Dotaz na dokumentaci

Archiv ukončených inzerátů
Zamčeno
fredka565
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 15, 2016 12:42 pm
Reputace: 0

Dotaz na dokumentaci

Příspěvek od fredka565 »

Dobrý den jsem zde nový a tak mi promiňte pokud nějaký dotaz bude laický nebo nekorektní vzhledem k tématu.Chtěl bych si postavit regulátor podle p.Oplockého ale jak jsem pročítal různé příspěvky tak někde bylo napsáno že nefunguje a pod. tak bych se chtěl zeptat zda je nějaká ověřená verze která je funkční a je k ní kompletní schéma.Viděl jsem i na Youtubku některá videa od dotyčného a u některých říká že je ještě vylepšuje a že chce udělat regulátor i mikroprocesorem a zase je tu otázka kde se dá naprogramovat mikroprocesor a nebo to udělá za úplatu sám p.Oplocký ?????.Děkuji za odpovědi a přeji hezké dny.......Fredka.
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na dokumentaci

Příspěvek od mobilik »

Oplockeho regulator funguhe na 100%, sam ho pouzivam. Je to dobra vec a hlavne lacna. Ku kazdemu regu som dostal aj schemu zapojenia. ;-)

Odoslané z Lenovo Vibe Z2 Pro.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Dotaz na dokumentaci

Příspěvek od kodl69 »

na 100procent nemůže z principu :-) Už jenom proto, že reguluje na konstatní napětí panelů, neměří proud, a tím pádem nenastavuje skutečný MPPT bod, na rozdíl od tohohle: http://tnweb.tode.cz/ kde se měří napětí i proud a neustále se hledá bod maximálního výkonu. Tam co to mám instalováno, tak v průběhu dne je na panelech 260V a dávají cca 6.5-7A, večer to reguluje až skoro do tmy třeba 140V 1.7A, pořád to vyhledává bod maximálního výkonu. To věc s dvojitým OZ určitě nedokáže. Oplocký hledá někoho, kdo mu to naprogramuje do attiny, arduino pro mini mu přijde neprofesionální. No a o ceně asi nebudeme diskutovat, arduino na 2USD, 2x ir2110 , ACS712, a bižuterie dohromady za tři stovky, kondíky používám vytažený ze starech zdrojů (přeměřený), a 4 ks výkonáků jsou na Ebay cca za 5USD. Krabička i DPS je cca za 300Kč, paradoxně nejdražší věc na celým zařízení.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na dokumentaci

Příspěvek od mobilik »

Jasne, ja viem ze to nieje MPPT, ja som len reagoval ze proste je to funkcne. Chapem.ze nieco zostava na streche nakolko je to tak navrhnute. Mne to zatial neprekaza, vodu mam stale a stale teplu. :mrgreen:

Odoslané z Lenovo Vibe Z2 Pro.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
fredka565
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 15, 2016 12:42 pm
Reputace: 0

Re: Dotaz na dokumentaci

Příspěvek od fredka565 »

Všem děkuji za informaci, již mám osazen tišťák se součastkami tak jen musím nějak pročíst jak se regulátor vlastně nastavuje aby co nejlépe reguloval neb je tam rugulačních prvků dost tak uvidím, jak to odzkouším tak napíši jaké jsou výsledky.Líbí se mi ten s tím procesorem ale nevím kdo by byl schopen jej naprogramovat.No budu sledovat další příspěvky.......Zatím zdravím.Fredka.
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na dokumentaci

Příspěvek od mobilik »

No nastavit je to najlepsie z osciloskopom. Toto mi najviac stazuje pracu ked niekto chce na 6 panely, niekto na osem... A z navodu som nastavenie na 100% zatial nepochpil... :-(

Odoslané z Lenovo Vibe Z2 Pro.
Čo bolo bolo, bude len horšie...

Zamčeno