Lednice s digi. kompresorem - invertorem

Pračky, mikrovlnky, lednice, myčky na nádobí, mrazáky, rychlovarné konvice, remosky, vysavače ...
Odpovědět
kodl69
Příspěvky: 7378
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lednice s digi. kompresorem - invertorem

Příspěvek od kodl69 »

nestačí vyměnit jenom to ložisko, chce to odstranit k******a, tj. nejenom nový gufero, na hřídel nalisovat novej kroužek, po kterým to gufero chodí, nejlépe z bronzu, a ne ze zinkalu jako je origo, ložiska dát 2Z (2RS) zakrytá, a pozor, vyvrtat mezi guferem a ložiskem dole dírku, aby voda, která pronikne krz gufero, odtekla a nezničila ložisko. To může být pár kapek za měsíc, který se odpaří dřív než dopadnou na podlahu, ale z toho uzavřenýho prostoru nemůžou jinak jinam než do ložiska, a prací prášek odmašťuje, jinak by nefungoval... Stejný řešení používají vodní pumpy u aut, a některá vydrží i 30 let. ale to už je dost off topic :)
U klasických ledniček je většinou problém rozběh proti tlaku, telé, který tohle řídí je elektomechanický, je v něm bimetal, a pokud rozběh kompresoru neproběhne, nebo trvá nečekaně dlouho, tak se ohřeje bimetal a odpojí motor. Až bimetal zchládne, tak proběhne další pokus (odhadem 10minut). Takže pokud by se do lednice dalo časový relé k termostatu, který by zajistilo třeba při přerušení elektriky, že kompresor se nebude pokoušet nabíhat hned, ale třeba za 30 minut, tak by všechny problémy s rozběhem odpadly, protože když už jsou tlaky v okruhu vyrovnaný, tak je rozběh podstatně lehčí. Ale zase by někteří uživatelé nechápali, že když dali ledničku do zásuvky, že hned "nehrčí"
Spíš mě překvapuje rozběhová špička i u inverterové chladničky, jako by se při sepnutí kompresoru nabíjely kondenzátory v invereteru. Ale spíš to bude konstrukční šlendrián, předse se s tím nebude konstruktér párat, když to vlastně nikdo ani nepozná, že rozběh je fakt "natvrdo"
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
Axa
Příspěvky: 185
Registrován: čtv srp 23, 2012 10:34 am
Reputace: 6
Lokalita: Zásmuky
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1080
Kapacita baterie [kWh]: 1,7
Bydliště: Na okraji malé vesnice kousek od Kolína

Re: Lednice s digi. kompresorem - invertorem

Příspěvek od Axa »

JiříK píše:Hm. Naše Whirpoolka si kopne občas 1800 W nárazově, měnič zavrčí, jak dobrman a jede se dál, jakoby se nechumelilo!
Hlavně ŽÁDNÉ displeje, nulové zóny, no frosty a podobně, jen mechanický termostat. Nevěřili by jste, jaký problém byl před dvěma lety takovou lednici:
- Tak právě takovou mám a tvrdě nesouhlasím. V zimě a při špatném počasí (prostě když nejsou baterky moc nabitý) jsem ráno vždycky na nouzácích a měnič shozenej. Jednoho krásnýho dne počítám bude měnič štosama při zapnutí zcela KO. Jak jsem tady už x-krát psal a x-krát mi někdo odpověděl, že to je nesmysl Liebherrka CPesf 3523 jela na 200Wattovej měnič a to bez jedinýho škytnutí hodně dlouho. Jenže. U ní je problém jinej. Prostě uchází a nebyl to jen můj problém. Elektronika je ovšem naprostej luxus. Čili se poohlížím po něčem co by se chovalo stejně. Ne po klasickým odkuřovači měničů, kterej tu propagujete.
JiříK píše: P.S. Nevíte, kde sehnat pračku s vrchním plněním, která má normální kolečko termostatu ohřevu, aby šel ohřev vypnout?
Ano na AUKRO, Bazoši a tak - Tatramat mini za odvoz. Spirálu lze downgroadovat spirálou z Nadety na 900W. Má "obě vody". A vytažením kabelu z těles termostatů se vyřadí ohřev docela. Stačí odpojit 4 dráty . Tedy - Při nalití teplé vody ohřáté jinak se normálně vypere.
UŽ sice NEMÁM OSTROVNÍ ELEKTRÁRNU. Ale od 6. 6. 2023 začínám zase kout pikle.
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Lednice s digi. kompresorem - invertorem

Příspěvek od JiříK »

Tak jistě, je něco jiného při vybitých baterkách přepnout do DS (můj případ) a být odkázán jen na slunko. Nic nepropaguji, jen jsem popsal, jak to mám, navíc měnič mám též výkonější. Ale nakopne tu lednici i při 11 V na baterkách. Dvoustovka by na naší lednici neuspěla...
A pračka je tu poněkud OT-vlastně mou vinou...
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Lednice s digi. kompresorem - invertorem

Příspěvek od tomas »

Mne zaujali LG s lineárním kompresorem a ty mají ve verzi s invertorem a bez invertoru.
http://www.lg.com/cz/lg-linearni-kompresor
Co jsem porovnával tak ta s invertorem má nejnižší spotřebu, i v porovnání s jinými výrobci např. Samsung vyhrává ve spotřebě LG. Jen jestli to není nějaká reklamština.
Nemáte někdo zkušenost s LG? Např:
- GBB60NSYQE, Hrubý objem (l) 375, Čistý objem (chladničky / mrazničky) 343 (250 / 93) litrů, 143 kWh/rok, 0,39 kWh/den
http://www.lg.com/cz/chladnicky/lg-GBB60NSYQE
- GBB530NSQXE, Hrubý objem (l) 377, Čistý objem (chladničky / mrazničky) 343 (252 / 91) litrů, 149kWh/rok, 0,41 kWh/den

Jaký je rozdíl mezi čistým a hrubým objemem?
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
Axa
Příspěvky: 185
Registrován: čtv srp 23, 2012 10:34 am
Reputace: 6
Lokalita: Zásmuky
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1080
Kapacita baterie [kWh]: 1,7
Bydliště: Na okraji malé vesnice kousek od Kolína

Re: Lednice s digi. kompresorem - invertorem

Příspěvek od Axa »

tomas píše: Jaký je rozdíl mezi čistým a hrubým objemem?
To bych viděl tak, že čistej objem je ten, kolik se toho vejde do čistý lednice.. A hrubej kolik zhruba ta lednice zabere místa. Tedy vnější objem.... :)

A ze svý ostrovní zkušenosti jen dodám, že je de facto fuk, kolik zbaští lednice na Watt/hodiny za den. Nejdůležitější je rozběhovej proud. Protože když mi lednička shodí měnič kvůli overloadu, je mi úpa fuk, že mám v baterkách ještě docela "naskladníno".
UŽ sice NEMÁM OSTROVNÍ ELEKTRÁRNU. Ale od 6. 6. 2023 začínám zase kout pikle.
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lednice s digi. kompresorem - invertorem

Příspěvek od PavelR »

Axa co zkusit LF menic? z me zkusenosti bojler + klima + start lednice neni problem...

kodl69: loziska v pracce ... to je vecny tema - ma cenu delat nejaky upravy kdyz to lozisko jsem koupil za ani ne 50,- ? co to muze byt za kvalita.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Lednice s digi. kompresorem - invertorem

Příspěvek od fugas »

Naše lednice bere 150W a při rozběhu si i PJ zavrčí.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
kodl69
Příspěvky: 7378
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lednice s digi. kompresorem - invertorem

Příspěvek od kodl69 »

LF měnič o ledničce ani neví, stejně jako o klimatizaci, boileru, pokud zapnu troubu 3,5kW, tak trochu pobliknou žárovky, ale jinak nic, stejně jako rozběh vodárny.
U ložiska není potřeba kupovat SKF, stačí ZKL nebo podobně, ale jde o tu pakárnu spojenou s výměnou. Je fakt, že na dětským kočárku se 6202 rozsypaly dřív, než odešly plastový kolečka, ve kterejch byly osazený, to jsem ještě neviděl, přitom u pionýra v kolech vydržely i tři generace...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kyocera
Příspěvky: 1197
Registrován: čtv led 15, 2015 1:37 pm
Reputace: 275

Re: Lednice s digi. kompresorem - invertorem

Příspěvek od kyocera »

Ještě k tomu nárazovému proudu u ledniček. Jeho účinky by šly zmírnit přidáním tak 80 000mikroF /80V paralelně k
aku 48V. Prodávají se kondenzátory 10G / 80V . Takže se jedná o 8ks těchto elektrolytů. Kondenzátory musí mít
řádně dimenzovaný průřez vodičů a být umístěné co nejblíže aku nebo na svorky měniče.Žádné dlouhé vedení.
Doma jsem měl 2ks ale chce to ještě víc jako 2ks. Pokud je aku 48V nabitý, tak rozběh ledničky nic pro aku neznamená.
Pokud se aku blíží vybití, přicucne si měnič při rozběhu ledničky energii z kondenzátoru, protože je to tvrdší zdroj
vzhledem k aku, který je na konci vybijení.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dotace NE, 6,9kWp ,reg.Harmonie Ver.1, 60A,aku 4kWh LTO,BMS Sokol 400E,řízení Leonardo, LF a HF měnič vlastní Ver.1 a Ver.2, LF Modrá trojka 3kVA,modul HIS,ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.1
Příprava instalace panel 18kWp,reg.Harmonie12kW Ver.4,měnič AC-DC-AC 1f PECKA 22kW,BMS Sokol 400E řízení Leonardo 360V, modul HIS, DC modul AFDD,modul chytré řízení,Aku 360V, ohřev vody Malibu L.A.3kW,Ver.4
Uživatelský avatar
Axa
Příspěvky: 185
Registrován: čtv srp 23, 2012 10:34 am
Reputace: 6
Lokalita: Zásmuky
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1080
Kapacita baterie [kWh]: 1,7
Bydliště: Na okraji malé vesnice kousek od Kolína

Re: Lednice s digi. kompresorem - invertorem

Příspěvek od Axa »

PavelR píše:Axa co zkusit LF menic? z me zkusenosti bojler + klima + start lednice neni problem...
Díky ;) . Nevím co je míněno LF měničem, ale myslím si, že asi trapéz... Zkoušel jsem oba typy. Jak sinus tak trapéz. Stejný problém u obou :( Navíc trapéz bych silně nedoporučoval k invertorovce.
UŽ sice NEMÁM OSTROVNÍ ELEKTRÁRNU. Ale od 6. 6. 2023 začínám zase kout pikle.
Uživatelský avatar
Axa
Příspěvky: 185
Registrován: čtv srp 23, 2012 10:34 am
Reputace: 6
Lokalita: Zásmuky
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1080
Kapacita baterie [kWh]: 1,7
Bydliště: Na okraji malé vesnice kousek od Kolína

Re: Lednice s digi. kompresorem - invertorem

Příspěvek od Axa »

to = "kyocera" - kondenzátory 10G / 80V - JJ o tom jsem taky uvažoval, ale nevyzkoušel, protože mi to přišlo trochu nedostatečný v tom, že kondenzátory podrží napětí jen kratilinkej čas a pokud je štos při sepnutí v řádech desítek milisekund, tak nevím jaká kapacita by byla dostatečná. Dumal jsem o kapacitoru z auta, jakej používají tuningáři. Ale nakonec jsem raději zdabloval baterky. U lednice je navíc problém, že pokud uteče trochu chladiva, zvýší se podstatně příkon. A ten rozběhovej pochopitelně také. Čili pokud nová lednice jede, neznamená to, že ta samá 5 let stará nebude mít problém. Řešením by mohl být právě invertor. Surfoval jsem co bylo na tý mojí mrtvý Liebheře tak zázračnýho, že ji utáhlo cokoli. I měnič 200 Wattů (Ne, nechybí tam nula). Měla klasickej kompresor a hele "INVERTOR". Čili řešení tohle asi bude. Navíc s lineárním motorem by to mohlo být vůbec na pohodu. A do tý už to chci hodit ;)
UŽ sice NEMÁM OSTROVNÍ ELEKTRÁRNU. Ale od 6. 6. 2023 začínám zase kout pikle.
kodl69
Příspěvky: 7378
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lednice s digi. kompresorem - invertorem

Příspěvek od kodl69 »

to AXA: LF měnič je "low freqency" , tj žádný hf střídač na 320V DC a z toho teprve dělat sinus, ale střídání přímo na napětí baterie a transformace klasickým transformátorem na 230V. Jedna z výhod je třeba energie "uložená" v jádře transformátoru, neexistence a tím nezávislost na stavu a konstrukci meziobvodu na 320V. Pokud bych chtěl tunit HF měnič, tak se zaměřím na kondenzátory v tom meziobvodu, pokud budou mít malý ESR a dostatečnou kapacitu, tak by měl špičkový proud vzrůst až do hodnot vedoucích ke zničení spínacích tranzistorů střídače (a nebo zapůsobení nadproudové ochrany). Ale jak známo, elektrolyty stárnou, vysychají a zhoršují se jim parametry až k sebedestrukci, nebo destrukci všeho okolo, u transformátoru v běžných podmínkách jsem tento jev nepozoroval ani po 80-ti letech provozu (rádio z roku 1936, do roku 1975 denně v provozu, teď jenom příležitostně).
Nevím, jak může menší množství chladiva zvýšit příkon lednice, asi jsem chyběl ve fyzice, pokud je chladiva míň, je vyšší podtlak na sání, ale taky nižsí tlak na výtlaku, takže extrémně, chladnička bez chladiva na sací straně kompresoru udělá vakuum, a když nemá co nasávat, má zráty jenom třením, protože v kompresoru nic není. To že míň chladiva způsobuje zvýšení spotřeby energie samozřejmě potvrzuju, ale není to způsobeno vyšším příkonem kompresoru, ale tím, že jede delší dobu než když je chladicí okruh v pořádku. V chladničce se taky časem může ucpat filtr a pohlcovač vlhkosti, stárne olej v kompresoru, ale to je jiná diskuze, to je spíš na nějaký chlaďařský fórum...
Extrémní řešení je chladničku zahodit a pořídit si pořádnej sklep, dokonale pasivní technologie chlazení, a mrazení zrušit z principu a nahradit lepšími způsoby uchování potravin, třeba uzením, zavařováním, šušením...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1132
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Reputace: 74
Bydliště: Severní Čechy

Re: Lednice s digi. kompresorem - invertorem

Příspěvek od redcrown »

není to s tím invertorem náhodou tak, že je mu jedno jestli sinus nebo trapez? Já jsem si vždy myslel, že invertor je vlastně elektronická komutace nebo technologie frekvenčního měniče. V obou případech to přeci prochází DC fází, ne? Jak to vlastně je?

Odesláno z mého SM-T800 pomocí Tapatalk
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Lednice s digi. kompresorem - invertorem

Příspěvek od tomas »

Invertoru s aktivním PFC bude nesinusový průběh vadit.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
kodl69
Příspěvky: 7378
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Lednice s digi. kompresorem - invertorem

Příspěvek od kodl69 »

je to tak, díky eu všechno spínaný nad 100W musí mít PFC, pasivní PFC je drahý ( poměrně velká tlumivka) a aktivní PFC je vynález šíleného vědce, za to někomu ruce urazit. Už jsem viděl i "anti PFC" obvod, tj usměrňovač a poměrně velkou kapacitu za ním, aby to PFC z toho trapézu nebylo oblblý - pro pc zdroj a starší UPS - ale jestli to funguje vždycky, to netuším.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
Axa
Příspěvky: 185
Registrován: čtv srp 23, 2012 10:34 am
Reputace: 6
Lokalita: Zásmuky
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1080
Kapacita baterie [kWh]: 1,7
Bydliště: Na okraji malé vesnice kousek od Kolína

Re: Lednice s digi. kompresorem - invertorem

Příspěvek od Axa »

kodl69 píše:Nevím, jak může menší množství chladiva...
Díky za odpověď a poučení o měničích. Co se týče lednice a množství chladiva. NEVÍM také, ale bylo mi to tak, jak jsem napsal řečeno chlaďařem. Takže to vzhledem k tomu, že vím kvrdlačku o tom, jak to funguje doopravdy beru za fakt. ... Jinak o sklepu uvažovat nemusím :) Máme krásnej. Jen občas je třeba kalový čerpadlo a pesanovi v něm maso nevdrží ani tejden ;)
UŽ sice NEMÁM OSTROVNÍ ELEKTRÁRNU. Ale od 6. 6. 2023 začínám zase kout pikle.
Uživatelský avatar
Axa
Příspěvky: 185
Registrován: čtv srp 23, 2012 10:34 am
Reputace: 6
Lokalita: Zásmuky
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1080
Kapacita baterie [kWh]: 1,7
Bydliště: Na okraji malé vesnice kousek od Kolína

Re: Lednice s digi. kompresorem - invertorem

Příspěvek od Axa »

Trochu mě mrzí jak se tady s oblibou od témat utíká a jeden když se chce něčeho dobrat, aby začal znova nebo bloudil... čili. Téma bylo Lednice s digi. kompresorem - vracím se tedy k tématu pánové. Před chvílí mi kurýr dodal lednici o které jsme si tu psali LG s invertorem a lineárním kompresorem. Tu jsem připojil nejdříve na "velký měnič" 1800W sin, který mi běžná wirpůlka srazila tak 2x denně. Měnič ani nenahodil větrák. I vytáhl jsem starý dobrý měnič Berel 200W na který mi běžela stará invertorová Liebherka než zdechla a ejhle. JEDE TO !!!! Čili sice teprve chvíli v druhém případě, ale už vyzkoušeno. Invertorovka JE konečný řešení lednice pro ostrovní systém. A to na 100%

Jen jsem chtěl ještě dodat. Pro LG jsem se nakonec rozhodl z toho důvodu, že mne pánové na supportu SAMSUNG neustále posílali do pr... pardon - do servisu, protože prý to jestli má, či nemá ten či onen model invertor a lineární kompresor není uživatelsky zajímavé a jedná se o servisní informaci
UŽ sice NEMÁM OSTROVNÍ ELEKTRÁRNU. Ale od 6. 6. 2023 začínám zase kout pikle.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Lednice s digi. kompresorem - invertorem

Příspěvek od mypower.cz »

Axa píše:I vytáhl jsem starý dobrý měnič Berel 200W na který mi běžela stará invertorová Liebherka než zdechla a ejhle. JEDE TO !!!! Čili sice teprve chvíli v druhém případě, ale už vyzkoušeno. Invertorovka JE konečný řešení lednice pro ostrovní systém. A to na 100%
To má hranatý nebo čistý sinus?
Uživatelský avatar
Axa
Příspěvky: 185
Registrován: čtv srp 23, 2012 10:34 am
Reputace: 6
Lokalita: Zásmuky
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1080
Kapacita baterie [kWh]: 1,7
Bydliště: Na okraji malé vesnice kousek od Kolína

Re: Lednice s digi. kompresorem - invertorem

Příspěvek od Axa »

Koupil jsem ho jakože sinus, ale teď jsem znervózněl natolik, že už nevím jestli je to pravda. A jak tak surfuju, asi nebude sinusovej. https://www.ceneje.si/Izdelek/1598550/d ... -ec200s-12
UŽ sice NEMÁM OSTROVNÍ ELEKTRÁRNU. Ale od 6. 6. 2023 začínám zase kout pikle.
Uživatelský avatar
Axa
Příspěvky: 185
Registrován: čtv srp 23, 2012 10:34 am
Reputace: 6
Lokalita: Zásmuky
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1080
Kapacita baterie [kWh]: 1,7
Bydliště: Na okraji malé vesnice kousek od Kolína

Re: Lednice s digi. kompresorem - invertorem

Příspěvek od Axa »

Raděj to tedy přešaltruju na sinus. Co mi brala stará lednice, nemusela by zbaštit ta nová a nerad bych ji vítal nějak špatně :). Co jsem chtěl vědět vím a závěr nějakej je. Na invertorovou lednici s lineárem stačí i slabej měnič ;) Na invertorovou lednici s otáčivým kompresorem také.
UŽ sice NEMÁM OSTROVNÍ ELEKTRÁRNU. Ale od 6. 6. 2023 začínám zase kout pikle.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek