zapojení hybridního střídače

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
honzaL
Příspěvky: 412
Registrován: pon kvě 21, 2012 11:33 am
Reputace: 18
Bydliště: Hradec Kráové

Re: zapojení hybridního střídače

Příspěvek od honzaL »

Lucano88 píše:Tak možná se vyplatí prodávat zbytky např. přes nano energies - otázka je, co vše je potřeba k tomu, aby čez vyměnil elektroměr za oboustranný? Má někdo nějaké informace? Na internetu jsem toho moc nenašel :(
Je třeba zahájit jednání s distributorem. Může se vám stát i to co se stalo před několika lety mě a to je, že distributor mi oznámil, že nemá volnou kapacitu a mám smůlu. Mě to moc nevadilo, ale mám další zkušenost. Výměnu elektroměru si automaticky zařizuje distributor, protože mu patří.
18x 550Wp, 16xLiFePO 780Ah (stáří 0, 8, 10 let), STUDER: 3x MPPT VT65; 3x Xtender 4000-48. PLC UNIPI
(v minulosti = CEEG 15x230 Wp, 16xLiFePO 500 Ah, MS TS60A, Studer 4000-48, PLC Siemens,)
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Re: zapojení hybridního střídače

Příspěvek od xmasin »

tomas píše:ta daň byla u elektráren do 10kW zrušena
http://oenergetice.cz/energeticka-legis ... tsi-chybu/
To byla daň z elektřiny jako takové, na faktuře od distributora to je 28,30 Kč/MWh, to o čem píšu je daň z příjmu. Pokud prodám obchodníkovi s elektřinou byť jen 1 kWh tak částku, kterou za ni obdržím musím přiznat a zdanit.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: zapojení hybridního střídače

Příspěvek od tomas »

A co toto:
"příjmy do 30 000 korun ročně budou osvobozeny od daně"
http://www.solarninovinky.cz/?zpravy/20 ... 70hk_pHUlk

Těchto elektráren (s prodejem přebytků bez licence) jsme tento rok postavili několik a daň zatím nikdo neřešil, tak mne to překvapuje.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Nicholas
Příspěvky: 253
Registrován: stř dub 06, 2016 8:00 pm
Reputace: 21
Bydliště: HK

Re: zapojení hybridního střídače

Příspěvek od Nicholas »

30000/400 = max 75 MWh, kdo to ročně dodá do sítě s FVE do 10 kWp? :)
4,6 kWp s 30 kWh teplovodní baterií

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek