Koupě Kombi měnič Axpert KS 12V 800W

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Odpovědět
kubacernohorsky
Příspěvky: 60
Registrován: úte čer 07, 2016 11:00 am
Reputace: 0

Koupě Kombi měnič Axpert KS 12V 800W

Příspěvek od kubacernohorsky »

Ahoj solarnici.chtěl bych se zeptat mám doma v paneláku na balkoně solarni panely celkem pouze 300w.k tomu mam trakční baterie 100ah 24v.ty používám pro osvětlení bytu a nabíjení telefonu notebookuatd.a k tomu ještě když mám přebytky tak používám grid free invertor.ten mi ale teď shořel a koukám po něčem lepším mám možnost od známého sehnat tento stridac: Kombi měnič Axpert KS 12V 800W.chtěl jsem se zeptat zda to má pro tento můj Maly systém smysl mohu ho totiž sehnat dost za levno.chtěl jsem ho připojit na zasuvkova obvod v bytě ale chtěl jsem se zeptat jak je to s tou watazi protože menic je 800w.to je jako že že solárních panelů. Nebo třeba s těch zásuvek musím odebírat max.800w.díky za vysvětlení
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Koupě Kombi měnič Axpert KS 12V 800W

Příspěvek od rva »

To je něco úplně jiného, než gridfree. Spotřebiče se zapojují na výstup Axpertu, který nesmí být přiveden do stávajících zásuvek, kde náš elektřinu od distributora. V paneláku bys to nejsnadněji realizoval, že na výstup Axperta dáš prodlužku, na kterou připojíš některé spotřebiče do max. 800W. Ale u takto malého systému bych zvážil, jestli nezůstat tak jak to máš u gridfree.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Koupě Kombi měnič Axpert KS 12V 800W

Příspěvek od vla »

mě na tom zaujalo: ....a k tomu ještě když mám přebytky tak používám grid free invertor. To znamená, že zároveň máš ze sítě nějaký trvalý větší odběr? Pokud ne, tak je posíláš distributorovi své el. sítě a možná za ně ještě platíš, nebo se vystavuješ riziku postihu. Mám podobný systém, taky v paneláku, běžné malé spotřebiče jedou přes měnič a pokud je nabito a spotřeba nízká holt elektřina zůstane za oknem. Přebytek je zpravidla odpoledne a když nejsme doma. Již od samého začátku mám řešení jak navrhuje kolega, za lištami kolem stěn prodlužka, vlastně kolem celého bytu a k ní počítače + wifi, v další místnosti TV + lampička v další NB + lampička. Na jaro přidám osvětlení, čímž snad přebytky zužitkuji. Rozhodně nic nepropojuji s domovní sítí ani se zemí. Panely chráněny oddáleným jímačem + jiskřištěm, takže mě to snad ani nebací, tedy už jednou jo, ale jen blbec si může najednou chytit oba dráty z měniče, takže dobře mi tak. :D
Nemám rád tenhle stát.
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Kombi měnič Axpert KS 12V 800W

Příspěvek od mobilik »

Vacsina tu bola povedana, len chcem este povedat ze 800W axpert ma pri nizsom napati problem rozbehnut chladnicku, takze max. nejake osvetlenia, NB, wifi atd... Ale to sa da aj bez menica, priamo DC rozvodom po mensej prerabke. :wink:

Odoslané z Lenovo Vibe Z2 Pro.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Lubik222
Příspěvky: 20
Registrován: sob kvě 23, 2015 7:26 pm
Reputace: 0

Re: Koupě Kombi měnič Axpert KS 12V 800W

Příspěvek od Lubik222 »

Mohu se zeptat, za jakých okolností ten grid free invertor shořel??? To musely být asi nějaké hokuspokusy ! Předpokládám, že se jednalo o: INVOLAR MAC250 V2 .
Lubik222
Příspěvky: 20
Registrován: sob kvě 23, 2015 7:26 pm
Reputace: 0

Re: Koupě Kombi měnič Axpert KS 12V 800W

Příspěvek od Lubik222 »

Proč kupovat Axperta 12voltů? Píšete, že máte baterie 24 volt 100Ah. To ho chcete připojením na 24voltů usmažit?
Axperta ano, ale na 24voltů.
Ale možná je to fuk jestli 12 nebo 24 VONO TO ŇÁK DOPADNE
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2127
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Koupě Kombi měnič Axpert KS 12V 800W

Příspěvek od fugas »

24V/100Ah budou nejspíš dvě baterky 12V/100Ah.Takže přechod na 12V/200Ah by nebyl problém pokud to zvládne regulátor.Ty jsou obvykle 12/24V ,ale musí tedy umět 30A.
Dát zásuvky rovnou na Axperta jsem chtěl původně také.Protože dle popisu při přetížení měniče prostě přepne na síť.Nakonec ale z Axperta sešlo ,takže lépe asi poradí někdo kdo ho používá.Ty zásuvky ale musí být jen z měniče ,ne ho připojit na zásuvky které jsou připojeny na síť ,to by byl jeho konec.Jak už tu někdo napsal ,tak přebytky dávat do sítě prostřednictvím přifázovacího měniče je kontrproduktivní ,protože elektroměr přičítá oběma směry.Takže přetoky do sítě chápe jako odběr.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Lubik222
Příspěvky: 20
Registrován: sob kvě 23, 2015 7:26 pm
Reputace: 0

Re: Koupě Kombi měnič Axpert KS 12V 800W

Příspěvek od Lubik222 »

24V je jeho smrt.
Pánové čtěte alespoň nadpis a neraďte blbosti. Pokud chce koupit viz nadpis : Re: Koupě Kombi měnič Axpert KS 12V 800W
Tak je to Axpert na dvanáct volt. 24V je jeho smrt.
A pokud mohu opravdu poradit jaký výkon měniče tak je to velice jednoduché. Stačí sečíst spotřebiče
např: varná konvice 2000w, mkrovlná trouba 1000w, osvětlení 200w, televize 100w sečtu a mám 3300w. To by zvládl hladce axpert KS 48V 4000W . Nebo pokud nebude zapnutá varná konvice součastně s mikrovlnou troubou, tak by stačil
Kombi měnič Axpert KS 24V 2400W .
Podle spotřebičů se určí typ měniče.
Napiš jaké spotřebiče chceš provozovat na měnič.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2127
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Koupě Kombi měnič Axpert KS 12V 800W

Příspěvek od fugas »

My čteme :mrgreen:
Tak ještě jednou:
24V/100Ah budou nejspíš dvě baterky 12V/100Ah.Takže přechod na 12V/200Ah by nebyl problém pokud to zvládne regulátor.Ty jsou obvykle 12/24V ,ale musí tedy umět 30A.

Z toho poměrně jasně vyplývá ,že pokud je ten Axpert za výrazně výhodnou cenu ,jak bylo řečeno tazatelem ,mohl by snadno přejít na 12V.S 300Wp na zábradlí a 200Ah olova opravdu asi 3kW tahat nebude a nepředpokládám nějaké výrazné rozšíření.Takže svůj systémek může klidně provozovat na 12V bez dalších investic ,pokud tedy jeho solární regulátor umí 30A.I těch 800W které štítkově ten Axpert umí je na jeho baterky dost dost.Vše přes uvedených 800W půjde z Axperta přes bypas z DS ,což už je dále věcí jističe v domovním rozvaděči.Nikdo tady neradí připojit Axperta 12V na dvě 12V baterky v sérii ,ale na tyto baterky spojené paralelně.
Snad je to teď už srozumitelné a nikomu z přítomných se to nebude nadále jevit jako blbost.
Radu ohledně výběru měniče si beru k srdci ,nicméně bych k tomu ještě zvolil vhodnou akumulátorovou banku a pole panelů.V případě olova tedy baterky o kapacitě cca 1700Ah/24V ,nebo 3500Ah/12V.Ovšem uvážíme-li proudy které tam pak potečou ,jsme v oblastech nesmyslna.Panely pak aspoň 5kWp ,ale to asi na zábradlí v paneláku nedostane.
Nezdá se mi úplně solidní někoho nabádat ke čtení a sám nečíst.Stejně tak se mi nezdá správné osočit někoho ze šíření blbostí a sám pak napsat blbost tuplovanou.On ten vzorec na výběr měniče sčítáním spotřebičů tedy asi nebude úplně v pořádku.Pokud tedy nemáme na to volného tak čtvrt milionu.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Lubik222
Příspěvky: 20
Registrován: sob kvě 23, 2015 7:26 pm
Reputace: 0

Re: Koupě Kombi měnič Axpert KS 12V 800W

Příspěvek od Lubik222 »

Tak napětí 12v je tedy jasné. Axpert ks12 800w může být zatížen i menším výkonem např 60 wat, až do 880wat, při zatížení nad 110% sám přepne na bypass. (tedy nad 880w) a pak už nemění, zůstává v sepnutém stavu pokud bude zátěž větší než 880wat, můžeme pokračovat až do 2500wat. Snad jsem to zájeci o Axperta KS12 800W dostatečně vysvětlil.
Na vstupu AC 230v musí být 10A jistič. Takže na výstupu měniče zátěž max 2500W , raději méně! Hrozí opálení kontaktů na relátku. Viz manuál: http://www.ostrovni-elektrarny.cz/docs/ ... ual_CZ.pdf

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek