Správný cyklus LiFe v ostrovním režimu

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Správný cyklus LiFe v ostrovním režimu

Příspěvek od rottenkiwi »

A čo tak použiť staré káble z nejakého vyhodeného PC zdroja
a ešte to obaliť kovovou ochrannou sieťkou ?
Přílohy
flexo_cables.jpg
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Správný cyklus LiFe v ostrovním režimu

Příspěvek od kodl69 »

Ta síťka je plastová, a kovovou bych si raděj do rozvaděče nedával, nehledě na to, že musí někde končit a tam budou mít myši pré.
Ale pískátko někde na 16-17kHz co už my staří neslyšíme, tak zas tak velkej odběr nemá. A ještě kdyby to pískání bylo modulovaný nějakou pomalou PWM, tak to myši nemůžou vydržet a psům se to taky líbit nebude.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Správný cyklus LiFe v ostrovním režimu

Příspěvek od gupa »

vata píše: Víc než napětí nebo dokonce vnitřní odpor mě znervózňují myši, úplně se vymykají kontrole, v baterkách mají hnízdo a úplně mi pros*aly SDS a záložní zdroj v rozvaděči :(
Pokud to jsou myši, tak nato je vhodný jen a pouze oranžový Lanirat PG, český, levný, efektivní. Pokud to jsou ale rejsci, tak se nebát ovonět nějakou masovou uzeninou a přimíchat k tomu laniratu. Rejsek není jako celý druh chráněný, je chráněný jen rejsek horský a ten je velmi vzácný. Běžný rejsek co mi leze do baráku, mi například ohlodal i trafo na průmyslové svářečce a to je nepřijatelné.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Správný cyklus LiFe v ostrovním režimu

Příspěvek od volente »

Pozor, neplést z bělozubkou, rejsek v baráku je výjímečnost, a nikdy by jich tam nebylo více, narozdíl od bělozubky, která není teritoriální. Kočka mi teď nosí asi jeden až 2 ks denně,to by se v případě rejska hodně naběhala.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Správný cyklus LiFe v ostrovním režimu

Příspěvek od JonasPP »

Aaa do prdele,tie prežrate kable,ten sajgon na vrchu a to už po miernom očisteni.Ešte,že použivam prastare kable z PVC-čka,lebo vraj dnešne maju dajaku zložku pochadzajucu z ryže a ta neskutočne laka tu haveď.
Ako tohto roku som poloval na hlodavce a ručne som capol 5 ks z toho som 2x citil ich krvave kusnutie.Skušal som aj hocjake pasce a tiež je to na prd.Vraj je najlepšia dajaka lepiaca hmota čo sa da na hoci čo natrieť a aj ona sama o sebe ich laka.Len netušim ako sa vola.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Správný cyklus LiFe v ostrovním režimu

Příspěvek od pezizka »

kodl69 píše:do pastí nastraž kus drátu se silikonovou izolací, ten jim chutná nejvíc.
Je to klidně možné, v autě hlodavcům šmakují zaručeně nejvíc zapalovací kabely :D ty bývají pokousané jako první.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Správný cyklus LiFe v ostrovním režimu

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

doma máme tolik koček že pro myši musí chodit dost daleko za plot :D . A v baráku není nic co leze nebo lítá :yes: .

Neví zda-li to už někdo nezmínil , jsou-li pokálené komponenty s ohryzanými dráty v rozvaděči , nemylo by rozumější zabránit možnému vstupu záškodníků dovnitř ? Pořádný ocelový mříže na větrací otvory a bude klid :idea: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Trosecnik

Re: Rejsek vs. myš

Příspěvek od Trosecnik »

Potvrzuji Volente-ho pozorování.

Kočka tahá rejsky a myši. Rejsci hned jak mohou vypadnou ven, v domě zůstávají pouze myši a jen když mají co žrát (nebudou přes zimu ani tolik spát a užijete si).
Na druhou stranu, taková zahradní chatka s izolací stěn z polystyrenu; tam je mezistění (ten polystyren) vhodný pro přezimování rejsků i vyvedení prvních mladých (dokud mají klid). Jak chatku osídlí člověk, rejsek se postupně odstěhuje. Jak jsem už uvedl, s kočkou pod jednou střechou nezůstane; otázkou je za kolik můžeme být vděční kočce a nakolik jeho přirozenosti (venku je to lepší, i když ten polystyren je polystyren).
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: Správný cyklus LiFe v ostrovním režimu

Příspěvek od vata »

abrams píše: Neví zda-li to už někdo nezmínil , jsou-li pokálené komponenty s ohryzanými dráty v rozvaděči , nemylo by rozumější zabránit možnému vstupu záškodníků dovnitř ? Pořádný ocelový mříže na větrací otvory a bude klid :idea: .
No, můj rozvaděč jsi viděl - je to na zdi a ty šílené kábly doň lezou zespodu, díry jsou na vnitřní svislé straně. Takže jsem jej musela posadit na distanční lišty, a ty mrchy evidentně lezou po zdi nebo po kablech, pak prolezou podél káblů dovnitř a udělají si pohodlí na vyhřívaných komponentech - nejvíc tam teď v zimě hřeje DC zdroj a SDS.Vůbec mě nenapadá způsob, jak při té soustě tuhé kabeláže (70mm, 35mm, a kopa 16mm) ucpat průlezy myším a přitom to mít jeětě stále upravitelné a demontovatelné :( Průchodky na tomhle typu rozvaděče z boků nebo shora či zdola nefungují, protože tyhle stěny jsou už součástí odnímatelného krytu.
Už jsem to tu psala, od 10mm2 nahoru už mi ta práce s káblama připadá spíš pro kováře.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Správný cyklus LiFe v ostrovním režimu

Příspěvek od abrams »

vata píše:
abrams píše: Neví zda-li to už někdo nezmínil , jsou-li pokálené komponenty s ohryzanými dráty v rozvaděči , nemylo by rozumější zabránit možnému vstupu záškodníků dovnitř ? Pořádný ocelový mříže na větrací otvory a bude klid :idea: .
No, můj rozvaděč jsi viděl - je to na zdi a ty šílené kábly doň lezou zespodu, díry jsou na vnitřní svislé straně. Takže jsem jej musela posadit na distanční lišty, a ty mrchy evidentně lezou po zdi nebo po kablech, pak prolezou podél káblů dovnitř a udělají si pohodlí na vyhřívaných komponentech - nejvíc tam teď v zimě hřeje DC zdroj a SDS.Vůbec mě nenapadá způsob, jak při té soustě tuhé kabeláže (70mm, 35mm, a kopa 16mm) ucpat průlezy myším a přitom to mít jeětě stále upravitelné a demontovatelné :( Průchodky na tomhle typu rozvaděče z boků nebo shora či zdola nefungují, protože tyhle stěny jsou už součástí odnímatelného krytu.
Už jsem to tu psala, od 10mm2 nahoru už mi ta práce s káblama připadá spíš pro kováře.
Zdravím ,

trochu OT ... ale co . Určitě zvednu pár lidí ze židlí :lol: moc bych se s tím nemazal , pokud nelze použít kabelové průchodky k eliminaci myších průchodů , doporučuji do mezer a škvír nacpat ocelovou drátěnku :mrgreen: . Už vás slyším ... a co když to padne někam a udělá to bum ... :roll: . Budou-li drátěnky instalovány pořádně aby zůstali kde je jich třeba , tak :celebrate2: pochybuju že by je myši vycasnovali jen aby si ohřáli riti . Plastovou drátěnku můžou rozkousat ale ocelovou snad ne .
Či máte někdo lepší nápad ?
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... 160#p14634

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Trosecnik

Re: Drátěnka

Příspěvek od Trosecnik »

Zrovna před týdnem jsem ucpal díru z ventilace mezi baráky právě dvěma drátěnkami. Myslím že je tam krysa nebo potkan (jinou zimu tam bývá jen myš, slyšívám ji) a dva dny před tímto zásahem si tam odtáhla pištícího králíčka (to myš nezvládne a také ten tvor byl rychlejší než moje pomoc a to jsem hned vystartoval). Zatím jsou ty drátěnky na místě, bez pohybu.

Použil jsem takové ty poměděné (možná jsou i přímo z mědi, nezkoumal jsem ten materiál) protože jsou málo pravidelné a takové neuspořádané, neumím si právě představit jak by to krysa kousala.
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Správný cyklus LiFe v ostrovním režimu

Příspěvek od PavelR »

Na mysi a potkany doporucuji instalovat kocku. Ja instaloval pro jistotu tri a nevim co je mys. Vic kocek prej uz nesmim :-D

Skoda ze v rozvadecich nejde pouzit zpusob jakym se likviduji nory tvorici tvorove venku ... horlavy plyn + kyslik+jiskra = buuum
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Správný cyklus LiFe v ostrovním režimu

Příspěvek od vlkazajac »

Máte na mysli Božie tvory ? To kde, v Rusku ?
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Správný cyklus LiFe v ostrovním režimu

Příspěvek od PavelR »

nene jen tvory. To vsude i v USA. Delaji to firmy mam dojem i u nas. Pecka na videu byla kdyz kolem borca nadskocilo mnoho m nor.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Správný cyklus LiFe v ostrovním režimu

Příspěvek od gupa »

Hlodavci hlodají vše co uznají za vhodné rozhlodat. Nemám na omítce ve sklepě obklad a nahlodávají omítku systematicky po celé délce rohů u zemi až na základy, jen aby mohli pokračovat v nějaké tvorbě nory. Pokud se hlodavcovi učiní překážka ve formě ucpávky, tuto ucpávku pokud ji přímo nerozcupuje, načne plastové komponenty jako izolace atp, a to jen proto, aby se mohli ohřát na nějakém teplém prvku v rozváděči když je zima.Při té příležitosti kálí protože se na teplém vždy lépe kálí každému savci.

Kočky jsou dobrý, ale mne vadí jejich noční řev jak malé děcka a vojíždění nohavic neboli předení. A také nesmí být zdegenerovaná protože často trpí nemocemi i toi na člověka přenosnými a některé mrchy vůbec myši nechytají.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek