EON ohlášení výroby pro vlastní spotřebu

Alternativní zdroje energie a právní úprava, revize, nařízení ...
Odpovědět
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

EON ohlášení výroby pro vlastní spotřebu

Příspěvek od mopadzi »

Zdravím, spustil jsem si svou FV výrobu. Snažil jsem se domluvit s EONem na ohlášení. Tak aby mi nedopočítal průměr. A problém
že to není povolené u nás a cosi kdesi. Domníval jsem se, že stačí ohlásit vlastnicví záložního zdroje..

Můžete mi někdo poradit jak mám postupovat?
díky
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: EON ohlášení výroby pro vlastní spotřebu

Příspěvek od ota »

Pokud se jedná o zdroj, který splňuje podmínku galvanického oddělení od DS (případně alespoň zdroj, který neprodukuje přetoky), tak bych jim suše poslal žádost o snížení záloh z důvodu změny struktury spotřebičů. Nebo z důvodu jiného užívání nemovitosti ze kterého vyplývá předpoklad nižší spotřeby. Nebo napiš, že část obyvatel domu bude dlouhodobě do zahraničí (což může být pravda, například od nás odlétly vlašťovky do teplých krajin už před měsícem :lol: ).
Od baby na zákaznické lince nemůžeš chtít službu pro kterou nemá ve svém manuálu kolonku a tudíž neví jak postupovat.
Pokud požádáš o snížení záloh a uvedeš důvod pro který najde ve svých pokynech postup, budeš úspěšný. Asi bude chtít doložit nějaký papír, jako třeba čestné prohlášení že tvoje spotřeba bude nižší a pokud dodáš takový dokument, nebude důvod proč by zálohy nesnížili.
S elektrárnou bych jim hlavu nepletl.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EON ohlášení výroby pro vlastní spotřebu

Příspěvek od mopadzi »

dobrý nápad..díky
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: EON ohlášení výroby pro vlastní spotřebu

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

jak píše Ota , vůbec jim neříkat nic o domácí výrobě el. atoš z FVE :arrow: to je nejen u distributorů sprostý a urýžlivý slovo a může je rozběsnit víc než červenej hadr bejka :eek2: .
Předpokládám že se jední o FVE nepřipojenou do sítě - když už o tobě mají echo že máš FVE tak se nediv pokud ti brzké době vymění stávající hodiny za čtyřkvadrant ! Bez nelegálních přetoků na tebe nemůžou ikdyž bude elměr kus roku stát :yes: . Já si onehdá snížil měsíční platby na základě velkýho ročního přeplatku (díky FVE samozřejmě :mrgreen: ) a mám dojem že normálně pezproblémů přímo na webovkách E-onu :idea: :arrow: http://www.eon.cz/domacnosti/kontakty-p ... nit-zalohu stačí vyplnit (zdrbanej) formulář a jeto :yes: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: EON ohlášení výroby pro vlastní spotřebu

Příspěvek od kodl69 »

Nic neřeš, zálohu ti vrátí při vyúčtování a je to. A změna zálohy? není nic jednoduššího: http://www.eon.cz/domacnosti/kontakty-p ... nit-zalohu a podle toho formuláře se tě nikdo na nic neptá.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 485
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: EON ohlášení výroby pro vlastní spotřebu

Příspěvek od marko250 »

Tak klasicky předpokládám,že každý prodejce má on-line přístup uživatele k účtu a tam je i odkaz na změnu záloh s poznámkou ,kde může člověk napsat cokoli.Já to mám klasicky u ČEZu a jediný problém bylo větší snížení než o polovinu současné zálohy,níž to prostě nejde.Takže zbude ranec na další rok :-) .Jako důvod jsem uvedl velkou reorganizaci všech spotřebičů v domě a vlastně to je i pravda,protože mi odešla spousta žroutů po více letech provozu a zbytek jsem taky poměnil.Holt FVE donutí k reorganizaci-hehe. Za dva měsíce mám opis stavu a jsem zvědav co bude,místo 5MWh bude 1,3MWh :-) :-) :-) . Už ten opisovač si naposledy něco prohlížel ve své krabičce,když spatřil panely na střeše,neříkal nic.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1132
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Reputace: 74
Bydliště: Severní Čechy

Re: EON ohlášení výroby pro vlastní spotřebu

Příspěvek od redcrown »

Po panelech na střeše jim je hovno a bylo by potřeba jim to rázně říct.

Odesláno z mého LG-D802 pomocí Tapatalk
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
joseff
Příspěvky: 810
Registrován: pon srp 08, 2011 9:55 am
Reputace: 31

Re: EON ohlášení výroby pro vlastní spotřebu

Příspěvek od joseff »

Nic nehlásit, nic nezdůvodňovat, zálohu snížit na minimální možnou a rozdíl pak doplatit při ročním vyúčtování. Kolik spotřebuješ a zaplatíš si přece určuješ sám. Mám osobně ověřeno u Ampermarketu snížení plateb záloh na 100,- čtvrtletně - bez problémů to tak fungovalo několik let s tím, že jsem pak při ročním vyúčtování doplatil cca 2400,-, což pokládám za ideální stav, protože člověk ty peníze necpe nikomu zbytečně předem.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek