eInk displeje z Kindlu

Automatizace, řízení, měření, logování a programování s využitím platformy Arduino.
Odpovědět
8milan8
Příspěvky: 128
Registrován: čtv led 01, 2015 6:30 pm
Reputace: 3

eInk displeje z Kindlu

Příspěvek od 8milan8 »

Ahoj,

na eBay se dají ve velkém najít náhradní displeje pro Kindle (http://www.ebay.com/itm/New-ED060SCE-LF ... 1484935265). K tomuto jsem našel i datasheet http://www.dirsys.ru/upload/iblock/d5b/ ... 57375d.pdf.

Mohly by s tím jít dělat celkem pěkné kousky (přehledové displeje které nic nežerou), ale nikde jsem zatím nic nenašel. K Arduinu to asi připojit nepůjde, ale k RaspberryPI nebo nějakému výkonnějšímu čipu by to mohlo jít připojit. Nebo udělat nějaký mezičlánek, který by si řešil logiku displeje a nějakým rozhraním by se to krmilo z Arduina.

Neviděl někde někdo nějaký projekt?
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: eInk displeje z Kindlu

Příspěvek od kodl69 »

pokud to nemusí být tak velký, tak displej N5110 udělá stejnou službu, snadno, za pár korun a s neměřitelnou spotřebou. - akorát na 3,3V ale to snad není problém. A nebo displeje EAdog, ty taky berou běžně pod 1mA a je to klasika, třeba 4x20 znaků...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 465
Registrován: úte dub 10, 2012 10:42 pm
Reputace: 14
Lokalita: Mělník
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8550
Kapacita baterie [kWh]: 32
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Re: eInk displeje z Kindlu

Příspěvek od lwq »

Jenze eInk na displeji necha informace i po vypadku proudu. Neni to uplne to same jako N5110. Videl jsem retina displej pripojeni na HDMI, nekdo udelal prevodnik. U einku je to jinak ... A propojeni z RPi uz nekdo resi ... https://hackaday.io/project/4446/logs
8milan8
Příspěvky: 128
Registrován: čtv led 01, 2015 6:30 pm
Reputace: 3

Re: eInk displeje z Kindlu

Příspěvek od 8milan8 »

Přesně tak. Displej k 5110 tu mám. Je to parádní věc, ale tak někde kam člověk moc neleze a jen potřebuje vědět hodnoty aniž by musel řešit sériovou konzoli nebo tak. Když se nezapojí podsvícení, tak to také nic nežere, to je pravda.

Mám tu pak i 128x64 B/W LCD displej. Ty už jsou celkem velké a také by se dali použít, jenže musí být podsvícené nebo dobře nasvícené, aby byly dobře vidět. Ale stejně když na to zasvítí dobře sluníčko nebo by to člověk chtěl provozovat na baterie, tak je to nepoužitelné. :/

Proto se mi líbí ty velké e-ink displeje. 128x64 stojí 140Kč, tyhle e-ink 500 Kč a mají 600x800 pixelů. To je spousta prostoru pro informace i nějaké ty obrázky. :) K tomu více méně minimální odběr a dobrou čitelnost při jakýkoliv podmínkách a je to ideální displej na přehledové informace, které se aktualizují jednou za minutu či dokonce déle.
lwq píše:Jenze eInk na displeji necha informace i po vypadku proudu. Neni to uplne to same jako N5110. Videl jsem retina displej pripojeni na HDMI, nekdo udelal prevodnik. U einku je to jinak ... A propojeni z RPi uz nekdo resi ... https://hackaday.io/project/4446/logs
To je parádní projekt na nakopnutí. Právě jsem celkem byl překvapený kolik to chce těch napájení a hlavně tam jsou i nějaké ukázkové kódy, ze kterých by se dalo vyčíst ovládání.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: eInk displeje z Kindlu

Příspěvek od kodl69 »

Když to má jet bez napájení, tak se musí ve správným poředí vypnout... Až to někdo stvoří a za rozumnej peníz bude prodávat, tak možná, ale zatím mě to nerozhazuje, LCD 4x20 od číňana bez podsvícení bere 4mA , s trochu upraveným odporem podsvícení se vlezu do 20mA celkem. U I2C displejů jde zapínat podsvícení softwarově, takže třeba když někdo hrábne na nějaký tlačítko. Na bateriový aplikace to není, ale baterky v systému to asi nevybije ani za deset let.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek