Pokusná instalace panelu Solyndra: co připojit?

Polykrystalické, monokrystalické, amorfní, nebo jejich kombinace? Zapojení panelů, provozní napětí a proud, montáž panelů, vliv počasí na panely (zima, kroupy, bouřka), jištění panelů před bouřkou, atd.
Odpovědět
Ragulin
Příspěvky: 3
Registrován: čtv zář 17, 2015 8:41 am
Reputace: 0

Pokusná instalace panelu Solyndra: co připojit?

Příspěvek od Ragulin »

Zdravím všechny,
již delší dobu si pohrávám s myšlenkou fotovoltaiky na našem rodinném době, ale z důvodu špatné orientace střechy na západ s nízkým sklonem 15 stupňů se mi moc nechtělo do složitých a nákladných konstrukcí.
Minulý týden jsem se zakoukal do panelů od SOLYNDRA 200- 200 WP a líbí se mi hlavně to, že by měly efektivně fungovat na naší střeše bez nutnosti speciální konstrukce a nějakého extrémního kotvení (máme krytinu z falcovaného plechu, kterou tak co 5 let natíráme stříbřenkou).

Teď k mému dotazu: Chtěl jsem si na počátek vyzkoušet jak efektivní tyto panely u nás budou a nechtěl jsem do toho investovat nějaké šílené peníze (kupovat něco co v budoucí větší instalaci nebudu moci použít), proto jsem doufal, že vymyslím nějaké zapojení obsahující 1 panel a nějakou zátěž u které bych mohl měřit dodaný výkon. Nenašel jsem ale nikde žádný levný měnič (off-grid, on-grid) nebo regulátor nabíjení, který by uměl pobrat těch Voc=124,6V. Nemá někdo ze zkušených odborníku tip jak a co z tomu panelu zapojit?

Děkují dopředu na případné rady.
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokusná instalace panelu Solyndra: co připojit?

Příspěvek od mobilik »

Ale vies to zapojit na trhu su bezne regulatory zo vstupom 150V. Najlacnejsie asi od firmy EPsolar. :wink:
Aj ked povacsine su na vacsie instalacie ako jeden panel, ale urcite pojdu aj na jednom panely.
No podla mna to nema vyznam take meranie. Ked uz by som volil viac tychto panelov na skusku a pripojil ich normalne na bateriu a pouzival to doma. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
rva
Příspěvky: 3459
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 525
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Pokusná instalace panelu Solyndra: co připojit?

Příspěvek od rva »

Místo pokusu stačí simulace den/měsíc/rok na http://re.jrc.ec.europa.eu/pvgis/apps4/pvest.php
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
PapoS
Příspěvky: 172
Registrován: úte zář 01, 2015 9:56 pm
Reputace: 5

Re: Pokusná instalace panelu Solyndra: co připojit?

Příspěvek od PapoS »

Ja ich mam doma na rovnej streche 25ks 200-200Wp v stringoch 5x5 (3% sklon na SZ), takze sa mozes pytat :) Pripadne viem dat link na solarweb, kde vidis historiu vykonu + napatie a prud z MPPT.

Mimo toho mam spraveny aj vlastny server kde logujem vsetky mozne data ohladom invertora a siete v casovom intervale najmenej 10 sekund (standradne 10 min) .
5kWp Solyndra + 3f Fronius Symo Hybrid 4kW https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=4&t=2638
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokusná instalace panelu Solyndra: co připojit?

Příspěvek od mobilik »

Ak mozem vediet ak inverter pouzivas k nim? :wink:

Odoslané z Lenovo Vibe Z2 Pro.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
mati
Příspěvky: 363
Registrován: ned bře 03, 2013 12:11 pm
Reputace: 29
Bydliště: Paka - city

Re: Pokusná instalace panelu Solyndra: co připojit?

Příspěvek od mati »

mobilik píše:Ak mozem vediet ak inverter pouzivas k nim? :wink:

Odoslané z Lenovo Vibe Z2 Pro.
Nechci rejpat , ale má dole napsán nějakej Fronius Hybrid! (Aby jsi dlouho nečekal na odpověď).
2x 390Wp Trina Solar ,6x 240Wp Schutten, 10x NexPower 145Wp ,2x Solyndra 200Wp, Victron SmartSolar MPPT 150/35 ,Victron SmartSolar MPPT 250/60 , Victron BlueSolar MPPT 100/50 , Axpert MKS2400WPlus , 2x200Ah 24V Winston LiFePo4 , 4x Pylontech UP2500 , Victron Multiplus II 24/3000/32
PapoS
Příspěvky: 172
Registrován: úte zář 01, 2015 9:56 pm
Reputace: 5

Re: Pokusná instalace panelu Solyndra: co připojit?

Příspěvek od PapoS »

Presne tak. Fronius Symo Hybrid 4kw
5kWp Solyndra + 3f Fronius Symo Hybrid 4kW https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=4&t=2638
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokusná instalace panelu Solyndra: co připojit?

Příspěvek od mobilik »

Jasne, nerypes, len pristupujem na forum cez tapatalk, je to hodne rychlejsie, prehladnejsie, no a zaroven nezobrazuje podpisy... Dakujem, ospravedlnujem sa za nevsimavost. :wink:

Odoslané z Lenovo Vibe Z2 Pro.
Čo bolo bolo, bude len horšie...

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek