Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Uživatelský avatar
ant555
Příspěvky: 54
Registrován: ned lis 06, 2016 10:45 pm
Reputace: 1
Bydliště: SK

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od ant555 »

Klam č. 3. Měniče když dosli, měli a mají na sobě (krabici i nálepka zezadu) Made in China
Uz ani nie.......ja mam "Made in India" , mozno je kvalitnesi :)
4 kWp Poly, Victron Multiplus 3kW, Axpert VM3K 24Plus, Bater 5-SOPzS 24V/525Ah, všetko vo výstavbe, hotovo 28%
FRSO
Příspěvky: 2252
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od FRSO »

Popis Multiplus, Easy HUB-1, info pro VOC prodejce - pro info
Přílohy
Popis systému Victron Energy-HUB-1.pdf
(969.4 KiB) Staženo 178 x
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 6.3.2024 8115kWh
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od gupa »

Díky Franto, jde vidět jak Victron stále chrlí a Neosolar nestíhá opravovat svou dokumentaci. Měniče jsou už Victron Multigrid a Quattro se nabízí až 15kVA verzi. (viz oficiální web Victron)
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od vlkazajac »

gupa, ja nie som Victronu zaviazaný ničím a dostávam sa tu do diskusie s Vami, ktorá dúfam neprerastie do konfliktu. Ak chcem byť objektívny, odpoviem takto:

1/ V citácii je pravdivo uvedené, že dokáže ísť s odberom naprázdno 3-8 W, že sa to väčšinou nehodí, je druhá vec ( “ bliká celý dom “ – citácia z fóra ). Tiež dokáže iné režimy, tam je spotreba iná – nulová, alebo väčšia. Žiadnu nepravdu tu nevidím.

2/ Nevidím na stránkach Victronu nič o tom, že všetko, čo sa deklaruje, dokáže Multiplus automaticky. Potrebné príslušenstvo a SW pre úplné nastavenie je na stránkach priznané – uvedené. Pozrime sa, čo písal a píše aj dnes na svojich stránkach:

“Unique PowerAssist feature
The MultiPlus will prevent overload of a limited AC source. First, battery charging will automatically be reduced when otherwise an overload would occur. The second level will boost the output of a generator or shore side supply with power taken from the battery.“

Je to presne o tom, že Power Assist chráni limitované zdroje ( v prístave, doma, centrály,...) a to pomocou energie z vlastných batérií. Žiadna nepravda.

3/ Presne ako napríklad na regulátoroch, vzadu je nálepka “Made in India“. Ak niekde uviedli v originále dokumentácie, že to bolo vyrobené v Holandsku, je to bebe. Ale videl som v textoch aj “designed in Neederland“ – tak by to bolo korektné všade.

4/ To slovo “výkonnejší“ je v úvodzovkách práve preto, lebo masívne Victrony deklarovaný výkon bezpečne dávajú, podľa špecifikácií. Naopak nejaké lacné podvyživené meniče ( prinajmenšom podľa váhy ) to nedajú. To znamená, že Victron 2000 VA ( cca 1600 W ) tých 1600 W dá, ale “výkonnejší“ made in PRC nedá. Overené, žiadna nepravda.

Ak som v odpovedi málo kompromisný, je to asi profesionálna deformácia, nedá mi to inak. Myslím si, že Victron sa trvale snaží držať krok s požiadavkami a je aktívny. Ak sa do cesty pripletie obchodník, ktorý chce len predať a nie poslúžiť, môže vzniknúť problém. Ak sa pridá k tomu ešte neznalosť dôležitých detailov z dokumentácie, je to ďalší problém.

Môj osobný postoj k hybridom nie je odmietavý, ale ako skromný polo - stroskotanec nepovažujem túto technológiu za príťažlivú. 8 letných mesiacov hybrid vôbec nepotrebujem a 4 zimné mesiace mesiace prepnem viac-menej totálne na DS. Nepriplatím si za nejaké pochybné pricucávanie.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od gupa »

Já nejsem konfliktní, píšu k tématu: - trochu zklamání. Nic víc.

To znamená, že jsem trochu zklamaný ale Victron mne i přesto přirostl k srdci a tvořím pokud mohu, vmých finančních rodinných rozpočtech "tajné fondy" na jeho rozšíření. Píšu to a snažím se to psát chronologicky a nezávisle.

Ty informace jsou od prodejce, nalítl jsem mu. Měl jsem počkat. Důvěra mu byla dána kvůli jeho preferencím na tomto fóru.

Ta spotřeba je tu na fóru potvrzená, a došlo se nato, že při přepnutí na síť funguje naplno toroidní trafo které je nachystáno ihned přepnout v případě výpadku Line IN. Nemá vliv fajka ve čtverečku nastavení v VEConfigure - UPS. Svítí oranžově (Pavlík píše žlutě)

Já jsem jen čekal od Victronu trochu jiný přístup. Měniče stály balík. A nejsem žádná firma, a.s. nebo společnost, která může jen tak z rozpočtu vzít prachy a prostě předeskovat. Jsem jen hospodář domácnosti co se chtěl chovat ještě hospodárněji, ale jak vidět, měl jsem se nato chvíly vybodnout a ostrovní FVE se zálohou z DS nedělat, kvůli úspoře el. energie.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od vlkazajac »

Dúfam, že sklamanie skoro prebolí.....
Pamätáte sa, ako na fóre bola dlho živá téma prepínania sietí? Každý našiel k tomu svoj prístup a nakoniec sa ukázalo, že to nie je dôležité. Pamätám na ten "sersam", čo sa ponúkal - niekoľko relé, stykačov a ističov v jednej budke - kto to dnes naozaj má ? V podstate problém dopĺňania chýbajúcej energie zo siete do FV systému je len otázka komfortu. Aby som preferoval vlastnú drahú energiu, tak si priplatím za hardware na dokúpenie lacnej energie z DS !!!!!!!!!!!!!!!! Ty brďo.......
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
alp
Příspěvky: 90
Registrován: úte led 29, 2013 10:11 pm
Reputace: 3

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od alp »

Jako spousta věcí v životě, je to o lidech. Victron je kvalitní produkt bez pochyby. Ale na druhou stranu je potřeba se podívat jak tato firma vznikla a na co se zaměřuje. Původně vyráběli co nejkvalitnější produkty pro lodě a záchranné složky. Z toho plyne také kapku rozdílný přístup, pro našince možná né vždy jasný, protože naše motivace je kapku odlišná. Na druhou stranu lze říci, že se Victron snaží a za posledních pár let je to i konkrétně vidět, posunout produkty do jiné dimenze. Té která nás více zajímá. A ano, není to vždy jednoduché. Aneb je těžké zavděčit se potřebám všem. Na druhou stranu publikují spoustu informací na webu a kdykoliv jsem třeba já psal do victronu, vždy ochotně vysvětlili, diskutovali a vyšli v rámci možností vstříc. Nechci ani nijak obhajovat lokální prodejce, ale i ti se myslím snaží, přestože se občas chybka vloudí i díky možná trochu "nejasnému" posunu některých technologií a stíhání o tom informovat trh. Nejednou jsem diskutoval s lidmi o nějaké funkci a došli jsme k názoru, že to vlastně není úplně jasné a že to "musíme vyzkoušet".

Na druhou stranu je Victron solidním základem, který stejně jako jakýkoliv jiný produkt není "dokonalý". Ale dá se s ním udělat hodně, přestože původně nebyl cílen na to, co tu většina z nás řeší a jaké má představy. Nechci je hájit do aleluja, na některé aplikace existují rozhodně vhodnější produkty, ale snad tě zklamání přejde a podaří se ti najít vhodnou cestu pro tebe.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od kyocera »

Na obrázku u produktu Victron Easy solar 1600 / 12 je vidět pohledem
dovnitř, že se systém skládá z dílčích produktů Victron MPPT solárního
nabiječe a měniče. Umístění do jedné skříně, propojení kabely a bezpečnostními
prvky mají z toho dělat produkt Easy. Tedy snadný. Ale ve výsledku to tak snadné
nakonec není easy ani funkcí ani cenou. Snad jen snadnou instalací. A kvůli jednomu
produktu ještě dokupovat další kabel SW kabel, aby střídače šel nastavit a uvést
do provozu ? To není žádné easy.
Myslím si, že je lepší kupovat jednotlivé dílčí prvky solární nabiječe MPPT, měniče DC /AC vše
nejjednodušší provedení pro ostrovní elektrárnu a logicky vlastní konstrukcí dodělat ovládání
priority spotřeby FV pomocí napětového relé a přepínáním sítí.
Těch návodů na řízení přepínání DS a zapínání měniče DC /AC na mypower zde vyšlo několik.
Vlastní konstrukce potom umožnuje i easy uvedení do provozu vlastního ostrovního systému.
Jaké řešení je možné zvolit v případě Pavlíka ? Pokud je produktem opravdu zklamaný , neosolar
dělá výměnu zboží za jiný produkt.Ale třeba nakonec po zakoupení SW kabelu
se systém podaří nastavit ke spokojenosti uživatele. Někteří lidé dávají přednost grafům a
údajům na barevném displeji . Nebo složitějšímu způsobu nastavení systému.
Ale i takový komfort navyšuje klidovou spotřebu. A cenu systému.
Někdo zase věří, že ušetří el.energii, že v NT nabijí aku a používá systém vlastní
Výroby v době VT. Ale hezky to shrnul Ota ve své tabulce – název - cena uložené energie zde
http://www.elektrarna.estranky.cz/clank ... atoru.html
Je zde přehledné srovnání uložení energie do nových aku nebo aku z druhé ruky.
Vyprávěl mně jeden známý, jak ze zpočátku vůbec neviděl žádnou úsporu u svého chytrého systému
Ostrovní FV elektrárny nastavené od výrobce.
Protože program měl od výrobce nastavený takový, že pokud jeho aku neměly schopnost poskytnout dostatečnou energii pro měnič a FV panely už nic nedodávaly, ten měnič se ihned
změnil v chytrou nabiječku z DS a nabijel aku. Jak se aku nabily z DS ,opět systém, přepnul se z nabiječky na měnič na aku a měnič DC / AC na výrobu pro spotřebiče.
Ale vlivem účinnosti,nabiječky, aku a měniče tak přeléval jen energii z DS do aku a z aku
do měniče a zvyšoval cenu vyrobené kWh a zbytečně cykloval aku k bližší akumulátorové smrti.
Pomocí PC a SW kabelu pak dokázal složitě toto přepínání zakázat a aku už nebyly dobijené z DS
ale jen z FV panelů.
Svým příspěvkem tedy říkám, raději stavět vlastní EASY FV systémy individuálně a z jednoduchých
dílčích prvků. Pro Pavlíka uvádím informaci možnosti výměny zakoupeného produktu.
Také mnoho lidí si ani neuvědomí, že úplná soběstačnost v našich podmínkách je nemožná
A zbytečně předimenzuje své měniče. Přitom platí pro 90% domácností toto pravidlo.
95% ceny na Vaší faktuře za elektřinu je tvořeno spotřebiči se spotřebou do 1kWh.
Jen 5% ceny na Vaší faktuře tvoří spotřebiče se spotřebou nad 1kW. Pokud tohle
respektujeme, stačí jednoduché měniče DC /A s 1kW. Na rozběh ledničky to stačí také.
A sporák s 2mi až 5kW na vlastní FV systém raději vůbec nepřipojovat a nechat na DS.
Vždytˇtěch 5% kam patří sporák závratně zvyšuje cenu systému ostrovní FV a k úspoře to
ve svém výsledku nevede. Ostrovní FV elektrárna je koníček, ale je potřeba využívat všech
dostupných informací a ten koníček si zbytečně neprodražovat.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Pavlik
Příspěvky: 29
Registrován: pon srp 08, 2016 3:10 pm
Reputace: 0

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od Pavlik »

gupa píše:
vlkazajac píše:
Môže nám Pavlik sprostredkovať informácie tak, ako ich získal od predajcu ? Snáď len easy nehodil portmonku na pult so slovami : Prosím si Easy !
Ale proč ne? Důvěra je slepá, jinak by věděl o upgrade mnohem více. Důvěřoval v kvalitní a nastavitelný výrobek, tj. snadný upgrade, takové štěstí nepotkalo ale každého kdo si zakoupil v posledních několika letech Victron.
No scháněl jsem hybridní střídač pač předtím jsem jel jne klasiky střídač a bateri , nízký výkon. Takže po pátraní mi byl doporučen Vitron, výkon se mi líbil, byl na 12V což jsme chtěl a jasně bylo uvedeno ži přisosává ze sítě, cena byla jaká byla, takže jsem ho naivně koupil.... proč naivně? No začínám už být namíchnutej, viz popis problémů výše na které vás nikdo neupozorní. Nyní jsme si zakoupil ten komponent a je to zase k ... no chci bejt slušnej...
Zrovna dneska jsme to ladil dle návodu technika z Neosolaru, samo že pokyn o nahrání soft do měniče na mě hází fakec že to nejde a nejde to, jediná změna je že oranžová dioda místo blikání už svítí.... Takže jsme odpojil síť a jediné co s epovedlo je že měnič jede alespoň jako střídač bez sítě a nějaký to nastavení jde taky tím druhým programem. A to nevím co si budu muset ješte všechnokoupit abych nasatvil regulátor nabíjení, pač ten taky není propojen žádným kabelem se základní deskou.... Nechápu jak jako může jít nastavit když na mě civí nepřipojení konektor....
TAkže funkce přisosávání ze sítě zůstává nefunkční a já s e dívám na krásný předražený střídač, prostě happy.

No celkově jsem na značku Vitron docela už namíchnutej, kdybych to dělal příšte tak Vitron už určitě ne.
rva
Příspěvky: 3460
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od rva »

kyocera píše:... hezky to shrnul Ota ve své tabulce – název - cena uložené energie zde
http://www.elektrarna.estranky.cz/clank ... atoru.html
...
Ta cena vypadá strašidelně, ale u FV elektrárny je způsob využití elektrické energie trochu jiný, než třeba u elektrokola. Snažíme se spotřebovat maximum energie tehdy, když svítí a tím omezujeme cyklování baterie. U mne obvykle přes den panely dávají dostatek energie pro spotřebiče a i pro to, aby se baterie nabily a překlenuly sníženou spotřebu v noci. Zhruba 40% elektrické spotřeby dodávají baterie a 60% jde buď z panelů nebo DS.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Nicholas
Příspěvky: 253
Registrován: stř dub 06, 2016 8:00 pm
Reputace: 21
Bydliště: HK

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od Nicholas »

Já tady vidím chybu někde mezi židlí a klávesnicí. Pokud si to děláte vše sám na koleni, tak je před koupí potřeba nastudovat manuály příp. vykomunikovat s prodejcem, co všechno potřebujete.

Máte model bez Color Control GX, který nemáte koupený externě, takže konfigurace zařízení je složitější.
Pro nastavení MPPT regulátoru a BMV bateriového monitoru slouží kabel VE.Direct-USB. Na konfiguraci měniče je potřeba ethernetový, MK2.2b RS485-to-RS232 a RS232-to-USB kabely.

Ve VEConfigure je potřeba vše nastavit, správně zvolit režim HUB-1. Nemůžete použít nový režim ESS, protože pro ten je potřeba Color Control GX.

Pokud jste si po zapojení vše nenakonfiguroval, tak proč se divíte, že vám to nefunguje? Tohle opravdu není plug & play.
Místo vztekání se na fóru řeště vše s prodejcem, popište mu přesně kroky, co nefunguje, doložte printscreeny nebo fotky.
4,6 kWp s 30 kWh teplovodní baterií
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od vlkazajac »

Súhlasím s Nicholasom. Pavlikovi :

Aktuálne oznamuje Neosolar k EasySolaru toto - citujem:

“ Základní princip fungování EasySolaru
EasySolar vyrábí elektrickou energii ze slunce, přímo ji využívá pro napájení standardních 230 V DC spotřebičů nebo ji v případě přebytků umí uskladnit v baterii pro pozdější využití. V nutných případech dokáže využívat i energii rozvodné sítě, na které není funkčně nijak závislý. Maximálně upřednostňuje využívání vlastní vyrobené solární energie před energií z rozvodné sítě. Odběr energie z rozvodné sítě je minimalizován na nejnutnější množství a to jen v těchto případech:
a) Baterie je zcela vybitá. EasySolar odebere minimální potřebné množství, aby baterii částečně dobil na nejnutnější bezpečnou úroveň. Je to ochranné opatření proti hlubokému a dlouhotrvajícímu vybití, které prodlouží životnost baterie.
b) Jednou za 28 dní (tovární nastavení) je provedeno ochranné dobití baterie do plného stavu, tím se prodlouží životnost baterie.
c) Dojde k přetížení měniče. Zátěž (odběr spotřebiči) je aktuálně vyšší, než kolik je měnič schopen zajistit z energie ze slunce a/nebo z baterie. V této situaci si EasySolar pomůže energií z rozvodné sítě. Přednostně je odebírána vlastní energie ze solárního systému a/nebo z baterie, nejnutnější potřebné množství energie je odebíráno z rozvodné sítě. Jakmile se odběr spotřebiči sníží pod určitou hranici (standardně cca 1300 W), je odběr energie z rozvodné sítě ukončen.

..........

Sofistikovaný software
Pro integrovaný měnič/nabíječku existuje více verzí softwaru, které mohou být použity pro různé účely a nastavení. Standardně je od výrobce použit software řady 100, ve kterém se EasySolar chová jako prostá UPS-pokud je k dispozici rozvodná síť, využívá ji v plném rozsahu a neupřednostňuje vyrobenou solární energii. Pro sofistikované fungování popsané v tomto dokumentu, tedy maximální využívání solární energie a minimalizaci odběrů ze sítě, je v EasySolaru nahrazen původní software speciální verzí řady 300 s funkcí HUB-1.

Při záměru pořízení EasySolaru se sofistikovanou logikou maximálního využívání solární energie musí být tento záměr sdělen společnosti Neosolar. Zajistíme vhodnou verzi softwaru i vlastní kompletní nastavení EasySolaru. Pokud budou společně s EasySolarem použiti jiné baterie než od společnosti Neosolar, musí být sdělena kapacita této baterie a doporučené hodnoty absorpčního (absoption) a udržovacího (float) dobíjecího napětí. Jen tak zajistíme právnost nastavení a dlouhodobou spolehlivost a živostnost systému. “
Koniec citátu z http://www.eshop.neosolar.cz/hybridni-s ... ac-jistici

Ak tento text bol na stránkach predajcu v čase kúpy Vášho EasySolaru, dožadujte sa plnenia. Dokážte predajcovi, že text vytlačený tučným písmom, bol na jeho stránkach v tom istom čase a že ste svoj zámer uviedli.
Text ad b/ som vyznačil červenou a zdá sa mi byť prapodivný. Ale s témou to teraz nesúvisí.

Ak tam bol v čase kúpy iný text ako citovaný, riaďte sa ním.

Tento aktuálny produkt poskytuje za 17 500 korún naviac oproti prostému meniču niekoľko ističov a slabý mppt regulátor 700 W. Nerobili ste si žiadnu kalkuláciu?
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
FRSO
Příspěvky: 2252
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od FRSO »

Plně souhlasím s Nicolasem a vlkazajac, jsme v ČR, takže je zvykem nečíst návody, pořád je problém v uživateli, který to nemá správně nastavené. Pokud si s tím neví sám rady, tak doporučuji zajet s tím k prodejci a ten mu to nastaví za 5 minut a bude to OK. Poslal jsem na forum i návod jak funguje HUB-1, ale ani to nestačilo.
Ten měnič se prodává ze základní verzí softu řady 100, pokud někdo požaduje verzi 300 a vyšší, tak musí na to upozornit prodejce a ten by mu to nastavil. Osobně znám techniky v Neosolaru a vím, že vždy poradí odborně aby byl problém rychle vyřešen.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 6.3.2024 8115kWh
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

jak to tu tak čtu , tak nevěřím vlastním očím :shock: co to má sakra znamenat ? Takovýhle popisovaný nervy a problémy bych očekával u zařízení dodaný ve formě stavebnice kterou si musíte doma poskládat a pak oživit :hell: . Ale že se takovýhle vopruz musí řešit u mercedesu ? :wall: U tohoto špičkovýho výrobku bych především očekával dokonalé Plug a Play ... už mi zcela uniká opodstatnění jejich nelidových cen ::facepalm:: . Leda že by 75% ceny připadlo na značku jako takovou a zbitek 25% na samotnou fyzickou věc :sm1: . Fakt humus :uh: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od gupa »

Taky to čtu ty reklamní kecy přímo na webu Neosolaru:
Popis EasySolaru
EasySolar funguje jako centrální jednotka. Přímo na ní se připojují fotovoltaické panely - zdroj solární energie, baterie pro skladování energie, přípojka rozvodné sítě jako záložní zdroj a spotřebiče. Vše jednoduše bez potřeby cokoli otvírat a složitě montovat nebo nastavovat. Chod a celkové fungování se řídí vnitřní sofistikovanou logikou.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Nicholas
Příspěvky: 253
Registrován: stř dub 06, 2016 8:00 pm
Reputace: 21
Bydliště: HK

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od Nicholas »

Chce to trošku soudnosti... Je víc režimů, v jakém zařízení může fungovat (DC vazba, AC vazba, ostrovní, hybridní) a podle toho je potřeba mít příslušný firmware (zařídí prodejce při prodeji), mít nastaveny baterie (zařídí prodejce při prodeji). Takže ano, ono je to plug and play, pokud je to správně nastavené. Výrobce těžko může za chybnou komunikaci či nastavení na straně zákazníka. Ve své podstatě to není nic jiného než měnič a mppt tracker v jedné šasi, u téhle 12V verze není ani Color Control GX s displejem, správou a monitoringem a nastavení je jako u všech jiných samostatných Victronů stejné. Že je milion + 1 možností nastavení ovšem není chyba systému, je to jeho klad, může pak fungovat všude a s čímkoliv. Pokud má někdo oprávněné stížnosti na fungování Victronu s aktuálním firmware, rád si je přečtu, mě vábí a negativní zkušenosti jsem nikde nenašel. Oproti všemu možnému a nemožnému z PRC.
4,6 kWp s 30 kWh teplovodní baterií
FRSO
Příspěvky: 2252
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od FRSO »

Pavlik píše:
gupa píše:
vlkazajac píše:
Môže nám Pavlik sprostredkovať informácie tak, ako ich získal od predajcu ? Snáď len easy nehodil portmonku na pult so slovami : Prosím si Easy !
Ale proč ne? Důvěra je slepá, jinak by věděl o upgrade mnohem více. Důvěřoval v kvalitní a nastavitelný výrobek, tj. snadný upgrade, takové štěstí nepotkalo ale každého kdo si zakoupil v posledních několika letech Victron.
No scháněl jsem hybridní střídač pač předtím jsem jel jne klasiky střídač a bateri , nízký výkon. Takže po pátraní mi byl doporučen Vitron, výkon se mi líbil, byl na 12V což jsme chtěl a jasně bylo uvedeno ži přisosává ze sítě, cena byla jaká byla, takže jsem ho naivně koupil.... proč naivně? No začínám už být namíchnutej, viz popis problémů výše na které vás nikdo neupozorní. Nyní jsme si zakoupil ten komponent a je to zase k ... no chci bejt slušnej...
Zrovna dneska jsme to ladil dle návodu technika z Neosolaru, samo že pokyn o nahrání soft do měniče na mě hází fakec že to nejde a nejde to, jediná změna je že oranžová dioda místo blikání už svítí.... Takže jsme odpojil síť a jediné co s epovedlo je že měnič jede alespoň jako střídač bez sítě a nějaký to nastavení jde taky tím druhým programem. A to nevím co si budu muset ješte všechnokoupit abych nasatvil regulátor nabíjení, pač ten taky není propojen žádným kabelem se základní deskou.... Nechápu jak jako může jít nastavit když na mě civí nepřipojení konektor....
TAkže funkce přisosávání ze sítě zůstává nefunkční a já s e dívám na krásný předražený střídač, prostě happy.

No celkově jsem na značku Vitron docela už namíchnutej, kdybych to dělal příšte tak Vitron už určitě ne.
Pro nastavení MPPT použij buď ten dongle pokud jsi ho objednal, ale s tím bude taky více práce to nastavit na mobilu, atd., jinak se dá nastavit na tom MPPT zespodu vpravo jeden z 8 přednastavených režimů nabíjení-pročíst si návod od MPPT Victron Blue. k nastavení HUB-1 se nebudu vyjadřovat, protože nevím, jaké jsi dostal informace od technika. :yes:
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 6.3.2024 8115kWh
FRSO
Příspěvky: 2252
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od FRSO »

gupa píše:Taky to čtu ty reklamní kecy přímo na webu Neosolaru:
Popis EasySolaru
EasySolar funguje jako centrální jednotka. Přímo na ní se připojují fotovoltaické panely - zdroj solární energie, baterie pro skladování energie, přípojka rozvodné sítě jako záložní zdroj a spotřebiče. Vše jednoduše bez potřeby cokoli otvírat a složitě montovat nebo nastavovat. Chod a celkové fungování se řídí vnitřní sofistikovanou logikou.
Dle mě to nejsou kecy, jedná se o popis propojení-zapojení komponentů a ten je správný. Tento popis nemá nic společného s nastavováním HUB-1, popřípadě jiných nabíjecích parametrů pro jiný typ akumulátoru. Tyhle dvě věci pokud chce uživatel změnit, tak to má předem hlásit a požadovat informace k tomu. Pak může byt měnič nastaven dle požadavku zákazníka přímo od prodejce a bude hned fungovat bez přikupování adaptérů. :yes:
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 6.3.2024 8115kWh
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od vata »

Už od úplného začátku preferuju "hloupé" komponenty - regy k nabíjení a k poskytování dat přes nějaké snadno dostupné rozhraní, nezávislý měnič, přepínač sítí (ano, vlastní, dlouhodobě sloužící bez problémů), automatizaci, jejíž logice beze zbytku rozumím a o které přesně vím, jak bude reagovat na různé provozní stavy.
Od měniče jsem žádala prostě spolehlivou konverzi a možnost externím signálem jej automatizovaně vypnout. Victron Compact splnil přesně to, co jsem po něm chtěla, i když to bádání, jak jej vlastně nastavit, aby se nechal externě vypnout a zase zapnout, bylo dost náročné - mám pocit, že jejich koncept SW je tak nějak příliš zbytečně překomplikovaný, a od vyroby je nastavený na něco úplně jiného.
Představa, že všechno je v jedné kastli, a stačí jedna nevyvedená aktualizace nějaké software a začne to dělat něco, čemu nerozumím, mě děsí. A když se to pokazí, bude potřeba to odstavit úplně celé - prostě to takřka vylučuje opravit si to doma, no, to je spíš krok od nezávislosti zpět, podle mě teda žádná výhra :(
Jak se to postupně komercionalizuje a zdánlivě zjednodušuje (kup si FVE v podobě panelů a jedné bedny), posouvá se to směrem, který se mi nelíbí. Pro minimálně první generaci ostrovníků bude terno, pokud přijde podnikatel, který bude vyrábět staré dobré hloupé komponenty.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
FRSO
Příspěvky: 2252
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Vitron energy Easy Solar - trochu zklamání

Příspěvek od FRSO »

já taky preferuji jen hloupé komponenty od Victronu a ještě mě nezklamaly. :lol:
Koupím, zapojím, nastavím a problémy už pak neřeším. :yes:
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 6.3.2024 8115kWh

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek