FVE Frenky Mladá Boleslav

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od Frenky »

Takove jsem taky nasel, ale ja potrebuju vetsi (pokud mozno). S rozteci 150 mm mezi sroubky. Dekuji moc a zdravim Bezdecin, :yes: jezdim asi denne kolem do Benatek nad Jizerou. I kdyz tet moc nee, protoze to frcim autem po dalnici. Jese jednou dik, budu jeste hledat. Ale na druhou stranu, mensi se vejde vzdycky nee :mrgreen:
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Karlos
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 16, 2011 9:10 pm
Reputace: 0
Bydliště: u lesa - kousek od Turnova

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od Karlos »

Já zase každej den na druhou stranu.:-) Tak případně piš pokud bude malej dobrej. :-)
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od Frenky »

honzaL píše:Větrá to dostatečně?? Nikde nevidím aktivní větráky. Já mám vše v komůrce 1.2x0.8m a přemýšlím o aktivním větrání v létě. Zatím se mi to neuvařilo, ale teplota v létě dost vzroste.
Můstku, hlásím, že tepelné štíty jsou opraveny a větrák je namontován, mohou udeřit vedra, teď to určitě uchladím :D :D

O svátku 28.10 jsem se neflákal a tvořil jsem, tady jsou výsledky
větrák namontován, tepelné štíty zapnuty
větrák namontován, tepelné štíty zapnuty
Balancery od Kolaříků
Balancery od Kolaříků
Za mřížkami jsou ventilátory od balancerů
Za mřížkami jsou ventilátory od balancerů
Detail na balancer od Kolaříka, trochu jsem jej upravil a zavřel do mé oblíbené krabičky z GM
Detail na balancer od Kolaříka, trochu jsem jej upravil a zavřel do mé oblíbené krabičky z GM
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od mobilik »

Velmy pekna instalacia. :wink:
Paci sa mi ked je vsetko v jednom a po ruke a nie poroztrusane kade tade. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od Frenky »

Ahoj všichni

Dnes se mi stala nemilá věc, vypadl my kabel z proudového čidla „amploc“ na měření proudu panelů. Posílal jsem tedy nepravdivá data na mypower. Naštěstí si toho všimnul admin a měření v cca 10:00 hod patrně zastavil. Tímto Filipovi děkuji a ostatním se omlouvám za špatná data z mé FVE. (3kW opravdu ze dvou 230 Wp panelů nevyrábím) :o
U nás konečně 1 den pěkné počasí po takové době mlh a mraků a mě se zrovna vyvrbí takováhle věc :wood: :(

http://mypower.cz/cmsdata/graphs/fve-ul ... -04-17.png
Špatná data 4.11.2014
Špatná data 4.11.2014
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od Frenky »

Tak jsem se rozhodl udělat vybíjecí zkoušku mých aku. Chvilku jsem hledal jak to provedu. Nakonec jsem zašel do sklepa pro okurky a uviděl jsem asi 20 let starý vynález na test aku. (Před měsícem jsem udělátor hledal a nic, prostě zmizel :mrgreen: )
K připojení žárovek jsem v autě objevil startovací kabely.
Takže udělátor je opět v provozu a já zase jdu do sklepa pro ty okurky :P

A tady je pár foto.

:idea: žárovky jsou 24V 3 x 100W a 3 x 60W. :idea:
žárovky odpojeny
žárovky odpojeny
žárovky odpojeny
žárovky odpojeny
Přílohy
žárovky svítí :-)
žárovky svítí :-)
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od Frenky »

Takové malé bezvýznamné jubileum. Před časem jsem spolehlivě překonal 1MVh. Ale sluníčku *sun* to dalo asi tři roky práce :wood:

Elektroměr FV: 1077.877 kWh
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

toš vitaj v klube milionárů :handshake: .
Neodpustím si jednu rejpku :arrow: MVh bude překlep , že ?

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Trosecnik

24V žárovka

Příspěvek od Trosecnik »

Hele Frenky. Ty jsi loni v září prováděl test (pravděpodobně vybíjení 24V baterie, nečetl jsem příliš dozadu) pomocí 24V žárovek...

Já je mám taky, ale ony jsou určeny pro 24V AC. Nenašel jsem ještě odvahu připojit takovou žárovku e na 24V DC, protože myslím že by shořela.

Pokud ty jsi žárovky určené pro střídavý proud použil se stejnosměrným proudem, jak to dopadlo a jak dlouho byly pod napětím? Děkuji.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 24V žárovka

Příspěvek od abrams »

Trosecnik píše:Hele Frenky. Ty jsi loni v září prováděl test (pravděpodobně vybíjení 24V baterie, nečetl jsem příliš dozadu) pomocí 24V žárovek...

Já je mám taky, ale ony jsou určeny pro 24V AC. Nenašel jsem ještě odvahu připojit takovou žárovku e na 24V DC, protože myslím že by shořela.

Pokud ty jsi žárovky určené pro střídavý proud použil se stejnosměrným proudem, jak to dopadlo a jak dlouho byly pod napětím? Děkuji.
Zdravím ,

... :lol: :lol: :lol: na novoroční vtípky je ještě brzo :)) .
Ale vážně , obyč Teslovým žárovkám je šumák jestli AC nebo DC :arrow: je to odporový spotřebič podobný topné spirále třeba v bojleru ;) .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od goodbie »

Zdar, no žárovka na AC nebo DC ,sakra tohle už je fakt moc!!!
Trosecnik

Re: 24V žárovka

Příspěvek od Trosecnik »

No to je jasné, že je to čistě odporový spotřebič.

Jenže já od okamžiku kdy jsem ty žárovky našel (rodinný poklad) mám v hlavě představu, že i když 24V AC (což je efektivní hodnota napětí střídavého proudu) je řekněme 0-34V AC (odhad, vycházím poměrově z 0-325V během 0,02sec, neznám parametry standardu 24V AC a výstup trafa neproměřím) tak se při tomto namáhání chladí zcela odlišně, než když je napájíš stabilním napětím (24V) a proudem. Proto předpokládám, že vlákno to dlouho nevydrží a shoří. Když k tomu ještě přidáš toleranci sítě ze které energii primárně odebíráš (+5%)...
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od Frenky »

abrams píše:Zdravím ,

toš vitaj v klube milionárů :handshake: .
Neodpustím si jednu rejpku :arrow: MVh bude překlep , že ?

Elektronům zdar *sun*
Ano trapny preklep W se mi nejak zestihlilo v V, takze se opravdu jedna o MWh :D
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: 24V žárovka

Příspěvek od Frenky »

Trosecnik píše:Hele Frenky. Ty jsi loni v září prováděl test (pravděpodobně vybíjení 24V baterie, nečetl jsem příliš dozadu) pomocí 24V žárovek...

Já je mám taky, ale ony jsou určeny pro 24V AC. Nenašel jsem ještě odvahu připojit takovou žárovku e na 24V DC, protože myslím že by shořela.

Pokud ty jsi žárovky určené pro střídavý proud použil se stejnosměrným proudem, jak to dopadlo a jak dlouho byly pod napětím? Děkuji.
Žárovky mají označení 24V 100W a 24V 60W výrobce POLAM Katowice made in Poland. Nikde na nich nic jiného není napsané. Ani Dc či AC :mrgreen: Původní použití bylo v dolech na nouzové osvětlení. Svítim s nimi cca 10 let občasně, když je k něčemu takovému potřebuji. Dovolím si takovou spekulaci. Cca 1000 hodin provozu.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od volente »

Běžná žárovka používaná do lamp u strojů. I dnes běžně ke koupi.
https://www.zbozi.cz/vyrobek/zarovka-ph ... DSA_TEST_5
Dokonce se zde nesmí použít úsporky nebo zářivky kvůli stroboskopickému jevu. Soustruh se točí, ale při určitých otáčkách se zdá že stojí. Takže žárovkám zdar.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 24V žárovka

Příspěvek od abrams »

Trosecnik píše:No to je jasné, že je to čistě odporový spotřebič.

Jenže já od okamžiku kdy jsem ty žárovky našel (rodinný poklad) mám v hlavě představu, že i když 24V AC (což je efektivní hodnota napětí střídavého proudu) je řekněme 0-34V AC (odhad, vycházím poměrově z 0-325V během 0,02sec, neznám parametry standardu 24V AC a výstup trafa neproměřím) tak se při tomto namáhání chladí zcela odlišně, než když je napájíš stabilním napětím (24V) a proudem. Proto předpokládám, že vlákno to dlouho nevydrží a shoří. Když k tomu ještě přidáš toleranci sítě ze které energii primárně odebíráš (+5%)...
Zdravím ,

jelikož žárovka má určitou setrvačnost , narozdíl o zářivek , výbojek i LEDek tak dokáže napěťové AC vlny značně "vyhladit" až do té míry že její produkovaný jas mírně kolísá . Ostatní AC světelné zdroje blikají na 100Hz :? . Subjektivně nepozoruji citelný rozdíl jasu 24V žárovky na DC či AC :arrow: téměř shodná svítivost ;) .
Ovšem u starších strojů osazených AC 24V osvětlením bývá kratší životnost těchto žárovek v důsledku dnešního AC napětí v síti 400V 3f , kdežto stroj byl konstruován na tehdejších 380V 3f AC :( . Bez přihlédnutí k častějším plusovým odchilkám napětí (dříve téměř vzácnost) , tak místo 24V AC je žárovka napájena napětím kolem 25,3V .

Pozor na to , dnes v obchodech neprodávají žárovky jako takové , ale průmyslové světelné zdroje nebo tepelné zdroje a setkal sem se i s tepelným zářičem 60W i 100W :shock: ... češi ví jak vydrbat s kýmkoli :uh: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od kodl69 »

doporučuji základy elektrotechniky pro první ročník učiliště. U střídavého proudu (napětí) se udává efektivní hodnota, tj hodnota, při které odpovídající proud (napětí) vykoná stejnou práci. Takže nevymejšlejte teorie, žárovka na 24V AC i DC svítí stejně, teče do ní stejný proud. Neplést efektivní a střední hodnotu, je to úplně něco jiného, hlavně u nesinusových napětí.
Pro sinusový průběh proudu (napětí) platí Umax=odmocnina2 * Uef tj. umax=1.41*Uef Ale tohle je odporovým spotřebičům jedno, tohle se řeší u spínaných zdrojů atd.
S tím co píše Abrams o vyšším napětí na sekundáru transformátoru sice souhlasím, ale ne zcela, v palubní síti náklaďáku je prakticky pořád 28-29V a nic moc se neřeší.
A ty trafa dávají 26V při jmen. zátěži už při původních 380V...
A pokud chceš žárovky 200W E27, tak nějaký můžu poskytnout.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: FVE Frenky Mladá Boleslav

Příspěvek od rva »

Pro zvídavé Příručka pro elektrotechniky. Přes 500 stran všeho možného. Lepší, než čučet na televizi.
https://uloz.to/hledej?q=prirucka+elektrotechniky
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: příručka

Příspěvek od kybos »

rva píše:Pro zvídavé Příručka pro elektrotechniky. Přes 500 stran všeho možného. Lepší, než čučet na televizi.
https://uloz.to/hledej?q=prirucka+elektrotechniky
Pěkná příručka, hezké grafické zpracování ale obsah a úroveň technologií odpovídá časům dlouho před koncem minulého století. Základní principy se sice nemění ale technologický pokrok nezastavíš...
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

FVE Frenky Mladá Boleslav - šlapostroj

Příspěvek od Frenky »

Ahoj ostrovníci,
minulý týden jsem utrpěl kulturní zážitek a šel do divadla. No a můj oblek se mi zdál, tak nějak těsný. Protože oblek v čistírně nebyl, tak jsem našel pod skříní váhu. Osobní váhu. No nestačil jsem se divit, kolikpak že to ta mrška ukazuje. No a protože, je již hodně po vánočních svátcích, tak je s tím třeba něco dělat, že.
Koukal jsem po internetu po všelijakých strojích na hubnutí, ale tak nějak se mi nic nelíbilo a doma se mi toho válí již dost, tak jsem k problému přistoupil minimalisticky (co se týče materiálu). Napadla mě myšlenka použít moje kolo a šlapat na něm doma. Protože, přece nebudu šlapat do nějaké podivné brzdy, tak mě pojala myšlenka energii vyšlapanou na kole nějak zužitkovat.

Koncept práce:
- nějak upevnit kolo (zadní kolo do nějakého rámu)
- nějak přenést energii ze zadního poháněného kola na nějaký generátor
- vyrobenou energii někam naakumulovat

Výsledek - šlapostroj V.1
- upevnění zadního kola do prodávaného rámu
- montáž elektromotoru určeného pro elektrokola (při roztočení vyrábí střídavý 3f proud
- usměrnění střídavého proudu 3fázovým můstkovým usměrňovačem
- DC / DC měnič k nabíjení baterií fotovoltaiky

fotodokumentace díla
https://forum.mypower.cz/download/file. ... &mode=view
https://forum.mypower.cz/download/file. ... &mode=view
https://forum.mypower.cz/download/file. ... &mode=view
https://forum.mypower.cz/download/file. ... &mode=view

graf mého prvního výkonu (cca 20 minut šlapání) :mrgreen:
fve-ulog2frenky-fvlog_fvlog~watts_6h_700x400.s6.png
Závěr
- pro rám použit cyklistický trenažer http://www.nejlevnejsisport.cz/cyklisti ... 14487.html
- jako motor použit běžný elektromotor do elektrokola https://www.e-pohon.cz/e-pohon/eshop/4- ... zadni-kolo
- usměrňovač 6 diod do 3f můstku
- vyšlapanou energii pouštím přes MPPT nabíječ STUDER VT-80 (zatím) do mé akubanky LiFePo.

Poděkování:
Jonášovi (JonasPP) za inspiraci, podporu a technické rady.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809

Odpovědět