1. narozeniny fóra MyPower.CZ

Co je nového? Kam zmizely mé příspěvky? Co se změnilo?
Odpovědět
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

1. narozeniny fóra MyPower.CZ

Příspěvek od mypower.cz »

Dnes, 4.března 2012 je tomu přesně rok, kdy bylo založeno forum.mypower.cz. Při této příležitosti by možná bylo vhodné zacestovat trochu do minulosti a podívat se na to, jak to vlastně všechno vzniklo :)

Zhruba v červnu 2010 proběhla montáž ostrovního fotovoltaického systému na trvale obydlené chatě v Napajedlích ve Zlínském kraji. Jako nového majitele tohoto systému a zároveň jako programátora mě velmi lákala myšlenka se na systém podívat tak nějak detailněji, nejlépe v grafech v průběhu času. V té době jsem ještě neměl měření DC napětí, takže jsem měřil alespoň spotřebu na 1000VA APC UPS, která v té době byla připojena k 600W střídači s čistým sinusem a za ní tehdy vše ještě na 220V.

Obrázek

17.06.2010 v 11:33:09 proběhla registrace domény MyPower.CZ. Obsahem této domény byly 4 grafy na bílém pozadí, ukazující data z UPS, tedy průběh spotřeby ve Wattech, AC napětí, DC napětí na baterii v UPS a zátěž UPS v procentech. Po čase jsem zaregistroval tehdy ještě jako aktivní uživatel Facebooku facebookovou stránku MyPower.CZ, kde jsem občas prohodil nějakou tu novinku z ostrovního systému.

Web se čtyřmi grafy byl ale dosti nudný, obzvláště pro netechnické uživatele a i ti techničtěji zaměření prakticky netušili o co jde. Zrodil se tedy nápad vytvořit nějaký web s obsahem, grafikou, články, ledasčím zajímavým, co by se týkalo ostrovního systému, energetické nezávislosti a podobných témat. Žlutý web vypadal sice pěkně, ale nebyl čas ho realizovat. V plánu byl i eshop, avšak nebylo jednoduché dohledat produkty do nabídky eshopu a projekt tak nějak začal stagnovat.

Obrázek

Po čase jsem koupil modul Velleman PCS10. Z radosti nad úspěšným čtením dat jsem napsal článek na blog abclinuxu.cz a vytvořil na doméně MyPower.CZ jednoduchý web s modulem z novinek z facebooku, novým měřením DC napětí ve FVE a tabulkou s východem a západem slunce, která byla později přejmenována na "Jízdní řád". Na tomto už jakéms takéms webu toho začalo postupně díky psaní novinek na Facebookové stránce MyPower.CZ přibývat avšak návštěvnost byla stále mizivá.

Obrázek

V únoru 2011 mě oslovil Jan Horčík ze serveru Ekobydlení.EU, zdali bych neměl zájem o rozhovor vzhledem k tomu, že témata, která řeším na FB stránce MyPower.CZ jsou zajímavá. Byla to samozřejmě velká výzva. Článek vyšel a návštěvnost MyPower.CZ díky tomu pochopitelně skokově vzrostla. Z tohoto důvodu jsem nainstaloval diskuzní fórum PHPBB a 4.března 2011, tedy přesně před rokem, přidal jako první příspěvek popis svého ostrovního systému.

Zanedlouho začali na fóru přibývat nově registrovaní uživatelé, kteří byli zkušenější v oboru a dodnes jsem nejen já vděčen za velmi cenné informace, které se na fóru vyskytují. Stejně tak přibylo několik dalších ostrovních hybridních systémů, což je nepochybně inspirace pro každého se zájmem o energetickou soběstačnost a nezávislost. Fórum se časem stalo živější a tak jsem na hlavní stránku webu MyPower.CZ přidal výpis nových příspěvků, který dění na fóru hodně zpřehlednil. Prakticky každý den se na serveru řeší zajímavá témata. Pohledem na hlavní stranu má člověk vcelku jasno.

Následovaly drobné úpravy grafiky, zejména přidání horního dekorativního obrázku, což je jeden z ranních východů slunce u mě na mé energeticky soběstačné chatě - celé panorama složené z několika fotek je k dispozici zde. Po dohodě s několika členy fóra přibylo měření dalších FVE a nedávno byl ve spolupráci s provozovatelem serveru ostrovni-elektrarny.cz konečně zprovozněn i původně zamýšlený eshop.

Během roku má fórum zhruba pětitisícovou návštěvnost v průběhu měsíce, více než dvě stovky registrovaných uživatelů, i když ne všichni jsou aktivní. Mezi členy fóra, v drtivé většině mužského osazenstva, se nachází i jedna vyjímka z té něžnější části lisdké populace a to energeticky soběstačná uživatelka fotovoltaického systému se znalostmi elektrotechniky, hudební skladatelka, programátorka a analytička v jedné osobě.

Pevně doufám, že další rok fóra mypower.cz bude ještě přínosnější co se týče nápadů, postřehů, nově instalovaných ostrovních hybridních systémů a spokojených uživatelů přírodní obnovitelné energie a také co největší nezávislost.

Slovy člena fóra s přezdívkou abrams: "Elektronům zdar" :)

Filip Procházka
Administrátor serveru MyPower.CZ
avatar
Příspěvky: 484
Registrován: ned kvě 08, 2011 10:16 am
Reputace: 3

Re: 1. narozeniny fóra MyPower.CZ

Příspěvek od avatar »

co dodat gratulace k roku ))
luge
Příspěvky: 750
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Reputace: 36
Bydliště: SK

Re: 1. narozeniny fóra MyPower.CZ

Příspěvek od luge »

*sun* mnoga leta,živio
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 1. narozeniny fóra MyPower.CZ

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

taktéž se připojuji s gratulací :yes: . MyPower.cz u nás nemá obdoby :ugeek: .

Elektronům zdar
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
matej
Příspěvky: 826
Registrován: čtv zář 01, 2011 6:30 pm
Reputace: 45

Re: 1. narozeniny fóra MyPower.CZ

Příspěvek od matej »

Hodně návštěvníků, zajímavých rad a příspěvků a milou atmosféru i do budoucna přeje Matej *sun*

Díky, Filipe! :yes:
Pravda a Láska zvítězí!.
Uživatelský avatar
jose
Příspěvky: 277
Registrován: pon zář 12, 2011 2:25 pm
Reputace: 12
Bydliště: Kvasice

Re: 1. narozeniny fóra MyPower.CZ

Příspěvek od jose »

Přeju všem dostatek slunka a děkuju za tohle fórum!
Měnič Xantrex XW6048; 0,5 baterie Tesla Model 3 (40 kWh)
toxic_cz
Příspěvky: 193
Registrován: pon říj 17, 2011 8:19 pm
Reputace: 6
Bydliště: Praha

Re: 1. narozeniny fóra MyPower.CZ

Příspěvek od toxic_cz »

Přeji vše nejlepší a do dalšího roku dalších 5000 informacemi nabitých příspěvků ;)
*sun*
Obrázek
czANSO.com - český amaterský balon na hranici vesmíru (první let dosáhl výšky 31 084 m! - fotky a videa z letu)
Malý fotovoltaický ostrovní systém v panelovém bytě - 62Wp handmade, LifeYPO4 40Ah/12V, sběrnice 12V (modem, router, LED)
Bitcoinman.cz představuje ฿ Bitcoin ฿ - decentralizovanou svobodnou elektronickou měnu, která je mimo dosah vlád a bank
Uživatelský avatar
dedo
Příspěvky: 234
Registrován: čtv zář 22, 2011 10:33 pm
Reputace: 10
Bydliště: SK

Re: 1. narozeniny fóra MyPower.CZ

Příspěvek od dedo »

Obrázek
Vďaka za toto fórum a všetko najlepšie! :D
bert
Příspěvky: 365
Registrován: stř zář 07, 2011 10:09 pm
Reputace: 11

Re: 1. narozeniny fóra MyPower.CZ

Příspěvek od bert »

To sa nám ten Oskárek k tým narodeninám tiež pekne pousmieval :lol: .
Všetko dobré!
*sun* Želám všetkým samé slnečné dni *sun*!
dedo2
Příspěvky: 135
Registrován: úte úno 14, 2012 7:47 am
Reputace: 11

Re: 1. narozeniny fóra MyPower.CZ

Příspěvek od dedo2 »

Blahoželám a pripájam sa ku gratulantom a prajem hodne návštevnílov a vela dobrých a užitočných nápadov.
kuky
Příspěvky: 46
Registrován: stř dub 20, 2011 9:30 pm
Reputace: 0

Re: 1. narozeniny fóra MyPower.CZ

Příspěvek od kuky »

Tez bych chtel poprat k 1. vyroci mnoho navstevniku a at se ostrovaci rozrustaji.Hoj kuky.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: 1. narozeniny fóra MyPower.CZ

Příspěvek od tomas »

Také přeji vše nejlepší. :yes:
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: 1. narozeniny fóra MyPower.CZ

Příspěvek od JiříK »

Tož hodně slunka, kvalitní batérky, žádné zkraty. Vše néééj! *sun*
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: 1. narozeniny fóra MyPower.CZ

Příspěvek od vata »

Gratulujeme a díky z Vysočiny!
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Antonio
Příspěvky: 48
Registrován: stř srp 24, 2011 8:58 pm
Reputace: 4

Re: 1. narozeniny fóra MyPower.CZ

Příspěvek od Antonio »

Veľa slnka a do roka LiFePO4 za polovičné ceny.
Uživatelský avatar
OTi
Příspěvky: 85
Registrován: ned črc 24, 2011 8:15 pm
Reputace: 0

Re: 1. narozeniny fóra MyPower.CZ

Příspěvek od OTi »

přeji hodně nápadů k pokračování a snížení daní :lol: :lol: *sun* :yes:
radex
Příspěvky: 59
Registrován: pon lis 07, 2011 3:06 pm
Reputace: 2

Re: 1. narozeniny fóra MyPower.CZ

Příspěvek od radex »

Připojuji se ke gratulantům a všem přeji mnoho slunce a děkuji za spoustu rad, co sem dáváte. Pro zajímavost, právě před rokem jsem na první informaci o mypower narazil i já. A to v akustické formě při debatě o ostrovních systémech na nějakém stánku na výstavě Elektron v Letňanech.
Ta výstava je příští týden, snad se tam na den urvu.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek