Podivné chování Microinvertoru MAC250

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
solárník
Příspěvky: 1586
Registrován: pát bře 15, 2013 7:53 pm

Podivné chování Microinvertoru MAC250

Příspěvek od solárník »

Ahoj
nemáte někdo zkušenost s tímto?
GF-MAC230A - GridFree Micro AC Invertor DC-AC 230V, 230W CE
https://www.i4wifi.cz/Mikroinvertory-Gr ... 0A-V2.html
ovšem já nemluvím o verzi 2. Kupováno v i4wifi 2013.

Přístroj má jednu vícebarevnou LED. Normálně při funkci bliká zeleně.

Fungoval léta dobře, teď dává mizivý výkon (alespoň usuzuji podle odebíraného proudu, jen občas začne dávat, jinak téměř nic) a projevuje se to tak že LEDka bliká pořád dokola asi 6 x zeleně a 3x červeně.

A já nevím, co to může být za chybu. Jestli není třeba příliš vysoké napětí v síti, nebo někde špatný kontakt. Zkoušel jsem vše rozpojit a opět připojit a žádné zlepšení. Voc panelu je daleko pod mezí tohoto přístroje (min 10V rozdíl), tam by také neměl být problém.

Uvítal bych jestli někdo neviděl podorobný manuál s popisem barevných kódů LED blikání.

Reklamace už nepřipadá v úvahu, kdysi jsme obal mechanicky poškodili a už jednou jsem ho před skoro 2 lety opravoval - z ničeho nic rána a byla tma - shořel mosfet a pár součástek okolo. Po opravě fungoval minimálně rok bezchybně. Nyní nic shořelého není patrné. Jen to červené občasné blikání a většinou žádný výkon. I když, jak jsem psal, jsou chvíle, kdy "zabere" a jede (pak bliká jen zeleně).
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Bydliště: Tatranska Lomnica

Re: Podivné chování Microinvertoru MAC250

Příspěvek od mgx »

zacni tym, ze napis vyrobcovi/predajcovi a poziadaj o chybove kody - slusny email alebo telefon dokaze zazraky. potom sa vies pohnut dalej.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek