Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Benzinové, naftové, LPG a jiné elektrocentrály, alternátory poháněné parou, stirglingův motor, atd.
Odpovědět
cesta
Příspěvky: 40
Registrován: pát kvě 20, 2016 11:24 am
Reputace: 1

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od cesta »

To moje dává aj kolem 46A při cca.30V a spotřeba no nevím přesně něco přes 1l za 1h. Nakonec jsem to přece jen nevydržel a mám ho připojené na regulátor Victron BlueSolar 150/70-MPPT přes přepínač 1-0-2. Buď jsou připojené solární panely nebo soustrojí. Zatím to jede bez problému regulátor si ten nabíjecí proud řídí sám, postupně ho snižuje až na FLOAD na 7A. Kolem 15x nabíjení už mám za sebou, zatím je vše v pořádku. Přikládám jak vypadají grafy dnešního nabíjení od cca.80% do 100% nabití baterii, výkon soustrojí (solárních panelů :o)) proud a napětí.
Přílohy
Výkon.JPG
cesta
Příspěvky: 40
Registrován: pát kvě 20, 2016 11:24 am
Reputace: 1

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od cesta »

Ještě pořád nabíjím...
Přílohy
Real.JPG
Napětí_proud.JPG
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od goodbie »

no na benzín docela dobrý, já mam diesel a tam při 60A nabíjecího proudu se vejdu do litru na hodinu to ukazuje že diesel je daleko účinnější než benzín o regulaci ani nemluvím
cesta
Příspěvky: 40
Registrován: pát kvě 20, 2016 11:24 am
Reputace: 1

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od cesta »

No ještě pořád jedu začal jsem 14:05 teď je 21:14 takže už jedu přes 7h a benzin byl tak 1cm od vrchu nádrže. Koho to zajímá tak přikládám ještě soubor .xlsx. Kde je průběh nabíjení po 1 min od 14:05 a sloupce AS - AW.
Přílohy
ec24b8deebb6_20161219-2101_to_20161220-2101.xlsx
(309.67 KiB) Staženo 101 x
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od goodbie »

cesta píše:No ještě pořád jedu začal jsem 14:05 teď je 21:14 takže už jedu přes 7h a benzin byl tak 1cm od vrchu nádrže. Koho to zajímá tak přikládám ještě soubor .xlsx. Kde je průběh nabíjení po 1 min od 14:05 a sloupce AS - AW.
a kolik litrů bylo v té nádrži ??
cesta
Příspěvky: 40
Registrován: pát kvě 20, 2016 11:24 am
Reputace: 1

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od cesta »

Myslím, že je na 7l takže nevim možná tak cca. 6,5l . Ale tím mým nabijením se ten proud snižuje takže ono nejede pořád na plný výkon. Teď už je v FLOAD a dává jen 5,5A takže jede skoro naprázdno. A začínal na 40A.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od goodbie »

cesta píše:Myslím, že je na 7l takže nevim možná tak cca. 6,5l . Ale tím mým nabijením se ten proud snižuje takže ono nejede pořád na plný výkon. Teď už je v FLOAD a dává jen 5,5A takže jede skoro naprázdno. A začínal na 40A.
jasný to už nemá cenu nabíjet dál při proudu tvojí centrály bych s dieselem jel skoro o čtyři hodiny dýl na stejné množství paliva ale i tak ,že je to rusák tak docela šetrnej což se moc nevidí
cesta
Příspěvky: 40
Registrován: pát kvě 20, 2016 11:24 am
Reputace: 1

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od cesta »

Tak deď dojela 21:54 taže skoro 8h.
Uživatelský avatar
Axa
Příspěvky: 185
Registrován: čtv srp 23, 2012 10:34 am
Reputace: 6
Lokalita: Zásmuky
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1080
Kapacita baterie [kWh]: 1,7
Bydliště: Na okraji malé vesnice kousek od Kolína

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od Axa »

Kolem 1.500 nabíjení již mám za sebou a proto si dovolím oponovat, že tato centrála neumí dát 43A při 30-ti Voltech a to ani po generálce. Mmj právě nyní nabíjím. ...... Takže......technicky Centrála nedává stejnosměrné napětí, protože jak je možné vidět na schématu, není v ní žádný usměrňovač. Pracuje s napětím střídavým o frekvenci tuším 400-500Hz (kdyžtak mě opravte - je pozdě už to nehledám) Je určena k přímému připojení na akumulátor. Dodám. Olověný. Ten má jiný vnitřní odpor než jiné konstrukce. Díky tomu může snadno vzniknout chyba měření. Centrála má výkon 1000W a tak to doopravdy je-- Tedy 33A/30V. Pokud ukazuje cokoli jiného, chyba může být i ve ztrátě na kabelech.. Kolik si vezme paliva je odvislé na tom CO se s ní dobíji. (je uvedeno v manuálu, který tu je ke stažení) ten litr na hodinu vám uvede skoro každý. 8 hodin opravdu nevydrží dobíjet při proudu 30A... Závěrem - Již delší dobu čekám, kdy se v tomto vlákně opět objeví slovo "Victron". Dělejte tu tu reklamu nějak jinak pánové, prosím. Tohle fórum kdysi bylo pro lidi, kteří chtějí něco řešit a ne nakupovat právě u vás to, co potřebujete prodat.
UŽ sice NEMÁM OSTROVNÍ ELEKTRÁRNU. Ale od 6. 6. 2023 začínám zase kout pikle.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od goodbie »

Axa píše:Kolem 1.500 nabíjení již mám za sebou a proto si dovolím oponovat, že tato centrála neumí dát 43A při 30-ti Voltech a to ani po generálce. Mmj právě nyní nabíjím. ...... Takže......technicky Centrála nedává stejnosměrné napětí, protože jak je možné vidět na schématu, není v ní žádný usměrňovač. Pracuje s napětím střídavým o frekvenci tuším 400-500Hz (kdyžtak mě opravte - je pozdě už to nehledám) Je určena k přímému připojení na akumulátor. Dodám. Olověný. Ten má jiný vnitřní odpor než jiné konstrukce. Díky tomu může snadno vzniknout chyba měření. Centrála má výkon 1000W a tak to doopravdy je-- Tedy 33A/30V. Pokud ukazuje cokoli jiného, chyba může být i ve ztrátě na kabelech.. Kolik si vezme paliva je odvislé na tom CO se s ní dobíji. (je uvedeno v manuálu, který tu je ke stažení) ten litr na hodinu vám uvede skoro každý. 8 hodin opravdu nevydrží dobíjet při proudu 30A... Závěrem - Již delší dobu čekám, kdy se v tomto vlákně opět objeví slovo "Victron". Dělejte tu tu reklamu nějak jinak pánové, prosím. Tohle fórum kdysi bylo pro lidi, kteří chtějí něco řešit a ne nakupovat právě u vás to, co potřebujete prodat.
moment nelze nabíjet baterie střídavinou to je nesmysl něco tam usměrňovat to napětí musí
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od volente »

Je tam dynamo a to je prosím stejnosměrný stroj, netřeba usměrňovače. Takže jasně že z toho leze DC.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
Axa
Příspěvky: 185
Registrován: čtv srp 23, 2012 10:34 am
Reputace: 6
Lokalita: Zásmuky
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1080
Kapacita baterie [kWh]: 1,7
Bydliště: Na okraji malé vesnice kousek od Kolína

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od Axa »

Dobrá . A ze střídavejch generátorů zas leze čistej sinus .. :D Možná jsem to nazval nešťastně slovem "střídavé" ok beru zpět. Prostě jsem to myslel tak, že z generátoru leze napětí, kterým pochopitelně lze dobíjet akumulátory, ovšem které není "vyfiltrované" a tak tedy může dojít k odchylce měření.
UŽ sice NEMÁM OSTROVNÍ ELEKTRÁRNU. Ale od 6. 6. 2023 začínám zase kout pikle.
Uživatelský avatar
Axa
Příspěvky: 185
Registrován: čtv srp 23, 2012 10:34 am
Reputace: 6
Lokalita: Zásmuky
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1080
Kapacita baterie [kWh]: 1,7
Bydliště: Na okraji malé vesnice kousek od Kolína

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od Axa »

Trocha teorie :) - Konstrukčně se dynamo od alternátoru liší. Z průběhu proudu vidíme, že jeho hodnota kolísá, což je nežádoucí. Odstranit tuto skutečnost můžeme pomocí budících cívek ve statoru, které vytváří magnetické pole. Rotor – kotva má válcovitý tvar a je složen z izolovaných plechů s drážkami na povrchu, ve kterých jsou umístěny izolované indukční cívky. Vývody těchto cívek jsou spojeny s komutátorem, který se skládá z řady měděných plechů, tzv. lamel. Napětí dynama poněkud kolísá, a to tím více, čím méně má rotor cívek, a tedy i lamel. Při otáčení rotoru se v každé samostatné cívce indukuje pulsující napětí, ale okamžité hodnoty napětí jsou si navzájem téměř rovny. Na sběračích tedy vzniká téměř přímkové stejnosměrné napětí.

Obrázek


A v nějakém z manuálů tohoto stroje jsem četl, že ta "tepavost" napětí má frekvenci cca 400-500Hz . Proto jsem to zde uvedl ;)
UŽ sice NEMÁM OSTROVNÍ ELEKTRÁRNU. Ale od 6. 6. 2023 začínám zase kout pikle.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od goodbie »

proto je lepší alternátor má lepší účinnost větší výkon a jednodušší regulaci buzení tato ruská centrála je holt na dnešní dobu trochu zastaralá ale funkční,ono dnes volit mezi motory je asi opravdu nejlepší ten diesel tam se do litru na hodinu vejdu jistě při výkonu 60A při 24V
Uživatelský avatar
Axa
Příspěvky: 185
Registrován: čtv srp 23, 2012 10:34 am
Reputace: 6
Lokalita: Zásmuky
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1080
Kapacita baterie [kWh]: 1,7
Bydliště: Na okraji malé vesnice kousek od Kolína

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od Axa »

Mno o tom se nehádám. Asi to tak bude. A aby 50 let (ne-li víc) starej stroj konkuroval novejm je trochu z oblasti sci-fi. Proto taky hodně přemýšlím o výměně motoru za jinej. I když ten dvojtakt je nezvykle slušnej.... Ovšem cena vs výkon u toho Tvýho bude asi jinde. Můžu se zeptat co je to za stroj?
UŽ sice NEMÁM OSTROVNÍ ELEKTRÁRNU. Ale od 6. 6. 2023 začínám zase kout pikle.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od goodbie »

Axa píše:Mno o tom se nehádám. Asi to tak bude. A aby 50 let (ne-li víc) starej stroj konkuroval novejm je trochu z oblasti sci-fi. Proto taky hodně přemýšlím o výměně motoru za jinej. I když ten dvojtakt je nezvykle slušnej.... Ovšem cena vs výkon u toho Tvýho bude asi jinde. Můžu se zeptat co je to za stroj?
koukni na mojí vfe tam jsou fotky jinak je to jednoválec ifa půlka motoru multicar m22 taky nic nového ale je to poctivá práce žádná čína
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od volente »

Ovšem každý akumulátor je v podstatě kondenzátor, který napětí vyfiltruje. Proto by měření při připojeném akumulátoru nemělo být ovlivněno, tedy za předpokladu že jsou použity krátké vodiče patřičného průřezu. Výhoda dynama u tohoto stroje je jasná, na chvilku je zapojím jako motor a startuju, což by s alternátorem šlo těžko realizovat. Jedině snad alternátor s trvalými magnety a krabice elektroniky k tomu (BLDC motor a rekuperace).
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od goodbie »

volente píše:Ovšem každý akumulátor je v podstatě kondenzátor, který napětí vyfiltruje. Proto by měření při připojeném akumulátoru nemělo být ovlivněno, tedy za předpokladu že jsou použity krátké vodiče patřičného průřezu. Výhoda dynama u tohoto stroje je jasná, na chvilku je zapojím jako motor a startuju, což by s alternátorem šlo těžko realizovat. Jedině snad alternátor s trvalými magnety a krabice elektroniky k tomu (BLDC motor a rekuperace).
ale no tak!!zase nad tím moc špekuluješ a volíš zaručeně tu nejhorší možnou cestu v podobě naprosto zbytečné elektroniky a jinýho bordelu co vše jen komplikuje a prodražuje.každý lepší motor má snad startér ne?cvrnkneš jedeš a žádný problém v podobě úprav dynama a nebo nedej bože alternátoru!!!
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od volente »

Já to nekomplikuju, jen jsem naznačil že v jednoduchosti je síla a to armádu zajímá, nějaká účinnost je až na druhém místě. V tomto soustrojí není žádný polovodič a vyměnit uhlíky je snadné i v poli. Čímž netvrdím že alternátor není lepší.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
cesta
Příspěvky: 40
Registrován: pát kvě 20, 2016 11:24 am
Reputace: 1

Re: Nabíjecí soustrojí AB-1P/30

Příspěvek od cesta »

Pro Axa:
V manuálu je totiž doporučený palivo ruskej normal na kterej jsem já, jezdil před mnoha lety jako mlaďoch na fichtlovi. A ten měl sakra nižší oktanový číslo. :) (tuším 80) V důsledku to má ale dobrej efekt v tom, že mi to v pohodě dává o cca 300W víc, než udává tavárišč :) Dobíjím běžně skoro 50-ti Ampérama. :)

Tohle jsou tvá slova z první stránky, nějak tomu nerozumím a teď ti to dobíjí jen 30A????

Jinak nikomu reklamu nedělám, vůbec mě to nenapadlo, že to může někomu vadit. Typ jsem uvedl jen proto, že jsem se na přípojení na "blabla" ptal v předchozích stránkách. Prostě ho mám. Klidně ten název vymažte kdo to umíte, sám bych to smazal nevím jak.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek