Grafénové panely pre energiu z dažďa

Polykrystalické, monokrystalické, amorfní, nebo jejich kombinace? Zapojení panelů, provozní napětí a proud, montáž panelů, vliv počasí na panely (zima, kroupy, bouřka), jištění panelů před bouřkou, atd.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Grafénové panely pre energiu z dažďa

Příspěvek od rottenkiwi »

https://www.rt.com/news/339129-solar-pa ... hene-rain/
Grafénová technológia využíva vodivosť vody a vyrába energiu z dvoch tenkých
vodivých vrstiev, ktoré majú rozdielny elektrický potenciál.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
xxtt

Re: Grafénové panely pre energiu z dažďa

Příspěvek od xxtt »

Ti podvodníci nikdy nedají pokoj. Zde je citace z článku, ze které plyne spor s termodynamikou, a teda jde o perpetum:

"Earlier in 2016, British scientists arrived at a graphene-based material capable of storing ambient heat and light"
...navíc to "ambient light" se spojkou "and" je tam na popletení. Jsou to nesouvisící veci spojené spojkou.
Ambient light je z hlediska príjmu fotovoltikou totéž co jakékoliv light, a ambient heat je naopak neco, co nejde nijak dále použít z hlediska premeny této energie na cokoliv jiné. Okolní teplo zustane okolním teplem, je okolní práve proto, že se neumelo vyzárit ani neumí se sebou nic jiného delat.

z diskuse:
"This article doesn't make sense. If the graphene is capturing energy from raindrops, that is not solar energy..."

Agenti s teplou vodou. Fotovoltický článek je stále tepelný stroj, i když nekterí co porádne nerozumí termodynamice tvrdí neco jiného.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Grafénové panely pre energiu z dažďa

Příspěvek od rottenkiwi »

Žiadny podvodníci, to nemá s tepelným strojom nič spoločné :).

Teplota je len zle definovaná priemerná rýchlosť molekúl voči niečomu, teplota,
podobne ako čas, sú len filozofické pojmy. Keď ľudia merali "éter", zistili, že žiadny čas
neexistuje, lebo každý bod priestoru, má svoj čas a čas ako náš fil. pojem, má zmysel
len pod hozintom udalostí pre daný bod, ďalej sa vďaka suprému šírenia informácie,
platiacemu pre ten typ hmoty, z ktorej sme my, nedostaneme.
Podobne je to s teplotou, nad fotosférou Slnka 5800 K je koróna 1 - 3 MK.
ALe v tých 1 000 000 K zmrznem na kosť :) Treba najprv rozumieť pojmom a až potom písať. :)

Až na radioaktívny rozpad a slapy Mesiaca a pár protónov kozmického žiarenia, všetko máme zo Slnka.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Grafénové panely pre energiu z dažďa

Příspěvek od gupa »

Já to chápu tak, že při dešti nebo rose se do vody akumulujou ionty. Takže si lze představit teorii, že nejde o ledajakou vodu, ale jen z atmosféry, kde se nabije a po dopadu na panely z grafenu, se vybije. Takže lze charakterizovat tu dešťovku jako nabitý elektrolyt stejně jak to probíhá v kyselým olovu, kdy elektrolyt pojme část náboje.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
xxtt

Re: Grafénové panely pre energiu z dažďa

Příspěvek od xxtt »

rottenkiwi píše:Žiadny podvodníci, to nemá s tepelným strojom nič spoločné :).

Teplota je len zle definovaná priemerná rýchlosť molekúl voči niečomu, teplota,
podobne ako čas, sú len filozofické pojmy. Keď ľudia merali "éter", zistili, že žiadny čas
neexistuje, lebo každý bod priestoru, má svoj čas a čas ako náš fil. pojem, má zmysel
len pod hozintom udalostí pre daný bod, ďalej sa vďaka suprému šírenia informácie,
platiacemu pre ten typ hmoty, z ktorej sme my, nedostaneme.
Podobne je to s teplotou, nad fotosférou Slnka 5800 K je koróna 1 - 3 MK.
ALe v tých 1 000 000 K zmrznem na kosť :) Treba najprv rozumieť pojmom a až potom písať. :)

Až na radioaktívny rozpad a slapy Mesiaca a pár protónov kozmického žiarenia, všetko máme zo Slnka.
Ja o koze a vy o voze. Je zrejmé, že reagujete na niečo, čo ste nepochopili. Ak ste niečomu nerozumeli, alebo som sa zle vyjadril, tak je namieste sa najprv spýtať, a nie veštiť, že niečomu nerozumie náprotivok.
- Fotovoltický článok je tepelný stroj, podlieha termodynamike.
- Nemiešajte sem éter, to je kapitola, v ktorej ja mám svoje názory a možno aj rôzne od vašich, nie je to momentálne téma na diskusiu. Popletené teórie o čase nebudem rozoerať. Dobre aj poznám definície času a dĺžky, a problémy s tým spojené.
- Nepotrebujem vedieť nič o koróne, Slnko sa navonok ako svetelný/tepelný zdroj javí ako čierne teleso s 5800K, plusmínus detaily.
Ak má okolie 1000000K, tak začne látka meniť skupenstvo na plazmu a ďalej. Žiadne mrznutie na kosť. Jednak odbočujete od témy, a jednak tu miešate veci, objekty a definície. Nikto nezmrzne na kosť, ak je v okolí objekt s podobnou teplotou.

Ak na moju adresu napíšete, že teplota je len "zle definovaná rýchlosť", tak to znamená, že zo mňa popredu robíte sprostého, bez toho, že by ste si o mne niečo prečítali. Veľakrát som hocikde napísal, že atóm sám nemá teplotu. Nie ste jediný, čo chápe a číta fyziku.
xxtt

Re: Grafénové panely pre energiu z dažďa

Příspěvek od xxtt »

gupa píše:Já to chápu tak, že při dešti nebo rose se do vody akumulujou ionty. Takže si lze představit teorii, že nejde o ledajakou vodu, ale jen z atmosféry, kde se nabije a po dopadu na panely z grafenu, se vybije. Takže lze charakterizovat tu dešťovku jako nabitý elektrolyt stejně jak to probíhá v kyselým olovu, kdy elektrolyt pojme část náboje.
Když nekdo popre termodynamiku, jako to udelali ti pánové v textu, tak je zbytečné za tím hledat "ionty". Ionty také respektují termodynamiku...

Nabitá voda se též vybije pri dopade na jakýkoliv povrch. Prípadný náboj je tak malý, že i minimální vodivost jej neutralizuje, a energie se zmení na chemickou degradaci povrchu, plus teplo. Kdyby ten náboj byl reálne využitelný, tak pri kažeém dešti máme extrémní bourky. Jsou to načisto pohádky. Šarlatáni.

Elektrolyt v olovené baterce nepojímá část náboje. Je, zustává elektricky neutrální. Elektrodové reakce znám zpameti.
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Grafénové panely pre energiu z dažďa

Příspěvek od PavelR »

takovy odborny diskuze tady eter, cas, prostor, rychlost ... ja su jen blbej vesnican tomu ve zminovanem kontextu nerozumim.

Me u takovych kouzelnych udelatek fascinuje jedna vec. Tak uzasny moznosti ale v jakym shopu koupit aspon vzorek aby to clovek vyzkousel a pak pripadne koupil dalsi.
Prijde me to jako ty nesmysly o volne energii, dejte mi stroj co vyrobi jediny W pak je to jen o kopirovani .... ale to funguje pouze na youtube. :-D
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Grafénové panely pre energiu z dažďa

Příspěvek od rottenkiwi »

A toto sú rozprávky ?
https://en.wikipedia.org/wiki/Conductiv ... ctrolytic)
https://en.wikipedia.org/wiki/Surface_conductivity
https://en.wikipedia.org/wiki/Einstein_ ... ic_theory)
Prečo ťahať termodynamiku tak, kde na popis daného javu možeme využiť
inú matematiku, veď keď tie panely dávajú elektrinu, tak ....

Sú javy v prírode, vesmíre, V3ETKY, kde si vystačíme s jednoduchou matematikou,
nepotrebujeme celú ( chybnú ) históriu popisu prírody, lebo na danej vedomostnej
úrovni, vtedajší "vedci" tomu rozumeli tak primitívne / Newton, Maxwell, Einstein /
Dnes máme modernejšie prostriedky na simuláciu reality, 0 a 1 a nepotrebujeme
experiment, lebo ako sme zistili, pri niektorých popisoch reality QED, QCD, experiment
nám nedá replikovateĺné dáta, dostaneme len akúsi štatistiku a znej usudzujeme, či tam
dený jav/častica/vlna je alebo nie je.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafénové panely pre energiu z dažďa

Příspěvek od mobilik »

To bude ďalšia fantastická a po roku zabudnutá technológia.... Ďalšia vec ktorá skončí pod kobercom, lebo to nebude mať želaný výsledok. Aspon podla mna a ja som tiež obyčajný a nerozumiem tym skrátkam qed a neviem čo ešte sakra. :mrgreen:

Odoslané z Lenovo Vibe Z2 Pro.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Grafénové panely pre energiu z dažďa

Příspěvek od rottenkiwi »

Ono aj panely bola zabudnutá technológia, aj elektromobily, aj operácie oka robotmi,
aj roboti = učitelia = skúšajúci, aj mikrovlnka 10 rokov ležala na patentovom úrade a 1. mala 340 kg :)
Iba veda a technológia nas ženie dopredu, brzdí nás len nenažranosť tých, čo nejakej vede či techonológii
vobec nerozumejú.

"Vedci" niekedy tvrdili, že nič ťažšie ako vzduch nemože lietať, veď to je popretie zákonov fyziky.
Učili, že po objave p, n, e-, už máme všetky elementárne častice objavené, už nič nebude. :)

Keď ja som v 1990 začínal pracovať na komunikácii počítača a človeka rečou a hovoril o intelgentných
domoch, ktoré nám budú rozumieť, našim strojom = telám, tak sa mi všetci smiali.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
xxtt

Re: Grafénové panely pre energiu z dažďa

Příspěvek od xxtt »

rottenkiwi píše:A toto sú rozprávky ?
https://en.wikipedia.org/wiki/Conductiv ... ctrolytic)
https://en.wikipedia.org/wiki/Surface_conductivity
https://en.wikipedia.org/wiki/Einstein_ ... ic_theory)
Prečo ťahať termodynamiku tak, kde na popis daného javu možeme využiť
inú matematiku, veď keď tie panely dávajú elektrinu, tak ....
Tak ty asi potom nevieš, čo znamená pojem termodynamika komplexne. To nie je iba termomechanika. Je to matematická štatistika.
Úplne základná matematika, podobná definícii stredných hodnôt veličín.
Žiadna iná, lepšia matematika prakticky dnes neexistuje. Elektrina a elektrotechnické výpočty môžeme použiť až potom, čo funguje termodynamika.
Nie sú splnené termodynamické predpoklady - neexistuje ani žiadna premena energie na elektrinu.
Preto aj žiadne javy ako vodivosť, rezonancia nedávajú záruku na premenu energie, ak to termodynamika nedovolí.
Termodynamika určuje, či je niečo perpetum, alebo nie.

Tie linky sú naozaj o koze. Nemajú s premenou energie prakticky nič spoločné.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Grafénové panely pre energiu z dažďa

Příspěvek od rottenkiwi »

Premena energie ani hmoty, ani hmoty na energiu a pod. neexistuje.
Nevieme čo je hmota a čo energia. Tak ako nevieme veľa ďalších vecí, vo fyzike a snažíme
sa to popísať nejakým jazykom v ktorom sú nejaké pojmy a tie definujeme matematikou.

Lenže akú matematiku si zvolíme je úplne jedno, či rovnice, či derivácie, či matice, či pravdepodobnosti,
či kvantá, či vlny, či bity.

Na jakého frasa mi je niekde niečo redundantné, čo nemá s vecou nič spoločné ?
Potrebujem termodynamiku v systéme, kde chcem mať na vstupe častice = informácie
a na výstupe človeka čo sedí za PC a číta o vesmíre a elektrinu mu robia panely z vodivej vody ?

Je tam termodynamika ako nonsens, lebo ani kvarky, ani fotóny, ani gluóny, ani elektróny,
ani gravitóny, ani WIMP-y nepotrebujú pojem termodynamika, lebo je v danom popise redundantný.

Tak ako počítač dokáže z 0 a 1 poskladať celý vesmír, všetko čo vidíme očami aj vidíme len rozumom,
a nepozná žiadne pojmy z fyziky, preňho fyzika neexistuje, ale dokáže vytvoriť black hole,
pulsar, quasar, Sun, Jupiter, Earth, ...., tak načo používať niečo, čo ma nezaujíma a nasilu
ho/to pchať na vysvetlenie javu, kde sa bez daného / nadbytočného / pojmu zaobídem.

Z historických dovodov, že raz boli nejakí pání, ktorí nerozumeli fyzike a tie pojmy zaviedli ? /lebo nemali iné,
lepšie vysvetlenie daných javov /.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Grafénové panely pre energiu z dažďa

Příspěvek od PavelR »

rottenkiwi píše:A toto sú rozprávky ?
https://en.wikipedia.org/wiki/Conductiv ... ctrolytic)
https://en.wikipedia.org/wiki/Surface_conductivity
https://en.wikipedia.org/wiki/Einstein_ ... ic_theory)
Prečo ťahať termodynamiku tak, kde na popis daného javu možeme využiť
inú matematiku, veď keď tie panely dávajú elektrinu, tak ....

Sú javy v prírode, vesmíre, V3ETKY, kde si vystačíme s jednoduchou matematikou,
nepotrebujeme celú ( chybnú ) históriu popisu prírody, lebo na danej vedomostnej
úrovni, vtedajší "vedci" tomu rozumeli tak primitívne / Newton, Maxwell, Einstein /
Dnes máme modernejšie prostriedky na simuláciu reality, 0 a 1 a nepotrebujeme
experiment, lebo ako sme zistili, pri niektorých popisoch reality QED, QCD, experiment
nám nedá replikovateĺné dáta, dostaneme len akúsi štatistiku a znej usudzujeme, či tam
dený jav/častica/vlna je alebo nie je.
prilis mnoho anglictiny. pohadky to urcite nejsou. ocividne jste velmi vzdelany clovek a temto vecem rozumite o tom nepochybuji. Trebas pro me je neprekonatelny problem stredoskolska matematika proste si to nedokazu prestavit tim padem to nepochopim a neumim. Presto spokojene ziju.

Proto jsem podotkl ze vehementy tohoto tipu jsou o nicem dokud nejsou skladem v mistnim shopu. Teorie nebo nakres na papire mi aku nenabije, v baraku nezatopi.
To stejny bych napsal i o FVE kdybychom byli v dobe kdy jediny vykonny FV panely litaly na obezny draze.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Grafénové panely pre energiu z dažďa

Příspěvek od gupa »

xxtt píše: Elektrolyt v olovené baterce nepojímá část náboje. Je, zustává elektricky neutrální. Elektrodové reakce znám zpameti.
A co že je elektricky neutrální? Vede v čase ionty a má podíl na reakcích. V děšťovce nebo rose je O3, což může ukazovat na něco, co po dopadu na něčím dopovaný grafen, nasměruje ionty na tu či onu stranu. Čas jak ho známe je prevít, ale les také roste pomalu a jistě.
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT
xxtt

Re: Grafénové panely pre energiu z dažďa

Příspěvek od xxtt »

rottenkiwi píše:Premena energie ani hmoty, ani hmoty na energiu a pod. neexistuje.
Nevieme čo je hmota a čo energia. Tak ako nevieme veľa ďalších vecí, vo fyzike a snažíme
sa to popísať nejakým jazykom v ktorom sú nejaké pojmy a tie definujeme matematikou.

Lenže akú matematiku si zvolíme je úplne jedno, či rovnice, či derivácie, či matice, či pravdepodobnosti,
či kvantá, či vlny, či bity.

Na jakého frasa mi je niekde niečo redundantné, čo nemá s vecou nič spoločné ?
Potrebujem termodynamiku v systéme, kde chcem mať na vstupe častice = informácie
a na výstupe človeka čo sedí za PC a číta o vesmíre a elektrinu mu robia panely z vodivej vody ?

Je tam termodynamika ako nonsens, lebo ani kvarky, ani fotóny, ani gluóny, ani elektróny,
ani gravitóny, ani WIMP-y nepotrebujú pojem termodynamika, lebo je v danom popise redundantný.

Tak ako počítač dokáže z 0 a 1 poskladať celý vesmír, všetko čo vidíme očami aj vidíme len rozumom,
a nepozná žiadne pojmy z fyziky, preňho fyzika neexistuje, ale dokáže vytvoriť black hole,
pulsar, quasar, Sun, Jupiter, Earth, ...., tak načo používať niečo, čo ma nezaujíma a nasilu
ho/to pchať na vysvetlenie javu, kde sa bez daného / nadbytočného / pojmu zaobídem.

Z historických dovodov, že raz boli nejakí pání, ktorí nerozumeli fyzike a tie pojmy zaviedli ? /lebo nemali iné,
lepšie vysvetlenie daných javov /.
Podmienkou komunikácie je správna voľba slovníka. Ja vo fyzike napríklad nepotrebujem energiu. Ani príroda ju nepotrebuje. Preto nemáš pravdu hneď v 1. vete. Ja chápem, čo zhruba znamená premena hmoty na energiu a nemusím pritom až tak vedieť, čo je to podstatou hmoty. Ak tento model odmieta pochopiť niekto iný, tak to neznamená, že ja to mám pochopiť zakázané.
Že fotóny termodynamiku nepotrebujú? Z môjho fyzikálneho hľadiska potrebujú, bez nej sa ani nepohnú. Si asi fakt pletieš termodynamiku s niečím, čo je spojené s teplom. Síce tam to slovo "termo" vystupuje, ale iba historicky. Termodynamika dnes nie je vecou teploty, ale naopak z nej teplota skôr vyplýva ako jedna z mnohých ďalších vecí. Termodynamika je skôr druh matematiky. Tú môžeme odmietnuť, ale to potom rovnako môžeme odmietnuť aj kvarky alebo fotóny. Termodynamika sa vyskytuje aj v informačnej rovine.
Bez termodynamiky nevytvorí ani počítač 0 a 1. Pre mňa je termodynamika užitočnejší pojem, než napríklad gravitácia. Takže čo je redundantné môžem rovnako ty tvrdiť aj ja. Tiež hromadu vecí, čo používa súčasná fyzika nepotrebujem. Ale ten fyzikálny slovník používam a neotĺkam ho nikomu o hlavu.

No a samozrejme odmietam rozprávky o vodivej vode práve preto, že do slušnej miery termodynamike rozumiem. Poskytuje mi správnu skladačku.
xxtt

Re: Grafénové panely pre energiu z dažďa

Příspěvek od xxtt »

gupa píše:
xxtt píše: Elektrolyt v olovené baterce nepojímá část náboje. Je, zustává elektricky neutrální. Elektrodové reakce znám zpameti.
A co že je elektricky neutrální? Vede v čase ionty a má podíl na reakcích. V děšťovce nebo rose je O3, což může ukazovat na něco, co po dopadu na něčím dopovaný grafen, nasměruje ionty na tu či onu stranu. Čas jak ho známe je prevít, ale les také roste pomalu a jistě.
Že vede ionty v čase neznamená, že se elektrolyt nabije co jen jediným elektronem.
O3 je také neutrální molekula. Když se neco rozštepí, tak se tak udeje symetricky. Jinak by ty pole byli nesnesitelné a s težkými následky.
Nesymetrie by znamenala, že nekdo nekde vytvorí z ničeho elektron, treba jen na chvilku.
O3 by okamžite utvorily dipóly mezi sebou, nepotrebují lést nekam do grafenu. Je to jen pohádka typu, jednou nano, jindy grafen a tak dokola.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Grafénové panely pre energiu z dažďa

Příspěvek od rottenkiwi »

No nech sa bavíme o termodynamike alebo o elektromagnetickej interakcii a používame na popis QED
alebo vlny alebo neviem čo, tak ešte tu nikto nejakou rozumnou formou / najlepšie nejaké rovnice /
nedal dokaz, že to je v celej histórii vesmíru nemožné.

Voda je nevodivá len do tej miery, kým nenachytá ióny zo vzduchu, treba si potom takou vodou skúsiť
chladiť PC v akváriu, nevodivou vodou to ide, ale bežnouv vodou plnou iónov to nedopadne dobre :)
To mám odskúšané a to mi nikto nevyvráti.

Alebo si treba do vody dať elektródu a takých 150 V, potom človek aj na mykaní svalov ucíti, že
voda vodivá je a pokiaľ ma neklame rozum, tak bežne sa voda pri odtrhnutí z mraku a vytvorení
kvapky "nedestiluje", kým nedopadne na povrch zeme, ani nie je tam v mrakoch nejaká osmóza,
ani rozne druhy ľadu, či už ťažsie alebo lahšie ako voda pri 20 *C a 100 kPa, tiež nerobia z vody
a kondenzačných jadier destilku s nulovou vodivosťou.

Ako takých amatérov, ktorí 35 rokov neštudovali fyziku sa ja nezľaknem :)
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
xxtt

Re: Grafénové panely pre energiu z dažďa

Příspěvek od xxtt »

rottenkiwi píše:Voda je nevodivá len do tej miery, kým nenachytá ióny zo vzduchu...
Ako takých amatérov, ktorí 35 rokov neštudovali fyziku sa ja nezľaknem :)
Tak toto skôr vyzerá na útlm v chémii už od základky.
...voda chytá ióny zo vzduchu.... mieša sa to tu 5 cez 9.
Niekto napíše, že elektrolyt nie je neutrálny, keď napíšem, že je, tak niekto napíše, že chytá ióny zo vzduchu, pričom pôvodne vôbec nešlo o to, či celá nádoba s elektrolytom získa nejaký náboj. Nie je študovať ako študovať.
Koho ste momentálne mysleli, že 35 rokov neštudoval fyziku? Skúste si spomenúť, čo ste sa ma nedávno spýtali tu na fóre. Ťahali ste rozumy na konštrukciu tepelného stroja. Načo vám to všetko je, keď ste na tom tak dobre? Kde sú vaše výsledky? Kúrite si doma hadrónmi?

Podsúvate sem perpetomobilizmy, čo zjavne nefungujú, a slúžia iba na cucanie grantov a fondov.
Zbytočne odbočujete od témy. Kúpte si taký panel a doložte meraním. Inak propagujete vec, o ktorej môžete len veštiť spolu s jej autormi.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Grafénové panely pre energiu z dažďa

Příspěvek od rottenkiwi »

Tak treba napísať, že s akou pravdepodobnosťou čistá voda H2O, bez iných parazitných iónov,
vytvára svoje vlastné ióny, treba niečo napísať o vodivosti "čistej" beziónovej vody, a potom
sa poďme baviť o tom, že čo vlastne v danom experimente za vodu použili.

A k tej termodynamike :) Zoberme čiernu dieru A s hmotnosťou napr. 30 hmot. Slnka
a čiernu dieru B s 10 timi h. Slnka. Ktorá je teplejšia ? Z ktorej na ktorú prebieha transfer energie ?
Zoberme dva vesmíre a uvažujme podobne ak sú tesne vedľa seba, na 10na-42 m.
Z ktorého do ktorého tečie energia ? Ako ? Može čierna diera explodovať ? V čase ?
Je úmerné množstvo energie v singularite objemu či povrchu singularity ?
Ak singularita "exploduje", čo sa stane s časom v nej ? Alebo mimo nej ?

Takže asi nám termodynamika nedá na to odpovede, možno za Márie-Terézie, od Carnota
po Planka sa ľudia zaoberali strojčekmi a robili perpetum-mobile, ale asi tá doba je dávno
preč a strojčekmi - makroskopickými, nič neporiešime, a mali by sme študovať veci, ktoré
nám ozrejmia, prečo sa niečo v chémii, biológii dej tak, či onak a to sa bez štúdia fyziky
nedozvieme, lenže fyzika je len ďalší level k pochopeniu - prečo sa to a to deje na úrovni
kvarkov a ešte nižšie a tam už asi narazíme na niečo, čo iné civilizácie, ktoré sú v našej
Galaxii, už 2 miliardy rokov, vedia a takéto rečičky ako tu vedieme, sú pre nich nezaujímavé,
ako aj Zem a podobné planéty s podobnou úrovňou vedomostí a inteligencie tvorov na nej,
ako sme my.

Lenže aby sme sa niekde pohli, tak to sa musíme správať kooperatívne a altruisticky
a nezabíjať svojim egoizmom ľudí, ktorí majú snahu a roky študujú, ale skor im pomocť
a vytvoriť podmienky na to, že keď moje decko na to nemá, lebo je lenivé, tak aspoň
pomožem inému, ktorý má na to mozog, ale nemá napr. elektrinu, vodu či jedlo.

A tí, čo el., D2O, H2O či jedlo majú, zas kašľú na štúdium a tituly robia tak, že si práce
dávajú vypracovať iným za peniaze a potom to tak vyzerá, že chcem po PhD či ing. riešenie
a on mi na to, že síce sa tomu venoval pred 15.timi rokmi, aj názov práce mi povie,
ale že "sorry", že on mi pomocť nevie.

To až toľko rozumu treba, aby som vedel, že keď chorému nepomožem, že zdohne,
ak sa mu lieky a jedlo a energia navytvoria samé od seba na tanieri či v piecke ?

Ergo, skor ako vedomostný problém, máme problém morálny, že tí, ktorí vykrikujú a kritizujú
iných, sú skor na smiech, lebo nás zaujímajú riešenia problémov a nie MB textu o tom,
že si niekto myslí, že sa to nedá.

Keby Kepler či Newton ešte "trošku" viac rozmýšľali a keby niektorí fyzici vedeli aj matematiku,
tak už dávno máme kolóniu pri Alfe Centauri a my máme prd, nevieme zaobstarať ani jedlo
pre ľudí, len kradneme nápady od tvorcu vesmíru. :)

Sa budem dobre zabávať, keď prežijem a také panely budem mať o 15 r. doma. :)
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
gupa
Příspěvky: 2176
Registrován: sob pro 29, 2012 10:22 pm
Reputace: 96
Lokalita: pod Brnem
Systémové napětí: 24V

Re: Grafénové panely pre energiu z dažďa

Příspěvek od gupa »

xxtt píše:
gupa píše:
xxtt píše: Elektrolyt v olovené baterce nepojímá část náboje. Je, zustává elektricky neutrální. Elektrodové reakce znám zpameti.
A co že je elektricky neutrální? Vede v čase ionty a má podíl na reakcích. V děšťovce nebo rose je O3, což může ukazovat na něco, co po dopadu na něčím dopovaný grafen, nasměruje ionty na tu či onu stranu. Čas jak ho známe je prevít, ale les také roste pomalu a jistě.
Že vede ionty v čase neznamená, že se elektrolyt nabije co jen jediným elektronem.
O3 je také neutrální molekula.
No takže když nasytím vodu ozonem, tak energie vzniklá jeho rozpadem není a neexistuje?
3x2000VA-VMP-par, NiCd 24V, 22x210-320Wp, 2x85A-VMPPT

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek