6120 Wp Hodonin

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Odpovědět
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: 6120 Wp Hodonin

Příspěvek od vata »

Já to dávám pod slepice a pod psy :)
A v seníku se na tom bohovsky lenoší.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
jhladik
Příspěvky: 99
Registrován: pon čer 27, 2011 6:02 pm
Reputace: 1

Re: 6120 Wp Hodonin

Příspěvek od jhladik »

to Vata: ještě mne napadlo k té špičce při spínání lednice. Nebylo by odvěci změřit průběh proudu při sepnutí ledničky. Jednou jsem měřil něco podobného. Celkem se osvědčila sonda z jakéhokoliv klešťového ampérmetru připojená na paměťový osciloskop. Na osciloskopu se nastaví trigrování nad určitou hodnotu napětí a průběh proudu potom odpovídá průběhu napětí na kleštinách (na nich jsou uvedeny kolik mV odpovídá kolika A).... Nebo jestli se nacházíš někde na Valachách nebo u Prahy a nemáš potřebné vybavení, tak se můžu stavit ti to změřit. Příští týden se vrátím a mohu udělat vzorek průběhu odběru sepnutí mé lednice.
P.S.: jsem právě na služebce v Konstanz (D). Myslím, že v oblasti rozhodování: pojedu do práce na kole nebo autem? máme stále co dohánět. Kolo zde celkem vyhrává, je to tím, že tu mají hustou síť cyklostezek? mohou jezdit v pěší zóně? nejsou líní? nechcou smrdět autem ostatním pod nos? ...?
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: 6120 Wp Hodonin

Příspěvek od vata »

Já jsem na daleké Vysočině, a na kole těžko dostupná :) Samé kopce. To by chtělo spíš e-kolo :) Dobrý nápad s tím měřením, jen si myslím, že to není tak jednoduché, protože průběh toho spínacího příkonu té ledničky není vždy tentýž - závisí na teplotě ve sklepě (čím větší kosa, tím to jde hůř, asi ztuhlý olej) a na aktuálním tlaku, a u mé ledničky evidentně taky na její náladě :) Chci říct, že občas jí ten 600W měnič roztlačí bez zjevných problémů, jindy na podruhé / napotřetí (vypne se přetížením a pak si to zkouší se softstartem), někdy u toho dělá fakt divné zvuky, prostě ten peak je kolem 1kW a trvá řádově vteřiny.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
vanous
Příspěvky: 116
Registrován: sob říj 15, 2011 7:28 pm
Reputace: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: 6120 Wp Hodonin

Příspěvek od vanous »

vata píše:Já jsem na daleké Vysočině, a na kole těžko dostupná :) Samé kopce. To by chtělo spíš e-kolo :) Dobrý nápad s tím měřením, jen si myslím, že to není tak jednoduché, protože průběh toho spínacího příkonu té ledničky není vždy tentýž - závisí na teplotě ve sklepě (čím větší kosa, tím to jde hůř, asi ztuhlý olej) a na aktuálním tlaku, a u mé ledničky evidentně taky na její náladě :) Chci říct, že občas jí ten 600W měnič roztlačí bez zjevných problémů, jindy na podruhé / napotřetí (vypne se přetížením a pak si to zkouší se softstartem), někdy u toho dělá fakt divné zvuky, prostě ten peak je kolem 1kW a trvá řádově vteřiny.
možná už to tady kacířsky zaznělo... co novější ledničku?
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Re: 6120 Wp Hodonin

Příspěvek od drama »

vanous píše:možná už to tady kacířsky zaznělo... co novější ledničku?
Já jsem pro. Vato kupte si http://www.energyforever.cz/cz/eshop/dc ... 6-771.html :lol:
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: 6120 Wp Hodonin

Příspěvek od tomas »

drama píše:
vanous píše:možná už to tady kacířsky zaznělo... co novější ledničku?
Já jsem pro. Vato kupte si http://www.energyforever.cz/cz/eshop/dc ... 6-771.html :lol:
Nebo poprosit chladaře ať vymění kompresor http://www.vorcz.cz/12-24-v-kompresory/cz/c-3036/
http://chlazeni.kovosluzbaots.com/chlaz ... nfoss.html
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: 6120 Wp Hodonin

Příspěvek od vata »

Ta lednička je 3 roky nová :( Taková malá Candy.
Ovšem přemýšlím o nové, tuhle na podzim, když se ochladilo, lednička selhala (nenaskočila - prostě v chladu nechladí), a věci na mrazáku se pokazily. Nejde to vyčistit a je to docela rychna.
Díky za tip - su taky pro, jen rozbiju prasátko :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
jhladik
Příspěvky: 99
Registrován: pon čer 27, 2011 6:02 pm
Reputace: 1

Re: 6120 Wp Hodonin

Příspěvek od jhladik »

vata píše:Ta lednička je 3 roky nová :( Taková malá Candy.
Ovšem přemýšlím o nové, tuhle na podzim, když se ochladilo, lednička selhala (nenaskočila - prostě v chladu nechladí), a věci na mrazáku se pokazily. Nejde to vyčistit a je to docela rychna.
Díky za tip - su taky pro, jen rozbiju prasátko :)
Já jsem se nedávno ptal opraváře bílé techniky a ten říkal, že lednice pod 10"C nechladí. Říkal to tedy po tom, co jsem se ho zeptal co by se stalo, kdybych umístil kondenzátor lednice někam ven. Dostal jsem tel. číslo na chlaďaře. Vizitka mne zatím leží na stole, takže netuším. Asi si to bude chtít oprášit termodynamiku pro domácí kutily :)
jhladik
Příspěvky: 99
Registrován: pon čer 27, 2011 6:02 pm
Reputace: 1

Re: 6120 Wp Hodonin

Příspěvek od jhladik »

vata píše:Já jsem na daleké Vysočině, a na kole těžko dostupná :) Samé kopce. To by chtělo spíš e-kolo :) Dobrý nápad s tím měřením, jen si myslím, že to není tak jednoduché, protože průběh toho spínacího příkonu té ledničky není vždy tentýž - závisí na teplotě ve sklepě (čím větší kosa, tím to jde hůř, asi ztuhlý olej) a na aktuálním tlaku, a u mé ledničky evidentně taky na její náladě :) Chci říct, že občas jí ten 600W měnič roztlačí bez zjevných problémů, jindy na podruhé / napotřetí (vypne se přetížením a pak si to zkouší se softstartem), někdy u toho dělá fakt divné zvuky, prostě ten peak je kolem 1kW a trvá řádově vteřiny.
Tož to je také jedna z věcí, které udělám až se budu nudit. Elektrokolo s vozíčkem a na tom panely. Zatím si docela vystačím s tukovou zásobou, jakožto hodně dobrou zásobárnou na energii. Zkusil jste si někdo přepočítat kolik energie je ve 30g tuku a kolik energie se např. vejde do 2600 mAh AA akumulátoru (váha 30g)? jsou to zajímavá čísla...řekl bych to přesněji, kdybych si to pamatoval :oops:
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm
Reputace: 3

Re: 6120 Wp Hodonin

Příspěvek od Toul »

No a v zimě e-kolo používat jako "kondiční" generátor pro nabíjení baterek když nesvítí:-)
jhladik
Příspěvky: 99
Registrován: pon čer 27, 2011 6:02 pm
Reputace: 1

Re: 6120 Wp Hodonin

Příspěvek od jhladik »

Toul píše:No a v zimě e-kolo používat jako "kondiční" generátor pro nabíjení baterek když nesvítí:-)
Přesně tak, co jsem zkoušel na primitivním rotopedu s watmetrem, tak se dá celkem jednoduše našlapat 200W. Řekněme mírně trénovaní jedinci by zvládli šlapat 2 hodiny na 150-200W a nijak výrazně spocení by neměli býti.
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: 6120 Wp Hodonin

Příspěvek od joseff »

Mam dotaz ohledne DPH, dokazete nekdo poradit a pomoci?

Az budu kupovat soucasti pro FVE, jak to udelat, aby to vyslo co nejlevneji? Kdyz to koupim ja jako obcan, tak zaplatim 20% DPH, kdyby mi nekdo pomohl a koupil to na sebe jako na firmu, tak zaplati 14% DPH a techto 14% mu pak jeste nejak vrati, nebo jak to je? Moc se v tom neorientuju:(.
drama
Příspěvky: 999
Registrován: čtv črc 28, 2011 12:01 pm
Reputace: 20

Re: 6120 Wp Hodonin

Příspěvek od drama »

Pokud je firma platce DPH, tak zbozi koupi s DPH a nasledne mu je DPH vraceno od FU. Pokud pak firma zbozi proda, tak ten kdo kupuje zase zaplati DPH. Cili pokud majitel firmy koupi soucasti FVE a uz je dale neproda (napr. protoze chce mit vlastni elektrinu) tak ho to v absolutni hodnote stoji cenu bez DPH. Vy asi jeste narazite na stav, kdy firma nakoupila zbozi se zakladni vysi DPH a prodala sluzbu (vcetne zbozi) ve snizene hladine DPH. O jake sluzby jde stanovuje zakon http://zakony.kurzy.cz/235-2004-zakon-o ... priloha-2/
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Re: 6120 Wp Hodonin

Příspěvek od rob.brno »

joseff píše:Mam dotaz ohledne DPH, dokazete nekdo poradit a pomoci?

Az budu kupovat soucasti pro FVE, jak to udelat, aby to vyslo co nejlevneji? Kdyz to koupim ja jako obcan, tak zaplatim 20% DPH, kdyby mi nekdo pomohl a koupil to na sebe jako na firmu, tak zaplati 14% DPH a techto 14% mu pak jeste nejak vrati, nebo jak to je? Moc se v tom neorientuju:(.
Nebo se registrovat jako plátce DPH, pokud máte nějakou živnost a stát by vrátil celé DPH, ovšem by musela registrace plátcovství DPH trvat min. 5let a nejlépe první rok nemít žádnou vlastní spotřebu, aby FU něměl tendence krátit vratku DPH podle soukr./obchodních účelů.

Odpovědět