Prodám sekačku na trávu

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Prodám sekačku na trávu

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

projekt předělání čmoud sekačky na aku sekačku se nezdařil podle představ , tak celý storj dávám do původního stavu a
nabízím k prodeji viz. foto :
sekačka_Hecht_čmoud.JPG
Je kompletní , motor nepoužitý a bez oleje , šasi s podvozkem trochu použité . Ještě je třeba osadit unašeč vrtule a vypulírovat :arrow: k předání bude redy od čtvrtka 11.08. za 7.000,- chechtáků . Dohoda možná ;) .
Pro snadnější přepravu ji mohu rozložit a uložit do origo krabice . Původní doklad o koupi v Hornbachu pro případ uplatnění případné závady v záruční době samozřejmě přiložím :) .

Elektronům zdar *sun*

PS. nedal sem toto do bazaru páč je to čmoud :lol:
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
Axa
Příspěvky: 185
Registrován: čtv srp 23, 2012 10:34 am
Reputace: 6
Lokalita: Zásmuky
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1080
Kapacita baterie [kWh]: 1,7
Bydliště: Na okraji malé vesnice kousek od Kolína

Re: Prodám sekačku na trávu

Příspěvek od Axa »

Víš jak to vždycky píšeš... "Kup si pořádnej měnič".. Pro jednou Ti vrátím. ... Proč si nekoupíš rovnou co potřebuješ ?? https://cz.hecht.cz/hecht-5040-akumulat ... -pojezdem/ . Že by cena ?? :D
UŽ sice NEMÁM OSTROVNÍ ELEKTRÁRNU. Ale od 6. 6. 2023 začínám zase kout pikle.
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám sekačku na trávu

Příspěvek od kodl69 »

a tady jich je celej les... http://www.naradiprofesional.cz/aku-sekacky-1221/
Ale jak znám Abramse, tak si chtěl hlavně pohrát, a nějak to asi neklaplo.
To Abrams: Ostatně vypadalo to funkční, proč jsi to zrušil?
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Prodám sekačku na trávu

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

cílem tohoto projektu byla sekačka na trávu o cca 2.500m2 s elektrickým pohonem napájená domácí elektřinou a mobilní jako čmoud . Holt to dopadlo jak to dopadlo :( né vše výjde :lol: . Co se nepovedlo ? 1. celková hmotnost s 1,5 kWh LiFe *batt* značně stěžovala manipulaci , potřebný výkon pro origo vrtuli byl pro použitý elektomotor život-ohrožující i *batt* se to zrovna nelíbilo . Pokus s menší vrtulí dopadl tak jak psal Kodl69 - bez vymezení mezery mezi konci vrtule a stěnou šasi byla tráva pouze drcena a do koše se jí dostal jen zlomek , vymezení mezery trochu pomohlo , ale výsledný efekt byl jen o trochu lepší než bez vycpávky ... jo motoru se běželo líp což bylo jediné zlepšení :? .

Kopi origo aku sekačy jsem zvažoval , ale vzhledem k rozloze trávníku a nemalému vzrůstu když se běžně seká by bylo potřeba baterečky měnit při každém vysypávání koše :hell: .

Dneska sem koupil https://cz.hecht.cz/hecht-1803-s-elektr ... -pojezdem/ + 30m prodlužku v červené barvě (vedle nabízená zelená barva je fakt ::facepalm:: ) a ještě než začalo pršet tak sem si to zkusil a není to zas taková pakárna s tou šňůrou ;) . Pořádnej měnič byl úplně v pohodě :yes: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám sekačku na trávu

Příspěvek od kodl69 »

Pořiď dvě ovce a máš po starosti, a pes se na zahradě aspoň nebude nudit.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Prodám sekačku na trávu

Příspěvek od abrams »

kodl69 píše:Pořiď dvě ovce a máš po starosti, a pes se na zahradě aspoň nebude nudit.
Zdravím ,

asi nevíš kolik byrobordelu si ty naše krysy vymyslyly pro každou ovečku , co ? Na kyždým uchu alespoň tři různý vysačky + několik čipů + četný ouřednický kontroly atd. :hell: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
luky
Příspěvky: 838
Registrován: pon kvě 19, 2014 11:38 am
Reputace: 72

Re: Prodám sekačku na trávu

Příspěvek od luky »

abrams píše:
kodl69 píše:Pořiď dvě ovce a máš po starosti, a pes se na zahradě aspoň nebude nudit.
Zdravím ,

asi nevíš kolik byrobordelu si ty naše krysy vymyslyly pro každou ovečku , co ? Na kyždým uchu alespoň tři různý vysačky + několik čipů + četný ouřednický kontroly atd. :hell: .

Elektronům zdar *cloud*
Dovolím si nesouhlasit - s oběma.
Totiž, ovce zase tolik práce neušetří. Spíš si myslím, že je to naopak práce navíc. Stejně je potřeba to jednou za čas posekat + starost o ohrady, zničené stromy, přístřešek, voda, veterinář, toulaví psi...
varianta A) neregistrovat ovce. Pokud je to provozováno stylem - na jaře koupit, na podzim ugrilovat, tak to neřešit. Teda pokud v okolí nebydlí někdo obzvláště uvědomělý. Buď je jehňata nahlásí jako poražená, uříznou se známky. A nebo je ten chovatel prostě pase na vaší zahradě a odhlásí je až po porážce - to je zcela legální cesta, nutná spolupráce původního chovatele.
varianta B) zaregistrovat hospodářství - Pokud člověk není podnikatel, tak je to jeden miniaturní šanon a jen nahlásit každou změnu ve stavu ovcí (webová aplikace). Práce na pár minut. Kontrolu jsem za těch tuším 7 let, co jsem chovatelem, nezažil.
mobilní elektrárna: viewtopic.php?t=4597, 290Wp mono, Winston 12V/130Ah, Victron MPPT 75/15, Victron inverter 12/250VA, Victron charger 20A
domácí elektrárna: viewtopic.php?t=6898, FV 4010Wp (6x415+4x380), CATL 48V/120Ah, Axpert King 48/5000 + PCM60X + MakeSkyBlue
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám sekačku na trávu

Příspěvek od kodl69 »

Já to nemyslel úplně vážně, kdybys viděl Abramsovic zahradu, tak by ti bylo jasný, že tady asi ovce nee. - po zahradě se dost chodí a nebylo by asi dobrý do něčeho šlápnout, navíc je to v zástavbě a sousedům by mohly vadit přírodní ovčí zvukový projevy.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Prodám sekačku na trávu

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

kam šlapeme si musíme hlídat furt - psinka to trousí za chůze jakoby si toho ani nevšímala :uh: .
Ovce by z té naší botanické zahrady udělali planinu :hell: a co se týče "úklidu" na zimu , to už vůbec ne .

Má-li někdo zájem o výše zmíněnou sekačku tak nechť se ozve i s nabídkou chechtáků na SZ . Sezóna brzy skončí :arrow: nerad bych ji doma sušil do příštího roku . Když né zde tak snad tuctovým bazarem .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Harry
Příspěvky: 141
Registrován: pon bře 05, 2012 10:33 pm
Reputace: 7

Re: Prodám sekačku na trávu

Příspěvek od Harry »

Zdravím, před 14 dny jsem zakoupil akusekačku Hecht 5049 https://cz.hecht.cz/hecht-5046-akumulatorova-sekacka/

A po dvou použitích lze zatím konstatovat:

výhody:
• Skutečně seká...:-))
• Šasi z plechu, nikoliv plast a má celkem konvenční = osvědčený design
• Dodávána s dvěma akumulátory (40V/4Ah) a dobíječkou (2A) v ceně
• Bez problémů poseká zahradu 650 m2 (při využití obou akumulátorů a výšce trávy po dvou květnových týdnech) - hmm ale na Abramsův ranč to pořád nebude....:-)
• Manželka se sekačky nebojí a chce sama sekat....to s benzínem nebylo..:-)))
• Bez smradu, olejů, filtrů atd. = nerušíte sousedy
• Podstatně klidnější a tišší chod než u benzínu

Omezení
• Relativně pomalé dobíjení - vybitý aku cca přes 2 hodiny do plna, ale máte dva, takže lze na jeden sekat a druhý dobíjet
• Nastavení výšky sečení centrálně = méně bytelný mechanizmus uchycení koleček = potenciální slabé místo namáhané na hrbatějších úsecích zahrady

Konečně použitelná akusekačka a ne jen "hračka" na posekání pidi předzahrádky. Pokud máte vlastní fotovoltaiku (což tady skoro každý má :yes: ) tak si do ní vyrobíte "palivo" i ve vlastní režii. Na druhou stranu mám ji krátce a uvidíme jak půjde s časem dolů kapacita aku a jaká tedy bude jejich životnost. A také jak si sekačka poradí s bujnou trávou v létě.
Přílohy
Sekačka v kůlně a s otevřeným prostorem pro vkládání aku
Sekačka v kůlně a s otevřeným prostorem pro vkládání aku
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Prodám sekačku na trávu

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

pěkný stroj :D loni sem pořídil klasickou šňůrovou https://cz.hecht.cz/hecht-1803-s-elektr ... -pojezdem/ . Minulý týden sem použil zásuvkový elektroměr - na jeden 60l koš padlo průměrně 200Wh el. (1.400Wh na 7 plnejch košů) . Samotný točení vrtulí bere cca 1kW a na cca 1,1 až 1,2kW se dotává připořádným záběku . To se musela porvat i s letos ještě nesečenou trávou :twisted: . Tahání šňůry je fakt vopruz :roll: ale už si pomalu vykám .

Když teď tak vzpomínám jak se chovala předělávka třkolky na aku , ten pidi aku-bloček 40V 4Ah musí děsně trpět :eek2: .

Elektronům zdar *sun* *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 542
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Reputace: 21
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám sekačku na trávu

Příspěvek od ResHacker »

Tak když už se tu řeší to akunářadí, se taky přidám.. Čas od času když bylo potřeba rychle nějaký polínko a nechtěl jsem být v lese u kácení soušky moc slyšet, pořídil jsem si po přečtení a zvážení výhod a nevýhod tohoto mazla: https://pily.heureka.cz/husqvarna-t-536 ... =6#reviews v setu se dvěma Li-ion 4,2Ah/36V aku a tou výkonnější 330W nabíječkou. Sehnal jsem to celé za 20k, což je pěknej balík, ale zase za pěknou hračku :D Koumal jsem, co je v tom za baterky, jsou to samozřejmě nějaký 18650, ale s kapacitou tuším 2100mAh a zatížitelností tuším 30A, jsou tam vždy 2 paralelně a 10 dvojiček v sérii, to dá nominál oněch 4,2Ah na 36V. Výkon se dá regulovat ve dvou úrovních (resp. spíš max. otáčky, "plyn" jde progresivně), na max dá až 2kW. Dojmy jsem taknějak shrnul v recenzi na Heurece, tak to sem postnu, třeba to někomu usnadní rozhodování:

Výhody:
lehká a kompaktní
vysoký řezný výkon
kvalitní zpracování
relativně vysoká výdrž
tichá
jednoruční provedení
2 výkonová nastavení
na "plyn" reaguje proporcionálně
výkonná rychlonabíječka - nabito do plna za 45min
možnost akumulátory použít v dalším akunářadí (křovinořez, fukar na listí, el. plotové nůžky..)

Nevýhody:
snad jen cena
nehodí se na krájení větších průměrů, ale to se dá čekat

V této kategorii pil je výběr velice omezen, pokud chce někdo lehkou výkonnou kvalitní jednoruční akučku, má na výběr v podstatě jen z této anebo Stihla MSA 160T. Oproti Stihlovi má tato opěrné zuby, řetěz, který dle mého vydrží víc, ale zas asi o něco více namáhá baterii, pro mě líbivější "Husqvarňácký" design, vyšší výkon a cenově vyjde při zakoupení "výhodného" setu lépe. V praxi jsem ale na plný výkon jel jen párkrát, spíše ze zvědavosti, jinak se snažím baterie šetřit.. Není to jen o tom, že je rychleji vybijete, ale i o její životnosti, která pochopitelně s vyšším namáháním klesá.
S provedením pily jsem nadmíru spokojen, výkonově to i na ECO mód je super, rozhodně řádově jinde, než má původní obyč el. pila BOSCH AKE 35. Pilu používám často na zahradě, když je narychlo potřeba pokrájet pár polínek a nechci v noci dělat kravál, pak na menší těžbu do lesa, u které nechci být slyšet, dá se s ní na 2 4,2Ah baterky vpohodě pokácet 35cm smrk, odvětvit a pokrájet na metrovky.. Když jsme se vydali na padlou cca 50cm borovici, bylo to už na ní trochu moc - zde je opravdu znát, jak s rostoucím průměrem strašně klesá výdrž asi vlivem tření řetězu ve kmenu. Pokud ale krájíte menší průměry do cca 15cm, pila vydrží nečekaně dlouho. Sečteno, podtrženo, na nějakou arboristiku a odvětvování stačí i 3,0 Ah baterka, pokud chcete ale v lese pokrájet plný valník dřeva, chce to s sebou 2 4,2Ah baterky - na těch bych nešetřil.
Nevýhoda/výhoda jednoručky - při obouručním držení se určitě drží hůře a bolí z ní po chvíli ruce, ale zase umožňuje držení dřeva v jedné a krájení pilou v druhé ruce.. O nebezpečnosti tu psát nebudu, přestože je maličká a vypadá skoro jako hračka, mám z ní respekt a přistupuju k ní stejně jako k těžařské 60ccm Husqvě....
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
Harry
Příspěvky: 141
Registrován: pon bře 05, 2012 10:33 pm
Reputace: 7

Re: Prodám sekačku na trávu

Příspěvek od Harry »

abrams píše:Zdravím ,
Když teď tak vzpomínám jak se chovala předělávka třkolky na aku , ten pidi aku-bloček 40V 4Ah musí děsně trpět :eek2: .
Kapacita aku je 144 Wh a na jeden aku posekám tak cca čtyři 60l koše. Což je tedy celkem dobrý výkon...když ty jsi naměřil 200 Wh na koš. Mě to vychází ani ne 40 Wh. Ona má také ta sekačka asi dost jaký typ motoru....u tvojí asi bude jednofázový asynchron a ten bude asi mít dosti nižší účinnost než DC motor v aku sekačce (jeale zajímavé, že nikde není uvedeno jaký má motor výkon, jen otáčky) . Sekačka má také automaticky regulované proměnné otáčky....funguje to tak, že pokud najedu ze sekačkou do hustší trávy a klesnou otáčky, regulátor motoru automaticky přidá, otáčky zvýší a to po dobu, kdy je sekačka v záběru, jakmile zatížení pomine, otáčky se opět automaticky sníží. To myslím také může celkem šetřit energii, protože motor žere jen tolik kolik je potřeba k sekání a neběží na prázdno. :yes: Ale uvidíme , jaké budou dlouhodobější zkušenosti.

Ještě důvod té změny: před pěti lety jsem koupil benzín sekačku od Mauntfieldu, koupil jsem ten samý typ, který věrně sloužil od roku 1997, ale po 15 letech provozu byl prostě kaput. Nicméně jeho nová verze 2012 byla plná kurvítek, motor od začátku špatně šlapal, dusil se a čudil. Seřizoval jsem karbec, filtry, svíčky, vyměnil membránové čerpadlo a nic. Takže letos na jaře jsem nakonec rozhodl, že je čas na změnu technologie. El. kolo mám už sedmou sezónu a furt lítá jak blesk, takže teď mám i aku sekačku. No uvidíme.
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám sekačku na trávu

Příspěvek od kodl69 »

kdybys měl křoviňák jak já, tak ho můžeš na elektrokole i přepravovat na místo výkonu práce :lol:
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Harry
Příspěvky: 141
Registrován: pon bře 05, 2012 10:33 pm
Reputace: 7

Re: Prodám sekačku na trávu

Příspěvek od Harry »

kodl69 píše:kdybys měl křoviňák jak já, tak ho můžeš na elektrokole i přepravovat na místo výkonu práce :lol:
muhuheehe.... :lol: nebo přidělat ke e-kolu a mít tak turbostrunovku...:-)))
Harry
Příspěvky: 141
Registrován: pon bře 05, 2012 10:33 pm
Reputace: 7

Re: Prodám sekačku na trávu

Příspěvek od Harry »

Tak zahradu 650 m2 už jsem posekal čtyřikrát a to vždy na cca 1 aku a něco. Je ale fakt, že zatím je celkem suché léto a tráva roste jen málo. Celé posekání zahrady je tak cca 4x60l koš. To "1 aku a něco" je odhad, protože nevybíjím aku až do mrtva ale jakmile ukazatel ukáže jednu diodu vyměňuji aku za čerstvý/nabitý.

Takže zatím spokojenost.
Harry
Příspěvky: 141
Registrován: pon bře 05, 2012 10:33 pm
Reputace: 7

Re: Prodám sekačku na trávu

Příspěvek od Harry »

Shrnutí zkušeností s akusekačkou Hecht 5049 kterou jsem zakoupil začátkem letošní (2017) sezóny https://cz.hecht.cz/hecht-5046-akumulatorova-sekacka/

A po jedné sezóně použití lze konstatovat:

výhody:
• Šasi z plechu, nikoliv plast a má celkem konvenční = osvědčený design
• Dodávána s dvěma akumulátory (40V/4Ah) a dobíječkou (2A) v ceně
• Bez problémů poseká zahradu 650 m2 (při využití obou akumulátorů)
• Manželka se sekačky nebojí a chce sama sekat....to s benzínem nebylo..:-)))
• Bez smradu, olejů, filtrů atd. = nerušíte sousedy
• Podstatně klidnější a tišší chod než u benzínu
• Má pojezd, ale ten jsem skoro nikdy nevyužil. Je jasné, že s pojezdem bude spotřeba někde jinde.
• Nulová údržba - prakticky se jen dobíjí aku a čistí po sekání


Omezení
• Relativně pomalé dobíjení - vybitý aku cca přes 2 hodiny do plna, ale máte dva, takže lze na jeden sekat a druhý dobíjet. Navíc při dobíjení se celkem zahřívá deska BMS v aku. Dobijení je tedy jediná část cyklu kdy se aku-pack zahřívá. Při činnosti v sekačce nic takového nenastávalo.
• Nastavení výšky sečení centrálně = méně bytelný mechanizmus uchycení koleček = potenciální slabé místo namáhané na hrbatějších úsecích zahrady

Pořád je otázka životnost aku to uvidím až časem jak půjde dolů kapacita.

Závěr po jednom roce provozu: Konečně použitelná akusekačka a ne jen "hračka" na posekání pidi předzahrádky. Sekačka si poradí i s bujnější trávou v létě, i když léto 2017 bylo na Jižní Moravě dost suché a tráva nerostla. Jednoznačně tedy mohu doporučit na rovinaté zahrady do 650 m2, kde je trávník pravidelně, cca jednou za dva týdny, sekán.
Harry
Příspěvky: 141
Registrován: pon bře 05, 2012 10:33 pm
Reputace: 7

Re: Prodám sekačku na trávu

Příspěvek od Harry »

Dnes jsem starou (fosil) sekačku hibernoval na vrakáč = vrátil prodejci k EKO likvidaci. Aku sekačka (viz výše) ji minulou sezónu zcela zastoupila a doufejme, že to tak bude i nadále. Uvidíme také jaké bude prní použítí AKU sekačky po zimě. Doufám, že kromě naostření nože a kontrolního dobití aku nebude nic potřeba. U banzinové sekačky to byla na jaře vždy dost loterie zda to chytne, a jak olej, a jak filtr, svíčka, jestli benál ok atd. No uvidíme.
Přílohy
Stav po roce "uskladnění" ve sklepě. Ale i předtím byla dost nepoužitelná...:-)
Stav po roce "uskladnění" ve sklepě. Ale i předtím byla dost nepoužitelná...:-)
Harry
Příspěvky: 141
Registrován: pon bře 05, 2012 10:33 pm
Reputace: 7

Re: Prodám sekačku na trávu

Příspěvek od Harry »

Tak ve čtvrtek 25.4.2019 jsem zahájil 3. sezónu s aku sekačkou Hecht typu 5040 https://cz.hecht.cz/zahrada/sekacky/aku ... e-sekacky/

na začátku 3. sezóny se vyskytly hlavně mechanické problémy. Po zimě byla zaseknutá volnoběžka v levém kole a se sekačkou se tak nedalo jezdit bez využití pojezdu. Musel jsem tedy kolo rozdělat, volnoběžku promazat WD40 a rozhýbat. Vše se povedlo opravit cca za 10 min. Ostatní je v pohodě a funguje jak má. Tak uvidíme, jak to půjde dále. Sezóna asi bude zase dost suchá, takže posekat trávu jednou za měsíc nebude problém a bude na to stačit jen jeden plně nabitý akumulátor…:-)
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm
Reputace: 61

Re: Prodám sekačku na trávu

Příspěvek od ikovlabs »

Mam tuto sekacku také a souhlasim ze je to posun od benzinu .Nicmeme ma to i minusy a to co mne stve ze sice ma 2 akumulátory - každý ma svoji sachtu a indikator ale ralne pracuje pouze s 1 a az ho vybije prepne na 2. Pararelnim provozem by se méně zatezoval AKU proudem(zahrivani a td.)Prakticky tedy jezdim jen s jednim - druhy se stejne jen veze....Mozna byla idea za provozu 1 aku dobijete ale tam je problém s tim ze nejdříve je nutno AKU vychladit(nenabiji dokud nezchladne..)A tak stejne musim cekat.Nechapu proc to tak zprznily.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek