Čím zalít plošňák?

Nezařaditelné
Odpovědět
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Čím zalít plošňák?

Příspěvek od pezizka »

Chtěl bych zalít plošňák, konkrétně akcelerometr k arduinu, do bloku plastu. Bude to umístěno ve vnějším prostředí, slunci a dešti nevystavené, ale stříknutí vody a nebo krátkodobé stékání nejde vyloučit. Máte někdo praktické zkušenosti co použít? Budu ::rolleyes:: za radu co použít. Děkuji.
JiříK
Příspěvky: 1020
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Reputace: 65
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: Čím zalít plošňák?

Příspěvek od JiříK »

Dentacryl.
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Čím zalít plošňák?

Příspěvek od pezizka »

JiříK píše:Dentacryl.
Máte to vyzkoušené? Nebude se časem třeba uvolňovat vývodový kabel? Je to jistě jedna z možností. Taky zvažuji epoxid či polyester. Ale vyzkoušeného dlouhodobě nemám nic :( Díky
petrs
Příspěvky: 429
Registrován: pon čer 30, 2014 7:02 am
Reputace: 30

Re: Čím zalít plošňák?

Příspěvek od petrs »

http://www.elchemco.cz/rubriky/lici-hmo ... ektronika/

Pri obcasnem vyskytu vlhkosti bych zvolil spise pruznou hmotu-pri provozu mohou rozdily teplot soucastek a tvrde zalevaci hmoty vest ke vzniku mikroskopickych trhlin v kontaktnich plochach,muze tudy vzlinat vlhkost .
...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...
KUTIL
Příspěvky: 286
Registrován: sob pro 01, 2012 11:19 pm
Reputace: 27

Re: Čím zalít plošňák?

Příspěvek od KUTIL »

Dentakryl aj epoxid sú dobré a lacné, zalievať do krabičky, malo by to pre amatérske potreby stačiť. Trochu drahšie sú Duracryl (robia sa z toho zubné protézy) alebo Dentaflex (silikónová guma na odtlačky zubov), ale aj kvalitnejšie. Dostať v zdravotníckych potrebách.
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Čím zalít plošňák?

Příspěvek od pezizka »

Díky všem :yes: Elchemo jsem prolezl, to znám mně šlo spíš o to co zmiňuje petrs. Která hmota obstojí třeba i po 20 letech. Jako problematické místo vidím vývod kabelu. Tam je to dle mne nejzranitelnější. No a nevím co vybrat :roll:
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Čím zalít plošňák?

Příspěvek od kodl69 »

já mám vyzkoušenej parafín - v zimě nezkřehne úplně a v létě je to skoro tekutý, jediná nevýhoda je poměrně velká změna objemu s teplotou, ale jinak jsou vlastnosti skoro jako by to bylo v oleji, a to už nic lepšího není, akrát olej by prchl. A tady si někdo myslí, že ten akcelerometr vydrží víc jak dvě sezóny? Když náhodou jo, tak bude stejně morálně zastarelej.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Čím zalít plošňák?

Příspěvek od pezizka »

kodl69 píše:já mám vyzkoušenej parafín - v zimě nezkřehne úplně a v létě je to skoro tekutý, jediná nevýhoda je poměrně velká změna objemu s teplotou, ale jinak jsou vlastnosti skoro jako by to bylo v oleji, a to už nic lepšího není, akrát olej by prchl. A tady si někdo myslí, že ten akcelerometr vydrží víc jak dvě sezóny? Když náhodou jo, tak bude stejně morálně zastarelej.
Tak ten parafín mne nenapadl ani omylem :shock: Na spoustu věcí to může být perfektní řešení, představoval bych si však "tuhou" kostku. Že to vydrží 2 roky, no snad ne, to bych byl pěkně :evil: Doufám, že se kodl69 hodně plete, no a nebo já :? Na morální zastarání kašlu, pokud to bude dobře sloužit dnes tak i za x let. Každopádně díky za námět, je to z jiného soudku a člověk má co zvažovat :yes:

Odpovědět