Midnite Classic 150 Lite

Archiv ukončených inzerátů
Zamčeno
kortas
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 17, 2014 10:01 am
Reputace: 4

Midnite Classic 150 Lite

Příspěvek od kortas »

Nabízím tento MPPT nabíječ, možno zapojit i 4 panely do serie, v provozu rok a půl (6216.2 kWh). Parametry:

http://www.ostrovni-elektrarny.cz/index ... arch_all=1

Přecházím na MPPT od Studeru. Představuji si cenu alespoň 10 - 12 tis - nabídněte v případě zájmu. Děkuji
roman
Příspěvky: 61
Registrován: pát bře 15, 2013 2:22 pm
Reputace: 1

Re: Midnite Classic 150 Lite

Příspěvek od roman »

Dobrý večer, máte SZ.

Roman
kortas
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 17, 2014 10:01 am
Reputace: 4

Re: Midnite Classic 150 Lite

Příspěvek od kortas »

Zatím jsem dostal 2 seriózní nabídky - ihned za 10k a nebo na jaře za 12k.

Proto ještě přidávám k regulátoru nové panely Trinasolar TSM/260 Wp za cenu 3000 za kus (cena regulátoru 12 tis.). Panelů mám omezený počet.
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm
Reputace: 70

Re: Midnite Classic 150 Lite

Příspěvek od solárník »

Pro mne, jako 12 voltaře, je Midnite lákavá věc už jen kvůli jeho téměř 100A do výstupu. To je mazec. Nejsilnější regulátor, co jsem zatím viděl. O skoro 40A silnější než Tristar.

Na druhou stranu mi při pohledu na jeho střeva přijde technické řešení a součástky dost zastaralé a také složité a tudíž náchylné na chybu, která samozřejmě stoupá přímo úměrně s počtem použitých součástek. Tak by mne docela zajímala poruchovost takových zařízení.

Proti pohledu do Midnite v Morningstar Tristaru v podstatě není nic :D ale taky jeho spolehlivost je vynikající.
Tedy je to takový souboj protichůdných požadavků.

Každé rozbití tak drahé věci pošle návratnost elektrárny o pěkných pár let zpět do nenávratna.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Midnite Classic 150 Lite

Příspěvek od marko250 »

Neviděl jsem tristar uvnitř detailně,ale midnite je maras,ta vrchní ovládací část je čtyřvrstvá a celkově je všude hromada součástek,jeho nevýhoda jsou ty hrkadla co chladí vnitřek a to třetí pomocné hrkadlo na vrcholu obalu fetů.Tohle mohli řešit jedním velkým dole na čele a byl by klid.I ty teploty vypadají hrozně 70°C ,není problém na 5kWp poli a plném výkonu 59VDC/90A do baterek.Vyřešil jsem to podložením víka 10mm podložkama pod šrouby.Poruchovost jsem zažil,ale vlastní vinou,kdy mě reverzovala energie do spirál z baterek,přestalo svítit a já měl seplé obě spirály před reglem ručně.Vyřešila to výkonová dioda,jak mimochodem napsali na letáku Midnite,jen kdo by to čet že!!!A druhá chybka vznikla po upgrade na poslední firmware,kdy začly samy blikat identifikační diody ,na funkčnost to nemělo vliv,jen byla dole diskotéka jako za mlada :-) . A tady midnite překvapil,po oslovení na fóru Midnite s tímto problémem mě okamžitě zareagoval tamní guru tak,že mu mám dát adresu a on mě pošle nový čelní panel(s těmi přepínači) a z Ameriky mě došel gratis do 10 dnů domů.Po výměně blikání již nikdy nenastalo.Takový přístup k zákazníkovi jsem nečekal. No a zbytek je jen radost jak sbírá energii.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
kortas
Příspěvky: 57
Registrován: pát led 17, 2014 10:01 am
Reputace: 4

Re: Midnite Classic 150 Lite

Příspěvek od kortas »

Děkuji všem za nabídky, prodáno za 11 tis.

Zamčeno