BOINC - pálenie prebytkov na výskum a vedu

Nezařaditelné
Odpovědět
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

BOINC - pálenie prebytkov na výskum a vedu

Příspěvek od rottenkiwi »

Ak máte niekto prebytky, možete ich využiť aj tak, že sa zaregistrujete tu:
http://boinc.berkeley.edu/
http://www.worldcommunitygrid.org/
Možete pomáhať chorým a počítať lieky či robiť výskum čohokoľvek.
Chce to len počítať zapnutý x hodín denne s výkonným CPU/s resp. GPU/s.

Tu je zoznam možných projektov, na ktorých sa dá participovať.
http://boinc.berkeley.edu/wiki/Project_list
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: BOINC - pálenie prebytkov na výskum a vedu

Příspěvek od kodl69 »

ano, na tohle jsem kdysi připojil nevyužívaný server, ale nevím, jak by mohl pomoci celeron 1037 s tdp 15W s pálením přebytků...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: BOINC - pálenie prebytkov na výskum a vedu

Příspěvek od JonasPP »

Mal som takto doma pripojenych niekolko PC(4PC).Ale z hruba nonstop išiel iba drobas z procesorom atom,lebo on žral zo solarok maximakne 10W,teda 240Wh denne.Poratal toho ale strašne malo.Inak je to super napad.Jak dokončim elektrareň,tak môžem znova pripajať PC žruta k solarku,teda poriadny procak a namakanu grafiku (150W)
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: BOINC - pálenie prebytkov na výskum a vedu

Příspěvek od rottenkiwi »

Včera som niekde v nejakej prednáške počul, že sú aj knižnice na počítanie materiálov na katódy
do Li(x) barteriek, či molekúl do flow bateriek, ale neviem kde a ako sa k tým knižniciam dostať.

Potom by sme mohli vytvoriť vlastný BOINC projekt a možno by to malo aj nejaké reálne výsledky,
lebo vyrobiť 10 000 materiálov je problém, ale vyrobiť 10 z 10000, ktoré určí výpočet, nie je
pre vedcov až také náročné, potom by sme mohli reálne za 10 r. mať aj hotovú baterku, v škále
rádovo 100-viek Ah.

Vo vede platí, že nie všetky cesty vedú do Ríma, niektoré (vačšina) aj do koša.
A to je draho zaplatený čas = obeťami, ktoré mohli mať baterky, lieky atď., ale
museli zbytočne zomrieť, lebo 2. študoval a pracoval len tak, nie do hĺbky, aby daný
problém pochopil dostatočne, ale len tak, aby rodičia mali titul a mohli sa pochváliť.

Je málo lekárov, vedcov, ktorí študujú celý život, celé noci, nemajú rodinu, lebo všetko obetujú
vede. A len veda nás ťahá dopredu = to je koň, ostatné veci sedia na koči a sú len záťažou.

Zoberte si napr. elektroniku. Boli mobily = tehly, lebo Sony či Panasonic ci A123 či LG Chem,
nevedeli urobiť z tehly, placku hrubú 3 mm. Stálo nás to 23 r. času, kým vznikli prvé LiMnCo
baterky, hoci horeli a vybuchovali, ale nevážili kilo a mali hustotu energie 2x vacšiu ako NiCd ci NiMh.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: BOINC - pálenie prebytkov na výskum a vedu

Příspěvek od kodl69 »

pokud bych měl značnej výpočetní výkon, tak přebytky řeším na těžbu bitcoinů, ale nějak se mi do toho nechce, každej rok je potřeba nová technologie a asi už je víceméně dotěženo.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: BOINC - pálenie prebytkov na výskum a vedu

Příspěvek od rottenkiwi »

Ak má bitkoiny niekto, ako za ne získam zdravé ruky a klby, ako získam zdravé oči a zdravý mozog ?
Veda vie vytvoriť novú kožu a klby, nové oko, nový mozog, ale žiadny iný človek, okrem vedca, nevie
nič vytvoriť. Mńa liečia lekári vyše 40 r. a nič, ani jeden lekár v CSSR či teraz na SLovensku nevie
fyziku, nerozumie oku ani koži ani mojmu mozgu, lebo ja každý analfabet, šlabikár čítať vie,
ale keď mu dám naštudovať ako funguje mozog, tak nevie aký lieky má dať vyrobiť do lekárne
aby som ja bol práceschopný, alebo som sa mohol ráno o 6:00 postaviť čerstvý a bez bolesti a celý
deń pracovať.

Ludia nepoznajú hodnotu zdravia, dokedy nemusia žobrať uz lekárov o vedomosti a lekár berie
plat za to, že 40 r. mi nevie pomocť. Tak nech vráti diplom alebo sa láskavo vráti do školy,
lebo síce čítať vie, ale nerozumie princípu fungovania takého jednofuchého stroja, ako je mozog.

Takže určite nie bitkoiny, ale niečo urobiť pre chorýc, lebo spoločnosť na nich kašle.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
jarinox
Příspěvky: 75
Registrován: pon zář 01, 2014 10:33 am
Reputace: 11

Re: BOINC - pálenie prebytkov na výskum a vedu

Příspěvek od jarinox »

rottenkiwi píše:Mńa liečia lekári vyše 40 r. a nič, ani jeden lekár v CSSR či teraz na SLovensku nevie
fyziku, nerozumie oku ani koži ani mojmu mozgu, lebo ja každý analfabet, šlabikár čítať vie,
ale keď mu dám naštudovať ako funguje mozog.....
Rottenkkiwi: Drobná poznámka - nedá mi to, opäť. Určite sú aj u nás (Československo) špičkoví lekári (neurovedci) napr. Josef Syka, František Koukolík, či Karel Ježek. Dovolím si tvrdiť, že trebárz Koukolík je naozaj špička v oblasti neurológie. Vieš, možno na tvojom mieste by som skúsil kontaktovať lekárov - vedeckých výskumných pracovníkov, ktorí vedú rôzne výskumné štúdie a klinické testy. Mnoho krát sú to veľmi ochotní ľudia, nejeden z nich je otvorený zaoberať sa aj netradičnou poruchou, menšinovou. Na bežného lekára, ktorý okrem svojej práce nerieši výskum-štúdie sa naozaj nemá zmysel sa obracať.. Bo takýto lekár vychádza len z toho, čo sa naučil z kníh v škole, nič nové nie je ochotný riešiť (a ani nemôže, lebo danej "atypickej" problematike nerozumie), žiaľ.

Rovnako musím aj skonštatovať, že dnes je doba taká v oblasti zdravia, že čo si sám nezabezpečíš (nevybeháš, nezaplatíš), tak to nemáš. A pre bežného lekára je pacient len číslo, jedno z mnohých, ktorých stretáva ročne tisíce v práci. V práci z ktorej je už monotónny proces, bez hlbšej empatie k jedincovi. Každopádne treba hľadať riešenia u vedeckej obci, nie len u lokálneho lekára...
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: BOINC - pálenie prebytkov na výskum a vedu

Příspěvek od rottenkiwi »

Ide o tú motiváciu. Ak mám prebytky, možem to zahodiť na streche, možem to dať do bojlera
a možem pomocť lúštiť DNA človeka a interakcie iných DNA, napr. rakoviny či vírusov a baktérií s našou.

Podobne je to u lekára. Ak je motivácia do 11:00 odliečiť poacientov, lebo poisťvňa viacej nedá,
o 14:30 mám fajront u ambulancii, o 15:30 končím výučbu na strednej a mám leháro.
Ešte 7 dní dovolenky za mesiac, štvrtok neordinujem, mám svojich 2000 € a netrápi ma
či paciet je 40 r. leičený ale nevyliečený, ja svoje peniaze ako lekár dostanem tak či onak.

Podobne naše vys. školsvo, nie je tu motivácia mať 5 spičkových absolventov zo 150,
ale mať 150 debilov, čo nevedia ani zapnúť počítaˇč.

Vždy to je o motivácii, o tom akú mám DNA, či ego || altru/istickú.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: BOINC - pálenie prebytkov na výskum a vedu

Příspěvek od mobilik »

Prepac, ale s tvojich prispevkov uz dlhsie pocitujem ze vsetci sme debili, alkoholici, fetaci a ty sa kvoli tomu nemas dobre.
Akoze je mi luto tvojho zdravotneho stavu, ale mi za to nemozeme, to je to iste, zajtra rano vstanem a zistim ze mam rakovinu a skoncim velmi rychlo, taky je zial kolobeh zivota, s tym nic nenarobime. Nepomozu ti ziadny vedci, na nieco pridu a zajtra je tu nova choroba. Ide o to ci sa vzdas, alebo budes bojovat. :wink:
Co sa tyka tvojho nadsenia z tohto bionic projektu, nezdielam podobny nazor. Pre mna je to zbytocne nicenie mojho majetku, ktory som si kupil. Vkuse zapnuty pocitat sa opotrebovava a ja nemienim svoje PC odbabrat kvoli tomu. Na svete je x superpocitacov urcenych na to, tak nech makaju oni. Zadalsie, tych orebytkov to spali minimum si myslim. Pls, neber to v zlom. :wink:

Odoslané z Lenovo Vibe Z2 Pro.
Čo bolo bolo, bude len horšie...

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek