Přepěťová ochrana prosba o radu a pomoc.

Zabezpečení systémů proti přepětí, úderu bleskem, svodiče napětí, hromosvody, proudové ochrany, jištění, pojistky, bezpečnost elektrických zařízení, zkušenosti, rady, doporučení.
levap
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 07, 2016 2:56 pm

Přepěťová ochrana prosba o radu a pomoc.

Příspěvek od levap »

Zakoupil jsem si 2.8. přepěťovou ochranu AEG Protect PDU-FR7. Jelikož neobsahuje český návod na zapojení zapojil jsem ji jako běžnou prodlužovačku. Předpokládal jsem, mimo jiné že pomocí ní mohu odpojit spotřebiče od el. sítě. Mám na ni připojen počítač, televizi, satelitní přístroj. Když po vypnutí všech přístrojů vypnu vypínačem i tuto prodlužovačku zjistil jsem, že na displeji satelitního přístroje (zobrazení kanálů) mě asi každých 30 vteřin probliknou diody. Toto se děje neustále, třeba celou noc. Jak to, když tento vypínač je označen na krabici jako hlavní vypínač. Jedná se o závadu nebo to má nějakou funkci??? Odpoví někdo 73 letému neodborníkovi ???
Na krabici je vše anglicky nebo francouzsky , a na obrázku na krabici je mimo jiných míst na které se vztahuje popiska označeno místo kde je vypínač v poloze vypnuto a to v překladu připsáno " vysokofrekvenční kondenzátor: odstraňuje rušení hluku (asi šumu)." Asi se to vztahuje na něco co je uvnitř.
Přístroje samozřejmě nefungují a jsou vypnuty, ale satelit pravidelně dostává nějaké impulzy a problikává. Ten jediný má totiž displej. Určitě to není v pořádku a já nevím co s tím. Dá se mě nějak pomoci???

Moc děkuji za případnou pomoc a radu.
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Přepěťová ochrana prosba o radu a pomoc.

Příspěvek od kodl69 »

Předpokládám podobný jev jako u LED žárovek a doutnavce ve vypínači. - Přes doutnavku prochází sice nepatrný proud, ale pořád. Tím se nabijí kondenzátory ve zdroji přijímače až na hodnotu, kterou elektronika vyhodnotí jako dostatečnou pro zapnutí, tím se kondenzátor vybije a tak pořád dokola.
1.) Zapojit do prodlužky třeba lampičku (se zapnutým vypínačem) s klasickou žárovkou -stačí 15W.
2.) zvyknout si, a nebo to nevypínat.
Dívám se na výdržné napětí té přepěťovky, a pokud je to jediný, co máš doma, tak je to stejně k ničemu. Malý přepětí to nechytí a při pořádné pecce to pustí 1.5kV, to budeou všechny aparáty stejně v křemíkovým nebi.... Navíc to nemá ochranu proti přepětí z antén (možná ji máš řešenou jinak ?)
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
levap
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 07, 2016 2:56 pm

Re: Přepěťová ochrana prosba o radu a pomoc.

Příspěvek od levap »

Děkuji za vysvětlení, moc mě nenadchlo s tím, že jsem vlastně vyhodil peníze. Tu lampu jsem zkoušel. Jako pokus -stojací lampa 60w žárovka, blikalo dál i když intenzita záblesku byla tak poloviční.
Moc děkuji za snahu.

Pavel
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Přepěťová ochrana prosba o radu a pomoc.

Příspěvek od kodl69 »

Tak to je teda divný, další možnost je, že prodlužka vypíná jenom fázi, a ta je v zásuvce, ze které je to zapojený, na druhé straně, a obvod se uzavírá přes odrušovací kondenzátor a anténu satelitu (televize). Je v zásuvce ze které je napojena přepěťovka fáze na levo?
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
rva
Příspěvky: 3514
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Přepěťová ochrana prosba o radu a pomoc.

Příspěvek od rva »

Odpojil bych pro začátek od satelitu ostatní kabely ( jestli to zmizí) a při připojení jakého kabelu se to znovu objeví.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
levap
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 07, 2016 2:56 pm

Re: Přepěťová ochrana prosba o radu a pomoc.

Příspěvek od levap »

Do satelitu jdou 3 kabely. Antena, která je solo hned vedle na balkoně, vzdálenost přímá 6m kabel 11m. HDMI kabel propojení televize a satelitu a kabel proud satelit je na 12 V , změna v zástrčce zapojené do přepěťové ochrany. Zásuvku jsem neměřil (ještě) je za nábytkem, ale je to novostavba a v ostatních zásuvkách je fáze vlevo. Ještě zkusím. V ochraně je zapojen kabel od počítače, televize a satelitu. Jiné kabely zde nejsou. Jedině že by to bylo přehozené v přepěťovce, ale všechny zásuvky mají dětskou ochranu a nemohu se do nich dostat, mám strach že ji poškodím. Ale musím to zkusit.
Moc děkuji za zájem a snahu pomoci. Jak to zkusím tak se zase ozvu.
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: Přepěťová ochrana prosba o radu a pomoc.

Příspěvek od mobilik »

Do zasuvky sa dostanes vtedy ked budes zasuvat obe zdierky naraz. :wink:

Odoslané z Lenovo Vibe Z2 Pro.
Čo bolo bolo, bude len horšie...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek