Pračky - modely so vstupom na teplú a studenú vodu

Pračky, mikrovlnky, lednice, myčky na nádobí, mrazáky, rychlovarné konvice, remosky, vysavače ...
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: Pračky - modely so vstupom na teplú a studenú vodu

Příspěvek od vata »

No, vím, že tím nikoho nenadchnu, ale offtopic to není - chci jen upozornit na alternativu vířivek zaňusi ROMO :) Pořídila jsem si novou (stále se vyrábí), bez ohřevu, a ždímačku z druhé ruky, a vyperu bez problémů - příkon obou motorů dohromady do 400W. A vodu tak teplou, jak si ohřeju, v zimě prostě na kamnech, i vlažná stačí. Problémy s programátorem - žádné. Jednou (deka v bubnu) odešlo jakési bakelitové kolečko, za stovku nové a zvládla jsem to vyměnit sama, jen pomocí šroubováku, bez páječky a měřáku :) Nevím, jestli i tyhle nové se dělají stejně poctivě jak ty půodní, ale dokážu si představit, že tohle se dá opravit, prostě proto, že je to úplně jednoduchý stroj.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Pračky - modely so vstupom na teplú a studenú vodu

Příspěvek od vlkazajac »

Brumlaj, ja teda isty nie som, neviem to objektivne porovnat. Ak je rozbeh s frekvencnym menicom taky hladky, ako sa uvadza a klasicky motor taky drsnak, tak kde je podstata veci? Objektivne by bolo vyskusat dve pracky na jednom menici.
Naposledy upravil(a) vlkazajac dne čtv lis 03, 2016 10:56 pm, celkem upraveno 1 x.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Trosecnik

Re: Pračky - modely so vstupom na teplú a studenú vodu

Příspěvek od Trosecnik »

to Kodl69: Schválně mrkni jaký máš rok výroby. Vymazal jsem sice výrobní číslo (pro případ že bych měl tehdy reklamovat) ale ponechal tam záměrně rok výroby/sestavení (červenec 2014).

to VlkZajac: Cestu diod jsem také kdysi zvažoval ale je to blbost, už jen kvůli nesymetrickému zatížení střídače (současný to asi zvládne, ale ten budoucí nebo někoho jiného...). Prostě vyhodit asi 4 tisíce za toroidní transformátor (či rovnou hotový zdroj) a nějakou tu krabičku kterou umístíš případně na pračce. Prakticky všechny spirály mají příkony 2kW, takže to zařízení bude použitelné i pro další pračku.

http://www.menice-transformatory-110v.c ... i-230-110V
http://www.menice-transformatory-110v.c ... V-toroidni

Mi to momentálně za komplikace nestojí. Také se mi zdá, že studená voda šetří prádlo a vypráno je stejně jako v teplé. Dřív to ženské praly u rybníka a neměly ještě asi ani tu valchu...
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Pračky - modely so vstupom na teplú a studenú vodu

Příspěvek od vlkazajac »

Nesymetriu som mal prave na mysli ! To toroidne trafo nie je vhodne riesenie, pri 220 \ 110 sa vykon znizi az na stvrtinu a cas ohrevu sa zvysi stvornasobne, ak to elektronika pracky vezme... Diskomfort.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Pračky - modely so vstupom na teplú a studenú vodu

Příspěvek od joseff »

mopadzi píše:já nevím, pokud vodu ohřívám FV, jaký je v tom rozdíl? Stačí prát pokud je sluníčko...Tak to ted učím moju a celkem si zvyká
Rozdíl je přece velký - ne vždy svítí sluníčko dostatečně, aby dalo okamžitě cca 2000 W (běžný příkon spirály v pračce). Ale v bojleru se může voda hřát z přebytků pomalu celý den - někdy pomocí 100 W, jindy 500 W nebo 1200 W... podle toho, jak zrovna svítí. A podstatný rozdíl je i v tom, jestli měnič týráme 2400 W na ohřev + točení motorem nebo jen 400 W na točení motorem poté, co se napustí teplá voda. Pak zbývá velká část výkonu měniče na další žrouty...
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Pračky - modely so vstupom na teplú a studenú vodu

Příspěvek od joseff »

marko250 píše:No tak ženat jsem 19let a právě jsem o prázdninách zakoupil čtvrtou pračku.Ta nynější je již pořízena programy/versus nejnižší cena na trhu(do 7 000Kč).Ty předchozí 3 mrchy mě marketingově zmákly a finančně jsem se u nich zapotil(přez 14 000Kč).Dnes vím jedno, po týdenním studování parametrů top modelů a zástupců níže,jejich štítkové parametry A+++++++++ mají s normálním požadavkem vyprat pramálo!!!!
Já jsem tedy ženat jen 15 let a i když je mi žena nevěrná, tak já jsem stále věrný první pračce (AEG LAVAMAT 48380). I já jsem se nechal zmást a pořídil ji v roce 2005 za 22 000,-... Zvládla látkové plíny pro 2 děti, jela skoro pořád a moc se nezastavila. Napojil jsem ji po konzultaci se servisem AEG na teplou vodu, i když to AEG oficiálně neuvádí a s praním ani mácháním v teplé vodě nebyl nikdy problém. Teď už vím, že jsem byl hloupý a byla to blbost, příští pračku budu také vybírat podle nejnižší ceny a možnosti napojení na teplou/studenou vodu.
Ronn
Příspěvky: 266
Registrován: pon úno 08, 2016 2:09 pm
Reputace: 48
Bydliště: Ondřejov

Re: Pračky - modely so vstupom na teplú a studenú vodu

Příspěvek od Ronn »

Zdravím... Ti co chtějí, mohou zkusit ...

1) Vyměnit topnou spirálu
Dělají se jednookruhové nebo dvojité. U dvouokruhových stačí zapojit jen jeden z okruhů, který mívá nižší příkon. Oba okruhy jsou na 230V a liší se jen příkonem. Příruba je ve většině praček stejná. Některé mají integrovanou tepelnou ochranu. Po odkrytování zjistíte, jakou potřebuje. Příklad za 279,-Kč. https://www.nadeta.cz/nahradni-dily/pra ... ?ItemIdx=1

Tím lze snížit max příkon pračky jako celku na cca. 0,4kW + topná spirála.

2) Připojit topnou spirálu přímo k regulátoru přebytků EE.
Pokud někdo provozuje Watt routery/Green bona apd... může z pračky použít napětí pro spirálu zapojit na A1,A2 komutačního stykače a v okamžiku na požadavek nahřívání pračka sepne stykač, jenž dočasně přepojí přebytky EE z regulátoru (u mě GreenBono), které jinak posílá GreenBono na AKUnádrž. Pračka pak ohřívá vodu jen z přebytku EE.
Tímto se zamezí odběru ze sítě v době nahřívání vody. Pokud nejsou přebytky EE, pračka čekání na teplou vodu po 60min vzdá a pokračuje dále. Prádlo, světe div se, je vyprané normálně. Vhodný stykač http://www.elima.cz/obchod/erc428-styka ... 20758.html

3) Připojit na pračku na tepl vodu.
a) Funkce bez cirkulačního čerpadla: Napájecí napětí z doutnavky v pračce přivedete na A1,A2 Zpožďovací relé (jednotka) - SJR-2 od Elko za cca 600,-kč, napájení (L) stávajícího elmag ventilu zapojíte přes zpožďovač kontakt 28,25 (nastavíte čas 10min). Elmag ventil teplé vody zapojíte na kontakt 18,15 (nastavíte čas 10sec). Ostatní materiál:

- Termosprchová baterie z Lidlu za cca 1200,-kč ) pravidelně každý rok ji tam mají v akci a obsahuje i zpětné ventily.
- Flexihadici s nerezovým opletením pro teploty 60C cca. 300Kč
- Drobný instalatérský materiál, instal. rozvodnice s patřičným krytím IP, pár ohebných kabelů a hadic. cca. 500Kč

b) Funkce s iniciací cirkulačního čerpadla: Stejné jako 3a, akorát přidáte ještě jeden stykač, kterým zajistíte sepnutí cirkulačního čerpadla pro protočení vody v potrubí a nastavíte čas t1 na 1min (jde o to, aby si pračka nestihla uvědomit, že neteče voda a zároveň se nenapustila z poloviny studená voda) a proto je nejlepší pračka bez chytristiky 

4) Připojit pračku na dešťovou vodu.
a) Funkce s napouštěním dešťové vody: Stejné jako 3a, akorát nepřipojíte teplou vodu, nýbrž vodu dešťovou, která umožňuje výrazně snížit množství prášku, což dělá ještě větší spotřebu Kč per prací cyklus než EE spotřebovaná topnou spirálou.
A nebo taky můžete doplnit do zapojení patřičný přepínač na omítku přepínat mezi 4a / 3a,b). Chce to jen další elmag ventil. Nabízejí se i další kombinace…

Ronn
FVE01 - 3,9kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => Fronius IG Plus 5kW => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA<=>48V 550Ah LiFePO4 <= SmartSolar RS 450/200 <= 15,6kWp Jolywood 390
FVE02 - 9,75kWp JolyWood 390 (JJZ 230°/43°sklon) => SolarEdge => AC-OUT 3xMultiplus 5000VA
Uživatelský avatar
mytus
Příspěvky: 72
Registrován: čtv kvě 03, 2012 8:41 am
Reputace: 0

Re: Pračky - modely so vstupom na teplú a studenú vodu

Příspěvek od mytus »

Otvaram tuto starsiu temu - pracku som este nekupil, prave som chcel vyberat a tusim, ze ziadna z pracok z povodneho postu sa uz nepredava. Aky je aktualny stav na trhu pracok s osobitnym vstupom na studenu a teplu vodu? Ktore modely sa daju kupit? Radsej by som originalnu pracku, nez robit nejake upravy do beznych pracok :)
mytus píše:Vyberám práčku a umývačku do plánovaného domu. V dome plánujem minimálne za práčku dotiahnuť výstup teplej aj studenej vody. Budeme mať v dome fototermický ohrev, takže je to možnosť, ako spotrebu pračky stlačiť na minimum. Práčky dnes síce väčšinou umožňujú pripojenie vody do teploty 60°C, ale ešte efektívnejšie je, ak má pračka dva vstupy - jeden na teplú a druhý na studenú vodu (časť cyklu obyčajne pračka používa studenú vodu - na plákanie).

Pôvodne som plánoval za práčku pripojiť zmiešavací ventil, ktorý by T a S vodu zmiešaval napríklad na 40 stupňov, ale radšej by som pračku s dvoma vstupmi - niektoré pračky s jedným vstupom majú problém s prívodom teplej vody, napríklad skracujú programy a podobne.

Poraďte, aké poznáte moderné a na trhu reálne dostupné modely práčiek, ktoré umožňujú pripojenie teplej aj studenej vody, prípadne pridajte nejaké skúsenosti s konkrétnymi modelmi
Ja poznám nasledovné:


Spredu plnené
Miele W 5889 WPS EcoComfort (ca. 2 000 € / 105 000 CZK)
Miele W 5841 WPS (ca. 1 500 € / 39 900 CZK)
Whirlpool AWM 9300/PRO (ca. 1 000 € / 30 000 CZK)
Whirlpool AWOE 9014 (ca. 500 € / 14 000 CZK)
Gorenje W9865E (ca. 650 € / 16 000 CZK)

Zvrchu plnené
Electrolux EWT 1066 ODW (ca. 400 € / 11 000 CZK)

Ďalšie čriepky náhodne zozbieraných informácií z rôznych diskusií, ktoré by mohli ostatným pomôcť:
- Výrobcovia ARITON, BOSCH, AEG, SIEMENS, FAGOR, BAUMATIC, PHILCO nevyrábajú pračky s dvojitými vstupmi (http://forum.tzb-info.cz/108640-vyber-p ... vky#text88) - údaj platný v roku 2013
- Gorenje W9865E info od obchodníka: „Dle informace z Gorenje musíte u W9865E mít přívod teplé i studené vody, protože se voda směšuje. Nejdříve se napustí studená a pak se to dopustí teplou." (http://forum.tzb-info.cz/108640-vyber-p ... vky#text88) - čudné
- Gorenje W9865E info z manuálu: "Horúca voda (zmes teplej a studenej vody) sa pridáva iba pri
programoch s teplotou 60° a vyššou." Ak si to správne vysvetľujem, tak pri praní na 40 stupňov práčka zohrieva iba špirálou
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 485
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Pračky - modely so vstupom na teplú a studenú vodu

Příspěvek od marko250 »

Origo mix bude určitě efektivnější,já to mám směšované před pračkou a není to ono pro prádlo,vyprání na 40°C ještě jde,ale pak máchání na konci to dost pomuchlá s těmi 40°C,žena si stěžovala i s mamkou na druhé pračce.Hledal bych pračku co si to umí řídit sama.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Pračky - modely so vstupom na teplú a studenú vodu

Příspěvek od vlkazajac »

Téma sa stále obnovuje... Naposledy som pátral po práčkach s dvoma prívodmi vody, jediný typ od Elektroluxu už zmizol z predajní. Údajne Miele majú skoro všetky dva prívody, ale treba rátať s vyššou investíciou.
Aj CANDY GO 1472 DEHC, Candy GO 1272 D a Whirlpool AWM 9100 mali mať voľakedy dva prívody, ale už budú vybehnuté.
Ako píše marko250, napúšťanie treba nejakým spôsobam manažovať. Špina sa lepšie rozpúšťa v studenej vode, aspoň prvé plákanie by malo byť v teplej vode, potom v studenej. Potom sú tu tabletky all-in-one ( to zase v umývačkách ), ktoré sa rozpúšťajú postupne podľa teploty. Takže treba procesu trocha rozumieť.
Stále dobrá téma, už tu boli aj riešenia tých zručnejších, ale vždy treba pozrieť aj na to, čo ten špás stojí.

Skúšal som prať v mojej Whirlpoolke v režime nastavenom na studenú vodu, ale po krátkej chvíli od štartu začala dohrievať, menič zaskučal.... Mám v hlave nejaké lacné pseudoriešenia, až bude na to čas, možno to vyskúšam.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
mytus
Příspěvky: 72
Registrován: čtv kvě 03, 2012 8:41 am
Reputace: 0

Re: Pračky - modely so vstupom na teplú a studenú vodu

Příspěvek od mytus »

Aktuálne informácie z Miele sú také, že so systémom Allwater aktuálne nedodávajú žiadny model, nevie sa prečo a ani sa nevie, kedy a či vôbec budú. Detto Samsung. Podľa návodu by niektoré ich modely mali byť s obomi prívodmi, ale podľa ich podpory na našom trhu žiadnu takú nepredávajú a ani to nemajú vo výhľade.
vlkazajac píše:Téma sa stále obnovuje... Naposledy som pátral po práčkach s dvoma prívodmi vody, jediný typ od Elektroluxu už zmizol z predajní. Údajne Miele majú skoro všetky dva prívody, ale treba rátať s vyššou investíciou.
Aj CANDY GO 1472 DEHC, Candy GO 1272 D a Whirlpool AWM 9100 mali mať voľakedy dva prívody, ale už budú vybehnuté.
Ako píše marko250, napúšťanie treba nejakým spôsobam manažovať. Špina sa lepšie rozpúšťa v studenej vode, aspoň prvé plákanie by malo byť v teplej vode, potom v studenej. Potom sú tu tabletky all-in-one ( to zase v umývačkách ), ktoré sa rozpúšťajú postupne podľa teploty. Takže treba procesu trocha rozumieť.
Stále dobrá téma, už tu boli aj riešenia tých zručnejších, ale vždy treba pozrieť aj na to, čo ten špás stojí.

Skúšal som prať v mojej Whirlpoolke v režime nastavenom na studenú vodu, ale po krátkej chvíli od štartu začala dohrievať, menič zaskučal.... Mám v hlave nejaké lacné pseudoriešenia, až bude na to čas, možno to vyskúšam.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Pračky - modely so vstupom na teplú a studenú vodu

Příspěvek od joseff »

Připojení na teplou/studenou vodu by měly mít tyto modely praček, které lze aktuálně koupit:

Gorenje W 9865E
Electrolux EWT 1066 EDW
Hoover WDXA 5117AH-S

Obecně se dá říct, že na teplou vodu lze připojit jakoukoli pračku, pokud neexistuje nějaké konstrukční omezení - tak jsem se před časem dotazoval v AEG, zda lze připojit naši pračku AEG Lavamat 48380 na přívod teplé vody, přestože k tomu není primárně určena - potvrdili mi, že všechny díly snesou teplou vodu do 90 stupňů Celsia, a že ví o tom, že to tak někteří zákazníci dělají. Pračku jsem tak řadu roků také provozoval. Doporučuji se tedy slušně zeptat výrobce. Pokud ohříváme teplou vodu nějakým zdrojem, kdy není potřeba teplou vodou šetřit a máme ji v podstatě "zadarmo" z přebytků (FVE, fototermika, pevná paliva...), tak není potřeba řešit ani žádné směšovací ventily a můžeme ji nechat v teplé vodě i máchat - spotřeba vody je většinou malá a než teplá voda odteče do kanálu, tak se většinou v pračce/potrubí ochladí tak, že většina energie stejně zůstane v domě...
Uživatelský avatar
Marcus81
Příspěvky: 373
Registrován: pát dub 28, 2017 8:05 pm
Reputace: 4
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 16kWp
Kapacita baterie [kWh]: 30kW Pb
Bydliště: Blízko Senec, SVK

Re: Pračky - modely so vstupom na teplú a studenú vodu

Příspěvek od Marcus81 »

Ja som mal na starsej pracke tiez zapojenu teplu vodu ale tu som zmiesaval ventilom podla poziadavky ake pradlo sa islo prat.Mal som moznost nastavit teplotu v rozmedzí 30°C az 65°C. Mam okrem el. ohrevu aj termicky ohrev vody takze preco to nevyuzit a usporit el. energiu na ohriatie vody. Manzelka si na to zvykla a nastavovala si to sama. Ale teraz som kupil novu práčku, ta je zatial napojena iba na studenu, trochu mam obavy, co tam tie senzory porobia ked tam pustim teplu vodu.
Hybrid, 4x260Wp Amerisolar, 6x260Wp Mono CSun, 2x260Wp Aleo, 9x 230Wp JuliSolar, 32x Astronergy 245Wp, 3f-Victron Energy Multiplus 48/5000, 750 Ah trakčná, 800 Ah OPzV stacionarne, 3xMPPT Victron Energy 150/70-Tr, 1xMPPT Victron Energy 150/45-Tr, AC-out Coupling Fronius Symo 4.5-3-M
zatial vsetko vo výstavbe...
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pračky - modely so vstupom na teplú a studenú vodu

Příspěvek od kodl69 »

zkoušel jsem "nakrmit" whirpool AWE 67xx teplou vodou, ale výrazně se díky tomu zkrátil čas hlavního praní - zkrátil se cca o těch 20 minut, co si pračka nahřívá vodu na těch 40°C, což ženská vyhodnotila jako problém, tak už to dál neřeším. V létě pere pračka na odloženej start přes den, kdy jde elektrika přímo z panelů, a v zimě je to jedno... Fakt je ten Electrolux EWT 1066 EDW se dvěma přívody vody? v návodu https://docplayer.cz/12225155-Ewt-1066- ... 6-edw.html o tom nic nepíšou...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 485
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Pračky - modely so vstupom na teplú a studenú vodu

Příspěvek od marko250 »

Mám doma dvě pračky(dvě domácnosti) ,směšuji teplou a studenou termo-ventilem.Mám tam nastavení jednoduché na hlavici po 45°- 30/40/50/60°C.Ale naše pračka na teplou nijak nereaguje,krom zrychlení nahřívání,nejde to napustit prostě na akurátní teplotu senzoru pračky.Za prvé nemám cirkulaci a než nateče teplá tak tam studená ovlivňuje náplň a né vždy mám AN na stropovou teplotu 90°C.Pak ta druhá pračka velmi citlivě reaguje na teplotu vody do ní,pokud je vyšší ,tak dokonce ji vypustí a hodí error a dál nejede.Nebo druhý extrém,po praní následuje vymáchání studenou,která tam ale není přez ten termo-ventil a tím pádem čeká až schladne ta napuštěná na nějakou teplotu,vyhovující senzoru pračky.Prostě je to opruz,když pak stará mudruje,že to máchání na 40°C je napytel a prádlo je pomačkané a z druhé strany zase matka mudruje,že to je nějaké nestandartní.Výsledek je,že mě stará otočí termoventil hned na začátku na studenou(neví ale že tam jen studená nejde) a celé šetření jde v niveč.Aspoň se už naučila vnímat svit slunce a dělá podle něj tyto hlavní činnosti. :-) Takže pokud budete kupovat pračku a chcete šetřit na základě lepšího přístupu k teplé vodě ,určitě kupujte pračku s dvěma vstupy,která si to umí mixovat inteligentně sama.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pračky - modely so vstupom na teplú a studenú vodu

Příspěvek od mobilik »

Ten elektrolux mam doma, ale lezie mi na nervy. Najprv si natiahne studenú vodu a až potom ťahá z teplej. Vodu do domu mam nastavenú na 40°C a tým pádom stále dohrieva tak ci tak, aj keď menej ako normálne. Perieme na 90% praní na 40°C a zmiesa si ju na chladnejšie a potom dohrieva..... :roll:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: Pračky - modely so vstupom na teplú a studenú vodu

Příspěvek od joseff »

kodl69 píše:zkoušel jsem "nakrmit" whirpool AWE 67xx teplou vodou, ale výrazně se díky tomu zkrátil čas hlavního praní ...

...Fakt je ten Electrolux EWT 1066 EDW se dvěma přívody vody?...
AEG mě upozornilo, že se může doba praní zkrátit, žádné výrazné zkrácení jsme však nepozorovali a manželka si nijak nestěžovala. Na pračce se nastavila nejnižší možná teplota a protože byl bojler hned za stěnou koupelny, tak tekla hned celkem teplá voda a po cestě se moc nezchladila, pralo se prostě v tak teplé vodě, jaká natekla.

Ad Electrolux EWT 1066 EDW - vloudila se chybička, správné označení mělo být Electrolux EWT 1066 ODW, ale protože už není v prodeji, Google ji automaticky nahradil podobným typem, který už napojení na teplou/studenou vodu nemá - všiml jsem si té záměny EDW/ODW až teď...
Beny
Příspěvky: 105
Registrován: sob říj 13, 2018 2:29 pm
Reputace: 5

Re: Pračky - modely so vstupom na teplú a studenú vodu

Příspěvek od Beny »

Sjíždím celý net a nikde nevidím žádný model pračky s připojením na teplou vodu. To se fakt tydle modely vytratily z prodeje? Našel jsem jen jedno Miele za 60K :-(
FVE 7,2 kWp, 2x SolarEdge 5000 HD, panely AEG M606B 300W 12xJV 6xJZ, AEG 360W 3xSV 2xJZ, SolarEdge Optimizer P300 a P401, PLC Unipi Axon 505, elektroměry EM 340 a EM111 Modbus, elektroměrové trafa DC QI-POWER-485, 2x proporcionální SSR relé RGC1P48V42ED SSR pro řízení přetoků do bojleru, bojler Dačice OKCE 300S 2x2,2 kW, Grafana soft
http://www.pocasinakladne.cz/mervis.php
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Pračky - modely so vstupom na teplú a studenú vodu

Příspěvek od rottenkiwi »

Keďže ja mám pred páčkou aj umývačkou zmiešavač teplej a studenej vody,
tak si možem nastaviť teplotu na vstupe akú chcem.
Vobec som neriešil, či to práčka resp. umývačka umožňuje.

Keď zabudnem potom prepnúť na plákanie studenú,
tak do sušičky ide teplú prádlo.
Naposledy upravil(a) rottenkiwi dne ned čer 02, 2019 10:31 am, celkem upraveno 1 x.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
Marcus81
Příspěvky: 373
Registrován: pát dub 28, 2017 8:05 pm
Reputace: 4
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 16kWp
Kapacita baterie [kWh]: 30kW Pb
Bydliště: Blízko Senec, SVK

Re: Pračky - modely so vstupom na teplú a studenú vodu

Příspěvek od Marcus81 »

Daj si na vstup do pracky zmiesavaci ventil a svoju polovicku nauc si to nastavovat a nepotrebujes riesit pracku s dvoma vstupmi. Jedina nevyhoda je, ze ked placha a neprestavis ventil na "0", tak to mina teplu vodu, ale inak to funguje super.
Hybrid, 4x260Wp Amerisolar, 6x260Wp Mono CSun, 2x260Wp Aleo, 9x 230Wp JuliSolar, 32x Astronergy 245Wp, 3f-Victron Energy Multiplus 48/5000, 750 Ah trakčná, 800 Ah OPzV stacionarne, 3xMPPT Victron Energy 150/70-Tr, 1xMPPT Victron Energy 150/45-Tr, AC-out Coupling Fronius Symo 4.5-3-M
zatial vsetko vo výstavbe...

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek