Aku nářadí Dewalt 18V

Brusky, frézy, pily, vrtačky, soustruhy, obráběcí stroje, trafopájky a jiné zařízení pro domácí dílnu
Odpovědět
MilanK
Příspěvky: 161
Registrován: ned led 15, 2012 11:31 pm
Reputace: 4
Bydliště: Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Aku nářadí Dewalt 18V

Příspěvek od MilanK »

Po 10ti letech musím obměnit baterie 18Vv akunářadí Dewalt o baterie jsem se nijak nestaral. Řešil to někdo z vás ? Jít do origo baterii nebo si udělat repas sám http://repase-baterie.eu/dewalt/41-dewa ... e9095.html nebo jít do Lithium 5S https://www.youtube.com/watch?v=J0ENDuW71_Y
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Aku nářadí Dewalt 18V

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

původní NiCD nahradit novými je nejspíš vhodnější řešením . Jednak jde o záměnu rozměrově stejných článků :arrow: žádné úpravy plastového obalu a také je zachován charakter zdroje pro motor .

Před pár roky jsem zaměnil origo 18V 1,7Ah NiCD aku do aku řetěz pily za modelářský 18V 5Ah Li-Pol (obdoba z uvedeného youtube videa) jež svou proudovou tvrdostí dakázal doslova spálit orogo el. motor :hell: . Pila jela jako voheň :shock: dokd nevzplál motor :wall: .

Jste-li spokojen s chováním origo aku , tak jej repasujte stejnými články ;) .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
vla
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Reputace: 124
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Aku nářadí Dewalt 18V

Příspěvek od vla »

Nebo je repasujte rozměrově stejnými NI-MH o vyšší kapacitě, to jsem dělal ve svém aku kladivu Bosch s výbornými výsledky. Jen 2-3 první nabíjecí cykly to chtělo přestat pracovat při prvních známkách slábnutí výkonu. Pak už to bylo jedno a mohlo se vybíjet dokud kladico aspoň trochu vrtalo. Nabíječku jsem používal původní na nicd a nebyl problém. Články mi pájel místní modelář silnou pájkou, propojky byly z cca 1-1,5 mm plechu. Díky tomu se baterky nehřály a měly životnost výrazně větší než bodované originály bosch. Pokud jsi z Prahy mohu doporučit. Navíc cena byla oproti originálům skoro třetinová.
Nemám rád tenhle stát.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Aku nářadí Dewalt 18V

Příspěvek od kyocera »

Když mě dosloužily li ion akumulátory ve vrtačce, vyrobil jsem robusní 220V zdroj s toroidním transformátorem
a předimenzovaným můstkem na usměrnění. Z externí krabice zdroje vedou nyní dvě ohebná lanka v celkové
délce k vrtačce 3m .
Tím navždy skončilo trápení s nějakými aku.ve vrtačce. Při práci mě přívodní lanka nijak v ničem nepřekáží a rychle jsem si zvyknul, že vrtačka má mnohem menší váhu jako dřív. I závit s tímto externím zdrojem vyřežu bez problému stejně jako když ve vrtačce byly aku. Není v tom rozdíl.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Aku nářadí Dewalt 18V

Příspěvek od abrams »

kyocera píše:Když mě dosloužily li ion akumulátory ve vrtačce, vyrobil jsem robusní 220V zdroj s toroidním transformátorem
a předimenzovaným můstkem na usměrnění. Z externí krabice zdroje vedou nyní dvě ohebná lanka v celkové
délce k vrtačce 3m .
Tím navždy skončilo trápení s nějakými aku.ve vrtačce. Při práci mě přívodní lanka nijak v ničem nepřekáží a rychle jsem si zvyknul, že vrtačka má mnohem menší váhu jako dřív. I závit s tímto externím zdrojem vyřežu bez problému stejně jako když ve vrtačce byly aku. Není v tom rozdíl.
Zdravím ,

takže uš to není aku vrtačka ale obyč vrtačka napájená ze zdi .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Aku nářadí Dewalt 18V

Příspěvek od kyocera »

Ano ,správně. Využitelnost a funkce jsou pro mně zachovány. Pro moje aplikace vše vyhovující.
Zvyknul jsem si na menší váhu a vyrovnal jsem se i s tím, že se nestarám již o žádné aku.
Je to ovšem jedna z možností řešení. Moje řešení prosím nikomu nevnucuji.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Reputace: 72
Bydliště:

Re: Aku nářadí Dewalt 18V

Příspěvek od goodbie »

kyocera píše:Ano ,správně. Využitelnost a funkce jsou pro mně zachovány. Pro moje aplikace vše vyhovující.
Zvyknul jsem si na menší váhu a vyrovnal jsem se i s tím, že se nestarám již o žádné aku.
Je to ovšem jedna z možností řešení. Moje řešení prosím nikomu nevnucuji.
Mám to téměř stejně taky jen místo zdroje mám NICD 24Ah a ani po celém dni utahování šroubů baterie drží :lol:
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Aku nářadí Dewalt 18V

Příspěvek od ota »

Ja jsem do 14V vrtačky Bosch vložil 4 x 18650 LG DAHB2,která dá 30A a vrtá jako za mlada.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek