Pripojenie Studeru k internetu

Měniče Studer
Odpovědět
miroc
Příspěvky: 371
Registrován: ned srp 12, 2012 10:12 am
Reputace: 40
Lokalita: SK - pri TT
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7900
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Kontaktovat uživatele:

Pripojenie Studeru k internetu

Příspěvek od miroc »

Prosim surne o pomoc, mate niekto skusenost s pripojenim Xcom-u Studeru k internetu? Nechce sa mi to spojit so serverom Studeru. Pritom do Lan modulu sa viem dostat, na nete to teda je. Musim to vyriesit rychlo. Budem vdacny za kazdu info.
O malých domácich veterných elektrárňach: http://www.vawt.om2cm.sk/
radeczek
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 31, 2014 12:03 am
Reputace: 3

Re: Pripojenie Studeru k internetu

Příspěvek od radeczek »

Odkud se do toho LAN modulu dostanete? Od sebe z PC nebo "z venku". (Nevím jak jste na tom se sítěma, možná je to zbytečná otázka)
R
miroc
Příspěvky: 371
Registrován: ned srp 12, 2012 10:12 am
Reputace: 40
Lokalita: SK - pri TT
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7900
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Kontaktovat uživatele:

Re: Pripojenie Studeru k internetu

Příspěvek od miroc »

aj zvonku, urobil som si v routri presmerovanie na port 80, takze mozem donho. Ale tam v nastaveniach nie je nic, co by posielalo data niekam na studeracky server. Netusim ako to ma fungovat. Na siete zasa az taky odbornik nie som.
O malých domácich veterných elektrárňach: http://www.vawt.om2cm.sk/
radeczek
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 31, 2014 12:03 am
Reputace: 3

Re: Pripojenie Studeru k internetu

Příspěvek od radeczek »

Ok, fajn... má struder nastavenou "default gateway" a DNS server? nebo takhle, jakou má IP adresu a jak mu byla přidělena. To, že se na něj dostaneš z netu ještě nemusí znamenat, že on se dostane na net. Potřebuje vědět "kudy". Teda jestli se nepletu.
miroc
Příspěvky: 371
Registrován: ned srp 12, 2012 10:12 am
Reputace: 40
Lokalita: SK - pri TT
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7900
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Kontaktovat uživatele:

Re: Pripojenie Studeru k internetu

Příspěvek od miroc »

Studerom myslis ten LAN modul, co sa pripaja ku Xcomu, predpokladam. Ano je tam natavena pevna IP adresa, (tu som nastavil ja) prave preto aby som sa na to vedel pripojit ked by bolo treba, a maska, default gateway aj hlavny a nahradny dns server su nastavene a su spravne.
Ako to ma vediet, kam sa ma pripajat?
O malých domácich veterných elektrárňach: http://www.vawt.om2cm.sk/
radeczek
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 31, 2014 12:03 am
Reputace: 3

Re: Pripojenie Studeru k internetu

Příspěvek od radeczek »

Můžeš, prosím poslat kompletní to nastavení LAN modulu. Podle mě, by to mělo být například takto:
Ip Adresa: 192.168.1.1 (nebo jiná "podobná" vnitřní ip adresa)
Netmask: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.1.x (kde x je ip adresa routeru)
DNS: tvé dns dle libosti, (třeba 8.8.8.8)

Jestli je za routerem(a musel jsi přesměrovávat port), tak by neměl mít na svém rozhraní nastavenou veřejnou adresu, ale jen vnitřní.

Pak by se měl napojit na internet vpohodě. Jde o to, zda hláška: "Nechce sa mi to spojit so serverom Studeru" znamená "internet nedostupný", "server nedostupný" nebo "server hlásí nějakou chybu s přihlášením". Jestli je síťový či aplikační problém.
R.
miroc
Příspěvky: 371
Registrován: ned srp 12, 2012 10:12 am
Reputace: 40
Lokalita: SK - pri TT
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7900
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Kontaktovat uživatele:

Re: Pripojenie Studeru k internetu

Příspěvek od miroc »

Je to tak jak pises.
Vnutorna Ip Adresa: 192.168.1.7
Netmask: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.1.1
DNS: su tam nastavene dns servery poskytovatela.

Je za routrom, ale ved kazdy to ma za routrom. Port som presmerovaval len preto, aby som sa dostal do nastaveni na IP lan modulu. Vonkajsi mam nastaveny 1007, vnutorny je 80. Poskytovatel mi tvrdi, ze nemam blokovane ziadne porty, takze komunikacia by mala prebiehat ok.
Mal som problemy s update RCC a Xcomu, podarilo sa to az na vela pokusov, ked som nakoniec stiahol posledny update zo stranky studeru. Najprv update RCC potom Xcomu. Potom vygenerovat GUID s tym generatorom co sa da stiahnut zo stranky studeru, update s file 02 a jedinym suborom aplikovat na xcom. Ten update zbehne, ale nehodi mi to tu hlasku na rcc, ze "Server connected", ale len hlasku ze update prebehol ok. Na lan module xcomu svieti zelena prva zelena led, stredna /lan/ obcas preblikne a posledna led Rx/Tx vobec nic.
Inak tie dns servery mi tam nahodili dnes, a nie som u toho, takze asi by som mal nechat zbehnut update s guid znova, ale to mozem skusit az vecer. Doteraz ako dns servery bol nastaveny gateway a google. Cize to by tiez malo chodit.

Edit. Nemal by byt ten vonkajsi aj vnutorny port 83? Tam by mala prebiehat nejaka komunikacia, ako som sa niekde docital...
O malých domácich veterných elektrárňach: http://www.vawt.om2cm.sk/
radeczek
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 31, 2014 12:03 am
Reputace: 3

Re: Pripojenie Studeru k internetu

Příspěvek od radeczek »

V tom případě by to mělo být nastavené dobře.

Podle mě tu komunikaci iniciuje tvůj LAN modul nikoliv server, tedy bys žádné porty přesměrovávat nemusel. Tedy ten jejich systém by měl fungovat i bez veřejné IPadresy (má ji malé procento lidí, ty jsi "šťastlivec" a máš ji). Síťově je to ok, víc ti bohužel neporadím. Ten Hw jako takový neznám.
R.

Edit: leda že bys měl na routeru nějaký velmi restriktivní firewall, ale to se "moc nenosí"
miroc
Příspěvky: 371
Registrován: ned srp 12, 2012 10:12 am
Reputace: 40
Lokalita: SK - pri TT
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7900
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Kontaktovat uživatele:

Re: Pripojenie Studeru k internetu

Příspěvek od miroc »

Este skusim to presmerovanie portu 83, ktory by to malo pouzivat ku komunikacii. Predpokladam ze server studeru hlada na mojej verejnej IP port 83. Najde ho sice, ale nie je to teraz presmerovane nikam. Takze verejna ip plus 83 musim presmerovat na vnutornu ip toho lan modulu. Uz som to sice urobil a nevidim ze by to islo, ale asi treba teraz spustit ten update.
O malých domácich veterných elektrárňach: http://www.vawt.om2cm.sk/
Nicholas
Příspěvky: 253
Registrován: stř dub 06, 2016 8:00 pm
Reputace: 21
Bydliště: HK

Re: Pripojenie Studeru k internetu

Příspěvek od Nicholas »

Z návodu to vypadá, že Xcom-232i je ten, kdo iniciuje komunikaci přes Xcom-LAN s jejich serverem. Velmi pochybuji, že by se jejich server připojoval ke službě na vašem PC s veřejnou IP nebo port-forwardingem (to by v návodu 100% psali, aby si to člověk nastavil). Určitě vaše zařízení posílá data jim a oni je jen zobrazují na svém portálu.
Pokud jste GUID vygeneroval správně a máte v systému RCC, měl byste GUID vidět v RCC pod System info.

Tohle máte nastudované? Přijde mi to tam dost jasně vysvětlené.
http://www.prosolar.net/userfiles/Xcom_LAN_manual.pdf
http://www.studer-innotec.com/media/doc ... 1.0_en.pdf
4,6 kWp s 30 kWh teplovodní baterií
miroc
Příspěvky: 371
Registrován: ned srp 12, 2012 10:12 am
Reputace: 40
Lokalita: SK - pri TT
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7900
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Kontaktovat uživatele:

Re: Pripojenie Studeru k internetu

Příspěvek od miroc »

To mam nastudovane. Podla toho som postupoval. V tom navode v bode 8.3.2 sa spomina aj ten port 83.
Nie som si isty, ci by forwarding spominali v navode. Montuju to firmy, tie vedia co maju robit.
Zariadenie im posiela data, ale musi fungovat obojsmerna komunikacia, pretoze ja predsa mozem nastavovat na dialku cely system.
Ten GUID v system info skontrolujem, dik. Predpokladam, ze to robim spravne, ked je guid v jednom subore, ktory je v zlozke pomenovanej 02... ? A karta sa pre aktualizaciu GUID vklada do Xcom, nie do RCC.
O malých domácich veterných elektrárňach: http://www.vawt.om2cm.sk/
radeczek
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 31, 2014 12:03 am
Reputace: 3

Re: Pripojenie Studeru k internetu

Příspěvek od radeczek »

Jasně, ty to na dálku můžeš nastavovat, protože máš veřejnou IP... troufám si tvrdit, že ji nemá ani čtvrtina uživatelů Internetu. Většina je schovaná za kdoví kolik NATů a "z venku" "domů" se nedostanou.
Nicholas
Příspěvky: 253
Registrován: stř dub 06, 2016 8:00 pm
Reputace: 21
Bydliště: HK

Re: Pripojenie Studeru k internetu

Příspěvek od Nicholas »

U portu 83 tam ale píšou outbound rule, tzn. odchozí pravidlo ve firewallu, čili z vaší sítě ven. O příchozích (inbound) se tam nepíše.
Je možné, že tu obousměrnou komunikaci zajišťuje fronta zpráv, na jejich portále si zadáte požadavek a Xcom-LAN ho vybere z fronty a předá ke zpracování.
Je běžné, že lidé nemají veřejnou IP, v Německu má většina lidí u xDSL dynamické IP nebo jsou za NATem, takže s nimi by se jejich server nespojil.

Ano, zdá se, že SD karta má být v Xcom-232i, v PC se na ni nahraje soubor a pak se karta vloží do Xcom-232i.
When the parameters are set and applied, the Xcom-GSM or Xcom-LAN will automatically connect to the server and send a confirmation message to the RCC. If there is no message, the Xcom is not connected to the server.
V RCC by o tom měla být zpráva a GUID v System info.
V manuálu jsou i významy barev a blikání LED diod.
In order to validate that the connection with the installation is well established, check that the RCC displays the message "Server connected" when turning on the installation.
Po zapnutí by měl RCC hlásit Server connected.
Možná restart celého systému by tomu pomohl :-)
4,6 kWp s 30 kWh teplovodní baterií
miroc
Příspěvky: 371
Registrován: ned srp 12, 2012 10:12 am
Reputace: 40
Lokalita: SK - pri TT
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7900
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Kontaktovat uživatele:

Re: Pripojenie Studeru k internetu

Příspěvek od miroc »

No, vidim ze sa s tym este nejaky cas pohram. Dik zatial za namety, vyskusam.
O malých domácich veterných elektrárňach: http://www.vawt.om2cm.sk/
miroc
Příspěvky: 371
Registrován: ned srp 12, 2012 10:12 am
Reputace: 40
Lokalita: SK - pri TT
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7900
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Kontaktovat uživatele:

Re: Pripojenie Studeru k internetu

Příspěvek od miroc »

Uzavriem to. Uz to chodi. Naozaj nie je vsetko v navodoch. Ale nic som nenasiel ani na nete. Vacsinou to funguje hned po zapojeni. Ale nie vzdy. Ak by mal niekto podobny problem, prilozeny konfiguracny subor by mal pomoct.
Přílohy
Xcom-LAN.txt
(1.38 KiB) Staženo 161 x
O malých domácich veterných elektrárňach: http://www.vawt.om2cm.sk/
Jusufs
Příspěvky: 40
Registrován: čtv zář 27, 2018 4:05 pm
Reputace: 1

Re: Pripojenie Studeru k internetu

Příspěvek od Jusufs »

A ako ten konfigurak nahrat do Xcom 232 alebo patri do Moxy NP5110 ?
stasfurt
Příspěvky: 28
Registrován: úte lis 19, 2019 12:37 pm
Reputace: 0

Re: Pripojenie Studeru k internetu

Příspěvek od stasfurt »

mam moxu a xcom 232i neviete poradit ake kable treba na prepojenie?? rj45-jack a rs232 neviete poradit zapojenie kablov?? dakujem
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pripojenie Studeru k internetu

Příspěvek od mobilik »

No z xcom ide klasické rs232 kábel do moxy. A z moxy to je už Lan kábel tiež klasický internetový. Jack je tam na napájanie.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
trezvii
Příspěvky: 19
Registrován: úte lis 10, 2020 1:50 pm
Reputace: 0

Re: Pripojenie Studeru k internetu

Příspěvek od trezvii »

Dobry den,
nemate prosim nekdo schema na kabel rj45-jack (na napajeni prevodniku od MOXA), bohuzel ten mi chybi.
Druha otaza jestli x232 muze byt pred BSP500 (RCC<->XTM<->VT80<->XCOM232i<->BSP500), nebo musi byt jenom konci retezu ?

Diky
2,7kwp JVV + 2,7kwp JJZ. Studer XTM4000-48, 2x VT-80, RCC. LiFePO 120Ah 16ks.
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pripojenie Studeru k internetu

Příspěvek od mopadzi »

kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek