :yes: .
Vyměnil sem i plastovou krabici el. rozvaděče ... jenže i v týhle je to místy dost nahňahňaný ::facepalm:: .
Celkový stav
Celkový stav
Twin-regl , pojistkový odpojovač sudé větve (lichá větev má odpojovač vlevo :D )
Twin-regl , pojistkový odpojovač sudé větve (lichá větev má odpojovač vlevo :D )
Nejnověji testovaný měřák baterky .
Nejnověji testovaný měřák baterky .
Měřák na poslední fotce se na ebaji objevil před cca 6-ti týdny ... už sem vyzkoušel prakticky všechny měřáky co sou na ebaji k mání :sm1: . Tenhle zatím vypadá fakt solidně ::rolleyes:: , po nastavení kapacity *batt* a resetu skutečného stavu buď při plném nabití nebo při úplném vybití zobrazuje aktuální %-tní stav , Ah , animaci *batt* , proud , napětí (jen to mu ujíždí o cca 0,9V pod realitu :roll: ) , wýkon a co sem zprvu nechápal , čas jenž skáče sem tam jak střelenej :arrow: jedná se totiž o odhad jak dlouho *batt* vydrží při aktuálním odběru , nebo jak dlouho bude trvat její 100% nabití :yes: . Nechápu jedinou věc , proč ho šikmoočko nenaučil zobrazovat nzaménko - při odběru z aku :sm1: . Jediná indikace směru toku el je chováním animované *batt* ... při nabíjení animuje plnění a při odběru nic , zobrazuje aktuální stav . Jinak se zdá v porovnání s PowerLogem docela stabilní , zatím moc neujíždí :mrgreen: . Funguje od cca 8V do 65V a je vybaven 150A 75mV bočníkem , což je plně vyhovující ( 500A bočníky sou pro malé proudy :dontknow: ) .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od kyocera »

Také zdravím
a zeptám se abramse. Nahoře máte měřák AC kWh a proudový chránič jste na výstup
měniče DC / AC sinus nedal ? Já proudový chránič na výstupu sinus měniče nemám, ale zvažuji to.
Potom píšete o twin regl. To je pojmenování kapotáže na dva jednotlivé MPPT regulátory ?
Jaký je výrobce MPPT regulátoru ? A ta spodní plastová krabice jsou balancery k aku nebo co je to ?
Na ten měřák z ebay jsem také narazil. Jaká je vlastní spotřeba tohoto měřáku ?
/ Znát hodně aktuálních informací z měřáků se mně líbí ale pak začnu zvažovat, jak se navyšuje spotřeba
pomocných zařízení v souvislosti s obsluhou /
Jinak nový rozvaděč působí technicky přitažlivě a dojmem vysoké hustoty zástavby, jak píšete nepůsobí.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od JonasPP »

Zaujal ma ten merak a našiel som ho oskalpovany za 17€.
Kym funguje link tak tu je
https://www.aliexpress.com/item/A96-Fre ... 3555&tpp=1
Problem,že to ma len 50A bočnik.Ma to aj dajak viacej nastavovacich funkcii? Teda či sa da napojiť aj na iny bočnik a len nastaviť odpor. Ďakujem Abrams za odpoveď.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
nero
Příspěvky: 44
Registrován: pon lis 09, 2015 6:03 pm
Reputace: 1

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od nero »

Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

Kyocera - sou to dva regy PCM 60X s novým trytem . Origo byly moc rozměrný , tak sem udělal kompaktnější :D . Proudový chránič samozřejmě mám , v hlavním domovním rozvaděči - rozvaděč ve FVE je DC z ::pv:: a AC z měniče , L + PEN . Spotřebu onoho měřáku je cca 7mA , což je celkem v pohodě ;) . Rozvaděč vypadá dobře , protože je zavřenej .

JonasPP - ten samej měřák mám , jen 100A verzi , jenže jeho hendikepem je max 50V :? tak se válí někde v hromadě podobných pokladů . Co mi jede ve FVE umožňuje seřizování napětí i proudu , jenže sem dodnes nepřišel na potřebnou kombinaci mačkání tlačítek aby se pohnul žádouvím směrem :| . Jeho primárním účelem je měřit Ah , to dělá dost dobře , tak zcestné měření napětí pomíjím . Dálším podstatným důvodem proč se mi líbí je , že při 100% nabití *batt* zobrazuje 500Ah a né jako hejno jinýných i dražších 0Ah :evil: .
Tady sem jej koupil : http://www.ebay.com/itm/Battery-Capacit ... SwSlBY1ek8 .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od kyocera »

Také zdravím
a děkuji za vysvětlení. Jen pro upřesnění. Máte tedy v hlavním rozvaděči jeden proudový chránič
na DS a druhý proudový chránič na výstupu ze sinus měniče ? Ptám se na to z důvodu, že v hlavním
rozvaděči mám proudový chránič z DS, ale ještě zvažuji druhý proudový chránič pouze na výstup ze
sinus měniče.Jinak jste urazil obrovský kus cesty. Na počátku jste dodával do DS. Pak jste přešel
do ostrovního režimu. Překonal jste ztrátu několika aku LIFE. Vyrovnal se ze ztrátou Midnita a nahradil jste
ho. Tak za Vaši vytrvalost a schopnost čelit vzniklým technickým problémům a překonávat je, Vám dám
+ do hodnocení , palec nahoru.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

kyocera píše:Také zdravím
a děkuji za vysvětlení. Jen pro upřesnění. Máte tedy v hlavním rozvaděči jeden proudový chránič
na DS a druhý proudový chránič na výstupu ze sinus měniče ? Ptám se na to z důvodu, že v hlavním
rozvaděči mám proudový chránič z DS, ale ještě zvažuji druhý proudový chránič pouze na výstup ze
sinus měniče.Jinak jste urazil obrovský kus cesty. Na počátku jste dodával do DS. Pak jste přešel
do ostrovního režimu. Překonal jste ztrátu několika aku LIFE. Vyrovnal se ze ztrátou Midnita a nahradil jste
ho. Tak za Vaši vytrvalost a schopnost čelit vzniklým technickým problémům a překonávat je, Vám dám
+ do hodnocení , palec nahoru.
Zdravím ,

mám jeden proudový chránič - přepínání mezi DS a FVE mám na vstupu do domovního rozvaděče :arrow: eon hodiny na plotě takže se můžu libovolně rejpat v hl. rozvaděči :) .
Proudový chránič chrání uživatele před ranou ze spotřebičů , nikoli DS či měnič . Měnič je ve stejné pozici jako DS , to jest L + PEN .

Díky za poklonu :oops: cesta neprošlapaná , trnitá , plná klacků a děr ::facepalm:: ::rolleyes:: .
Sranda musí bejt :yes: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 542
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Reputace: 21
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od ResHacker »

Abrams: až teď jsem se dočetl o úmrtí tvého Midnitu :( Proč píšu - taky Midnite mám a taky jsem řešil jeho opravu. V mém případě ale byla způsobená lidským faktorem - vniknutí kapaliny, takže jsem nejprve sám testoval a proměřoval i se zkušeným elektrotechnikem, který dělal u Philipsu, teď u ST navrhuje nějaký operáky čico a nic jsme nevymysleli. Po pár letech, když jsem měl náladu, peníze a čas solár řešit, jsem ho vzal a poslal do Španělska na servis. Po jejich důkladné analýze mi nakonec vyměnili PCB (výkonová s FETy byla OK) a display - který se mi ale zdál předtím vpohodě. Tvrdili ale, že při jejich testech se choval dost nestabilně. Inu, nehádal jsem se a nakonec zaplatil opravu i s poštou za cca 14000Kč v přepočtu. Je to pálka, ale zase za ty peníze bych měl Tristára a Midnite mohl vyhodit, což se mi nechtělo.
Ve tvém případě, jak už psala Vata, bych se pokusil je kontaktovat přímo do toho španělského zastoupení (můžu poslat kontakty) - myslim, že to byla firma Eurosolar.net a vysvětlil jim, co se stalo a poslal to tam na analýzu, třeba to bude fakt jen nějaká blbost ... Jinak ti doma zůstane jen hodně velký černý těžítko a to je taky kprdu...

Každopádně se ale taky klanim tvýmo odhodlání a vytrvalosti, že i přes takové ztráty jdeš dál, za to oba :yes: nahoru!

Lovu :)) zdar!
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

laborací s Midnitem sem strávil hodně hodin ... i s radami od zdejších členů , za které tímto děkuji , se ale nepodařilo závadu najít natoš odstranit :( . Každou SMD pí*ovinu sem třikrát přeletoval kvůli studeňáku , a prd :? furt se tvářil že maká , ale reálně se mu "hejbe" jen polovina Fetů a druhá ani ťuk . Jo , opravu v autorizovaným servisu sem taky zvažoval , ale vidina dardy za novej pajšl skoro jako za novej kus mě utvrdila , už radši ne ::stop:: . Za 14kKč sem koupil dvě 60A "hloupý" vořezávátka PCM 60X a do zásoby jeden 48V PWM snadno apgrejdovatelnej z 60A na 10kA aby ty PCM-ka viděli co je nahradí až zdechnou .
Jak dlouho pojedou nevím , snad dýl než Midnite - jak sem psal , každej regl pojede na cca 60% , oproti Midnajtovi kterej v létě běžně hulil na 90% a po mraku current limit :hell: .
Že je z něj teď těžítko ? To je , aspoň že docela pěkný ;) .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 542
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Reputace: 21
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od ResHacker »

Ok, tvůj pohled na věc chápu, kdyby odešel sám od sebe, asi bych se na to díval stejně.. A upřímně, taky se teď docela bojim, co časem provede. Já ho teda ženu jen na blbým 12V systému, zato proudy taky občas letěj do limitu, tak se uvidí. Možná jsi měl fakt smůlu na špatný kus, možná ale fakt zafungovalo kurvítko - to by mě teda Midnite za ty prachy hodně nas*al.
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

včerá 6kW měnič překonal 10.000kWh :celebrate1: ::rolleyes:: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od kybos »

Gratuluji. Zvládnul to s originálními filtračními kondenzátory? Mám také 6kW po 20 MWh ale je to LF, tam nejsou tak vysoce zatížené filtry jako u HF.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 3,96kWp Brno

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

Minulá kontrola a servis měniče : https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... 300#p47713
Vyměněné díly : https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... 320#p47735

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek