Problém s Variostring VS-70

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Odpovědět
Neuling16
Příspěvky: 19
Registrován: čtv zář 08, 2016 7:11 am
Reputace: 0

Problém s Variostring VS-70

Příspěvek od Neuling16 »

Ahojte,

nainštaloval som nový update systému, všetko zbehlo korektne, akurát od teraz mi Variostring nedáva po nabití baterky priamo do domu ale sa vypne. Čiže, Variostring normálne nabíja, keď baterka dosiahne 100%, tak sa úplne vypne a čaká, kým baterka nemá cca 96%. Potom sa znovu zapne a nabije ju na 100% a takto to ide dookola. Doteraz to bolo tak, že po nabití baterky na 100% Variostring znížil výrobu na presne toľko, koľko je aj aktuálna spotreba domu a baterku držal na 100% dovtedy, kým vedel plne zásobiť dom tým, čo ide z panelov. Aktuálna verzia je 1.6.1.6. Mám urobenú aj zálohu, no mám pocit, že zo zálohy sa obnoví len konfigarácia, verzia už nie. Má niekto podobný problém, alebo nejaký nápad ako to riešiť? Vopred ďakujem za odpovede.
35x Solar Frontier CIS 165W
1x Studer XTM4000-48
1x Variostring VS-120
Baterka BYD 300 Ah - 15kW 48V
Neuling16
Příspěvky: 19
Registrován: čtv zář 08, 2016 7:11 am
Reputace: 0

Re: Problém s Variostring VS-70

Příspěvek od Neuling16 »

Ahoj,
takže, konečne sa mi podarilo tento problém vyriešiť. Problém bol v tom, že pôvodná verzia Variostringu bola 1.5.x a ja keď som aktualizoval celý systém, tak som to dal na verziu 1.6.x, ako boli všetky ostatné komponenty. Zistil som, že Variostring pracuje zle s verziou 1.6.x a keď som aj skúsil tri verzie z radu 1.6.x, tak pri všetkých sa vyskytol tento problém. Nakoniec som skúsil nainštalovať verziu 1.5.x, len do Variostringu a systém už funguje normálne. Toto info som komunikoval aj so Studerom a pozerám, že už aj stiahli aktualizáciu z webu.

@admin. Môžeš prosím premenovať vlákno na "Problém po aktualizácii Variostring VS-70 - vyriešený."? Prípadne ho aj kľudne zmazať keďže sa nikto nezapojil do diskusie, no možno to niekedy pomôže niekomu, kto bude mať podobný problém. Ďakujem.
35x Solar Frontier CIS 165W
1x Studer XTM4000-48
1x Variostring VS-120
Baterka BYD 300 Ah - 15kW 48V

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek