Ošetření AD vstupů arduina

Připojení senzorů a čidel, odporových děličů, hallových sond, detektorů, potenciomertů, snímačů hladiny, termistorů, spínačů a dalších vstupních senzorů, návody, tipy, poznatky, praktické zkušenosti
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ošetření AD vstupů arduina

Příspěvek od kodl69 »

Tak až to budu rozdělávat, tak si vezmu seobou kousek konzervovýho plechu a bude vyhraný? To zní až neuvěřitelně. Proč to zrovna číňan na ty modulky z Ebay nedává, když je to tak skvělý?
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm
Reputace: 70

Re: Ošetření AD vstupů arduina

Příspěvek od solárník »

Já to mám natočený kolmo a stíněný lehce takovejma kouskama železa okolo a nula cestuje max na vedlejší dílek. Vzhledem k tomu, že se jedná o magnetické rušení, tak jednak to musí bejt magnetickej materiál a zadruhé míra stínění závisí na jeho (v podstatě) tloušťce. Tedy čím protitankovější, tím lepší. :) Ale já myslím, že i plech z obyčejné piksly bude až kam.
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm
Reputace: 70

Re: Ošetření AD vstupů arduina

Příspěvek od solárník »

p.s. ono , když se na to koukám s kalkulačkou v ruce, jestli tedy dobře počítám, s tím průchozím odporem čidel není zdaleka tak horké, jak se může zdát.

Ta ACS 71X při průchozím odporu 1,2 mO způsobí stejnou ztrátu, jako:

- 1 metr a 8 cm kabelu 16 mm2
nebo
- 2 metry a 35 cm kabelu 35 mm2

... a to jsou tu lidi, co tahají instalace jen "desítkou", nebo dokonce "osmičkou" kabelem :lol:
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm
Reputace: 70

Re: Ošetření AD vstupů arduina

Příspěvek od solárník »

Tak dnes jsem si potvrdil hysterezi ACS758 (verze 100A).

Měl jsem ho asi 14 dní v sérii s jiným senzorem, hysterezí netrpícím, na jednom vedení.

Dnes, když asi po týdnu temnoty u nás asi na 3 minuty naplno vysvitlo Slunce, dostalo tohle ACSko poměrně ostrý 30A proudový "kopanec". Od té doby měří ve srovnání s druhým senzorem o 3 % méně (před tím jsem je měl srovnané, že měřily stejně). Což se tedy odchýlilo docela hodně, na oněch 30 A je to chyba 0,9 A. Tedy jak je vidět, když člověk používá Hall senzory, ať už je to Amploc, nebo ACS, je potřeba počítat s chybou měření až v řádu procent. Z toho tedy usuzovat, jestli je například účinnost solárního regulátoru 92%, nebo 94%, je nemožné, protože chyba měření je mnohdy i větší, i když jste poctivě měřící senzory zkalibrovali. Bohužel jiné senzory se u nás běžně neprodávají :(
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Re: Ošetření AD vstupů arduina

Příspěvek od rob.brno »

Ten můj známý dělá korekci a prý mu to měří docela rozumně, nevím jestli na hysterezi má vliv i výše "kopance", ale i ta by se dala podchytit a dělat adekvátní korekci.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek