Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od vlkazajac »

Ja tak isto. Téma vyznieva zbytočne kriticky voči Victronu, skutočne ide o to porozumieť technickým informáciam a komunikovať. Tak trošku zrehabilitujem, používam aktuálne tri "single" Victron :
- mppt regulátor v campri a alternatívne teraz doma v teste,
- step-up menič 12/24 V,
- Multiplus C 800.
Bez najmenšieho zaváhania plnia to, čo od nich očakávam.

A v zálohe ponechávam osvedčený menič 350 VA.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
FRSO
Příspěvky: 2252
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od FRSO »

vlkazajac píše:Ja tak isto. Téma vyznieva zbytočne kriticky voči Victronu, skutočne ide o to porozumieť technickým informáciam a komunikovať. Tak trošku zrehabilitujem, používam aktuálne tri "single" Victron :
- mppt regulátor v campri a alternatívne teraz doma v teste,
- step-up menič 12/24 V,
- Multiplus C 800.
Bez najmenšieho zaváhania plnia to, čo od nich očakávam.

A v zálohe ponechávam osvedčený menič 350 VA.
zdravím, já teď už používám jen samostatné komponenty od Victronu a nic jiného nechci vidět. Hodně jsem montoval měniče Phoenix 12V/800VA a pár 1200VA, MPPT 75/15, 100/30, 100/50 a není problém. Victron Blue se při odpojení aku nic nestane. Málo které MPPT to snesou. Staré verze EP jsem zkoušel a taky se jim nic nestalo, ale to bylo krátkodobě.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 6.3.2024 8115kWh
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od gupa »

To nic nemění natom, že se stále se starou deskou v měniči cítím oklamán jako zákazník Victronu. Až Victron předeskování nabídne jako bezplatný upgrade svým uživatelům který jejich výrobky a značku zaplatili důvěřovali jí, tak zmlknu a budu oslavovat s vámi.

Vás ten vývoj osobně nepotkal, po bitvě je každý generál, když až tu na fóru jsem vedle jiných překvapených, informace pouštěl a vy jste se učily. Samotný p Dvořák se musel učit, nevěděl ihned vše, nechápal potřeby zákazníka a jeho domu, nabízel Victorny jako nachystanou ale nevyladěnou věc, jako firma a i jiní testovaly, jak se vlastně měniče chovají a nevěděli, jak se chvovat mají, až zákazníci vytvořili obraz tak holanďan začal s přestavbami a plány přestaveb. Nevěděl nikdo jestli se bude jen přečipovávat nebo co,

... Vy se nyní jen vezete, já to z mnoha jiných v ČR jako první zákazníci v ČR platil, protože jste ani ty měniče nikdy neviděli... Sem se vozily do výloh a i u prodejce byl jen holý modrý reklamní hliník bez pajšlu. Byli drahý měniče natu dobu a samotný Neosolat pracoval v prvních chvílých jen se zákazníkovým zbožím a první zpětná vazba byla se zákazníky a jejich zboží, potom to firemně vyhodnocovaly a zakupovaly a testovali. Za peníze prvních nespokojených zákazníků.

Tak toto přiznejte a ne to že někdo nečetl návody, který se teprve vté době dopisovaly a překládaly a postupně se chápalo co jak při jakých konfiguracích prakticky funguje.



A k Pavlík: budeš nakonec přes ty trable spokojenej, protože jsi koupil dobře. Ty klamy při popisku na eshopech jsou asi v této břanži detajl a normální, hodně lidí už to četlo, chápalo a očekávalo to co je psáno, ale až se konfigurace opravdu vyladí, budeš spokojenej jak želva.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od abrams »

FRSO píše:
gupa píše:Taky to čtu ty reklamní kecy přímo na webu Neosolaru:
Popis EasySolaru
EasySolar funguje jako centrální jednotka. Přímo na ní se připojují fotovoltaické panely - zdroj solární energie, baterie pro skladování energie, přípojka rozvodné sítě jako záložní zdroj a spotřebiče. Vše jednoduše bez potřeby cokoli otvírat a složitě montovat nebo nastavovat. Chod a celkové fungování se řídí vnitřní sofistikovanou logikou.
Dle mě to nejsou kecy, jedná se o popis propojení-zapojení komponentů a ten je správný. Tento popis nemá nic společného s nastavováním HUB-1, popřípadě jiných nabíjecích parametrů pro jiný typ akumulátoru. Tyhle dvě věci pokud chce uživatel změnit, tak to má předem hlásit a požadovat informace k tomu. Pak může byt měnič nastaven dle požadavku zákazníka přímo od prodejce a bude hned fungovat bez přikupování adaptérů. :yes:
Zdravím ,

to je pěkný , má to ale malinkou chybyčku - kdo zná předem potřebný parametry nastavení aby je obchodník nastavil při prodeji ? Nikdo . Každý kus se vždy ladí až v aplikaci přesně na míru . Nezlobte se na mě , ale tohle se mi vůbec nelíbí , takovýhle obechcávky :hell: . A pokud si chcete měnit parametry doma , tak si kupte za nemalý peníz převodník do PC :uh: . Kdejakej debilní čínskej "šmejt" lze nastavovat přímo bez nějakýho dodatečnýho vybavení , ale u "mercedesu" se evidentně řídí heslem : proč to dějat jednoduše když to de komplikovaně ... ::facepalm:: .

Před chvílí sem na ebaji koupil dva vořezávátkový regly - zvažoval sem i Victrona , ale úplně mě na něj přešla chuť :evil: . Midnite se mi z kómatu zřejmě nepovede vskřísit :( .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
peater
Příspěvky: 249
Registrován: pát bře 20, 2015 9:25 pm
Reputace: 14

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od peater »

No, taky jsem uvažoval o nějakém Victronu. Ale ta cena..... nakonec jsem narazil díky tomuto vláknu: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 071#p54597 na tyto kopie Victronu. Tak jsem objednal. Je to úplně stejné jako Victron nastavení atd. Rozebraný jsem ho zatím neměl. Asi to udělám jsem zvědav jak to uvnitř vypadá. Dám jsem nějaké foto, uživatelé stejných "ORIGINÁLNÍCH" přístrojů můžou porovnat kvalitu zpracování. Zatím funguje bez problémů. Uvidíme až začne pořádně svítit.
9000Wp, 48v, 2x Pip-5048 MK paralelně, Li-ion 470Ah, ICC monitoring, GreenBonO vytěžovač
https://pvoutput.org/list.jsp?userid=50768
FRSO
Příspěvky: 2252
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od FRSO »

pro : pavlík, možná ho máš už tento návod, ale v podstatě všechny vyrobené měniče mají od výrobce do října 2016 nahraný soft řady 100, takže se to musí na HUB-1 stejně vždy přeprogravovat viz. návod, heslo je taky v návodu.
Nechal jsem si to poslat před chvilkou od šéfa z Neosolaru.
Naposledy upravil(a) FRSO dne ned úno 05, 2017 10:00 pm, celkem upraveno 1 x.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 6.3.2024 8115kWh
luge
Příspěvky: 750
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Reputace: 36
Bydliště: SK

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od luge »

.
Naposledy upravil(a) luge dne ned úno 05, 2017 10:12 pm, celkem upraveno 1 x.
Pavlik
Příspěvky: 29
Registrován: pon srp 08, 2016 3:10 pm
Reputace: 0

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od Pavlik »

gupa píše:To nic nemění natom, že se stále se starou deskou v měniči cítím oklamán jako zákazník Victronu. Až Victron předeskování nabídne jako bezplatný upgrade svým uživatelům který jejich výrobky a značku zaplatili důvěřovali jí, tak zmlknu a budu oslavovat s vámi.

Vás ten vývoj osobně nepotkal, po bitvě je každý generál, když až tu na fóru jsem vedle jiných překvapených, informace pouštěl a vy jste se učily. Samotný p Dvořák se musel učit, nevěděl ihned vše, nechápal potřeby zákazníka a jeho domu, nabízel Victorny jako nachystanou ale nevyladěnou věc, jako firma a i jiní testovaly, jak se vlastně měniče chovají a nevěděli, jak se chvovat mají, až zákazníci vytvořili obraz tak holanďan začal s přestavbami a plány přestaveb. Nevěděl nikdo jestli se bude jen přečipovávat nebo co,

... Vy se nyní jen vezete, já to z mnoha jiných v ČR jako první zákazníci v ČR platil, protože jste ani ty měniče nikdy neviděli... Sem se vozily do výloh a i u prodejce byl jen holý modrý reklamní hliník bez pajšlu. Byli drahý měniče natu dobu a samotný Neosolat pracoval v prvních chvílých jen se zákazníkovým zbožím a první zpětná vazba byla se zákazníky a jejich zboží, potom to firemně vyhodnocovaly a zakupovaly a testovali. Za peníze prvních nespokojených zákazníků.

Tak toto přiznejte a ne to že někdo nečetl návody, který se teprve vté době dopisovaly a překládaly a postupně se chápalo co jak při jakých konfiguracích prakticky funguje.



A k Pavlík: budeš nakonec přes ty trable spokojenej, protože jsi koupil dobře. Ty klamy při popisku na eshopech jsou asi v této břanži detajl a normální, hodně lidí už to četlo, chápalo a očekávalo to co je psáno, ale až se konfigurace opravdu vyladí, budeš spokojenej jak želva.
Kéž bys měl pravdu. Nechal jsme ho běžet bez sítě v režimu jen UPS a ejhle po dvou hodinách tma.... Střídač se vypnul a nevím proč pač nabateriích bylo napětí při zátěži 12,2 po vypnutí 12,4 což je pro Pb akumulátor úplně normální stav plného nabití. Nastavení Opakuji NASTAVENí bylo dle souboru zaslaným technikem Neosoalru kterýbyl úspěšně nahrán do měniče.... Fakt nechápu jek může měnič ukazovat 86% kapacity baterií Pbpři napětí bateriíí 12,7 V.... a jak může při 12,2 vypnout.... Po připojení sítě to začalo tvrdě nabíjet baterie na 14,7 a výše pak jsme se už radši nedíval, ted po ukončení nabijení a ustálení je na nich 13,7, prostě totál přebíjí....

No nic, zítra to zkusím řešit s tím technikem, nejde nahrát ten Firmware a to nastavení je taky dost naprd, pak nevím, bohužel na tomhle foru je půlka lidí co tu osočujou a hází moudra.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od gupa »

Luge: to jako opravdu ještě na úrovni přetoků nedokázali? Odvolávám co jsem chtěl, už nechci v tuto chvíly od Victronu a jejich dealerů nic. Protože jestli je to pravda ....

FRSO, není stále oco stát jestli je to pravda. A štve mne to jestli o tomto nedotažení a přetoku víš a chválíš a děláš Victronu (re)klam(u).
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od gupa »

Pavlík, VEConfugure má něco jako File-save settings. Prosímtě, uložto a otevři v textu, text - copy paste to sem dej jako výpis.
Edit:
Opravuji, File - export settings vypadá to takto:

Přes klávesovou zktarku ctrlC a přes řádek prohlížeče prohlížeč Úpravy - vložit

Kód: Vybrat vše

TAB: General
System frequency	50Hz
Shore current	50.0	A
Overruled by remote	unchecked
Secondary input shore current	16.0	A
Overruled by remote	checked
Dynamic current limiter	unchecked
TAB: Grid
Country / grid code standard	None (feeding energy from DC to grid not allowed)
Accept wide input frequency range (45-65 Hz)	checked
AC low switch mains off	180	V
AC low switch mains on	187	V
AC high switch mains on	265	V
AC high switch mains off	270	V
UPS function	checked
TAB: Inverter
PowerAssist	checked
Assist current boost factor	2.0	
Inverter output voltage	230	V
Ground relay	checked
Inverter DC shut-down voltage	18.60	V
Inverter DC restart voltage	21.80	V
Low DC alarm level	21.80	V
enable AES	unchecked
TAB: Charger
Enable charger	checked
Weak AC input	unchecked
Stop after excessive bulk	unchecked
Lithium batteries	unchecked
Storage mode	checked
Use equalization (tubular plate traction battery curve)	unchecked
Naposledy upravil(a) gupa dne ned úno 05, 2017 9:59 pm, celkem upraveno 1 x.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Pavlik
Příspěvky: 29
Registrován: pon srp 08, 2016 3:10 pm
Reputace: 0

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od Pavlik »

FRSO píše:pro : pavlík, možná ho máš už tento návod, ale v podstatě všechny vyrobené měniče mají od výrobce do října 2016 nahraný soft řady 100, takže se to musí na HUB-1 stejně vždy přeprogravovat viz. návod, heslo je taky v návodu.
Nechal jsem si to poslat před chvilkou od šéfa z Neosolaru.

Dík, škoda že se ani neobtěžovali mi tohle zaslat...

Hlavní problém je že mi nejde nahrát ten první soubor.....

U druhého programu je zas problém že záložka Assistans píše že něco není a nejde tím pádem nic změnit....

Ach jo , to jsme zase dopadnul....
FRSO
Příspěvky: 2252
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od FRSO »

gupa píše:Luge: to jako opravdu ještě na úrovni přetoků nedokázali? Odvolávám co jsem chtěl, už nechci v tuto chvíly od Victronu a jejich dealerů nic. Protože jestli je to pravda ....

FRSO, není stále oco stát jestli je to pravda. A štve mne to jestli o tomto nedotažení a přetoku víš a chválíš a děláš Victronu (re)klam(u).
nic nechválím, reklamu nedělám a ani se o přisávání nezajímám, zajímají mě jen měniče v normálním provozu.
Ten návod jsem dal jen pro Pavlik a pokud to někomu dělá zle, tak to hned smažu.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 6.3.2024 8115kWh
Pavlik
Příspěvky: 29
Registrován: pon srp 08, 2016 3:10 pm
Reputace: 0

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od Pavlik »

[quote="gupa"]Pavlík, VEConfugure má něco jako File-save settings. Prosímtě, uložto a otevři v textu, text - copy paste to sem dej jako výpis.
Edit:
Opravuji, File - export settings vypadá to takto:

Přes klávesovou zktarku ctrlC a přes řádek prohlížeče prohlížeč Úpravy - vložit

Prosím definuj to otevřít v textu?? F3 nebo F4 jsou klikyháky... vložit sem ten soubor nejde pač prej přípona VSC není povolena tak vkládám s koncovkou doc tak prosím přepsat na .vsc
Přílohy
Nastavení EasySolar HUB-1, 30.1. 2017 - kopie.doc
(3.96 KiB) Staženo 127 x
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od gupa »

Frso: Nevadí, díky za informace, škoda že to tak bereš. Nejde mi přímo o to tě naštvat.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
luge
Příspěvky: 750
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Reputace: 36
Bydliště: SK

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od luge »

gupa píše:Luge: to jako opravdu ještě na úrovni přetoků nedokázali? Odvolávám co jsem chtěl, už nechci v tuto chvíly od Victronu a jejich dealerů nic. Protože jestli je to pravda ....

FRSO, není stále oco stát jestli je to pravda. A štve mne to jestli o tomto nedotažení a přetoku víš a chválíš a děláš Victronu (re)klam(u).
nebo pár tisíc za ENS anti islanding device
Studer forever
Přílohy
parametrizace.png
luge
Příspěvky: 750
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Reputace: 36
Bydliště: SK

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od luge »

gupa píše:Luge: to jako opravdu ještě na úrovni přetoků nedokázali? Odvolávám co jsem chtěl, už nechci v tuto chvíly od Victronu a jejich dealerů nic. Protože jestli je to pravda ....

FRSO, není stále oco stát jestli je to pravda. A štve mne to jestli o tomto nedotažení a přetoku víš a chválíš a děláš Victronu (re)klam(u).
Přílohy
ENS.png
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od gupa »

victronsave.PNG
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od gupa »

Pavlík: pokud jsou tam mikropřetoky, nemůžeš to propojis s distribuční sítí bo podle zákona jestli platí co platilo, nesmí zpětně přes hodiny jít nic. Takže navrhuji firmware nepřehrávat a pracovat s původní verzí 100.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Pavlik
Příspěvky: 29
Registrován: pon srp 08, 2016 3:10 pm
Reputace: 0

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od Pavlik »

gupa píše:
victronsave.PNG
TAB: General
System frequency 50Hz
Shore current 16.0 A
Overruled by remote unchecked
Dynamic current limiter unchecked
State of charge when Bulk finished 85.0 %
Battery capacity 700 Ah
TAB: Grid
Accept wide input frequency range (45-65 Hz) checked
AC low switch mains off 180 V
AC low switch mains on 187 V
AC high switch mains on 265 V
AC high switch mains off 270 V
UPS function checked
TAB: Inverter
PowerAssist checked
Assist current boost factor 2.0
Inverter output voltage 230 V
Ground relay checked
Inverter DC shut-down voltage 11.50 V
Inverter DC restart voltage 13.00 V
Low DC alarm level 11.75 V
enable AES unchecked
TAB: Charger
Enable charger checked
Weak AC input unchecked
Stop after excessive bulk unchecked
Storage mode unchecked
Use equalization (tubular plate traction battery curve) unchecked
Charge curve Adaptive + BatterySafe
Absorption voltage 14.40 V
Float voltage 13.20 V
Charge current 70 A
Repeated absorption time 8.00 Hr
Repeated absorption interval 10.00 Days
Maximum absorption time 8 Hr
TAB: Virtual switch
TAB: Usage
Virtual switch usage Do not use VS
Pavlik
Příspěvky: 29
Registrován: pon srp 08, 2016 3:10 pm
Reputace: 0

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od Pavlik »

gupa píše:Pavlík: pokud jsou tam mikropřetoky, nemůžeš to propojis s distribuční sítí bo podle zákona jestli platí co platilo, nesmí zpětně přes hodiny jít nic. Takže navrhuji firmware nepřehrávat a pracovat s původní verzí 100.


No vyřizuji si oficiálně mikrozdroj u ČEZ takže by mi to nevadilo, měl bych pak dostat 4Q elměr

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek