Co by jste vybrali Vy?

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Alim
Příspěvky: 26
Registrován: úte črc 03, 2012 10:09 pm
Reputace: 2
Lokalita: Opava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7380
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Bolatice

Re: Co by jste vybrali Vy?

Příspěvek od Alim »

Bych měl zájem o kontakt na OpZs baterie ... by se něco šiklo.... ;)
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Co by jste vybrali Vy?

Příspěvek od vlkazajac »

SAKO píše:Dobrý den všem, kdyby jste si měli vybrat co je lepší, Rolls S 290 - http://shop.solarpartner.cz/solarni-aku ... 6v-s-290ah nebo Trojan T 105 Plus 225 - http://shop.mypower.cz/baterie-trojan-t ... 225ah-2520. Zatím mám čtvrtým rokem Banner Energy Bull 230 Ah, dám je na chatu, jinak spokojenost. Regulátor Studer VT 65, RCC 02 a 1200Wp v panelech. Jedu na 48V, takže 8ks. Jak Rolls tak Trojany můžu mít kolem 5000Kč/ks, takže cena zhruba stejná.
Víkendový provoz, lednice, televize, nějaké světlo, od května do konce září dá se říct stále plně nabité, až říjen a listopad, když nesvítí, je to někdy horší.
Škodí solárnímu panelu, když je odpojen od regulátoru a svítí na něj slunce? Nebo je to jedno? Děkuji.
Máte krásny regulátor, obidva druhy batérií by s ním vytvorili peknú kolekciu, zásadný rozdiel medzi nimi asi nebude. Píšete to dosť nezrozumiteľne. Bannery idú na chatu a tie " lepšie " nové by tam šli tiež, alebo budú inde ?

Myslím si, že ak by tie uvažované nové batérie išli na chatu pre víkendové nasadenie, bola by ich tam škoda, možnosť krádeže neriešim. Na chatu s nejakými max 100 cyklami ročne by som s kľudným svedomím dal štartovacie olovo v cene 0,4 EUR / Ah /12 V.

Panel na slnku pravdepodobne stárne bez ohľadu na to, či je pripojený, alebo nie. Ale demontovať ho asi kvôli nulovej spotrebe nebudete....
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
SAKO
Příspěvky: 190
Registrován: pon dub 15, 2013 7:33 pm
Reputace: 0

Re: Co by jste vybrali Vy?

Příspěvek od SAKO »

Ne, myslel jsem, že by Bannery šli na chatu a bud Rolls, nebo Trojan na hausbot. Ale vypadá to, že těm Bannerům nijak moc čtyři roky neublížily. Ale ja beru max. C100, dá se říct, že 150W je extrem. To, že mi párkrát za den zapne čerpadlo tlakové vody na 20 vteřin, má 180W, to nějak nepočítám. Jinak večer občas televize, ta má 20W, lednice liebherr TP 1764 bere za chodu 22W a občas nějaké světlo, ale mám vše v ledkách, takže i tých 100W je dá se říct moc.
Můžu tam ted přes zimu zapojit tento desulfátor - https://www.zbozi.cz/vyrobek/desulfator ... -48v-400ah a balancér na 4 olověné baterie, kupoval jsem ho tady na Ostrovní elektrárny, už tam ale v nabídce není, stál něco přes 2000Kč, má 8 vývodů, je to taková černá krabička zhruba velikosti cigaret. Mám zapojen BMV 700, jak to prosím zapojit??? Přes BMV, nebo přímo na baterie? Jedu na 48V, Banner Energy bull 230Ah 4x do série. Děkuji moc.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek