FV ohřev vody 2040Wp - Opavsko

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Uživatelský avatar
padre
Příspěvky: 70
Registrován: pát říj 03, 2014 9:11 pm
Reputace: 43
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

Re: FV ohřev vody 2040Wp - Opavsko

Příspěvek od padre »

Já jsem proměřoval 20ks těch 47N60C3 a žádný neměl Rdson větší než 0.065Ohm obvykle kolem 0.055 (měřeno při 3A). Takže 0.150 je pravděpodobně jiný tranzistor.
Předpokládám, že jsi dělal jinou DPS pro Arduino Mini se stabilizátorem 5V a máš u všech aktivních obvodů blokovací kondenzátory.
Co se týká LCD tak zkus ještě přidat SMD keramiky 100n mezi 5V a GND na desku před LCD. Ty LCD jsou dost citlivé na statickou elektřinu a rušení po napájení. Někdy když vysávám v kotelně tak od kovové hubice vysavače přeskočí jiskra na těleso kotle, že i u ŘJ kotle zhasne LCD.
Já mám displej s převodníkem pořád připojený tak, jako na fotkách na webu a kablík je cca 20cm volně natlačený na měnič, a bez problémů. Ukončovací odpory máš připojeny zvlášt nebo myslíš SMD na desce převodníku I2C?
Já bych spíše typoval rušení v napájení LCD.
FV ohřev vody -> 2040Wp + Arduino střídač Siton 210 + 2x topná vložka 2kW s prioritou
12x Suntech 295Wp (3540Wp) JV + 12x Suntech 300Wp (3600Wp) SZ; PIP5048MK; Aku. 52V 100Ah (16s EvBattery) + 140Ah (16s24p 32700); DiyBMS_v4
Tom http://tnweb.tode.cz ... http://46.174.61.40/emoncms/eemon/fotovolt
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FV ohřev vody 2040Wp - Opavsko

Příspěvek od kodl69 »

takže další FAKE!! nekupovat, vysoký Rdson https://www.aliexpress.com/item/Free-Sh ... 0.0.on8MiV
Je fakt, že mi trochu připadnou jako přeznačený.
Kupovat zaručený originály na Mouseru nebo u Farnella cca za 300Kč za kus se mi tedy nechce...
Takže asi kupovat ty použitý, je snad menší pravděpodobnost, že by je někdo přeznačoval, ale těžko říct. V každým případě ty z EBAY z druhýho odkazu odpovídají. Mám zdroj až do 40A, můžu zkusit, co to vydrží, ale to už je budu muset dát na chladič. Možná bych mohl zkusit i 500V Uds z měřiče izolace, aby byl test kompletní.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
padre
Příspěvky: 70
Registrován: pát říj 03, 2014 9:11 pm
Reputace: 43
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

Re: FV ohřev vody 2040Wp - Opavsko

Příspěvek od padre »

Jo dobrý nápad s tím měřičem izolace na prozkoušení tranzistorů. Co tyto, na fotce vypadají že nejsou přebroušené a prodejce je ze Slovenska http://www.ebay.com/itm/SPW47N60C3-INFI ... SwMmBVwhZp

Já kupoval tyhle, https://www.aliexpress.com/item/10PCS-S ... 0.0.bxYKNp jsou přebroušené a přeznačené (nevím proč to dělají) a mají navařené nebo nabodované nové nožičky, takže snad jen použité originály. Z dvaceti jich byly tři vadné (proražené).
FV ohřev vody -> 2040Wp + Arduino střídač Siton 210 + 2x topná vložka 2kW s prioritou
12x Suntech 295Wp (3540Wp) JV + 12x Suntech 300Wp (3600Wp) SZ; PIP5048MK; Aku. 52V 100Ah (16s EvBattery) + 140Ah (16s24p 32700); DiyBMS_v4
Tom http://tnweb.tode.cz ... http://46.174.61.40/emoncms/eemon/fotovolt
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FV ohřev vody 2040Wp - Opavsko

Příspěvek od kodl69 »

Já už ledacos koupil od jk-parts viz můj první odkaz, cena dobrá a 0.08 Ohm při 10A bez chladiče (asi se ten čip trochu ohřál) mi připadá v pořádku. V reálným provozu by to mělo být skoro studený, na ty falešný jsem musel dát cca 4dm2 chladiče, aby se udržely do 60°C...
Filtr jsem trochu "vytunil" že už tolik nefiltruje - kondenzátory na vstupu i výstupu mají do série 10 Ohm, a hlavně filtr má paralelně 2k2/2W odpor, takže se stihnou vybít, než sepne druhá polovina můstku. Odpor sice hřeje, ale co nadělám. Asi bych se na to EMC měl vy***t.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
padre
Příspěvky: 70
Registrován: pát říj 03, 2014 9:11 pm
Reputace: 43
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

Re: FV ohřev vody 2040Wp - Opavsko

Příspěvek od padre »

Máš pravdu, pokud se Mosfet zahřeje tak Rdson stoupá. Na výstupu by ti žádné velké napěťové špičky vznikat neměly, pokud je ten transil paralelně k výstupu v pořádku. Spínání už od 5ns, a před tím to vychytá RC člen.

Odesláno z mého P8000 6.0 pomocí Tapatalk
FV ohřev vody -> 2040Wp + Arduino střídač Siton 210 + 2x topná vložka 2kW s prioritou
12x Suntech 295Wp (3540Wp) JV + 12x Suntech 300Wp (3600Wp) SZ; PIP5048MK; Aku. 52V 100Ah (16s EvBattery) + 140Ah (16s24p 32700); DiyBMS_v4
Tom http://tnweb.tode.cz ... http://46.174.61.40/emoncms/eemon/fotovolt
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FV ohřev vody 2040Wp - Opavsko

Příspěvek od kodl69 »

Měřil jsem je ještě jednou, ty z j-k parts - při 10A mi to vychází 0.065 Ohm, při Ugs=12V.
Měření Uds měřičem izolace neklaplo, tranzistor má asi takovou kapacitu, že to eurotest61557 vyhodnotí jako svod, a naměřil 0.02MOhm při Uds 9V, takže tohle asi ne. Zkusím si na to udělat přípravek- násobič napětí napájený transformátorem 24V, bude to dost měkký zdroj napětí, a na různých odbočkách budou různá napětí.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: FV ohřev vody 2040Wp - Opavsko

Příspěvek od kyocera »

Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti , že na ebay i Aliexpess jsou padělky polovodičů.
Konkrétně jsem se setkal s těmito typy.HIP4080 od Intersilu v pouzdře DIP16 byl ve skutečnosti
s přepsaným pouzdrem HIP4081 v DIP16 , ale ten na rozdíl od předchozího typu nemá nastavitelné DT.
Dále Gali -52+ průchodem přes obvod docházelo ke zhoršování parametru modulation error rate.
Obvod měl i jiný naměřený odpor na vstupu a výstupu než orginál z USA.
Dále Vámi umiňovaný Cool Mosfet SPW47N60C3 při spínání na nízkých kmitočtech do 1kHz to
není problém. Ale už nezvládnou kmitočty při modulaci v H můstku kolem 60kHz.
Orginální tranzistor z TME za 4x vyšší cenu nemá žádný problém. Pro kodl 69 podívejte se dobře
na tranzistor 47N60C3, který Vám došel v plastovém pouzdře balení 10ks od jk part z ebay. Vývody tohoto
tranzistoru od tohoto prodejce jsou na plocho zbroušené cca o 30% menší tloška vývodů, jak orginální tranzistor
od Infineon.
To zbroušení uvidíte, když se podíváte směrem do pouzdra, zespodu od vývodů ,tedy na rozhraní kovových vývodů
a plastového pouzdra. Objevíte tam stopy broušení. Na tohle mě upozornil také někdo další.
Takže tento prodejce jk parts z ebay nemá přebroušený jen plastový kryt , ale má přebroušené kovové vývody
z pouzdra tranzistoru. V porovnání s orginálem jsou vývody tenší. Zbroušení má za následek, že vývody jsou křehké.
V číně se zužitkuje všechno. Někdo tam přebrušuje pouzdra a je z toho jiný polovodič.
Nebo se jedná o vytahané polovodiče ze starých zařízení. Při to se poškodí vývody.
Tak se vývody přebrousí, aby se to opticky napravilo. A vypadalo nově.Nutno podotknout, že všichni prodejci
v číně jsou si vědomí toho, že se jedná o různé recykláty a ne orginály. Když jsem podrobně vše
popsal, poslal fotky pouzder i fotky měření z přístrojů, vždy se prodejce v číně omluvil a vrátil peníze.
A to i v případě, že se jednalo o delší dobu od nákupu , např. 6 měsíců.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FV ohřev vody 2040Wp - Opavsko

Příspěvek od kodl69 »

ten transil je v pořádku, ale v situaci bez zátěže, plné napětí panelů cca 350V, se v jedné periodě nabije na těch 340V, v mezeře mezi pulsy si napětí podrží, a pak sepne druhá polovina mostu, 350V do kondenzátoru nabitého na -350V . tj 700V, díval jsem se, ten horní spíná o pár us pozděj. Takže si smlsne 700V na několik ns, než sepne a dokáže ten kondík vybít a nabít zase naopak. Je fakt, že předtím bylo slyšet "zvonění" tj vývody z tranzistorů nebo tak něco "hrálo". A to se stalo těm fetům osudným po několika týdnech provozu. Pokud by to byly ty s menším Rdson, možná by to bylo ještě horší, a třeba by kondenzátory ve filtru nevyržely ty impulsní proudy.
to Kyocera: Od J-K part jsou trochu tlustší než u těch z Aliexpresu, tam je jasnej fake.
S j-k parts mám celkem dobrou zkušenost, bral jsem tam nějaký OZ, a nebyly to falza, aspoň podle toho, co dokážu naměřit.
Prostě za málo peněz málo muziky. Já měl takovou radost, že jsem to stvořil skoro zadarmo, fety po $1.5, arduino za $2, IR2110 10ks za $4 kondenzátory recyklát z desek svářeček a zbytek jsou korunový položky. Teď je skoro marný to zapojovat, a na jaře se uvidí. Recyklovaný součástky mi nevadí, sám v tom jedu, ale podvody teda jo.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
padre
Příspěvky: 70
Registrován: pát říj 03, 2014 9:11 pm
Reputace: 43
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

Re: FV ohřev vody 2040Wp - Opavsko

Příspěvek od padre »

Raději bych koupil od prodejce, který by přímo napsal že se jedná o použité tranzistory s nabodovanými novými vývody než koupit něco přebroušeného nevím co. Přebroušené pouzdro je logicky i tenčí 4,9mm oproti originál 5,0mm. A přeznačené mají většinou stejnou výrobní šarži.
FV ohřev vody -> 2040Wp + Arduino střídač Siton 210 + 2x topná vložka 2kW s prioritou
12x Suntech 295Wp (3540Wp) JV + 12x Suntech 300Wp (3600Wp) SZ; PIP5048MK; Aku. 52V 100Ah (16s EvBattery) + 140Ah (16s24p 32700); DiyBMS_v4
Tom http://tnweb.tode.cz ... http://46.174.61.40/emoncms/eemon/fotovolt
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: FV ohřev vody 2040Wp - Opavsko

Příspěvek od kyocera »

Ano, přebrušují se pouzdra a píše se nový nápis. Někdy stejný a někdy jiný.
Přebrušují se vývody na plocho, aby to vypadalo opticky dobře.
Jaké je tedy řešení, kde kupovat nové a levně ? Tedy levněji než
u zavedených distributorů v česku ? Kupovat přímo v USA. Nakonec jsem použil tento systém, který Vám popíši.
Nakupuji v USA , levně a zaručené orginály. Doprava by vyšla draze a tak jednotlivé
svoje malé balíčky kumuluji v regálu ve skladě firmy http://www.cz-ebay.cz/ Kde jsem se zaregistroval.
V první fázi platím tedy poměrně levnou vnitrostátní dopravu po USA.
Až tam mám mých balíčků v regálu v USA hodně , požádám je aby mě to poslali
jako jediný balíček. Ze zámoří z USA tak platím jen jedno poštovné.
Pokud je moje kumulovaná zásilka malá , tak letecky DHL. Pokud to má váhu, tak kontejnerem. Výše uvedená
firma každý měsíc posílá do ČR kontejner. Proclení dělat nemusím sám. Stačilo podepsat
plnou moc. Z USA mám zásilku doma za 3dny. Nedělám dotyčné firmě reklamu. Jen jsem Vám systém popsal.
Jak využívám jejich služeb. A z USA je tak možné prostřednictvím uvedené firmy koupit cokoliv.Třeba i elektromobil.
Firma je registrovaná v české republice a platím v korunách. Tak snad moje informace pomohou
i Vám nakupovat levně , levněji cokoliv od výrobců v USA. Tedy levněji než u zavedených distributorů v česku.
Z číny klidně nakupuji dál. Ale už ne polovodiče.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FV ohřev vody 2040Wp - Opavsko

Příspěvek od kodl69 »

Ještě by to chtělo tip, kde je ten zdroj levných originálů. To další bych mohl dokázat sám.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
padre
Příspěvky: 70
Registrován: pát říj 03, 2014 9:11 pm
Reputace: 43
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

Re: FV ohřev vody 2040Wp - Opavsko

Příspěvek od padre »

kyocera: díky za info a popsání tvých zkušeností. Číňani si s takovým přístupem ser**u do vlastního hnízda.
FV ohřev vody -> 2040Wp + Arduino střídač Siton 210 + 2x topná vložka 2kW s prioritou
12x Suntech 295Wp (3540Wp) JV + 12x Suntech 300Wp (3600Wp) SZ; PIP5048MK; Aku. 52V 100Ah (16s EvBattery) + 140Ah (16s24p 32700); DiyBMS_v4
Tom http://tnweb.tode.cz ... http://46.174.61.40/emoncms/eemon/fotovolt
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: FV ohřev vody 2040Wp - Opavsko

Příspěvek od kyocera »

Pro padre. No snad I Vy použijete můj systém. Konec konců může to vyzkoušet podle popsaného návodu každý.
Pro kodl 69. Musíte především znát výrobce toho co chcete v USA koupit. Mám zkušenost, že někteří
výrobci Vám prodají přímo i malé množství za pár desítek USD. Pokud Vám výrobce v USA neprodá
sám přímo malé množství, tak Vám dá info na svého distributora. Jenže Ti distributoři, nejsou loupežníci,
kteří mají přirážku 100% jak v česku.Je to za cenu jakou má výrobce. A už je na Vás aby jste si výrobce zjistil
sám na internetu. No a když znáte výrobce, tak dnes má každý výrobce svoje www stránky. Tak je popsána i produkce
a kontakt. A že do vyhledaváče v nebudete psát český slova je snad jasný.Na internetu máme všichni stejné šance. tedy ve sběru informací. Pokud chcete koupit elektromobil, tak hledáte autobazary v USA . A potom spolupracujete
s uvedenou firmou na dovozu v kontejneru. Tento systém rádi využívají i majitelé aut nebo motorek na náhradní díly. Tak snad jsem pro kodl 69 odpověděl dost podrobně. Snad poslední rada. Po firmě http://www.cz-ebay.cz/ nikdy
nechtějte aby Vám oni hledali výrobce a zjištovali kolik co stojí. To si musíte udělat sám. Ta firma zajištuje jen
přepravu. A pokud nechcete dělat sám platbu v USA , tak Vám to udělají také. Ale podmínka to není.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FV ohřev vody 2040Wp - Opavsko

Příspěvek od kodl69 »

Předpokládal jsem tip na nějakého distributora polovodičů v usa, obecně je mi to jasný. Před pár lety jsem něco kupoval přímo z usa pro ženskou (jinde nekoupitelná věc), a výsledky byly otřesný: cena za zboží $65 doprava $50 a pak ještě 550Kč Dph a clo. Na to, že to vlastně byla zdravotní pomůcka fakt hnus. Tehy byl dolar cca za 22Kč, takže z původní ceny cca 1400Kč se to dostalo lehce přes 3000Kč... Tohle mě dost odradilo od dalších podobnejch nákupů.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: FV ohřev vody 2040Wp - Opavsko

Příspěvek od kyocera »

Pro kodl 69 Když se podíváte na www stránky uvedené firmy, co zajištuje přepravu, tak pod tabulkou on line připojených
je uvedeno registrovaných 67tisíc lidí. Když se podíváte na reference, tak jsou lidi spokojení.Já jim dal také
kladné hodnocení. Jestli se to či ono vyplatí, tak si musíte zvážit sám. Určitě Vám můj systém nevnucuji.
Ale pokud tyhle informace někdo jiný tady využije a bude spokojený , tak to úplně stačí.
A nejlepší je komunikovat přímo s výrobcem a když tak potom hledat distributora.Ale podle www stránky přímo už poznáte
co máte dělat. www stránky výrobce v USA mě často zavedly na několik distributorů v USA.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: FV ohřev vody 2040Wp - Opavsko

Příspěvek od kyocera »

Ještě pro kodl69. To jak si stěžujete , že jste při jednom kusu zboží zaplatil 65 USD za dopravu, tak
tomu by jste se vyhnul pokud by jste použil můj systém. Za předpokladu, že potřebujete více různých položek z USA.
A sice že ve výsledku platíte sice také
např. 65 USD za dopravu, ale v mém případě se to týká již 10ks balíčků, které byly sloučeny - kumulovány
do jediného balíčku. V mém případě vychází potom poměrná cena 6,5 USD za zámořskou dopravu na jeden balíček.
Pokud bych použil systém, který popsal kodl69 a nechal si poslat 10x jednotlivých balíčků samostatně, jednotlivě tak
bych za dopravu celkem zaplatil 650USD. Rozdíl je tedy zřejmý.Komu jsem o tomto systému řekl, tak zajásal
a používá to. Výhoda je např. pro vysoké školy. Dostanou fakturu v CZK o platbu se nestarají a zboží mají levněji než
od pověřeného distributora z řetězcu distribuce. Jeden výrobce v USA mě napsal. Cituji.Vaš systém přímé objednávky nás překvapil. V České republice máme distributora. Ale rádi Vaší objednávce vyhovíme pro zdravé konkurenční prostředí. Konec citace.Zatímco v číně jsem i o nějaké peníze přišel, tak v USA nemám ztrátu ani dolaru.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
padre
Příspěvky: 70
Registrován: pát říj 03, 2014 9:11 pm
Reputace: 43
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

Re: FV ohřev vody 2040Wp - Opavsko

Příspěvek od padre »

Tak dnes další milník k návratnosti FV. Voda je docela slušný akumulátor.
Přílohy
fv9MWh.png
FV ohřev vody -> 2040Wp + Arduino střídač Siton 210 + 2x topná vložka 2kW s prioritou
12x Suntech 295Wp (3540Wp) JV + 12x Suntech 300Wp (3600Wp) SZ; PIP5048MK; Aku. 52V 100Ah (16s EvBattery) + 140Ah (16s24p 32700); DiyBMS_v4
Tom http://tnweb.tode.cz ... http://46.174.61.40/emoncms/eemon/fotovolt
Uživatelský avatar
padre
Příspěvky: 70
Registrován: pát říj 03, 2014 9:11 pm
Reputace: 43
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

Re: FV ohřev vody 2040Wp - Opavsko

Příspěvek od padre »

Pro Siton jsem ještě udělal optoizolační převodník RS485. Kdo by měl potřebu u svého Sitonu zvýšit bezpečnost připojeného logovacího systému, zde jsou podklady pro stavbu.
http://tnweb.tode.cz/optoizolacni-prevo ... pro-siton/
FV ohřev vody -> 2040Wp + Arduino střídač Siton 210 + 2x topná vložka 2kW s prioritou
12x Suntech 295Wp (3540Wp) JV + 12x Suntech 300Wp (3600Wp) SZ; PIP5048MK; Aku. 52V 100Ah (16s EvBattery) + 140Ah (16s24p 32700); DiyBMS_v4
Tom http://tnweb.tode.cz ... http://46.174.61.40/emoncms/eemon/fotovolt
Uživatelský avatar
padre
Příspěvky: 70
Registrován: pát říj 03, 2014 9:11 pm
Reputace: 43
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

Re: FV ohřev vody 2040Wp - Opavsko

Příspěvek od padre »

Na stránku s popisem Sitonu jsem přidal do sekce Download soubor s podklady pro stavbu (DPS,FW, návod...). Kdo by měl chuť ať si ho vyrobí sám. Já už se tomu hodlám věnovat jen minimálně.
http://tnweb.tode.cz/fotovoltaicky-mppt ... siton-210/
FV ohřev vody -> 2040Wp + Arduino střídač Siton 210 + 2x topná vložka 2kW s prioritou
12x Suntech 295Wp (3540Wp) JV + 12x Suntech 300Wp (3600Wp) SZ; PIP5048MK; Aku. 52V 100Ah (16s EvBattery) + 140Ah (16s24p 32700); DiyBMS_v4
Tom http://tnweb.tode.cz ... http://46.174.61.40/emoncms/eemon/fotovolt
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FV ohřev vody 2040Wp - Opavsko

Příspěvek od kodl69 »

Tak kdo zadá výrobu prvních deseti desek u číňana?
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek