MPPT regulátor SRNE Solar

Diskuze na téma solárních, větrných a ostatních regulátorů, datové komunikace mezi regulátory a PC, instalace software, zapojení regulátorů, chování a zkušenosti s různými typy regulátorů.
xmasin
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv čer 28, 2012 9:45 pm

MPPT regulátor SRNE Solar

Příspěvek od xmasin »

Nemá někdo zkušenosti s tímhle regulátorem? http://www.srnesolar.com/pro/ml4830.html, je u nás k mání zde http://www.solar-elektro.cz/?action=det ... 4&catg=395 a zdá se mně vcelku rozumný (líbí se mi VoC 150V a umí 48V baterie i komunikaci Modbusem).
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: MPPT regulátor SRNE Solar

Příspěvek od vlkazajac »

Je fajn, že je sú nastaviteľné viaceré parametre, ako sme zvyknutí pri lacnejších regulátoroch a tiež to, že sa môže vyhrať ten, čo má rád data ))
Páči sa mi možnosť pripojiť externé teplotné čidlo a hlavne je tam externé odmeriavanie napätia batérie.
6 k Kč je už za 30 A regulátor celkom dosť. Že zvláda 48 V je síce fajn, ale kto by šiel s len 30 A do takej komplikácie ?

Budem zvedavý na skúsenosť, ktorú niekto prinesie ohľadne účinnosti regulátora ( mppt a konverzia napätia ). Je tu určitá podobnosť v popise regulátora o.i. aj s popisom môjho Epever regulátora čo sa týka spracovania výskytu viacerých možných vrcholov na krivke P - U. Zatiaľ mám zo sledovania výstupných prúdov výrazný subjektívny dojem, že Epever bude prepadák v porovnaní s regulátorom WRM-15. Kým prinesiem objektívne porovnanie, ešte to potrvá.

Takže by som Vás chcel upriamiť pri výbere na účinnosť, ako som ju popísal. Niekto musí byť prvý ((
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: MPPT regulátor SRNE Solar

Příspěvek od kodl69 »

asi to nebude mít moc ochran, stačí si stáhnout dokument "pozor na Voc" -okamžitá likvidace regulátoru
a "Pozor na Wp" okamžitá likvidace regulátoru. U Midnite je Voc 150v +baterie, takže reálně 200V, a max vstupní a výstupní proud si prostě nastavím v aplikaci, třeba podle pojistek co mám před -za regulátorem. Ale je to za jiný prachy...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek