Bodovačka

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
Odpovědět
mozeg
Příspěvky: 120
Registrován: sob bře 21, 2015 10:45 pm
Reputace: 2

Bodovačka

Příspěvek od mozeg »

Čaute,

AD.1: nakoľko dosť ľudí na fóre stavia batery packy, či už z 18650 alebo "sačkou" a ja práve triedim NTB 18650 články pre budúcu batériu, chcel som sa opýtať či nemá niekto na fóre "BODOVAČKU" alebo prístup k nej hoc aj za odplatu.

AD.2: nie je tu iniciatíva zozbierať sa na "BODOVAČKU", umiestniť ju u niekoho, kto ju aj riadne využije a za drobnú odplatu bodovať. Predsa len nič nie je zadarmo.


dik

R
Uživatelský avatar
trud
Příspěvky: 908
Registrován: čtv úno 07, 2013 1:50 am
Reputace: 80

Re: Bodovačka

Příspěvek od trud »

Ta téma stavba 1kWh packu z 18650 je moja a bol som veľký zástanca bodovania. Aj môj prvý pack je zbodovany ale kúpil som kyselinu na nikel, nízko teplotnu spajku a ide to úplne v pohode pajkovať, aj sa mi zdajú tie spoje viac pevné. Práve sa púšťam do druhého packu.. 7S8P.
4830W+5*PWM+3MPPT,18650 pack 7S/60P -28,20V- 4.2kWh+18ks 40Ah/+3ks 16P18650 (Mitsubishi Outlander) 2,1kWh+ pack 26650 7S/6P - 0,75kWh+7ks 60Ah (BMWi3) 1,5kWh + testovacia LTO -11*12Ah.+150Ah od pimpongáča 3,8kWh ,Victron VE.Direct 375VA 24V,Victron VE.Direct 1200VA 24V,NoNAME pimpongáč 4kW.
el.skúter 48V/30Ah, Yaris Hybrid už tretí :-), dáke spotrebiče prestavané na Li 18650,
https://www.spritmonitor.de/en/detail/1240420.html
petrs
Příspěvky: 429
Registrován: pon čer 30, 2014 7:02 am
Reputace: 30

Re: Bodovačka

Příspěvek od petrs »

Asi po pul roce jsem mel rozebrany 1 kWh akublok z Li Ion 18650,ktery jsem vyrabel nize uvedenym zpusobem
petrs píše:Pri pajeni cca 800 kusu clanku 18650 jsem pouzil tento postup:

Predem pocinovany medeny dratek prumer 0,45 mm na propojeni jednotlivych clanku 18650 se sbernici z medeneho pasku
Sbernice z predem pocinovaneho medeneho pasku 5x1 mm
Trafopajka 100 W s kratkou smyckou z medeneho dratu prumeru cca 1,7 mm,je treba dobre ocistit jak smycku,tak i plochu na vyvodech trafopajky v mistech kontaktu se smyckou.Bezvadny kontakt umoznuje okamzite rozehrati smycky a rychly prenos tepla pouze do pajeneho bodu.


Na pajene misto na clancich nanest nepatrne mnozstvi pajeci kapaliny

https://www.gme.cz/pajeci-kapalina-ne-30ml

staci vytvorit povlak,kapka je uz prilis velke mnozstvi,kapalina by se mohla dostat pod plastovy obal clanku.
Prilozit pocinovany dratek k pajecimu bodu na clanku.
Na spicku trafopajky manest male mnozstvi cinu a po 2 vterinach rozehrivani cinu prilozit spicku trafopajky s kapkou cinu na pajene misto s pripravenym pocinovanym dratkem.
Ucinek je okamzity,rozehraty cin se rozlije na plochu clanku,opatrenou povlakem pajeci kapaliny priblizne za pul vteriny.Spoj nejde odtrhnout,pretrhne se medeny dratek.
Zkousel jsem ihned po odlozeni pajky teplotu pajeneho bodu-odhad 50 stupnu.Po dalsich nekolika vterinach uz pajene misto nehreje.
Na nekolika clancich,u kterych bylo pri pajeni pouzito mnozstvi pajeciho prostredku vetsi nez nepatrne[pro spolehlive pajeni staci temer neznatelny povlak] jsem objevil drobne naznaky koroze v miste odstriknuti rozpaleneho pajeciho prostredku.Nic kritickeho,doporucuji ale pouzivat skutecne nepatrne mnozstvi a po spajeni otrit pripadne kapky hadrikem nebo papirovym ubrouskem.
...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Bodovačka

Příspěvek od volente »

Raději pájet tak jak psal petrs. Já místo drátu použil toto https://www.aliexpress.com/item/Hot-Sal ... 271.lThb7w .
Pájí se to velice dobře a zbylo mi to ze stavby panelu.
Bodování bych přenechal sériové výrobě. Jinak jsem taky mluvil s člověkem který mění LiIon baterie v golfových vozících a jednoznačně za výměnou baterie je vždy vadný článek do kterého se ostatní vybijí. V případě použití tenkých přívodů by to pro vozík asi dost dobře nešlo použít, ale pro naše použití působí ten drátek nebo pásek jako pojistka.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.

Odpovědět