Zapojení

Instalace, stažení software, verze software, upload firmware a další otázky týkající se zprovoznění MicroLogu
Odpovědět
Uživatelský avatar
petrzobran
Příspěvky: 145
Registrován: sob pro 07, 2013 5:41 pm
Reputace: 10
Bydliště: 8 KM východně od Brna

Zapojení

Příspěvek od petrzobran »

Zajímalo by mě zapojení. Co kde a kam. Možná se to dá někde najít v ostatních příspěvcích, ale asi by to bylo lepší víc popsat tady. Kde co a jak měřit, jak a co odesílat na Mikrolog.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Zapojení

Příspěvek od mypower.cz »

Zapojení může být podle potřeb. Je jedno co na jakém pinu bude. Tohle je navíc u každé FVE tak nějak individuální. Ten chce měřit to, ten támhleto. Ten má rozsahy proudu / napětí takové, ten jiné.

Zapojit se dá třeba takto: http://mypower.cz/docs/ulog/ulog-fve-blovice.png

Grafy, pokud se chtějí na mypower.cz nastavuji já na vyžádání poté co je FVE tak nějak už připojena a jsou odeslána nějaká data.

Nějaké info se lze dočíst i zde: http://microlog.mypower.cz/tutorial:install
Uživatelský avatar
petrzobran
Příspěvky: 145
Registrován: sob pro 07, 2013 5:41 pm
Reputace: 10
Bydliště: 8 KM východně od Brna

Re: Zapojení

Příspěvek od petrzobran »

Takže asi nějak takto?
ulog-fve-Mokrá 2.png
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Zapojení

Příspěvek od kodl69 »

k čemu je jako ten odpor na výstupu 230v ze střídače? to bych dost nedoporučoval. Pokud to má být měření výstupního napětí, tak tam dát třeba malý trafo 230/5V, nebo jenom detekce, tak relé na 230V a kontaktem spínat 5V do arduina, ale takhle jistě ne. Ještě bych doporučil ochranný diody na napěťový vstupy, a napájení cca 7V do napájecího konektoru, ne 5V do USB. Vzhledem k refernci napájené z 5V napájení arduina je měření jenom orientační, stejně jako amploc... Jestli si myslíš, že ti tohle rozumně bude měřit SOC, tak to asi nebude... Jinak snad ok. na 48V systému se dá použít i třeba adaptér od nějaké wifi co dává 7V, mám vyzkoušeno. Pokud to bude víc než 9V, tak se přehřívá stabilizátor v arduinu, ta síťovka žere jak kamna.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
petrzobran
Příspěvky: 145
Registrován: sob pro 07, 2013 5:41 pm
Reputace: 10
Bydliště: 8 KM východně od Brna

Re: Zapojení

Příspěvek od petrzobran »

Ten odpor - protože tomu moc nerozumím
Přepracoval jsem to takto:
Přílohy
ulog-fve-Mokrá 2.png
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Zapojení

Příspěvek od kodl69 »

jo, to by šlo. Co očekáváš od proudových čidel na střídavých vývodech? pokud měření spotřeby, tak se mrnikni na https://openenergymonitor.org/emon/ tam je namalovaný, jak udělat snímání střídavýho proudu a napětí do arduina za kratší peníze, než stojí amploc, ale tohle je zas krutě jednoduchý, jenom nevím jestli to microlog bude stačit vyhodnocovat, ale to je otázka na admina.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
petrzobran
Příspěvky: 145
Registrován: sob pro 07, 2013 5:41 pm
Reputace: 10
Bydliště: 8 KM východně od Brna

Re: Zapojení

Příspěvek od petrzobran »

Na střídavech vývodech chci snad jen sledovat, jesti je měnič přeplej na veřejnou sít nebo ne
Spíš nevím co můžu očekávat od čidla na baterku?
Uživatelský avatar
petrzobran
Příspěvky: 145
Registrován: sob pro 07, 2013 5:41 pm
Reputace: 10
Bydliště: 8 KM východně od Brna

Re: Zapojení

Příspěvek od petrzobran »

Zdarec
Chci se zeptat na toto cidlo na AC http://www.aliexpress.com/item/30A-for- ... 8ea2ce3840
Je vhodné pro moji potřebu na AC vstup a výstup a připojení k arduinu?

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek