PWM reg.Bude nabíjet aku z druhé aku?

AC i DC dobíječe baterií ze záložních zdrojů (například z elektrocentrály, z rozvodné sítě), návody, nápady, praktické zkušenosti
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: PWM reg.Bude nabíjet aku z druhé aku?

Příspěvek od pezizka »

Určitě lepší jak původní záměr s PWM je ten step down ;) Asi by nebylo špatné připlatit za něco co umí i omezení proudu. A nebo omezení proudu odporem, ale to je docela mrhání energií. Česky jsem našel :
http://dexhal.cz/step-down-snizuje/105- ... dw-09.html
Na Ebay bude patrně o dost levnější. Nebude to optimální varianta za rozumný peníz? ;)
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2127
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: PWM reg.Bude nabíjet aku z druhé aku?

Příspěvek od fugas »

Ano díky.Včera jsem objednal tohle:
http://www.ispshop.cz/index.php?main_pa ... cts_id=484

V nejzažší variantě z toho polezou 4A ,takže se to snad i bez problémů uchladí.V případě využití záložní baterie budu muset prostě manuálně zvýšit napětí na 14,5V pro úplné dobití a pak vrátit na udržovacích 13,8V.
Díky za všem za spolupráci ;)
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2127
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: PWM reg.Bude nabíjet aku z druhé aku?

Příspěvek od fugas »

Přece jen bych měl ještě otázku.Mezi výstup ze snižujícího měniče a záložní baterku bych měl asi dát diodu.Jednak kvůli spotřebě v případě výpadku hlavního zdroje a jendak kvůli odhalení případného problému.Moje větev připojení k netu bude zapojena za měničem a jakmile z něj z důvodu výpadku napájení,nebo poruše na měniči nic nepoleze,budu to okamžitě vědět.Jinak bych jel vesele ze zálohy až do jejího vybití.Jakou diodu tam prosím nejlépe dát?
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Reputace: 68
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: PWM reg.Bude nabíjet aku z druhé aku?

Příspěvek od pezizka »

Jestli tam půjde max 4A bohatě stačí schottky SB560 ;) 5A 60V. Ta dioda na výstupu je rozumná, měniče při odpojení vstupu umí trochu ceckat z výstupu.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2127
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: PWM reg.Bude nabíjet aku z druhé aku?

Příspěvek od fugas »

Díky.Až přijde měnič,začne se realizovat.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek