Grid Tie k měniči DC/AC

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
JOS
Příspěvky: 10
Registrován: čtv črc 14, 2016 3:34 pm
Reputace: 0

Re: Grid Tie k měniči DC/AC

Příspěvek od JOS »

rva píše:A jak se s těmi panely vejdete do 120-180V?
na štítku panelu je napětí naprázdno 129V , nechám si poradit ....nenašel,nevyčetl jsem zatím žádné info proč by to mělo vadit. Jde přece o max. vstupní napětí ?
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 527
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Grid Tie k měniči DC/AC

Příspěvek od rva »

129V by mělo být v pořádku.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
JOS
Příspěvky: 10
Registrován: čtv črc 14, 2016 3:34 pm
Reputace: 0

Re: Grid Tie k měniči DC/AC

Příspěvek od JOS »

rva píše:129V by mělo být v pořádku.
v tomhle jsem fakt laik, měl jsem dojem že lepší je určitá napětová rezerva. I když teď čtu manuál od jednoho měniče a uvádí se že měří vstup,při nižším U čeká....
moje panely mají - V mpp 95V ,naprázdno 129V takže by to mohl uvedený měnič zkousnout ? je to Čína no.... :?:
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Re: Grid Tie k měniči DC/AC

Příspěvek od xmasin »

JOS píše:
rva píše:129V by mělo být v pořádku.
v tomhle jsem fakt laik, měl jsem dojem že lepší je určitá napětová rezerva. I když teď čtu manuál od jednoho měniče a uvádí se že měří vstup,při nižším U čeká....
moje panely mají - V mpp 95V ,naprázdno 129V takže by to mohl uvedený měnič zkousnout ? je to Čína no.... :?:
Jaké to jsou panely? Podle napětí tipuji, že se jedná o amorfy (Auria z Bazoše?). Pokud to jsou amorfy, tak je dobré podívat se na podmínky instalace. Například u panelů Auria se píše, že musí být používány s transformátorovými střídači a nejsem si jistý, jestli odkazovaný střídač je s transformátorem.
JOS
Příspěvky: 10
Registrován: čtv črc 14, 2016 3:34 pm
Reputace: 0

Re: Grid Tie k měniči DC/AC

Příspěvek od JOS »

xmasin píše: u panelů Auria se píše, že musí být používány s transformátorovými střídači a nejsem si jistý, jestli odkazovaný střídač je s transformátorem.
jj, Auria. Opravdu to tam je,přehlédl jsem to, díky za důležitou připomínku!
můžu tedy poprosit o nějaký tip ?
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Re: Grid Tie k měniči DC/AC

Příspěvek od xmasin »

JOS píše: jj, Auria. Opravdu to tam je,přehlédl jsem to, díky za důležitou připomínku!
můžu tedy poprosit o nějaký tip ?
Bohužel transformátorové střídače jsou dost blbě k sehnání, zatím jsem našel dva. Buď Fronius nebo Danfoss.
Fronius stačí Galvo a u Danfossu se mně líbil tenhle http://www.meniceskladem.cz/kategorie/1 ... lx-20.html. Bohužel ceny těchto měničů jsou poněkud vyšší než z Číny.
JOS
Příspěvky: 10
Registrován: čtv črc 14, 2016 3:34 pm
Reputace: 0

Re: Grid Tie k měniči DC/AC

Příspěvek od JOS »

xmasin píše: Fronius stačí Galvo a u Danfossu se mně líbil tenhle http://www.meniceskladem.cz/kategorie/1 ... lx-20.html. Bohužel ceny těchto měničů jsou poněkud vyšší než z Číny.
díky za odkaz, to aby měl doživotní záruku :roll:
že by tohle kucí asijský neobchodovali...? věřím že jo ale taky to nebude láce
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm
Reputace: 101

Re: Grid Tie k měniči DC/AC

Příspěvek od xmasin »

JOS píše: díky za odkaz, to aby měl doživotní záruku :roll:
že by tohle kucí asijský neobchodovali...? věřím že jo ale taky to nebude láce
Tak nějak, holt nevýhoda amorfů pokud se mají připojit jako ongrid. O čínských ongrid transformátorových měničích nevím, v Číně jsem hledal mikroměniče, ale ty mají jen na klasické poly nebo monokrystaly.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek