Ostrovní mikro elektrárna 5V

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
8milan8
Příspěvky: 128
Registrován: čtv led 01, 2015 6:30 pm

Re: Ostrovní mikro elektrárna 5V

Příspěvek od 8milan8 »

fukuši píše:Ty regulátoy MPPT podle mě budou fungovat i paralelně a za tu cenu není co řešit.Ideál poměr výkon cena.
No, já bych byl s tím nazýváním těchto regulátorů jako MPPT celkem opatrný. Myslím, že to je klasický CC/CV regulátor, který je doplněn o jeden potenciometr, kterým se nastavuje ví bůh co...

Tedy určitě to není plnohodnotné MPPT.
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ostrovní mikro elektrárna 5V

Příspěvek od LIX »

8milan8 píše:
fukuši píše:Ty regulátoy MPPT podle mě budou fungovat i paralelně a za tu cenu není co řešit.Ideál poměr výkon cena.
No, já bych byl s tím nazýváním těchto regulátorů jako MPPT celkem opatrný. Myslím, že to je klasický CC/CV regulátor, který je doplněn o jeden potenciometr, kterým se nastavuje ví bůh co...

Tedy určitě to není plnohodnotné MPPT.

Jasne že to nie je 100% MPPT regulátor, ale určite je to lepšie ako PWMko ktoré to pretopí, tento regulátor sa aspon snaží premeniť všetko čo mu panel dodá.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Ostrovní mikro elektrárna 5V

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

že to není plnokrevný MPPT je zjevné , ale ani Epsolar dle jeho uživatelů 100% není - ikdyž je propracovanější než výše zmíněný vořezávátko ;) . Ono vořezávátko umí výstup od 1,25V do 32V což jiní zase nedovedou :yes: .
Oním MPPT poťákem se zřejmě nastaví spodní limit vstupního napětí :arrow: ruční MPPT :mrgreen: .
Zkusím koupit dva kusy a dám je místo ::phocos-cx:: 20 ... doposud vyzkoušené MPPT regly nedosahovali výtěžnosti CX20 :dontknow: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek