začátečník s FVE

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: začátečník s FVE

Příspěvek od vlkazajac »

Nicholas píše: ....Ano, názor úředníka ze stavebního úřadu je směrodatný. ....

.....Zrovna třeba tady úřad legalizaci načerno postavené haly nepovolil a budou se muset soudit. Neřekl bych, že je nejlepší přístup obcházet zákony a doufat v nejlepší, taky by se na to mohlo doplatit. Pokud jde o památkovou zónu, pravidla o změně vzhledu jsou jasná. V památkově chráněných oblastech předepíšou památkáři barvu střechy nebo zdí, těžko to později měnit bez jejich souhlasu.
Nemá zmysel pýtať sa na stavebnom úrade na detaily, ktoré sa vymykajú zo zákona. Na hotovú stavbu môžete panely dať a bodka. Názor úradníka k tomu nepotrebujete.

Vôbec som nechcel vzbudiť dojem, že netreba rešpektovať zákon, sám sa tak nesprávam. Preto som v prvom mojom vstupe napísal, že :
"Ak nezasiahnete do konštrukcie stavby určenej v projekte, stavebný úrad to nemá prečo zaujímať. Na streche môže byť aj rebriňák, ak ho nemáte kde parkovať.
Horšie to bude s tými ochranárskymi predpismi, to by ste mali preštudovať a nechať si poradiť ( pokiaľ možno nie od tých, ktorí by mali v tej veci rozhodovať )."

Dosledujte storry o legalizácii stavby, ak Vám ten kabaret ešte bude stáť za to.
Výsledok je už dnes na 95 % jasný, na 100 % je to už OT.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
Skrat
Příspěvky: 587
Registrován: sob zář 24, 2016 10:39 pm
Reputace: 21
Lokalita: Veselí nad lužnicí
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7,38kWp
Kapacita baterie [kWh]: 900Ah
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: začátečník s FVE

Příspěvek od Skrat »

Dobrý večer.Tak máme tu vyjádření z CHKO. Panely na vlastním baráku mohu namontovat jen na západní straně.Východní strana by znehodnotila ráz vesnice.Dodal sem fotodokumentaci celého statku a asi by nebyl problém s umístěním na bratrovu střechu na stodolu.(čistej JIH sklon 45)Není viditelná z návsi,ale znova si podat žádost a čekat na vyjádření+smlouvu s bratrem s jeho kladným stanoviskem o umístění panelů.A sem zase na začátku.Stodola je ca 60m daleko.Zatím mám doma:Panelů mám 6 kusů(zatím).Rozvaděč s přepěťovkama a jističema.Kabel org.z FVE elektrárny průměr 8mm ca 30m .Další věci mám přislíbený.Držáky panelů a dalších ca 6kusů panelu.No potřebuji poradit od vás zkušených jak to nejlépe využít.Děkuji.
24V systém. V=1760Wp,Z= 3520Wp.J= 720Wp.Baterky Lion 600Ah celkem.Regulátor 2x6415AN+Must 80A/3000W+1x4415N na jižní stranu.Měnič victron 1200W+350W.Jako záloha olovo šrot. Axpert VP 24/3000W na přebytky.Vše stále ve výstavbě.Začínám stavět 48V systém pro RD.Zatím 7,38kWp jih,Lion 900Ah.Epever 48/2000W na přebytky ,Victron 500W,Epever 5kW
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: začátečník s FVE

Příspěvek od volente »

Když už jsi byl aktivní tak teď počkat a na podzim příštího roku namontovat a čekat co se bude dít. Podle mně nic. V létě můžeš zkusit položit dvě tabule plechu natřeného na tmavě modro na krytinu a kdyby se něco dělo tak provizorní oprava střechy, ale moc nevěřím že to někoho bude zajímat. Tedy pokud nejsi v tom památkovým pásmu. Úředníci si nevidí ani na špičku nosu a chovají se z pozice moci jak je napadne.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: začátečník s FVE

Příspěvek od vla »

A co montáž někam na stěnu, nebo na dvorek či zahradu na konstrukci na zemi, nikde není psáno, že panely musí být na střeše. *sun*
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: začátečník s FVE

Příspěvek od volente »

Drž se hesla můj dům můj hrad. Na svém si dělej co je ti libo a řeš až případné problémy.
Je to jako by ti někdo řekl že protože bydlíš ve skanzenu tak děcka nebudou mít bazén protože je to vidět na satelitních mapách. LIDI PROBERTE SE PROSÍM.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
Skrat
Příspěvky: 587
Registrován: sob zář 24, 2016 10:39 pm
Reputace: 21
Lokalita: Veselí nad lužnicí
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7,38kWp
Kapacita baterie [kWh]: 900Ah
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: začátečník s FVE

Příspěvek od Skrat »

Tak sem doufal že vychladnu,ale jsem stále výce nasr..n . co v tomto státě je možné.Vše se opakuje , děda -problém s komoušema když nechtěl vstoupit do strany a JZD-basa.Pak se nepohodl s jedním funcionářem( mlátil mu jeho kobylu) -dostal to samí co kobyla a šel zase sedět.Statek místní JZD zrujnovalo a 30let se snažíme ho dát do hromady.Jakmile něco chci po uřadech NESKUTEČNÝ PROBLÉM.Mám chuť si jít někam stěžovat,ale připadá mi to že maximálně na nádraží.Pro zajmavost jedná se o Vesnici Horusice.Namontovat a pak se soudit??? už nemám ani sílu a peníze na vyhazování.Bordel!
24V systém. V=1760Wp,Z= 3520Wp.J= 720Wp.Baterky Lion 600Ah celkem.Regulátor 2x6415AN+Must 80A/3000W+1x4415N na jižní stranu.Měnič victron 1200W+350W.Jako záloha olovo šrot. Axpert VP 24/3000W na přebytky.Vše stále ve výstavbě.Začínám stavět 48V systém pro RD.Zatím 7,38kWp jih,Lion 900Ah.Epever 48/2000W na přebytky ,Victron 500W,Epever 5kW
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: začátečník s FVE

Příspěvek od vlkazajac »

Nakoniec, preco sa rozculovat a skracovat si zivot? Videl by som dve moznosti.
1/ Rozmysliet si, co by bolo pre Vas idealne z hladiska konecneho vykonu systemu a najidealnejsieho rozmiestnenia panelov, aby to aj prijatelne vypadalo. Navrhol by som, aby Vam pomohol niekto z fora, kto to nema k Vam daleko. Ked budete mat svoj projekt v hlave jasny, namontujte dva panely a spustite to. Na reakciu pamiatkarov si pockajte a dajte im jasnu odpoved, ze ide o skusobnu prevadzku. Potom hladajte podporu v obci a skuste sa s pamiatkarmi dohodnut. Nevylucoval by som, ze niekto z nich ma predstavu, ze to na streche bude svietit, pojdu z toho iskry a bude to ziapat. Ak bude spor neriesitelny, mozete ustupit a dva panely demontovat. Tolko prace a skody to zase nie je.
2/ Ak su vztahy s bratom dobre, dohodnite koncept s umiestnenim vsetkych panelov na jeho stodole a privedte si jednu fazu z tohto zdroja do svojho baraku. Ako so vzdialenym systemom komunikovat a ovladat ho na dialku, nech pomoze vyriesit toto forum. Je to hodena rukavica machrom, ktori tu su. Verim, ze ochota pomoct bude nemala.

Snad som pre zaciatok pomohol aspon trocha touto postupnostou. Necakajte hned sud a nehorazne pokuty. Vsade su ludia a Vy predsa nevrazdite. Robite skusku na vlastnej streche ))

P.S. Malovat strechy na tmavomodro je predsa hovadina, ak to vymyslel uradnik, treba zalovat jeho. Alebo ho odtial nechat vykopat.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: začátečník s FVE

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

Skrate , VYSER SE NA NĚ :hell: normálně dej ::pv:: kam na ně nebude vidět , pro jistotu vyší nenápadnosti případný stříbrný rámy natři barvou podobnou střeše . Natahej vodiče , zapoj a užívej :yes: . V tomhle státě je byrokratická pakáž přemnoženější než divočáci :wall: . Docela sis nasral do bot tím že ses jich zeptal na jejich názor k instalaci ::pv:: :uh: když jim teď řekneš že od záměru upouštíš a ať na tebe zapomenou , tak tě možná bude nějaká echt svině sledovat :hell: . Osobně si myslím , pokud nebudou ::pv:: zmerčitelný z veřejných míst , neměli by Tě prudit :yes: . Nemám ale na mysli sousedskou závist ::mute:: .

Byrobordel byl u mě důvodem proč sem zrušil licenční FVE :hell: ... sice bych příští rok dostával 15,50Kč/1kWh ale ta buzerace mi za to nestojí :yes: .

Držím palce ať si brzy užíváte domácí elektřinu ze *sun* :yes: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: začátečník s FVE

Příspěvek od marko250 »

A ti blbečci z CHKO tam bydlí?Pokud stavební nemá problém ,tak syp panely kde chceš.Chko bych připoměl jejich význam k funkci FVE,pokud by došli s kecama o vzhledu.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: začátečník s FVE

Příspěvek od kyocera »

Skrat píše :NESKUTEČNÝ PROBLÉM.Mám chuť si jít někam stěžovat,ale připadá mi to že maximálně na nádraží.Pro zajmavost jedná se o Vesnici Horusice.Namontovat a pak se soudit??? už nemám ani sílu a peníze na vyhazování.Bordel!
Dá se stěžovat veřejnému ochránci práv. A ve Vašem případě na administrativní překážky , nesprávný úřední postup
a zbytečnou byrokratickou zátěž. Mohu potvrdit, že veřejný ochránce se většinou postaví na ochranu obyčejných lidí.
Pokud by jste potřeboval napsat koncepci dopisu veřejnému ochránci práv, tak Vám s tím mohu bezplatně pomoci. Napište mně SZ.
Jinak jedna malá perlička co se týče legislativy. Někdy po roce 90 jsem měl první zájemce o jistou technologii na Slovensku. Jenže se ukazovalo , že to nebude legislativně průchozí. Tak jsem zájemce dopředu informoval o tom co vše
může nastat a jak se co může zkomplikovat. Zájemci se rozdělili na dvě skupiny.. První skupina od realizace ustoupila, respektive se rozhodla nejprve oficielně o vše žádat. Druhá skupina se rozhodla vše realizovat bez patřičných certifikátů a povolení. Výsledek byl ten, že Ti co nerealizovali, pouze jen žádali, nedostali nic povolené. Ti co to realizovali vše
bez povolení . tak dodatečně jim bylo vše schválené a povolené. Jen podotýkám, že Ti zájemci byly měst a obecní úřady na Slovensku a to v období 1990 až 1991.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: začátečník s FVE

Příspěvek od ota »

Pokud jsi se už zeptal na CHKO, je lepší bojovat papírovou bitvu.
Nevzdával bych to. Začni s tím, že na odpověď s CHKO odpovíš že s jejich stanoviskem nesouhlasíš. Nesouhlas podpoř pádnými argumenty. Nejlépe si vem na pomoc právníka na stavební právo. Bude to sice něco stát ale pro boj s úřady je to to nejlepší. Na veřejného ochránce práv nespoléhej.
Úředník chce mít klid aby ho nikdo neotravoval a poslední co si přeje je diskutovat s osobou která jeho problematice rozumí lépe než on. Mám zkušenost že po třech kolech výměny dopisů nebo úmorných místních šetřeních to vzdají.

To že s vaší rodinou komunisti zle zacházeli je smutné, ale už je jiná doba. Možná tam sedí ti samí lidé ale za dohadování se s nimi tě do basy nikdo nepošle. V nejhorším případě tě to bude stát pár tisíc za právníka a to za tu srandu a pocit, že s nimi bojuješ vyrovnaný boj jejich vlastními zbraněmi stojí.

Začal bych dopisem s nesouhlasem s jejich stanoviskem a uvedl pár argumentů. Napadá mě:
1. panely budou na domě v intravilánu a vzhled vesnice nepoškodí
2. instalace na západní střeše není z technických důvodů možná
3. jedná se o zařízení, které nepodléhá stavebnímu povolení a není to "výrobna elektrické energie" (to je termín).

Na stavební odbor bych zašel s kytkou nebo flaškou nebo obojím a nechal bych si poradit jak to udělat a posléze potvrdit ohlášení instalace panelů.

Už nejsme robotní sedláci a úředníci nejsou naše vrchnost. Jsou to lidi placení z našich daní tak se podle toho musí chovat. To jim taky připomínám, když je chci nastrat.

NEVZDÁVEJ TO A BOJUJ !
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
Skrat
Příspěvky: 587
Registrován: sob zář 24, 2016 10:39 pm
Reputace: 21
Lokalita: Veselí nad lužnicí
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7,38kWp
Kapacita baterie [kWh]: 900Ah
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: začátečník s FVE

Příspěvek od Skrat »

Děkuji za vaší podporu.Dnes sem byl na místním stavebním ůřadě a bylo mi zděleno že pokud nezasáhnu do nostných konstrukcí střechy tak nemaj žádnej problém.Co teď? vyprdnout se na uředníka z CHKO,nebo mu tlumočit názor mistního uřadu? Mám obavu aby se CHKO nemstilo zase jinak(barva fasády,oplocení domu atd..)Taky mě napadlo zaslat jim na CHKO dopis s Hlavičkou právníka o vyjádření místního stavebního uřadu.No každopádně zase sem trochu klidnější a pokračuji v schánění mouder na tomto furu a věcí na stavbu vlastní FVE.
24V systém. V=1760Wp,Z= 3520Wp.J= 720Wp.Baterky Lion 600Ah celkem.Regulátor 2x6415AN+Must 80A/3000W+1x4415N na jižní stranu.Měnič victron 1200W+350W.Jako záloha olovo šrot. Axpert VP 24/3000W na přebytky.Vše stále ve výstavbě.Začínám stavět 48V systém pro RD.Zatím 7,38kWp jih,Lion 900Ah.Epever 48/2000W na přebytky ,Victron 500W,Epever 5kW
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: začátečník s FVE

Příspěvek od marko250 »

Na dvoře by nešel udělat trackert a ušetřit 30% panelů,jižní fasády jsou stíněné a vidět z návsi? Pak ten nátěr krytiny ze zelené na černou?
Obrázek
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Reputace: 158
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: začátečník s FVE

Příspěvek od Matess »

nejlepsi by bylo jim napsat ze pokud jim vadi panely umistene na strese domu tak at ti zaplati po dobu zivotnosti panelu energii o kterou prijdes a budes muset nakoupit z DS. Ja osobne bych byl ochoten udelat nejaky ustupek a koupit treba cerne panely misto modrych, ale vic bych se omezovat nechtel.

Asi je to kravina, ale vře mi krev v zilach kdyz mi nekdo diktuje co muzu a nemuzu ikdyz tim nikoho neohrozuji ani neomezuji.
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: začátečník s FVE

Příspěvek od vla »

A jelikož jsi v chráněné oblasti nezapomeň jasně napsat co uděláš s odpadem, který z toho teče. :lol: :o :lol: :o To byl prosím dotaz jedné úřednice v Písku.
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: začátečník s FVE

Příspěvek od volente »

Máš vyjádření stavebního úřadu a nejsi v památkové péči. Co více chceš slyšet. Tak šup s tím na střechu a užívej si to.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: začátečník s FVE

Příspěvek od ota »

Na CHKO nic nepsat! Akorát by začali prudit.
Stavební úřad požádej o písemné vyjádření. Nebo ještě lépe si to vyjádření napiš a nech si to potvrdit (podpis, štempl).

Stačí "Stavební úřad v .... nemá námitek proti umístění ... kusů fotovoltaických panelů typ ... na střeše domu čp. ... v obci .... katastrální území .... za podmínky že při instalaci nebude zasahováno do nosných konstrukcí krovu a střechy".

A úřednici dones drobný dárek - kytku, flašku, bonbošku, aby měla motivaci.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
Skrat
Příspěvky: 587
Registrován: sob zář 24, 2016 10:39 pm
Reputace: 21
Lokalita: Veselí nad lužnicí
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7,38kWp
Kapacita baterie [kWh]: 900Ah
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Veselí nad Lužnicí

Re: začátečník s FVE

Příspěvek od Skrat »

Díky za rady. Nejlíp to udělám jak píše OTA . Napíši vyjádření a jestly ho dostanu potvrzený tak na celý CHKO s.....u.
Díky všem a dám vědět jak sem dopadl.
24V systém. V=1760Wp,Z= 3520Wp.J= 720Wp.Baterky Lion 600Ah celkem.Regulátor 2x6415AN+Must 80A/3000W+1x4415N na jižní stranu.Měnič victron 1200W+350W.Jako záloha olovo šrot. Axpert VP 24/3000W na přebytky.Vše stále ve výstavbě.Začínám stavět 48V systém pro RD.Zatím 7,38kWp jih,Lion 900Ah.Epever 48/2000W na přebytky ,Victron 500W,Epever 5kW
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Re: začátečník s FVE

Příspěvek od xmasin »

Obávám se, že kašlat na CHKO jaksi nejde. I když stavební úřad vydá kladné stanovisko je třeba požádat správu CHKO o jejich stanovisko. Takhle jsem to měl u všech věcí, které jsem v CHKO řešil. Stavební úřad souhlasil a ještě jsem musel získat vyjádření CHKO, ale to bylo spíše ve smyslu použijte místní zdroje (kámen případně místní rostliny - šlo o úpravu terasy a oplocení pozemku živým plotem). Když jsem se ptal na místním stavebním úřadě na FVE na objektu tak mi potvrdili, že oni nemají problém, ale že musím věc konzultovat s CHKO:
souhlasím s Vámi, není potřeba ohlášení. Nezbavuje Vás to však povinnosti uvedený záměr projednat se Správou CHKO Jizerské hory (AOPK ČR).
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: začátečník s FVE

Příspěvek od vlkazajac »

Skrat píše:Díky za rady. Nejlíp to udělám jak píše OTA . Napíši vyjádření a jestly ho dostanu potvrzený tak na celý CHKO s.....u.
Díky všem a dám vědět jak sem dopadl.
Vy ste nepolepšiteľný, dávate si radiť a chytáte sa hovädín. Ubehli 3 mesiace odvtedy, keď som Vám napísal, čo treba robiť :
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 265#p56759

Odporúčal by som niektorým prispievateľom, nech prijmú novú realitu. Za fľašku alebo iné všimné sa vybavovalo za socíku. Dnes si KAŽDÝ úradník dobre rozmyslí, či bude alebo nebude postupovať podľa zákona. Nejakú čokoládu si kúpi každý, kto má aspoň plat úradníka. A bojí sa, že ho mať nebude. A tak je to správne.
Preto by som sa zastal úradníkov, ktorí robia svoju prácu, ako majú. Nie je dôvod nadávať im a s... na úrady. Oni totiž hája zákon a niekedy viac alebo menej neskryte aj záujmy jedincov.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek