mereni Axpert

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

mereni Axpert

Příspěvek od lzahradil »

Zdravim vsechny solarniky a majitele Axpertu a chtel bych se poptat, nez zacnu vymejslet neco vlastniho. Nemate nekdo hotove nacitani udaju z axperta ? Pomoci Arduina nebo Raspberry, je to jedno.
Rad bych vyzkousel ladovat na mypower udaje primo z nej.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: mereni Axpert

Příspěvek od mobilik »

A na co? Axpert nemeria presne napatie... Vie sa pomylit pomali aj o volt...

Odoslané z Lenovo Vibe Z2 Pro.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
borodinkechold
Příspěvky: 34
Registrován: úte říj 20, 2015 9:02 pm

Re: mereni Axpert

Příspěvek od borodinkechold »

Mne měří dobře co ukazuje midnite to ukazuje Axpert :D
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: mereni Axpert

Příspěvek od lzahradil »

borodinkechold píše:Mne měří dobře co ukazuje midnite to ukazuje Axpert :D
Dnes jsem to testoval a muj kus vypada ze meri v pohode. To co mi ukazal watchpower, to jsem mel i na multimetru. Meril jsem primo na axpertu na sroubech.
Nicmene to se dostavame jinam nez byla otazka.
A kdyz uz, tak jsem v dnesnich mizernych podminkach testoval i mppt regulator. Nevim zda tomu tolik pomohlo provizorni prodlouzeni kabelu od panelu ale epsolar 4215bn nad axpertem vyhral. Vytahl jsem z toho mnohem vic s epsolarem nez skrze axperta
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: mereni Axpert

Příspěvek od mobilik »

Neviem, ale mne na axpertoch sa vobec nepaci to nabijanie, hlavne u olova... Skratka axpert pouzivam iba ako menic. A to mi uz riadna kopa axpertov presla pod rukamy. :wink:

Odoslané z Lenovo Vibe Z2 Pro.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: mereni Axpert

Příspěvek od lzahradil »

mobilik píše:Neviem, ale mne na axpertoch sa vobec nepaci to nabijanie, hlavne u olova... Skratka axpert pouzivam iba ako menic. A to mi uz riadna kopa axpertov presla pod rukamy. :wink:

Odoslané z Lenovo Vibe Z2 Pro.
S tim nabijenim jsi mel pravdu. Je to nejake divne. Boost mi snad nikdy nedobehl na zadanou hodnotu. Jakmile dojde na hranici spusteni menice z baterek tak hodnota klesne a regulator uz netlaci napeti nahoru a nikdy se tam nema sanci dostat.
Ale to je zase mozna dane spatnym pocasim pri kterem to ted testuju.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
sitra
Příspěvky: 288
Registrován: ned led 25, 2015 12:28 pm

Re: mereni Axpert

Příspěvek od sitra »

Mě taky měří ok.
Jak dlouhé a jaký průřez kabelů máte od aku? :yes:
RT E2A, Certifikace ČFA, FVE experiment od roku 2015, zpracování projektové dokumentace Victron.
ostrov - Victron 3x Multiplus II 48/5000, Longi 16x455Wp, CERBO GX, GX Touch 50, Pylontech 5x US3000C...
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: mereni Axpert

Příspěvek od lzahradil »

sitra píše:Mě taky měří ok.
Jak dlouhé a jaký průřez kabelů máte od aku? :yes:
Me meri OK. Mezi menicem a baterkama mam CYA25. Delka cca 1.5m + propoje mezi baterkama. Silnejsi myslim netreba :)
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
sitra
Příspěvky: 288
Registrován: ned led 25, 2015 12:28 pm

Re: mereni Axpert

Příspěvek od sitra »

lzahradil píše:
sitra píše:Mě taky měří ok.
Jak dlouhé a jaký průřez kabelů máte od aku? :yes:
Me meri OK. Mezi menicem a baterkama mam CYA25. Delka cca 1.5m + propoje mezi baterkama. Silnejsi myslim netreba :)
pokud to mám správně tak :yes:
Přílohy
a.jpg
RT E2A, Certifikace ČFA, FVE experiment od roku 2015, zpracování projektové dokumentace Victron.
ostrov - Victron 3x Multiplus II 48/5000, Longi 16x455Wp, CERBO GX, GX Touch 50, Pylontech 5x US3000C...
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: mereni Axpert

Příspěvek od mobilik »

Zatazte menic na jeho max vykon a potom porovnavajte ake napatie hlasi menic a ideal aj nejaky regulator ktory si nemeria napatie priamo na silovych kabloch... :wink:
Nabijanie neudrzi 2hodiny, vraj udrzi az vtedy ak bateria bola hlboko vybyta, neoverene, zatial som az takto bateriu nechcel katovat. :wink:

Odoslané z Lenovo Vibe Z2 Pro.
Čo bolo bolo, bude len horšie...

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek